Απορρίφθηκε η έφεση του Παναθηναϊκού για το ντέρμπι

Απορρίφθηκε η έφεση του Παναθηναϊκού για το ντέρμπι



Απορρίφθηκε από την αρμόδια επιτροπή της ΕΠΟ η έφεση του Παναθηναϊκού για την τιμωρία στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό. «Μετά την ύβριν, έρχεται η Νέμεσις», αναφέρει η «πράσινη» ΠΑΕ.

Μένει ως έχει η ποινή του Παναθηναϊκού για τα όσα έγιναν στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό, το οποίο δεν έγινε ποτέ. Η Επιτροπή Εφέσεων της ΕΠΟ απέρριψε την έφεση των «πράσινων», κάτι που σημαίνει ότι η ποινή παραμένει ως έχει.

Υπενθυμίζεται ότι στο «τριφύλλι» επιβλήθηκε πρόστιμο 190.000 ευρώ, -3 βαθμοί από το πρωτάθλημα και 4 αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών. Οι «πράσινοι» έχουν εκτίσει στο παιχνίδι με τον Αστέρα Τρίπολης τη μία από τις αγωνιστικές της τιμωρίας και χρωστάνε άλλες τρεις. Παράλληλα, υποχωρούν στους 25 βαθμούς και ο Ολυμπιακός ανεβαίνει οριστικά στους 45.

Η απόρριψη της έφεσης προκάλεσε την «έκρηξη» των «πράσινων». Μέσω ανακοίνωσης, η ΠΑΕ Παναθηναϊκός κάνει λόγο για «σχέδιο εξόντωσης του συλλόγου μας από μια εγκληματική οργάνωση που ελέγχει απολύτως το χώρο του ελληνικού ποδοσφαίρου».

Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΠΑΕ: «Η πρωτοφανής σε σκληρότητα απόφαση τιμωρίας του Παναθηναϊκού για τα όσα συνέβησαν στο μη διεξαχθέν παιχνίδι με τον Ολυμπιακό, φανερώνει ότι είναι σε πλήρη εξέλιξη ένα σχέδιο εξόντωσης του συλλόγου μας από μια εγκληματική οργάνωση που ελέγχει απολύτως το χώρο του ελληνικού ποδοσφαίρου. Δυστυχώς φαίνεται ότι και η Πολιτεία δια του αρμοδίου Υφυπουργού Αθλητισμού αδρανεί, αν δεν συμβάλλει, προς αυτή την κατεύθυνση.

Ο Παναθηναϊκός εμφανίζεται ως θύτης κατ’ εντολή των εκτελεστών του ελληνικού ποδοσφαίρου. Καλούμε τον φίλαθλο κόσμο του Παναθηναϊκού να βρίσκεται σε εγρήγορση. Επίσης καλούμε όλους τους υγιώς σκεπτόμενους φιλάθλους που επιθυμούν την εξυγίανση και την ισονομία στο ελληνικό ποδόσφαιρο, να συστρατευθούν.

Θα συνεχίσουμε με επιμονή τον αγώνα για την κάθαρση παρά τις όποιες αντιξοότητες.

Όλοι να θυμούνται ότι μετά την ύβριν, έρχεται η Νέμεσις
».



Ομάδες που αφορά: ΝΤΕΡΜΠΙ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Σχολιασμός

35 σχόλια:

στις 31/12/2015 15:33
Etsi mpravo pao! Katharsi Kai mono katharsi!

στις 31/12/2015 15:38
δεν φτανει που δεν αφησατε να γινει το ματς που μεσα και εξω απο το γηπεδο ηταν μια ΖΟΥΓΚΛΑ.. τα κανατε μπουρδελο με τους μπατσους που πλακωνοσασταν μια ωρα μεσα και εξω απο το γηπεδο.. σπασατε ολο σας το γηπεδο (τοσο σας κοβει) ...πετρες,φωτοβολιδες,κροτιδες και οτι αλλο θες ειχαν περαστει μεσα.. και καταταλλα σας φταινε ολοι οι αλλοι εκτος απο σας.. η ποινη ηταν ΔΙΚΑΙΟΤΑΤΗ... και σας θυμηζω οτι εσεις παρακαλουσατε για να γινουν πιο αυστηρες οι ποινες..(καραφλουζος)

ΕΒΙΒΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ...

