Κύπελλο Αγγλίας: Γλίτωσε το… ολικό κάζο η Λίβερπουλ

Κύπελλο Αγγλίας: Γλίτωσε το… ολικό κάζο η Λίβερπουλ



Η Λίβερπουλ ήρθε ισόπαλη 2-2 στην έδρα της Έξετερ (ομάδα 4ης κατηγορίας) και θα χρειαστεί να δώσει επαναληπτικό στο «Άνφιλντ» προκειμένου να διεκδικήσει την πρόκριση για τους «32» του Κυπέλλου Αγγλίας. Γκολ από απευθείας κόρνερ για τους γηπεδούχους!

Το Κύπελλο Αγγλίας είναι θεσμός των εκπλήξεων και ο Γιούργκεν Κλοπ, που πριν από το παιχνίδι έδωσε συνέντευξη σε… κουζίνα, πήρε μια πρώτη μεγάλη γεύση. Η Λίβερπουλ δεν κατάφερε να πάρει την πρόκριση στην έδρα της Έξετερ και το τελικό 2-2 οδηγεί το ζευγάρι σε επαναληπτικό που θα γίνει στο «Άνφιλντ».

Ο Γερμανός τεχνικός παρέταξε τη Λίβερπουλ με νεαρούς ποδοσφαιριστές (και τους Ενρίκε-Μπεντέκε) και είδε το παιχνίδι να «στραβώνει» με το… καλημέρα, αφού η Έξετερ πήρε το προβάδισμα στο 9ο λεπτό με τον Νίκολς. Οι «κόκκινοι» απάντησαν στο 12’ με τον Σινκλέρ, όμως ο Χολμς στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην Έξετερ μετά από απευθείας εκτέλεση κόρνερ!

Οι «κόκκινοι» ισοφάρισαν σε 2-2 στο 73’ με γκολ του Σμιθ, όμως δεν μπόρεσαν να φτάσουν στην ανατροπή και το τελικό αποτέλεσμα αναγκάζει την ομάδα του Κλοπ να δώσει επαναληπτικό στο «Άνφιλντ».




Ομάδες που αφορά: ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΕΞΕΤΕΡ

Σχολιασμός

29 σχόλια:

στις 09/01/2016 00:15
Τσεκαρετε στο 1ο γκολ της λιβερπουλ την ελληνικη σημαια στο βαθος

[+]  stasoumugdala στις 09/01/2016 01:17

στις 09/01/2016 01:50
gt eseis ti perimenate to diplo ?? afou i liverpool pige me deuteri omada na peksi kai esis pesate stin pagiza tou 1,6 gt nomizate oti einai favori

στις 09/01/2016 02:01
Παντως δικιολογημενα εχει εξαφανιστει η αδερφη ο τσιμπουκαδωρος.. Με τετοιο μπουρδελο π υποστηριζει ντρεπεται ακκμα κ ν σχολιασει κ χαθηκε

στις 09/01/2016 09:16
stasougamiola,stasoupoustra ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΠΟΥΤΣΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΗΡΑ ΚΑΙ ΒΟΥΤΑ ΣΤΟ ΒΡΩΜΟΛΙΜΑΝΟ ΣΟΥ ΔΑΦΝΟΤΣΙΜΠΟΥΚΩΜΕΝΕ GAY.ΠΑΛΙ ΤΑΜΕΙΟ ΠΗΓΑ ΧΘΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ.ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ.ΕΣΥ ΠΑΛΙ ΜΕΙΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΥΤΣΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΚΟΛΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΠΟΛΥ ΜΩΡΗ ΛΟΥΛΟΥ.ΡΟΥΦΑ ΤΟ ΤΡΟΜΠΟΝΙ ΛΟΥΛΗΗΗΗΗ!

στις 09/01/2016 12:51
Αυτή είναι η Λούζερπουλ που ξέρουμε.Μου θέλατε και πρωτάθλημα άτιτλοι!!!

στις 09/01/2016 14:21
ΣΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΜΑΣ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ.ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΣΕ ΑΓΓΛΙΑ ΚΑΙ ΕΥΡΩΠΗ ΑΠΟ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΗ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ.ΟΠΟΤΕ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΤΕ ΜΕ ΤΑ ΚΟΛΟΧΑΝΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΒΓΑΙΝΕΤΕ ΠΟΛΥ ΕΞΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΛΩΣ ΤΙΣ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ.

στις 09/01/2016 16:34
ti lete re vlakes me arketous paixtes apo thn akadhmeia phge kai me tritous

στις 09/01/2016 16:45
Τι άτιτλοι ρε καμένε;Να φανταστώ δεν ξέρεις και πολλά από μπάλα...

στις 09/01/2016 17:34
Από πότε έχει να πάρει τίτλο η Λούζερπουλ?

