Έφυγε από τη ζωή ο Μάκης Ψωμιάδης

Έφυγε από τη ζωή ο Μάκης Ψωμιάδης



Την τελευταία του πνοή σε ηλικία 60 ετών, άφησε ανήμερα των Φώτων ο Μάκης Ψωμιάδης, ο οποίος είχε μεταφερθεί με έμφραγμα στο νοσοκομείο «Ελπίς».

Έφυγε από τη ζωή ο Μάκης Ψωμιάδης προδομένος από την καρδιά του. Χθες το βράδυ, ο πρώην παράγοντας του ποδοσφαίρου ένιωσε αδιαθεσία και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο «Ελπίς», έχοντας στο πλευρό του τον γιό του. Τα ξημερώματα της Τετάρτης (6/1) ο επιχειρηματίας κατέληξε με οξύ έμφραγμα του μυοκαρδίου και η κηδεία του θα γίνει πιθανότατα την Παρασκευή (8/1) στο κοιμητήριο του Κόκκινου Μύλου.

Ο Μάκης Ψωμιάδης είχε γεννηθεί στο 1948 στην Καβάλα από πατέρα ιερέα και 1989 ασχολήθηκε για πρώτη φορά με την ΑΕΚ, όταν και ανέλαβε την Ερασιτεχνική. Ξόδεψε πάρα πολλά χρήματα για να ενισχύσει την ομάδα μπάσκετ και στη συνέχεια ασχολήθηκε με το ποδόσφαιρο και συγκεκριμένα με τις ΠΑΕ ΑΕΚ, Εθνικό, Ακράτητο και Καβάλα.

Για πολλά χρόνια αντιμετώπισε προβλήματα με τη δικαιοσύνη με την υπόθεση των στημένων αγώνων και όχι μόνο. Τον Απρίλιο του 2014 είχε καταδικαστεί σε δεκαετή φυλάκιση από το Τριμελές Εφετείο Κακουργημάτων, καθώς είχε κριθεί ένοχος για υπεξαίρεση 21.5 εκατ. ευρώ από τα ταμεία της ΑΕΚ στο διάστημα 2001 έως και 2003 όταν και ήταν πρόεδρος.

Παράλληλα ήταν από τα κεντρικά πρόσωπα στην υπόθεση των στημένων αγώνων του 2011. Για την υπόθεση αυτή καταδικάστηκε σε 4,5 χρόνια φυλάκιση και 35.000 ευρώ πρόστιμο με αναστολή. Αποφυλακίστηκε τον Αύγουστο του 2015.



Ομάδες που αφορά: ΚΑΒΑΛΑ, ΑΕΚ

Σχολιασμός

35 σχόλια:

στις 06/01/2016 15:10
Τα πηρες μαζισου τα μεγαλα μυστικα Μακαρε,,,,θα σε θυμομαστε παντα.... ελαφρη το χωμα να ειναι

στις 06/01/2016 15:20
Καλο Ταξιδι Μακη!ευχαριστουμε και για τα καλα και για τα ασχημα ήσουν ξεχωριστός ένας και μοναδικός και αυτό μένει!

στις 06/01/2016 15:29
Αιωνία του η μνήμη.Τον φάγανε τον άνθρωπο.

στις 06/01/2016 15:31
Perimenw theoria sunomwsias apo to zavo ton antihooligano oti o marinakhs ftaei pou pethane o pswmiadhs.Krima pantws 60 etwn neos sxetika

στις 06/01/2016 16:34
ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΕ ΕΤΣΙ. ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ EVER. ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΚΗΔΕΙΑ.

RIP ΑΡΧΟΝΤΑ

στις 06/01/2016 16:50
προφανως ΣΤΑ ΠΑΠΑΡΙΑ ΜΑΣ... να λυπηθω για εναν βασανιστη της χουντας επειδη ασχοληθηκε με την μπαλα..; ρε πατε καλα..; οποιος δεν ξερει ας ψαξει λιγο το θεμα.. για την αφεντια του υπαρχει ολοκληρη εκπομπη απο το "κουτι της πανδορας" για τα κατορθωματα του "αγιου"... ξυπνατε

στις 06/01/2016 16:50
τασουλα αν λυπηθηκες τοσο , τραβα να τον βρεις να μας αδειασεις την γωνια

στις 06/01/2016 17:09
R.I.P.-ήσουν μοναδικός! Καλό ταξίδι Μάκη! ΜΕΓΑΛΟΣ Ο ΜΑΚΗΣ! Αναπαύσου εν Ειρήνη!