στις 31/12/2015 15:43
Α..και μην βγει καμια πονεμενη να διαμαρτυρηθει.. τα ιδια επεισοδια αν γινοντουσαν στο καραισκακη κατα του βαζελου, θα ειχατε λυσσαξει και θα θελατε να επεμβει η cia το fbi kαι η kgb και αν δεν επεφτε η ποινη που θα θελατε θα ειχε πεσει και η κυβερνηση.. οι μαλακιες πληρωνονται... οταν θες το καλο του αθλητισμου και εισαι κατα της βιας, δεν εισαι κατα της βιας μονο οταν η βια ειναι εις βαρος της ομαδας σου.. την καταδικαζεις και οταν η βια προερχεται απο τους δικους σου τους οπαδους.. εκει θελει μαγκια.. και λιγοι ειναι οι βαζελοι που ανηκουν σαυτη την κατηγορια των αντρων που σεβονται τα παντελονια που φορανε και ειναι υπερ της ποινης..

στις 31/12/2015 16:19
Σωστό...Τη μια υποστηρίζετε Κοντονή και τους νέους νόμους σχετικά με τα επισόδεια και μόλις ο νόμος στραφεί εναντίον σας ο Κοντονής και οι νόμοι του είναι για το πέος...

στις 31/12/2015 16:25
οτιδηποτε λιγοτερο γινοταν απο την αρχικη ποινη (που τελικα επεσε η ιδια) θα ηταν σκανδαλο.. αν ηθελε η πολιτεια μαζι με τις παε να τελειωνουν με το θεμα βιας, οποιος χουλιγκανος κανει επεισοδια ,απειλει την σωματικη ακαιρεοτητα οποιουδηποτε παικτη με ριψη αντικειμενων κλπ κλειστον μεσα.. ως ποτε θαχουμε 100 ατομα (κατευθυνομενα) να μας χαλαεν τις κυριακες, και να φοβαται ο καθενας να παρει το παιδι του στο γηπεδο...; προφανως την πολιτεια την συμφερει ο κακομοιρης με το πρασινο κασκολ που παιρνει 500 ευρω τον μηνα να ανοιγει το κεφαλι του με τον αλλο κακκομοιρη με το κοκκινο κασκολ που παιρνει και αυτος τα ιδια λεφα, και να πλακωνονται μια ζωη μεταξυ τους για ενα φαουλ,ενα οφ σαιτ, μια ηττα, και να ξεσπανε εκει για ολα τα προβληματα που εχουν στην ζωη τους.. παρα α αφησουν τις ομαδες στην ακρη, και να παρουν στο κηνυγι αυτους που του εχουν κλεψει και τις δικες τους τις ζωες αλλα και των παιδιων τους..

στις 31/12/2015 16:47
ΑΜΠΕΛΑΛΕ... ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ ΒΑΖΕΛΩΝ... ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ..;

στις 31/12/2015 16:54
Γαυροι.....χειροτερα γινανε στο καραισκακη..μπηκατε μεσω πριν ληξει το παιχνιδι χτυπησατε σισσε κ αλλους παιχτες κ δεν εγινε τιποτα..επειδη ειμαι καποιος που ξερει απο κοντα τον Μαρινακη και τι λαμογιες κανει παρακαλω μην ασχολειστε..ξερω κ ζω πραγματα που αν τα πω θα με φανε γιατι ολο το συστημα ελεγχεται απο εσας..μην ειστε προβατα..φυσικα κ εχετε καλυτερη ομαδα απο ολους στην Ελλαδα....αλλα αυτο δεν σημαινειπρεπει ν κερδιζεται τους παντες.μια μερα ισως δεν σας κατσει ενα παιχνιδι κ δεν μπορεσετε ν κερδισετε..τοτε μπαινουν τα αλλα μεσα.το ξερετε πολυ καλα....εσεις ν κερδιζετε κ οι αλλοι ν πανε ν γ.....! Στην Ευρωπη θα μου πει κανεις τι κανει ο γαυρος με τοσους εγχωριους τιτλους???20 χρονια δεν μπορειτε ν πατε εστω στους 8....με τι ομαδα πηγαινε ο παο πριν??2 μερες μπορω ν γραφω πραγματα μπας κ ξεστραβωθειτε..αλλά τα προβατα προβατα μενουν.

