Ονειρικό ντεμπούτο για Καρέλη (video)

16/1/2016 00:04
Ονειρικό ντεμπούτο για τον Νίκο Καρέλη με τη φανέλα της Γκενκ! Ο Έλληνας άσος μπήκε στο 76’ του αγώνα με την Ζούλτε Βάρεγκεμ και έντεκα λεπτά μετά έδωσε τη νίκη (2-1) στη νέα του ομάδα με εντυπωσιακό γυριστό σουτ!

Με τρομερό γυριστό του Καρέλη στο 87’, η Γκενκ κέρδισε με 2-1 την Ζούλτε Βάρεγκεμ και ανέβηκε στις θέσεις που οδηγούν στα πλει-οφ. Ο πρώην άσος του Παναθηναϊκού μπήκε ως αλλαγή στο 77ο λεπτό με το σκορ στο 1-1 και στο 87' διαμόρφωσε το τελικό 2-1 με ένα εκπληκτικό γκολ, γνωρίζοντας την αποθέωση από τον κόσμο της ομάδας!

Η Γκενκ είχε προηγηθεί με τον Νίντι στο 17' όμως ισοφαρίστηκε από τον Λεπόιντ στο 32' και τρία λεπτά μετά έμεινε με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Τσιμάνγκα. Ωστόσο, το γκολ του Καρέλη της χάρισε ένα πολύτιμο τρίποντο που την φέρνει προσωρινά στην 6η θέση που οδηγεί στα πλει-οφ.

Αμέσως μετά το τελευταίο σφύριγμα, η Γκενκ κάλεσε τους οπαδούς της μέσω της επίσημης ιστοσελίδας της στο Facebook και στο Τwitter να χορέψουν συρτάκι προς τιμήν του Καρέλη!