Ζιντάν: «Θα δώσω την καρδιά και τη ψυχή μου για την Ρεάλ»

Ζιντάν: «Θα δώσω την καρδιά και τη ψυχή μου για την Ρεάλ»



Ο Ζινεντίν Ζιντάν πήρε τη σκυτάλη από τον Ράφα Μπενίτεθ και έδωσε την υπόσχεση ότι θα δώσει την καρδιά και τη ψυχή ώστε η Ρεάλ να επιστρέψει στις επιτυχίες.

Σε εποχή Ζινεντίν Ζιντάν μπήκε η Ρεάλ. Ο Φλορεντίνο Πέρεθ ανακοίνωσε την απομάκρυνση του Ράφα Μπενίτεθ από την τεχνική ηγεσία της «βασίλισσας», γνωστοποιώντας την πρόσληψη τον Γάλλου προπονητή.

Ο «Ζιζού» θα αναλάβει για πρώτη φορά στην καριέρα του καθήκοντα πρώτου προπονητή και ο ίδιος δήλωσε έτοιμος να οδηγήσει την ομάδα ξανά σε επιτυχίες:

«Θέλω να ευχαριστήσω τον σύλλογο και τον πρόεδρο για την ευκαιρία να γίνω προπονητής της Ρεάλ. Πρόκειται για τον καλύτερο σύλλογο του κόσμου με τον καλύτερο κόσμο. Θα δώσω τα πάντα ώστε στο τέλος της σεζόν να κερδίσουμε τίτλο. Υπόσχομαι ότι θα δουλέψω σκληρά με όλους τους παίκτες και πιστεύω ότι θα τα πάω καλά. Ανυπομονώ να πιάσω δουλειά. Είναι μια πολύ σημαντική και συναισθηματική ημέρα, περισσότερο και από όταν ήρθα εδώ ως παίκτης. Θα δώσω την καρδιά και τη ψυχή μου σ’ αυτή τη δουλειά».

Πέρεθ: «Δεν υπάρχει τίποτα αδύνατο για τον Ζιντάν».


Από την πλευρά του, ο Φλορεντίνο Πέρεθ έπλεξε το εγκώμιο του Ζινεντίν Ζιντάν, τονίζοντας πως δεν υπάρχει τίποτα που να μην μπορεί να πετύχει:

«Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι ο Ζιντάν είναι μια από τις μεγαλύτερες προσωπικότητες του ποδοσφαίρου. Ξέρει καλύτερα από οποιονδήποτε άλλον τι σημαίνει να ηγείσαι μια ομάδα σαν τη Ρεάλ και πόσο δύσκολη είναι αυτή η θέση που αναλαμβάνει. Είναι σημαντικό το γεγονός ότι γνωρίζει ήδη τους παίκτες ως πρώην βοηθός προπονητή, την περίοδο που η ομάδα κατέκτησε το 10ο Ευρωπαϊκό», δήλωσε ο Πέρεθ και απευθύνθηκε στον Ζιντάν: «Ξέρω ότι για σένα δεν είναι τίποτα αδύνατο».




Σχολιασμός

22 σχόλια:

στις 04/01/2016 23:27
mathe mpala sta gatakia

στις 04/01/2016 23:57
μπορει να εξελιχθει σε γκουαρντιολα!

στις 05/01/2016 00:12
kanto 2-2 1-2 kai ta goal me penalty

στις 05/01/2016 00:28
Mεγάλος ποδοσφαιριστής; Φυσικά και ΝΑΙ,TEΡΑΣΤΙΟΣ. Μεγάλος προπονητής;;;;;;; Πρέπει να φάει πολλά ψωμιά. Δυστυχώς η ιστορία το έχει αποδείξει ότι μεγάλοι παίκτες δεν μπορούν στην προπονητική.'Οσο και να το ξέρεις το τόπι,πρέπει να ξέρεις και να το μεταδώσεις. Ελπίζω να είναι από τις εξαιρέσεις,όπως και ο Γκουαρδιόλα,μιας και μου είναι αρκετά συμπαθής,αν και συνδέεται άρρηκτα με την Ρεάλ. Καλή επιτυχία παικτούρα {αλλά ελπίζω,όχι με την Ρεάλ}.

στις 05/01/2016 00:31
anastasismessi10

φιλε...με την εσπανιολ το τριο που εχεις μπροστα με τον γυφτο τον κοντο και τον μπαγκς μπανυ ηρθε 0-0 , μονο ο Ροναλντο εβαλε 5 ..συνολικα 0-6 ..κλαψε τωρα...32-23..ξανακλαψε..10-5..ξανακλαψε..2-0 ..ξανακλαψε..αντε παλιοκομπλεξικοι ολοι ..