στις 31/12/2015 17:45
Για τα επεισόδια που γίνανε 21 Νοεμβρίου στη Λεοφώρο φταίει ο Μαρινάκης κι ο Ολυμπιακός. Πριν 5 χρόνια με το Σισέ ο χοντρός έδωσε διαταγή στους παίκτες να μπουν μέσα στο γήπεδο και να κάνουνε όργια. Άσε που μας σφάξανε και δεν πήραμε το διπλό (1-2) που έπρεπε να είχαμε πάρει. Θα πάρουμε το φετινό πρωτάθλημα και θ αφήσουμε τα παλιά γιατί αν αναφέρω κι αυτά...καλά κρασά γάβροι!

στις 31/12/2015 17:51
23/8/2015: Ολυμπιακός-Πανιώνιος 3-0 (με δύο ακυρωθέντος γκολ ως ΟΦ-σάιτ)

29/8/2015: Λεβαδειακός-Ολυμπιακός 0-2 (παραλίγο να σας κόψει βαθμούς το παράρτημα αλλά...με στήσιμο νίκησες)

12/9/2015: Ολυμπιακός-Πλατανιάς 3-1 (πάλι με πέτσινο νίκησες το παράρτημά σου)

16/9/2015: Ολυμπιακός-Μπάγερν 0-3 (εδώ...έγινε ο τάφος σου)

22/9/2015: Ξάνθη-Ολυμπιακός 1-3 (εδώ το παράρτημα κέρδισε αφού το κοράκι ακύρωσε γκολ της Ξάνθης καθαρότατο)

26/9/2015: Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα 5-1 (εδώ γίνανε τα...ΟΡΓΙΑ!. Έπρεπε να έχουμε ισοπαλία)

29/9/2015: Άρσεναλ-Ολυμπιακός 2-3 (εδώ...πληρωμένο κοράκι είχες από το χοντρό. Το σκορ έπρεπε να είναι 4-0 υπέρ της Άρσεναλ αλλά...κοιμήθηκε ο Θεός και το ΣΤΗΣΕ ο θείος!

στις 31/12/2015 17:58
4/10/2015: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 0-2 (τους δώσανε 5 ημέρες...για να νικήσει μέσα στο ΝΑΟ μας ο Βαγγέλας. Όπου το πληρωμένο από τον Σωκράτη κοράκι μας σούβλισε κανονικότατα κι ενώ το σκορ έπρεπε να είναι 3-0 υπέρ της ΠΑΟΚΑΡΑΣ πήρε ακόμη ένα μεγάλο διπλό ο γάβρος)

17/10/2015: Ολυμπιακός-ΑΕΚ 4-0 (το ίδιο...πληρώθηκε κοράκι από το χοντρό και...μετά τη διακοπή για τις εθνικές ξεκούραστος έριξε 4 στην ΑΕΚ ενώ το σκορ έπρεπε να είναι 0-1, 0-2 ή 1-2)

20/10/2015: Δυναμό Ζάγκρεμπ-Ολυμπιακός 0-1 (κι εδώ η διαιτησία ήταν απαραίτητη για να πάρει διπλό ο γάβρος εκεί μέσα)

25/10/2015: Ατρόμητος-Ολυμπιακός 1-2 (γύρισε ξεκούραστος ο γάβρος από την Κροατία και...νίκησε το παράρτημά του εκτός έδρας)

28/10/2015: Ολυμπιακός-Πλατανιάς 2-2 (έδωσε βαθμό ο Μαρινάκης στο χωριό του για να προκριθεί και στέρησε από τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ μια πανάξια πρόκριση αλλά ήταν για ήττα)

31/10/2015: Βέροια-Ολυμπιακός 0-2 (εδώ γίνανε όργια αλά Τούμπα με το γάβρο να κάνει ακόμη ένα μεγάλο διπλό στα Τελευταία λεπτά του αγώνα να μετράει το κο