στις 06/01/2016 17:10
Τον καθαρίσανε τον άνθρωπο τα ΛΑΜΟΓΙΑ! Ο Κόκκαλης τον σκότωσε τα ξημερώματα με καλάσνικοφ κανείς όμως δεν το λέει! ΜΑΚΗ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΑΝΤΑΜΟΣΩ R.I.P.

στις 06/01/2016 17:11
Ο Μαρινάκης φταίει! Κρίμα ρε ΑΡΧΟΝΤΑ!

στις 06/01/2016 17:13
STASOYΜΥΓΔΑΛΑ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΑΣΤΑΡΔΟΓΕΝΝΗΜΑ ΕΙΣΑΙ !

ΓΕΛΟΙΕ. NA ΝΤΡΕΠΕΣΕ ΓΙΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ

στις 06/01/2016 17:17
αγιο δεν το λες! αλλα ας ειναι ελαφρυ το χωμα που θα τον σκεπαζει! πρεπει παντως να τον βαψουν μαζι με ενα πουρο γιατι οποτε τον θυμαμαι μια ζωη με ενα πουρο ηταν!

στις 06/01/2016 17:18
ο στασου καλα το λεει! ηταν μεγαλο λαμογιο ο τυπος . εφαγε ποσα εκατομμυρια απο την αεκ

στις 06/01/2016 17:29
τασουλα, αφιερωσε μια ωρα απο την γαμημενη ζωη σου σαυτο που σου ειπα.. γραψε στο you tube "κουτι της πανδορας μακης ψωμιαδης" ΑΠΛΟ ΕΙΝΑΙ... προφανως και δεν θα λυπηθω που ψοφησε ενας ΒΑΣΑΝΙΣΤΗΣ ΤΗΣ ΧΟΥΝΤΑΣ βρε μαλακα...

manoli.s3 η υπεξαιρεση χρηματων (21 εκατομμυρια ευρω αν θυμαμαι καλα) απο μια ανωνυμη εταιρια (αεκ) ειναι το λιγοτερο για το οποιο μπορεις να το κατηγορησεις.. αν και παλι..αυτα τα λεφτα τα φορτωθηκε ο ελληνικος λαος...

στις 06/01/2016 17:33
Antihooligane afou 3ereis kai to kalasnikof pane pare ena apo tous araphdes pou se gaman ta vradia kai autoktwna.Ade zave toso kairo tis idies malakies.Exei kai h geliothta ta oria ths

στις 06/01/2016 17:40
πες τα δημητρη!

στις 06/01/2016 17:51
Ma re mano einai ekneuristiko na leei prgmata pou de stekoun.Pragmata pou ta leei mono pisw apo mia othonh.Dn tha mporouse na antape3elthei se enan kanoniko dialogo.Na fantasteis to athlima sto opoio exei pio ""polles"epituxies h omada tou antihooliganou einai to basket thn epoxh ths autokratorias tou arh pou htan komparsos sto ergo pou o Arhs htan prwtagonisths.

στις 06/01/2016 17:51
η γελοιοτητα εχει τα ορια της.. ο αντιχουλιγκανος δεν εχει..

στις 06/01/2016 17:58
τωρα τι να πεις... ελαφρυ το χωμα που τον σκεπαζει, να ζησουμε να τον θυμομαστε, καλο παραδεισο... αν τα πουμε αυτα θα αδικησουμε τα υπολοιπα 7 δις του πλανητη, μη βαλω και τα κακομοιρα τα ζωακια στη σουμα, και αυτα σιγουρα πιο αγαθα ηταν απο τον αγαπουλα. τεσπα πλακα ειχε ο μακαριτης.

στις 06/01/2016 18:57
ποσο μαλακισμενη αυτη η τασουλα...ΚΛΑΨΕ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ...αναθεμασε..κλαψε για εναν ανθρωπο που ηταν αρχιμαφιοζος.. χωμενος μεσα στην χουντα... ΖΩΟ.. να μου πεις..iq μπαΟΡΚτζη εχεις..δεν περιμενα κατι καλυτερο..

στις 06/01/2016 19:16
ΜΙΛΑΣ ΕΣΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΤΟΝ ΚΟΚΚΑΛΗ ΡΕ ΜΠΑΣΤΑΡΔΕ?

