Η κορυφαία ενδεκάδα της UEFA για το 2015

Η κορυφαία ενδεκάδα της UEFA για το 2015



Η UEFA ανακοίνωσε την κορυφαία ενδεκάδα για το 2015, όπως ψηφίστηκε από τους επισκέπτες της ηλεκτρονικής της ιστοσελίδας της, με την Μπαρτσελόνα να έχει πέντε εκπροσώπους.

Την καλύτερη ενδεκάδα για το 2015 ανακοίνωσε η UEFA μέσω της επίσημης ιστοσελίδας της. Περίπου 7.2 εκατ. φίλοι του ποδοσφαίρου συμμετείχαν στη διαδικτυακή ψηφοφορία, επιλέγοντας τους κατά τη γνώμη τους κορυφαίους παίκτες της χρονιάς μέσα από μία λίστα 40 ποδοσφαιριστών.

Η πρωταθλήτρια Ευρώπης Μπαρτσελόνα έχει πέντε εκπροσώπους, έναντι τριών της Ρεάλ Μαδρίτης, δύο της Μπάγερν Μονάχου και ενός της Γιουβέντους.

Αναλυτικά η κορυφαία ενδεκάδα της UEFA για το 2015:

Μάνουελ Νόιερ (Γερμανία/Μπάγερν), Ντάνι Άλβες (Βραζιλία/Μπαρτσελόνα), Σέρχιο Ράμος (Ισπανία/Ρεάλ), Χεράρδ Πικέ (Ισπανία/Μπαρτσελόνα), Νταβίντ Αλάμπα (Αυστρία/Μπάγερν), Αντρές Ινιέστα (Ισπανία/Μπαρτσελόνα), Πολ Πογκμπά (Γαλλία/Γιουβέντους), Χαμές Ροντρίγκες (Κολομβία/Ρεάλ), Λιονέλ Μέσι (Αργεντινή/Μπαρτσελόνα), Κριστιάνο Ρονάλντο (Πορτογαλία/Ρεάλ), Νεϊμάρ (Βραζιλία/Μπαρτσελόνα)




Ομάδες που αφορά: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, ΜΠΑΓΕΡΝ

Σχολιασμός

25 σχόλια:

στις 08/01/2016 17:47
γελανε και τα τσιμεντα με την ενδακαδα που βγαλε η φιφα... αλβες πικε χαμες πογκμπα για ποιο λογο?

στις 08/01/2016 17:48
uefa sorry*

στις 08/01/2016 17:49
Χάμες;Μας κοροιδεύετε;Χίλιες φορές Οζιλ ή καποιος άλλος παίκτης σε αυτή την θέση...

στις 08/01/2016 17:50
Περίπου 7.2 εκατ. φίλοι του ποδοσφαίρου συμμετείχαν στη διαδικτυακή ψηφοφορία,

στις 08/01/2016 17:50
na gt :) gt o kathe ampalos protogidos arougkanos psifise..!

στις 08/01/2016 17:52
bsk o PIQUE me xalaei apisteuta kai o pogba ..! pextouria alla oxi gia tin kalitera 11ada..!

στις 08/01/2016 18:11
milko καλυτερα να παιξεις φιφα παρα να πετας κοτσανες!

στις 08/01/2016 18:24
genius kalytere paikse to pouli sou ampalidi poso eisai re file gia na sai opados ths barcelona.. 10-15 eisai oxi parapanw

στις 08/01/2016 18:59
pou einai o suarez

στις 08/01/2016 19:00
xames rodriges kai arxidia ekane ena kalo moudial kai ton kaname paixtara

στις 08/01/2016 19:10
Γελοιο...

στις 08/01/2016 19:56
«Επίθεση» σε μερίδα του Τύπου εξαπέλυσε ο Ντάνι Άλβες. «Ντρέπομαι που είμαι μέρος του ποδοσφαίρου» είπε μεταξύ άλλων. Δείγμα του σάλου που προκάλεσε ο Βραζιλιάνος, η Μπάρτσα διαχώρισε τη θέση της.