στις 31/12/2015 18:00
το κοράκι δύο γκολ μαϊμού του γάβρου και να ακυρώνει κανονικότατο γκολ της ΜΕΓΑΛΗΣ Βέροιας συν του ότι η Βέροια είχε και κατοχή έναντι του γάβρου)

στις 31/12/2015 18:00
αντιχουλιγκανε.. κοκαϊνη..; ηρωινη..;χορτο..; χαπια...; τι ευθυνεται για το χαλι σου ρε φιλε..;

pssteve1969 χειροτερα στο καραισκακη..; ακυρο.. το ματς στο καραισκακη εγινε..μην λες ψεμματα..μετα την ληξη μπηκαν μεσα 10 ατομα.. και οτι εγινε γνωστο... αλλα μην βαζεις ισα και ομοια την ζουγκλα της λεωφορου με οοοολα αυτα που εγιναν, μεσα και εξω απο το γηπεδο, που γκρεμισατε ολη την λεωφορο με δυο σφαλιαρες που επεσαν στο καραισκακη.. προφανως και τα δυο ηταν λαθη...

και αν ξερεις πραγματα πεστα ' μην το λες καθολου οτι και καλα ξερεις... ολοι οι παραγοντες του ποδοσφαιρου λιγο να ψαξεις τι εχει κανει ο καθενας ολοι βρωμανε και ζεχνουν...

στις 31/12/2015 18:05
4/11/2015: Ολυμπιακός-Ντιναμό Ζάγκρεμπ 2-1 (με πουλημένο κοράκι από το χοντρό ο γάβρος νίκησε με ΑΝΑΤΡΟΠΗ πρκλ το παράρτημά του από την Κορατία)

8/11/2015: Ολυμπιακός-Ηρακλής 2-0 (εδώ ο γάβρος πάλι με διαιτησία υπέρ του νίκησε το παράρτημα του βάζελου τον Ηρακλή ενώ ο ΗΡΑ είχε ευκαιρίες. Του ακύρωσε και γκολ. Εδώ το τελικό σκοράκι έπρεπε να είναι το 1-1)

21/11/2015: Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός 0-3 (εδώ οι κάφροι το στήσανε. Ο Μαρινάκης την έστησε την αναβολή, τα επεισόδια, τη γκέλα στην Τούμπα με τον Άρη κ.α. ΠΟΛΛΑ)

24/11/2015 Μπάγερν-Ολυμπιακός 4-0 (γάβρε στην Ευρώπη ωραία τα κλαρινάκια;)

29/11/2015 Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης 3-1 (εδώ ο γάβρος νίκησε το παράρτημά του στο τελευταίο 20λεπτο αφού ακύρωσε κανονικό γκολ του Αστέρα, κονόμησε ο χοντρός)

στις 31/12/2015 18:07
2/12/2015: Παναιγειάλειος-Ολυμπιακός 0-4 (είχαμε δύο γκολ μαϊμού υπέρ του γάβρου κι εδώ-κανονικά το σκορ έπρεπε να είναι 0-0 με 0-1 το πολύ...)

5/12/2015: Πανθρακικός-Ολυμπιακός 3-4 (και 7+ και 3-4. Ακύρωσε και το κοράκι 2 γκόλ του ΠΑΝΘΡΑΞ και σας μέτρησε ψεύτικα γκολ...ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ! Το ματς ήταν για 1 το πολύ Χ)

9/12/2015: Ολυμπιακός-Άρσεναλ 0-3 (με μισή ομάδα η Άρσεναλ μέσα στο ΚΟΤΕΤΣΙ ΣΑΣ σας τον κάρφωσε και...εκτός Ευρώπης πάλι)

στις 31/12/2015 18:11
13/12/2015: Ολυμπιακός-Παναιτωλικός 1-0 (εδώ έπρεπε να έχουμε 0-2 σκορ. Είχε η Αγρινιάρα περισσότερες ευκαιρίες, μας ακύρωσε το κοράκι κανονικότατο γκολ και μέτρησε γκολ μαϊμού του γάβρου)

16/12/2015: Απόλλων Σμύρνης-Ολυμπιακός 1-2 (εδώ γίνανε...τα όργια πάλι 1 έπρεπε να έχουμε. Με πέτσινο πέναλτι πέρασε από τη Ριζούπολη. Και ενώ δε μπορούσε να νικήσει ο γάβρος τον Απόλλωνα μέσα στη Ριζούπολη ο μπουζέσας έδωσε οδηγία να σφυρίξει μαϊμού πέναλτι και...)

