Σούπερ Λιγκ: Σερί… τέλος!

Σούπερ Λιγκ: Σερί… τέλος!



Το σερί του Ολυμπιακού σταμάτησε στα Χανιά! Οι «ερυθρόλευκοι» ήρθαν ισόπαλοι 1-1 με τον Πλατανιά και δεν κατάφεραν να κάνουν το 18x18 στο πρωτάθλημα. Προηγήθηκαν με Ράμος (35’) οι γηπεδούχοι, έσωσε το αήττητο ο Φορτούνης (72’).

Η πρώτη βαθμολογική απώλεια του Ολυμπιακού στο φετινό πρωτάθλημα είναι γεγονός! Μετά από 17 σερί νίκες, οι «ερυθρόλευκοι» ήρθαν ισόπαλοι 1-1 με τον Πλατανιά στα Χανιά και δεν κατάφεραν να διευρύνουν το εντυπωσιακό σερί τους.

Ο Πλατανιάς ήταν η μοναδική ομάδα εντός συνόρων που είχε σταματήσει τον Ολυμπιακό (2-2 στο Κύπελλο) και πλέον τα κατάφερε και στο πρωτάθλημα, πραγματοποιώντας εντυπωσιακή εμφάνιση στο πρώτο μέρος.

Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν την πρώτη καλή στιγμή στο 1ο λεπτό με κεφαλιά του Ντουρμάζ, όμως η συνέχεια άνηκε στους γηπεδούχους. Οι παίκτες του Παράσχου εκμεταλλεύτηκαν τα αμυντικά προβλήματα του Ολυμπιακού, όμως ο Ρομπέρτο πραγματοποίησε σωτήριες επεμβάσεις σε κεφαλιά του Μενδρινού (12’) και σουτ του Γουνδουλάκη (33’).

Ωστόσο, στο 35’ ο Γουνδουλάκης έκανε τη σέντρα για τον Ράμος, εκείνος κατέβασε τη μπάλα και με ωραίο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Στα υπόλοιπα λεπτά μέχρι το ημίχρονο, ο Ολυμπιακός πίεσε για την ισοφάριση και στο 40’ είχε σημαντική στιγμή με δυνατό σουτ του Πάρντο, το οποίο απόκρουσε εντυπωσιακά ο Σωτηρίου.

Στο 45+1’ ο γκολκίπερ του Πλατανιά είπε «όχι» και σε προσπάθεια του Τσόρι, ενώ δύο λεπτά μετά ο Κουλιμπαλί έδιωξε το σουτ του Ιντέγε. Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Σίλβα μπήκε αποφασισμένη να ανατρέψει το ματς, όμως ο Πλατανιάς έκλεινε σωστά τους χώρους και δεν επέτρεψε στους «ερυθρόλευκους» να απειλήσει.

Στο 59’ ο Πορτογάλος έριξε στο ματς τον Φορτούνη και ο Έλληνας άσος έδωσε τη λύση, ισοφαρίζοντας σε 1-1 στο 72’. Μετά από μακρινό σουτ του Ντουρμάζ, η μπάλα κόντραρε στον Σελίν, ο Σωτηρίου απέκρουσε, αλλά ο Φορτούνης στην επαναφορά την έστειλε στα δίχτυα.

Στα υπόλοιπα λεπτά, οι φιλοξενούμενοι έκλεισαν τον Πλατανιά στα καρέ του, όμως δεν κατάφεραν να ολοκληρώσουν την ανατροπή. Στο 78’ ο Σωτηρίου μπλόκαρε τη μπάλα μετά από προσπάθεια του Σιόβα, ενώ στις καθυστερήσεις ο Έλληνας γκολκίπερ πραγματοποίησε εξαιρετική επέμβαση σε κεφαλιά του Ντα Κόστα. Το 1-1 έμεινε μέχρι το φινάλε και ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να κάνει το 18x18.

Να σημειωθεί ότι λίγο πριν το 30', ο αγώνας διεκόπη για περίπου έξι λεπτά λόγω προβλήματος με την τάση του ρεύματος, ενώ στις καθυστερήσεις, εκτοξεύτηκε αναπτήρας από την κερκίδα των οπαδών του Ολυμπιακού και χτύπησε τον Κουλιμπαλί. Ο Αφρικανός τον έπιασε για να τον δείξει στον διαιτητή Σπάθα, ο οποίος του έκανε νόημα να συνεχιστεί το παιχνίδι.



Ομάδες που αφορά: ΜΕΤΑ, ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

Σχολιασμός

27 σχόλια:

στις 18/01/2016 21:44
Καμάρωνε ο Τσούκαλης για το σερί, τώρα να δω τι θα καμαρώνει ...

στις 18/01/2016 21:44
Και πολύ κράτησε.