στις 06/01/2016 19:52
Σκασε κλαψε για τον μακαρο και τραβα να τον βρεις μουνοσκυλο...ζωο..που θα μιλησεις κιολας μαλακιστηρι.. Στα παπαρια μου ο καθε εφοπλιστης μαλακα.. Ζωο που λυπασαι κιολας...μπασταρδι

στις 06/01/2016 20:23
Πρώτα ο Lemmy, μετά ο Μάκαρος..που πάμε ρε;

στις 06/01/2016 20:34
Δε μπηκε καλα το 16 καθολου...Rip και σεβασμο στο νεκρο οποιος και ναναι

στις 06/01/2016 20:43
ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ Ο ΜΑΚΗΣ ΑΦΗΣΕ ΔΙΑΘΗΚΗ ΔΥΟ ΠΟΥΡΑ ΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΩΛΟ ΤΟΥ ΑΝΤΙΧΟΥΛΙΓΚΑΝΟΥ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΑΣΟΥΛΗ!

στις 06/01/2016 20:57
το ΖΩΟ η τασουλα θελει ενα γερο γαμησι για να καταλαβει που βρισκετε... Ας ρωτησει τα θυματα του μακη αν λυπουνται που ψοφησε.. ΒΛΗΜΑ ΤΑΣΟ ανοιξε τα ματια σου γαμω τον χριστο σου.. αν εψαξες αυτα που σου ειπα και εξακολουθεις να λυπασαι που πεθανε τοτε τραβα βρες τον.τζαμπα ζεις και αναπνες μαλακα

στις 06/01/2016 20:57
re paidia mn lipaste toso 8a pa8aite tpt...sostos o stasou...siga mn lupi8oume enan an8ropo o opoios eixe kataxrewsei toso kosmo kai eixe pathsei stis plates allon g na ftasei ekei pou eftase..o allos leei den mpike kala to 16 kai pws opoios kai na einai o nekros prepei n deixnoume sevasmo...kalo megale!!den lew na stisoume kai panigiri alla sta arxidia m kiolas...o kosmos den exei anagkh apo tetoious an8ropous!!

στις 06/01/2016 21:03
μιλκο... ΑΚΥΡΟ.. το οτι πεθανε δεν δινει αφεση αμαρτιων... με την ιδια λογικη να επρεπε η ανθρωποτητα οταν πεθανε ο χιτλερ να τα βαψει μαυρα..; το αντιθετο..σκατα στον ταφο του αδολφου..

στις 06/01/2016 21:08
kai legan kako skili psofo dn exei na omos pou psofise o vromaris..!

στις 06/01/2016 21:28
stasou prosexe tis les file mou giati polloi tha euxontai to idio gia sena me auta pou les eksairwmenou emena fysika...mporei kapoios na niwsei anakoufish adiaforia kai dikaiosynh alla oxi xairekakia gia to thanato kanenos...kai fysika h sygkrish tou xilter gia egklhmata polemou me enan pou esthne agwnes einai astoxh entelws...

στις 06/01/2016 21:42
Milko εισαι πολυ σωστος εδω.

στις 06/01/2016 21:43
μιλκο.. αν και εχω σχολιασει και απο πανω.. υπαρχουν ΑΠΕΙΡΑ ΑΡΘΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ "ΜΑΚΑΡΟ" .. δες την εκπομπη που γραφω απο πανω.. και ο μακαρος εκανε εγκληματα.. μακαρι να εστηνε αγωνες.. αν εστηνε μονο θαταν το λιγοτερο που θα με απασχολουσε πιστεψεμε..

ολοι κρινονται απο τις πραξεις τους.. αν οι πραξεις μου κατεστρεφαν ζωες , προφανως θα ετρωγα καταρες και με τα δικια τους.. τωρα αν τρωγω καταρες π.χ απο καποιους επειδη τσακωνομαστε για μπουρδελοομαδες-ανωνυμες εταιριες για την καβλαντα μας, τοτε εχει να κανει με την ηλιθιοτητα του καθε ανθρωπου που βαζει την μπαλα ψηλα στις προτεραιοτητες τις ζωης του

στις 06/01/2016 21:56
ta eida file mou auta diavaza sou exw apanthsei sto chat

στις 07/01/2016 12:45
Συλληπητήρια μόνο στους συγγενείς,λυπάμαι μόνο που πέθανε νέος...Όμως είχε κάνει πολλά σε πολλούς και πέρασε πολλά χρόνια στη φυλακή αν και θα έπρεπε πολύ περισσότερα...RIP και αυτά που λέτε είναι μαλακίες!

στις 07/01/2016 12:48
Και επειδή λέτε ήταν μοναδικός και καλός άνθρωπος είστε ΑΣΧΕΤΟΙ...Από τους χειρότερους ανθρώπους κατέστρεψε ΖΩΕΣ με αυτά που έκανε...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.