19/12/2015 Καλλονή-Ολυμπιακός 0-2 (με 2 πέτσινα πέναλτι ο γάβρος έφυγε με μεγάλο διπλό από τη Μυτιλήνη. Ακύρωσε το κοράκι και κανονικότατο ΓΚΟΛ της Καλλονής. 2-0 σκορ έπρεπε να έχουμε τώρα εδώ)

στις 31/12/2015 18:12
Μόνο ο Μαρινάκης βρωμάει. Περισσότερο από όλους όμως ο Κόκκαλης. Αυτός βρώμαει κάργα.

στις 31/12/2015 18:37
ston atromito-paniwnio pou oi peristeriwtes rixan fotovolida eytheias volis tin wra tou agwna malista o diaititis epaize to pouli tou giati an to diekopte o spanos epefte katigoria me tin timwria pou tha trwge.....ekei den anoixe routhouni.......fwtia kai tsekouri reeee.....mpourdelo ola na ginoun apo dw kai pera....ipokrites kai farisaioi

στις 31/12/2015 18:46
xaxaxaxa o kosmos exei provlima ...! kali xronia magkes..! kai pssteve ama einai na se fane asto re man min mas ta peis..! xaxaxaxax kleo pragmatika..!

στις 31/12/2015 18:46
stasou min to piezei to pedi..!

tha xei provlima..! ..! ZOUN ANAMESA MAS..!

στις 31/12/2015 18:48
kai antihool sorry re file alla exei dikio o stasou..! oxi ola mazi re bro..! pies kana tsigaro kai kala einai..! :P

στις 31/12/2015 19:09
ΚΑΜΠΑΛΑ, ΚΛΑΜΠ ΜΠΡΙΖ,ΣΤΡΟΥΜ ΓΚΡΑΤΣ,ΜΑΡΙΜΠΟΡ,ΣΤΑΝΤΑΡ ΛΙΕΓΗΣ,ΕΣΤΟΡΙΛ,Κ.Α. ΟΤΑΝ ΜΠΟΡΕΣΕΤΕ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΤΕ ΠΟΥ ΤΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΛΑ, Ο ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟΝ ΜΑΡΙΝΑΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ, Ο ΑΛΛΟΣ ΠΑΝΤΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΑ, ΜΗΠΩΣ ΠΙΝΕΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΙΝΕΙ Ο ΓΚΙΣΤ?

στις 31/12/2015 21:00
Καλά αντιχούλιγκαν οτι πεις...

στις 31/12/2015 23:00
Antihooligane eklapsa.To oti esu bghkes lougra htan kiauto sthmeno apton marinakh?

στις 01/01/2016 08:25
Μην παίρνετε αψήφιστα τις όποιες αντιδράσεις θα υπάρξουν.

Η έλλειψη ισονομίας στο ελληνικό πρωτάθλημα έχει γίνει καθεστώς.

Το λέω εγώ, που υποστηρίζω τον ΠΑΟΚ, την δεύτερη πιο ευνοημένη ομάδα αυτό τον καιρό. Ευνοημένη από τα σφυρίγματα της διαιτησίας και μόνο όμως, όχι από ολόκληρο τον κρατικό μηχανισμό!

Έχετε καταλάβει φίλοι μου Ολυμπιακοί ότι πήρατε τρία συνεχόμενα χρόνια το ντέρμπι στην λεωφόρο στα χαρτιά;

Έχει καμία λογική αυτό; Μόνο την παντοδυναμία της διοίκησης σας δείχνει, τίποτα άλλο! Στο δικό σας γήπεδο έχουν γίνει χειρότερα σε βάρος του Παναθηναϊκού, αλλά εσείς δεν τιμωρηθήκατε ποτέ. Ή, 'εστω, η "αδέκαστη" Πολιτεία μας σας τιμώρησε με... χάδια!

στις 01/01/2016 08:36
Ξέρετε, μετά την ακμή, ακολουθεί πάντα η παρακμή. Είναι νόμος αυτός, είναι κανόνας!

