Σέριε Α: Ασταμάτητη η Γιουβέντους! (video)

11/1/2016 00:21
Με σκόρερ τους Πογκμπά και Κεντίρα, η Γιουβέντους πέρασε με 2-1 από την έδρα της Σαμπντόρια, έκανε το 9x9 και έκλεισε τον πρώτο γύρο στο -2 από την κορυφή.

Συνεχίζει το νικηφόρο σερί της η Γιουβέντους, η οποία βρίσκεται πλέον μια «ανάσα» από την κορυφή. Η «Γηραιά Κυρία» κέρδισε με 2-1 την Σαμπντόρια στη Γένοβα, έφτασε τις εννέα σερί νίκες στη Σέριε Α και ισοβαθμεί με την Ίντερ στην 2η θέση, όντας πλέον στο -2 από την πρωτοπόρο Νάπολι.

Η ομάδα του Αλέγκρι άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό με ωραίο γκολ του Πογκμπά, ενώ στο 46’ ο Κεντίρα διπλασίασε το προβάδισμα της ομάδας του έπειτα από ωραία κάθετη του Ντιμπάλα. Η Σαμπντόρια κατάφερε να μειώσει στο 64’ με τον Κασάνο, ωστόσο στα υπόλοιπα λεπτά δεν κατάφερε να μπόρεσε να φτάσει στην ισοφάριση, με το 2-1 να μένει μέχρι το φινάλε.