στις 08/01/2016 20:46
The BOSS makes it clear... !! The madristas who say Ronaldo is only winning individual trophies,is selfish,doesnt add any value to the team are just assholes.. how can they forget that he has been saving their asses for the last 6 years single handedly... And the reason behind Ronaldo winning individual trophies and RMCF not winning trophies is clear...They rest of the team isnt performing... Just for one season... Bale di maria and benz supported Ronaldo in attack... They won everything... Apart from that... They havent been in form collectively.... But one man has continued his good form.. His name is CRISTIANO RONALDO DOS SANTOS AVIERO.. The KING of RMCF.

στις 08/01/2016 21:33
Σας γλενταμε παντου και πονατε!

Φυσικα και θα ειχαμε περισσοτερους δικους μας απο την στιγμη που ειχαν περισσοτερο χρονο συμμετοχης στην διοργανωση εως και τον τελικο που νικησαμε! Εκαναν καλες εμφανισεις αν οχι τοπ!

milko πιες κανα μιλκο να ισιωσεις οπαδε του κωλου!

καλα εσυ τασο τα γνωστα οτι και να πουμε λιγο θα ειναι!

Ετσι γιατι σταζω ζαχαρι και μελι τσογλανια!

στις 08/01/2016 21:56
χαμες ; ποτε επαιξε ο χαμες φετος μωρε μαλακες

στις 08/01/2016 22:26
Για τον χασαπη τον Ραμος δε λετε τιποτε ουτε για τη λουλου τον cr7 τοσο καλοι ειναι και δεν μιλατε γι αυτους;

στις 08/01/2016 23:45
dimitris ο πρωτος σκορερ δεν θα ειναι ρε βλακα? ή δεν θα εχει τον καλυτερο αμυντικο στον κοσμο αυτην την στιγμη?

χαμες συμφωνω δεν θα επρεπε αλλα ουτε και πικε

στις 09/01/2016 00:39
πες τα ρε τασο

στις 09/01/2016 01:08
Πηγα στην κηδεια του Αρχοντα Ψωμιαδη.

στις 09/01/2016 01:27
malakies olo malakies kanei i fifa .... lipon an vgazame .. pike neymar xames pogba kai vazame ..ibra boateng ozil kai lewandowski ..tote nai tha itan i kaliteri entekada

στις 09/01/2016 02:39
POU EINAI O SUAREZ K O LEWA RE GAMO TA SOGIA TOUS SKANDALO GIA NA VGALUN PALI TON KODO K TON PSILO OUST

στις 09/01/2016 02:48
Στακμαν ο κοσμος που ηρθε ηταν αρκετα παραξενος θα ελεγα.. πρεπει να ηταν και ξενοι γιατι κατι τυποι μιλουσαν αγγλικα , και καποιοι αλλοι γερμανικα

στις 09/01/2016 04:04
De Bruyne, Suarez

στις 09/01/2016 09:42
stasoupoustra ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΒΛΕΠΩ ΕΙΣΑΙ ΛΑΚΩΝΙΚΟΣ.ΜΟΝΟ 1 ΛΕΞΗ ΕΓΡΑΨΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΛΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ Η ΜΑΖΟΡΕΤΑ ΤΗΣ ΚΟΡΥΦΑΙΑΣ ΕΝΔΕΚΑΔΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΤΡΕΛΛΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΤΟΥΖΑ?ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΚΟΠΕΛΛΑ ΜΟΥ?ΑΦΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ ΤΙ ΡΟΥΦΟΚΑΒΛΕΤΑ ΕΙΣΑΙ.ΠΑΛΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΜΠΑΛΟΥΣ ΕΒΑΛΑΝ ΚΑΙ ΨΗΦΙΣΑΝ.ΜΑ ΠΟΣΟ ΤΡΟΜΠΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ?ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΥΙΣ ΣΟΥΑΡΕΖ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΡΕ ΤΡΑΧΑΝΑΔΕΣ.ΟΥΣΤ ΒΡΕ ΑΜΠΑΛΟΙ ΟΛΟΙ.

στις 09/01/2016 11:11
επρεπε να είχαν τον Thomas Muller ή Lewandofski μετά από μια εξαιρετική σεζόν τους!Σε κάθε τύπο διάβαζες τα ονόματά τους!! Τί ψηφοφορία ήταν αυτή?

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.