Σύντομα θα έρθει η εποχή που η ομάδα σας θα είναι κατεστραμμένη οικονομικά, αδύναμη διοικητικά και μέτρια αγωνιστικά.

Τότε, θα εισπράξετε με περίσσιο τόκο τις αντιπάθειες που δημιούργησε αυτή η εικοσαετής δικτατορία που έχετε επιβάλλει στο ελληνικό ποδόσφαιρο.

Οι τίτλοι, να ξέρετε, έχουν αξία όταν μοιράζονται, ή όταν τους μονοπωλείς και όλοι σου οι αντίπαλοι σε αναγνωρίζουν σαν καλύτερο και σαν πρότυπο, όχι όταν τους μονοπωλείς ετσιθελικά!

Σας κάνω μια πρόβλεψη ακραίαα: Μακάρι για εσάς η διάδοχη κατάσταση στο ελληνικό ποδόσφαιρο να είναι ο ΠΑΟΚ, που δεν έχετε ανοίξει ιδιαίτερα μεγάλα μέτωπα μαζί του.

Γιατί αν είναι η ΑΕΚ, που καταστράφηκε οικονομικά κι έπεσε στην τρίτη κατηγορία για να πάρετε ένα ακόμη πρωτάθλημα στα χαρτιά, ή ο ΠΑΟ που τον κυνηγάνε οι διαιτητές σας σε αγώνες με Πλατανιάδες και Καλλονές, έχετε δημιουργήσει τέτοια εμπάθεια εναντόν σας, που σας βλέπω ακόμα και στο ερασιτεχνικό του Πειραιά

στις 01/01/2016 08:39
Με αδικία φυσικά θα σας ρίξουν εκεί που λέω, αλλά επί είκοσι χρόνια κι εσείς σαν Ολυμπιακός τι κάνατε για να καθαρίσει η σαπίλα και να υπάρξει δικαιοσύνη και διαφάνεια; Τίποτα! Γίνατε κομμάτι και κύριος τροφοδότης ενός σάπιου συστήματος, που αργά ή γρήγορα θα σας καταπιεί!

στις 01/01/2016 11:36
Καταρχάς καλή χρονιά σε όλους. Η σαπίλα διστυχώς συνεχίζεται. Το ΠΟΚ και τα παραρτήματα κάνουν ό,τι γουστάρουν κι ομάδες όπως ο ΠΑΟΚ κι ο Πάνθραξ μένουνε αδικημένες!

στις 01/01/2016 12:56
Ρε φιλε Balantza επειδη εισαι σοβαρος ανθρωπος και εχεις σκεψη και σωστη γραφη, πολλα απο τα παραδειγματα που λες δεν εγιναν ετσι. Δεν εγιναν καθολου δηλαδη.Τελος παντων. Εγω θα σου πω ενα ονομα καποιου δυνατου εφοπλιστη αρρωστου γαυρου ομως που ειναι ετοιμος για την διαδοχη κατασταση¨ ΤΣΑΚΟΣ λεγεται φιλε μου. 45ρης περιπου καυλωμενος να τα χωσει για τον Ολυμπιακο, τα αμιθητα φραγκα του. Αυτο λεγεται στην πιατσα για οσους ξερουν. Καταλαβαινεις λοιπον την διαφορα αυτου του συλλογου με τους αλλους ολους? Μακαρι να χαμε κι εμεις καναν καραβοκυρη. Κομπλεξικοι τουλαχιστον να μην ειμαστε...

στις 01/01/2016 13:10
Αυτός κλέβει ενώ ο Κωστούλας είναι ΑΞΙΟΣ!

στις 01/01/2016 13:55
sgw ετσι μεγαλωσαν οι μπαοκτζηδες... να ειναι αδικημενοι .. παντα κατι τους αδικει.. το οτι δεν ειναι ουτε τριχα απο τα αρχιδια των τριων της αθηνας δεν τους αφηνει το κομπλεξ τους να το δουν...