στις 18/01/2016 21:45
Τσουκαλας*

στις 18/01/2016 21:46
XAAXAXAXAXAXAXAXAXAX

στις 18/01/2016 21:46
Έφερε "x" ο Ολυμπιακός

- Mε ποιον???

- Δεν τον ξέρεις, είναι απ' το χωριό του Μαρινάκη...

στις 18/01/2016 21:48
-Μάι νέιμ ιζ Μποντ... Τζέιμς Μποντ.

-Ομάς..Στομπούτς Ομάς..

στις 18/01/2016 21:48
Η μεγαλη ειδηση ειναι οτι δεν πήρε πέναλτι με διαιτητή τον κυριο σπαθα!!!!!! Παρακαλω.-

στις 18/01/2016 21:49
-Μωρο μου ποια ηταν αυτη διπλα σου χτες με τις πατεριτσες;

-Μια φιλη μου, αλλα δεν ειχε πατεριτσες.

-Χτες. Σημερα ομως;

[+]  stevepintz στις 18/01/2016 21:51

στις 18/01/2016 21:51
Krima den mas voithise i diaitisia simera den peirazi omos tin epomeni fora.

στις 18/01/2016 22:00
στην νεα δημοκρατια εγινε α;ντιπροεδρος ο αδωνις γεωργιαδης.

[+]  akyros.gr στις 18/01/2016 22:03

στις 18/01/2016 22:06
Η αμηχανη στιγμη που συνειδητοποιει ο Σιλβα οτι οι μονοι προπονητες που δεν κερδισε ειναι ο γκουαρντιολα και ο ΠΑΡΑΣΧΟΣ!

στις 18/01/2016 23:01
Χαχαχα

στις 18/01/2016 23:07
mangas01

στις 16/01/2016 22:15

Endiaferon exei to reportaz tis istoselodas gavros.gr opou parousiazontai ta megalutera seri nikwn sta evrwpaika prwtathlimata.Thn prwtia vlepume na exei i benfica me 29 nikes tin xronia 72-73.Epomenws akomi ena stoixima gia ton thrylo mas einai na spasei auto to seri tis benfica kai na grapsoume istoria m'ena pagkosmio record pou dyskola tha mporei na katarifthei xana.THRYLE MPOREIS ARXHS GENOMENHS ME TON PLATANIA GIA TO 18/18

στις 18/01/2016 23:08
mangas01

στις 16/01/2016 22:17

Episis na thymisw oti ap to kalokairi egw fwnaza oti o thrylos fetos tha parei to prwtathlima xwris vathmologiki apwleia.Kai ap oti vlepoume den apexei poly ap to na epivevaiwthei auti i provlepsi m!Auto aplws to anaferw gia na to presige tid dioratikotitas m

στις 18/01/2016 23:09
To pisteye kiolas :)

στις 18/01/2016 23:35
exasa ta orfana gia 115 eurw ideye vrwmiari na pa8eis elonosia

στις 18/01/2016 23:55
Μέχρι να φάμε το γκολ δεν υπήρχαμε...35' χαμένα

στις 19/01/2016 02:02
Ρε δεν παίζεστε εσείς οι αντιολυμπιακοι...κερδίζουμε τον πλατανια,ειναι παράρτημα μας και μας το δίνει το παιχνιδι.χανουμε βαθμούς ,ειναι παράρτημα μας ο Πλατανιάς και του δίνουμε κανα βαθμό..αποφασιστε τι θέλετε ..πιο πολλα γνωρίζετε για τον ολυμπιακο....παρά για την ομάδα σας..εδω κάποιοι δεν ξέρουν ποια μερα παίζουν.

στις 19/01/2016 10:32
εδωσε βαθμο στο παραρτημα για να σωθει οπως θα ελεγε και ο αντιχουλιγκανος

στις 19/01/2016 12:52
ΜΠΟΥΓΑΤΣΕΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-2,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΚΟΥΛΕΣ 4-0,ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-3. ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ.

[+]  GIANNAROS77 στις 19/01/2016 12:59

στις 19/01/2016 13:31
KA8OLOU STHMENO MATCH KAPOIA METAGHRAFH 8A KANEI O PLATANIAS POLU SUNTOMA

στις 19/01/2016 19:31
ΜΕ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ,ΣΤΗΜΕΝΟ ΗΤΑΝ ΒΑΖΕΛΟΙ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 0-0,ΠΗΡΑΤΕ ΤΟΝ ΜΟΥΜΠΑΛ,ΞΕΧΡΕΩΣΑΤΕ.

στις 19/01/2016 19:58
στασου πουτσαααα τι εγινε ρε μεγαλε η ομαδαρα που εσπαγε ολα τα σερι???επαθε λαστιχο????να δεις η αντερλεχτ τι θα σας κανει

στις 19/01/2016 23:20
Platanias+GAYros=XXXXXXX

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.