Προσωρινή αναστολή της ποινής της ΕΕΑ για Μαρινάκη

Προσωρινή αναστολή της ποινής της ΕΕΑ για Μαρινάκη



Το Διοικητικό Εφετείο διατάσσει προσωρινά τη μη εκτέλεση της απόφασης της ΕΕΑ για παραίτηση του Βαγγέλη Μαρινάκη από τη θέση του προέδρου της ΠΑΕ Ολυμπιακός.

Στις 5 Νοεμβρίου, η ΕΕΑ είχε κρίνει ότι ο Βαγγέλης Μαρινάκης ασκεί διοίκηση στην ΠΑΕ Ολυμπιακός και είχε δώσει προθεσμία ενός μήνα στον ίδιο προκειμένου να παραιτηθεί από τη θέση του.

Η ποινή ήταν εφέσιμη στο Διοικητικό Εφετείο και ο Ολυμπιακός έκανε χρήση αυτού του δικαιώματος. Σύμφωνα με όσα διαρρέει η ΠΑΕ Ολυμπιακός, το Διοικητικό Εφετείο Πειραιά εξέδωσε προσωρινή διαταγή ώστε να μην εκτελεστεί η απόφαση της ΕΕΑ, κάτι που σημαίνει ότι ο Βαγγέλης Μαρινάκης θα εξακολουθεί να ασκεί καθήκοντα εκτελεστικού προέδρου.



Ομάδα που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Σχολιασμός

8 σχόλια:

στις 12/01/2016 18:19
XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA :) tis poutanas tha gineiiiiii ...!

στις 12/01/2016 18:20
evi twra tha katalaveis oti sizitisame :P

στις 12/01/2016 18:23
Κλαψτε ελευθερα...

(Υ.γ: μην ξεχναμε οτι και στον γατουλη της κουλας αλλα και στον πρεζακια τον τρακη εχει απαγορευθει να "ασκουν διοκηση" αλλα στο ελλαντα οι νομοι εφαρμοζονται μονο σε κανενα κακομοιρη μεροκαματιαρη που δεν εχει στον ηλιο μοιρα.. Οι εφοπλιστες γραφουν την νομοθεσια στην πουτσα τους.. Αλλη μια ευκαιρια να ξυπνησει και ο τελευταιος οπαδος που κοιμαται κ ανοιγει του καθενα τ κεφαλι για την καθε ανωνυμη εταιρια

στις 12/01/2016 19:28
Χαχαχαχα!!!!

Αντε γεια σε όλα τα γατάκια!!!

στις 12/01/2016 19:42
Βεντούζα.... !!!

στις 12/01/2016 19:44
auto ennoeite ..! opios leei oti o osfp dn pezei mpala fetos apla einai anapiros sta matia..! :P

στις 12/01/2016 21:23
ΝΑ ΣΑΠΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΦΥΛΑΚΗ ΣΚΑΤΟΛΑΜΟΓΙΟ!

στις 13/01/2016 14:05
PSOFIE Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΛΗ ΜΠΑΛΑ ΜΟΝΟ ΦΕΤΟΣ, ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΩΣ ΚΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΜΠΑΛΑ, ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΟΥΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΩΣ.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.