στις 09/01/2016 17:43
Ρε μαλάκα μπουκαδόρε τους περισσότερους τίτλους στην Αγγλία τους έχει η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και αν θες να ξέρεις στα ματς μεταξύ Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Λίβερπουλ η Γιουνάιτεντ έχει 78 νίκες και η Λίβερπουλ 64.Οπότε από όποια πλευρά και να το πάρεις η Γιουνάιτεντ είναι η καλύτερη ομάδα στην Αγγλία.Τώρα μούγκα στην στρούγκα και σκέψου καλά πριν πεις κάτι τσιμπουκαδόρε.

στις 09/01/2016 18:46
Pametameiopanta ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΠΑΠΑΡΑΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΛΟΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ, ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΓΙΔΙ.ΕΓΡΑΨΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟΚΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΣΕ ΑΓΓΛΙΑ ΚΑΙ ΕΥΡΩΠΗ.ΕΣΥ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΠΑΝΙΒΛΑΚΑ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΜΟΝΟ ΑΓΓΛΙΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΚΕΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΝ.ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΗ.ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΑΣ ΒΡΕ ΓΙΔΙ ΠΟΣΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΒΑΖΩ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΑΓΓΛΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ?ΜΠΕΕΕ ΓΙΔΙ ΠΟΥ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ ΓΙΔΟΒΟΣΚΕ ΑΝΤΕ ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΑΡΜΕΞΕΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΚΑΤΣΙΚΑ ΑΣΧΕΤΕ.

στις 09/01/2016 18:49
ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΕΙΣΑΙ ΣΙΔΗΡΟΣΤΟΚΟΣ ΕΝΝΟΩ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΤΙΤΛΩΝ ΣΕ ΑΓΓΛΙΑ ΚΑΙ ΕΥΡΩΠΗ ΠΑΝΙΒΛΑΚΑ.ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΙ 2 ΑΙΩΝΕΣ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΣΟΥ, ΤΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙ ΠΟΤΕ.

στις 09/01/2016 18:54
ANTE NA ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΛΙΓΟ ΧΑΛΒΑ ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΖΟΡΙΖΕΣΑΙ.Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ 5 CHAMPIONS LEAGUE KAI 3 EUROPA LEAGUE (ΚΥΠΕΛΛΟ ΟΥΕΦΑ).ΤΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΤΟ ΚΟΛΟΧΑΝΙΟ ΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ?ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ.

στις 09/01/2016 18:55
ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΟΛΟΧΑΝΙΑ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΣΑΝ ΚΑΤΙ ΓΙΔΙΑ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ.

στις 09/01/2016 19:44
Μπορεί η ομάδα μου να πήρε 4 ευρωπαϊκούς τίτλους αλλά συνολικα μαζί με τους τίτλους της Αγγλίας έχει περισσότερους τίτλους από την Λούζερπουλ οπότε μούγκα μαλκηστήρι.Βγήκες να μας μιλήσεις για τίτλους πελάτη.Εντάξει να μην μιλήσω για πρωτάθλημα που έχεις να πάρει 26 χρόνια.Ότι και να πεις δεν σε συμφέρει.Μπορεί να μας περνάτε στους ευρωπαϊκούς τίτλους, αλλά συνολικά σε όλους τους τίτλους πάλι πούτσα τρώτε.Τα λέμε πελάτη την άλλη Κυριακή που είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα σας γαμήσει ο μπαμπάς σας.

στις 09/01/2016 21:08
Ποσο ηλιθιος ρε πουστη μου ο τσιμλκυκαδωροσ...εχει λαλησει ο μαλακας

στις 09/01/2016 22:01
Pamekouvapanta ΑΝΤΕ ΒΡΕ ΓΙΔΙ ΠΑΡΕ ΠΡΩΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΟΛΟΧΑΝΙΟ ΣΟΥ ΚΑΝΕΝΑ CHAMPIONS LEAGUE ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΟΛΟΙ ΤΟ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΤΟ ΠΗΡΑΤΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΙΛΑΣ.ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΣΚΙΣΕΙ ΤΗΝ ΠΑΤΟΥΡΑ Η ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ ΚΑΙ Η ΚΑΘΕ ΚΟΛΟΠΕΤΙΝΙΤΣΑ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΚΑΙ ΜΙΛΑΣ ΜΩΡΗ ΛΟΥΛΟΥ.ΑΝΤΕ ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΤΣΙΜΠΟΥΚΙ ΒΛΙΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΣ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΑΓΑΘΟΨΟΛΗ.

στις 09/01/2016 22:03
stasoupoustra ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ ΜΕ ΜΙΑ ΠΟΥΤΣΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΤΟΥΡΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΡΙΑΣ ΑΞΙΟΝ.ΘΑ ΣΕ ΓΡΑΨΟΥΝ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΓΚΙΝΝΕΣ ΔΑΦΝΟΤΣΙΜΠΟΥΚΩΜΕΝΕ GAY.