στις 05/01/2016 00:43
Real - La Corunia 1-2

στις 05/01/2016 00:48
Τα πολλα λογια αστα για μετα ,τετοια θα υποσχοταν ο μπενιτεθ και ειδες εφυγε βραδυ ζιντανακο!

στις 05/01/2016 00:55
που μας κανεις και καταθεση ψυχης! αχρηστος εισαι σαν προπονητης,μονο για τα λευτα πας βρωμιαρη!

στις 05/01/2016 03:18
Dose megale Zidane!!!!!

στις 05/01/2016 08:13
pio kompleksikoi trimpourdeloi mlkes aptous ellhnes den yparxoun....mlkes eiste gia ton poutso merikoi...eidika kati mlkes p stirizoun mpartselona nomizoun oti menoun dypla apto camp nou...a re qifsa ropt pou sas xriazetai mpoufan na min sas afisei!

στις 05/01/2016 10:00
3 thesi tha parei Real

στις 05/01/2016 11:40
i real tha pari ta arxidia mu tora fisika o zidan itan terastios pextis alla gia proponitis den nomizo.....edo den ta katafere o anceloti ke tha ta kataferi o zidan den nomizo....tha dume omos

στις 05/01/2016 14:41
exei to iliko pantos..! einai politelia na xeis 5 pextes se kathe thesi ..! kapios tha tin vrei tin sintagi makari na einai o zizou..!

στις 05/01/2016 16:19
Ενας ροναλντο μονο για μικρες ομαδες!

στις 05/01/2016 17:29
Τελικα οι παικτες ειναι αυτοι που ειναι διαλεγουν τι θελουν...εκτος ραφα εκτος ζοσε και οι ελληναρες τους βγαζουν αχρηστους...

Αρε ενα βαν χααλ θελετε και θα στρωσετε πολλα παικτρακια....ο τυπος ειναι θεοτρελος και εχει μαλωσει μεχρι και με τη μανα του αλλα εχει καρυδια και μαλιστα στη μπαγερν τα χε κατεβασει κανονικα...εγω στη δουλεια ξερω οτι διωχνουν τους υπαλληλους και οχι τον προυσταμενο και πολλες φορες ειναι μεν αδικο τωρα στο ποδοσφαιρο ειναι μονοπλευρο και αντιθετο δηλαδη να φοβαται ο προπονητης τον παικτη...

στις 05/01/2016 18:24
apo to na meinoume me ton malaka ton benite8 kalitera na exoume ton zidane apo tin arxi oi paiktes den 8elane ton benite8

to pio vasiko apo ola einai o proponitis na exei kales sxeseis me tous paixtes

o zidane pisteuw tin exei oi paiktes tr pisteuw 8a peksoun pio kala apo tote pou itan o benite8 gia na doume 8a ta kataferei tr o zizou afou katestrepse tin real enw auti i omada exei mia piotita paiktwn

etoimastite 8a deite mia alli real tr

στις 05/01/2016 18:25
an apo tin arxi o zidane itan stin real den 8a eixame tosa provlimata... alla tin na kanoume tr etsi einai ta pragmata sto prwta8lima pisteuw o zizou 8a ekmetaleuotan ta la8i tis barcelona kati pou o benite8 den ekane

στις 05/01/2016 18:26
kai i malakia pou mas apeklise apo to copa del rey auto itan megali malakia tou benite8 pou to exei ksanakanei me alli omada

στις 06/01/2016 01:57
Καποιος να μου πει τι ωρα παιζει κυπελλο η ρεαλ παρακαλω γιατι δεν την εχει το κουπονι και την θελω στο δελτιο μου !

στις 06/01/2016 14:50
argamisi para tetarto genius

στις 06/01/2016 14:52
genius kai to kupello na pareis kai prwta8lima kai champions league pali egw eimai i megaliteri omada tis eurwpis kai tis la liga... perisi pires cl kai akoma stin ba8mologia tis uefa 3os eisai pis apo tin bayern..

στις 06/01/2016 18:54
3ος ξετριτος παλι τσιτσιδοι θα μεινετε ! "Η μεγαλυτερη ομαδα της ευρωπης και της λα λιγκα" το νεο σας ανεκδοτο ειναι αυτο? χαχα αστειε τυπε! Μονο που σε γλενταμε χαρουμενος ειμαι τα αλλα ειναι περιττα - HALLARA MADRITESSARA

FORCA BARCA FORCA CAMPEONES

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.