στις 01/01/2016 15:45
Εγώ δεν είπα ότι είμαι αδικημένος. Αντίθετα, το αναφέρω καθαρά ότι η δεύτερη πιο ευνοημένη ομάδα από την διαιτησία τα τελευταία χρόνια είναι η δική μου. Χάρη στα σφυρίγματα της κερδίσαμε φέτος και τον Παναθηναϊκό, (ανοίξαμε το σκορ με πέναλτι που κανονικά ήταν φάουλ εκτός περιοχής), την ΑΕΚ, (δεν της δόθηκε κανονικό πέναλτι την στιγμή που το σκορ ήταν 1-1, αντίθετα στον ΠΑΟΚ δόθηκε, σε παρόμοια φάση κοντά στη λήξη του ματς), ακόμα και τον... Πλατανιά!(Με πέναλτι που η εξέδρα μας, προς τιμήν της, το γιουχάρισε).

στις 01/01/2016 15:52
Φίλε S.G.W. να ξέρεις ότι η οικονομική επιφάνεια δεν αρκεί για να κάνεις κάτι. Αν δεν χωθεί σε ένα περιβάλλον απίστευτα βρώμικο ο οποιοσδήποτε θέλει να επενδύσει στο ελληνικό ποδόσφαιρο, απλώς θα ανοίξει ένα παράθυρο και θα πετάξει τα λεφτά του!

Δεν τον ξέρω τον εφοπλιστή που αναφέρεις. Μακάρι να είναι σοβαρός επιχειρηματίας και να αναβαθμίσει όχι μόνο τον Ολυμπιακό, αλλά συνολικά το ελληνικό ποδόσφαιρο, κάτι που οι διοικήσεις Κόκκαλη και Μαρινάκη αποδείχθηκαν εξαιρετικά απρόθυμες να το κάνουν.

Θα σου θυμίσω όμως και το παράδειγμα του Γουλανδρή, που ενώ ήταν σοβαρός και φιλόδοξος, αηδίασε από τα όσα είδε, τα παράτησε και δεν ασχολήθηκε ποτέ πια!

Σε μια εποχή που δεν υπήρχε επαγγελματισμός, φαντάσου τι γίνεται παρασκηνιακά σήμερα!

Καλή χρονιά με υγεία σε όλους!

στις 01/01/2016 19:29
Καλή χρονιά παίδες..

Κάτι άσχετο μην ξεχνατε οτι ΧΟΝΤΡΌΣ ΚΑΙ ΤΙΓΡΗΣ τρώγανε με τον ΣΑΜΑΡΑ και ήταν μια καλή παρέα μεταξύ τους τι καθόμαστε και συνεχίζουμε το πράγμα??

όσο για τον γαύρο οι φίλαθλοί του φοράνε κόκκινα γυαλιά όπως και το ΄11 κανείς δεν είδε οτι το πρωταθλημα έπρεπε να ήταν της ΑΕΚ..

όπως και στον τελικό κυπέλλου με την ΤΡΙΠΟΛΉ κανένας ΟΠΑΔΟΣ ΤΟΥ ΓΑΥΡΟΥ δεν έκατσε να αποθεώση την ομάδα όταν σήκωνε το ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤΟΝ ΚΑΡΑΣΤΗΜΕΝΟ ΑΓΩΝΑ.

εγω ουτε τον χοντρο γουσταρω ουτε τον γαυρο το μονο σωστο που εχει αυτη η ομαδα ειναι οι οπαδοι του στην 7 όχι όπως στην 13 και την 21 που έχουν μαζευτεί οι πυρήνες της πούτσας και σε κάθε ματς τα κάνουν μπουρδέλο και μετά τους φταίει το κράτος ΠΑΟ-ΟΣΦΠ

ΑΕΚ-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ.

φίλοι του γαύρου απομονώσε τους αυτους στην 7

στις 01/01/2016 21:13
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...

ΟΛΟΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΑΛΙΑ ΕΙΣΤΕ ΑΛΛΑ Ο ΓΑΒΡΟΣ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ.

στις 01/01/2016 23:46
Η μοναδική ομάδα Ολυμπιακός που παίρνει τρίποντα στα χαρτιά νέο παγκόσμιο ρεκόρ .Επίσης παγκόσμιο ρεκόρ στα πεναλτι .παγκόσμιο ρεκόρ διαιτησίας. Ζούμε ανεπανάληπτες στιγμές σε ανεπανάληπτα χρονιά .

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.