στις 09/01/2016 22:20
αμυγδαλε εισαι προκλητικο πουστακι.! στο λαιμο μ καθεσαι βρε τριπουστα. πρωτα προκαλεις τον μπουκαδωρο να σχολιασει ενω σε γραφει στ'αρχιδια του κ σε κλανει κ αφου τελικα σχολιασει αρχιζεις το κραξιμο. τωρα καταλαβα γιατι σε βριζει ολο το σαιτ κοκοβιε φλωροπαιδο. τελος την ειδες την ομαδαρα σ τ γιουναιτεντ πεταει ε? να μαθεις να εισαι αντικειμενικος κ να μην προκαλεις θα το φας το στοκο-κεφαλο σου.

στις 09/01/2016 22:52
Τσιμπουκαδωρε καταλαβαινεις οτι σε φτυνουν (η σου χυνουν κιολας) και συ νομιζεισ οτι βρεχει ρε βλημα...; σου λεει ο αλλος απο πανω οτι 25 ολοκληρα χρονια εισαι ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΣ , ενα μπουρδελο και μισο..δεν μπορεις να νικησεις ομαδα 4ης κατηγοριας και εσυ λες ιστοριες για αγριους... Εχεις καψει κυτταρα...

στις 09/01/2016 22:55
Msb καλως την γκομενα του τσιμπουκαδωρου.. Κουκλα μου τον δουλευω τον μαλακα μπας και ξυπνησει το προβατο...αλλα αυτος δεν εχει σωτηρια...πηγαινε ν σ ριξει ενα πουτσο να ηρεμησετε κ οι δυο σας...τωρα εχει και συμφωνο συμβιωσης καντε κανενα ρε λουληδες

στις 09/01/2016 23:18
Ρε τσιμπουκαδόρε μιλάς εσύ για διαιτησία? Για θυμίσου λίγο τον ημιτελικό του 2005 τι έγινε στον αγώνα της Λίβερπουλ με την Τσέλσι. Καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς που θα πεις εσύ για διαιτησία.

στις 09/01/2016 23:19
stasoupoustra AΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΥΤΣΕΣ ΠΟΥ ΡΟΥΦΑΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΤΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΡΠΑΖΕΙΣ ΣΤΟ ΚΟΛΟΤΡΥΠΙΔΙ ΣΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ.ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΕΙ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΣΟΥ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΟΤΙ ΣΕ ΒΡΙΖΕΙ ΟΛΟ ΤΟ site ΑΝΥΠΑΡΚΤΕ.ΑΝΤΙ ΝΑ ΦΟΡΕΣΕΙΣ ΤΙΣ ΖΑΡΤΙΕΡΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟ STRING ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΚΑΜΜΙΑ ΒΙΖΙΤΑ, ΚΑΘΕΣΕ ΚΑΙ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΔΑΦΝΟΤΣΙΜΠΟΥΚΩΜΕΝO GAY ΣΕ ΚΟΒΩ ME AMETΡΗΤΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΝΑ ΕΙΧΕΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΣΟΥ ΒΡΙΣΚΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΕΠΙΒΗΤΟΡΑ ΝΑ ΣΕ ΦΥΣΤΙΚΩΝΕΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΒΑΛΕΙΣ ΜΥΑΛΟ ΜΩΡΗ ΚΟΚΚΙΝΟΣΚΟΥΦΙΤΣΑ.

στις 09/01/2016 23:20
Pamekouvapanta ΠΑΡΕ ΤΟΝ ΚΟΥΒΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΜΠΟΥΛΗ.ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΗΧΗΤΙΚΟ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΤΙΜΩΡΗΣΕΙ Ο ΠΑΤΕΡ.ΑΝΤΕ ΛΟΥΛΗ ΤΟ ΝΟΥΝΟΥ ΣΟΥ ΚΑΙ ΥΠΝΟ.ΕΙΣΑΙ ΜΥΡΩΔΙΑΣ ΑΠΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΝΗΠΙΟ.

στις 09/01/2016 23:57
Βλέπεις δεν έχεις άλλα επιχειρήματα και αρχίζεις να λές μαλακίες.Την άλλη Κυριακή μέσα στο Άνφιλντ θα έχει τσόντα.Τα λέμε τότε μωρή λουμπίνα.

στις 10/01/2016 05:24
ε με τετοια ομαδα που κατεβηκε ο κλοπ τι περιμενατε? ειμαστε σοβαροι? μεχρι και ο πουστογαυρος θα κερδιζε αμα κατεβαιναμε με αυτην την ομαδα..

στις 10/01/2016 13:13
Η Λίβερπουλ και η Γιουνάιτεντ θα είναι για άλλα 100 χρόνια οι 2 καλύτερες ομάδες της Αγλλίας...Αυτή την στιγμή και οι 2 ομάδες έχουν προβλήματα.Όμως ρε φίλε το να λες άτιτλη την Λίβερπουλ είναι τεράστιο λάθος...

στις 10/01/2016 13:16
Επίσης ο Κλοπ κατέβασε τα τρίτα,ούτε καν τα δεύτερα...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.