Ονειρικό ντεμπούτο για Καρέλη (video)

Ονειρικό ντεμπούτο για Καρέλη (video)



Ονειρικό ντεμπούτο για τον Νίκο Καρέλη με τη φανέλα της Γκενκ! Ο Έλληνας άσος μπήκε στο 76’ του αγώνα με την Ζούλτε Βάρεγκεμ και έντεκα λεπτά μετά έδωσε τη νίκη (2-1) στη νέα του ομάδα με εντυπωσιακό γυριστό σουτ!

Με τρομερό γυριστό του Καρέλη στο 87’, η Γκενκ κέρδισε με 2-1 την Ζούλτε Βάρεγκεμ και ανέβηκε στις θέσεις που οδηγούν στα πλει-οφ. Ο πρώην άσος του Παναθηναϊκού μπήκε ως αλλαγή στο 77ο λεπτό με το σκορ στο 1-1 και στο 87' διαμόρφωσε το τελικό 2-1 με ένα εκπληκτικό γκολ, γνωρίζοντας την αποθέωση από τον κόσμο της ομάδας!

Η Γκενκ είχε προηγηθεί με τον Νίντι στο 17' όμως ισοφαρίστηκε από τον Λεπόιντ στο 32' και τρία λεπτά μετά έμεινε με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Τσιμάνγκα. Ωστόσο, το γκολ του Καρέλη της χάρισε ένα πολύτιμο τρίποντο που την φέρνει προσωρινά στην 6η θέση που οδηγεί στα πλει-οφ.

Αμέσως μετά το τελευταίο σφύριγμα, η Γκενκ κάλεσε τους οπαδούς της μέσω της επίσημης ιστοσελίδας της στο Facebook και στο Τwitter να χορέψουν συρτάκι προς τιμήν του Καρέλη!








Ομάδες που αφορά: ΓΚΕΝΚ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

17 σχόλια:

στις 16/01/2016 00:42
tus trelane

στις 16/01/2016 00:47
hahahah spase plaka twra...tetoio goal ayto to palikari anathema k an exei xanavalei :P pws ta fernei i i mpala sumfwnw me leon64..makari na sunexisei etsi to palikari...theloume tous legewnarious mas na pigainoun kala

στις 16/01/2016 00:49
Ωραιος μπραβο του καλη αρχη να εχεκ

στις 16/01/2016 00:49
Ολυμπιακος hasta la muerte

στις 16/01/2016 02:02
kali arxi :) tin kaliteri ekane etsi n sinexisei

στις 16/01/2016 02:02
kai den eimai vazelos :)

στις 16/01/2016 03:10
gkolaraaaaaa! wraios!

[+]  giagia-antill στις 16/01/2016 05:48

στις 16/01/2016 08:46
ela mwrh paixtoyra !

στις 16/01/2016 09:14
Bravo ,kaly shnexeia

στις 16/01/2016 10:22
Μπραβο και καλη συνεχεια με πολλα ωραια γκολ σαν και αυτο!

στις 16/01/2016 11:46
leftas..πρεπει να εισαι πολυ βλακας πως να κανει ρε φιλε οταν μπενει αλλαγη στο 76 και η ομαδα ειναι με παιχτη λιγοτερο πως μπορει να κανει χατ τρικ το παιδι...σοβαρεψου λιγο

στις 16/01/2016 14:56
FANBETAKIA ΜΟΝΟ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ? ΟΥΤΕ ΟΜΑΔΑ,ΟΥΤΕ ΓΗΠΕΔΟ,ΟΥΤΕ ΠΡΟΕΔΡΟ,ΟΥΤΕ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ,ΟΥΤΕ ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ, ΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΣΤΕ.

στις 16/01/2016 15:39
Σιγα τον ιμπραιμοβιτς...χααχαχαχ... κωλοφαρδιστικο γκολ...μην τρελαινεστε..δεν ειναι και στην μπαρτσελονα... στην γκενγκ πηγε.. στο τελος της σεζον θα δουμε τι θα εχει κανει.. ωραιο και τυχερο γκολ

στις 16/01/2016 15:59
tora pos tixeni panta otan kapoios proin pextis (pao,ofsp,paok,ktl) na bazi goal se omada tou e3oterikou kai na iparxoun tipou sxolia( siga ton pexti,kai opadika sxolia den mporo na to katalabo,kai den tha to katalabo pote! mallon prepi na eimai xazos! re 3upnateeee probata anti na xereste pou iparxoun ellines pextes pou esto kai ligo kanoun tin diafora esis krinete pextes apo poia omada bgikan! eleos poia dld ama o messi ebgene apo ton paok,oloi i athina tha ton xleuaze kai siga ton pexti! ok kala miala pedes!

στις 16/01/2016 17:54
ΤΟΥ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΟΜΟΕΘΝΕΙΣ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΑΣΧΕΤΩΣ ΣΕ ΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΗΤΑΝ.

στις 16/01/2016 21:03
Mεγαλη υποθεση για εναν ποδοσφαιριστη να σκοραρει στον πρωτο του αγωνα με την καινουρια ομαδα. Ειδικα αν ειναι και το νικητηριο γκολ και ειδικοτερα κατω απο αυτες τις συνθηκες (μπηκε για 15', με παικτη λιγοτερο). Θα του δωσει μεγαλη αυτοπεποιθηση για την συνεχεια. Αν κανει και εναν δευτερο αγωνα καλο, με ισως ακομη και ενα γκολ, θα τον κανουν θεο οι Βελγοι, φτανει να μη παρουν τα μυαλα του αερα. Του ευχομαι καλη πορεια, ανταξια με αυτη του Μαχλα στην Ολλανδια και του Σαμαρα στη Σκωτια.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.