Χειρουργήθηκε και επιστρέφει σε 6-8 μήνες ο Κωνσταντινίδης

Χειρουργήθηκε και επιστρέφει σε 6-8 μήνες ο Κωνσταντινίδης



Ο Δημήτρης Κωνσταντινίδης υποβλήθηκε σήμερα σε χειρουργική αντιμετώπιση τραυματικής ρήξης πρόσθιου χιαστού, έξω και έσω μηνίσκων και αναμένεται να επιστρέφει σε 6-8 μήνες.

Ο νεαρός άσος του ΠΑΟΚ τραυματίστηκε στην αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Πλατανιά στην Τούμπα και σήμερα (22/12) υποβλήθηκε με επιτυχία σε χειρουργική επέμβαση για την αποκατάσταση του προβλήματος.

Ο ποδοσφαιριστής αναμένεται να πάρει εξιτήριο από την κλινική σε 24 ώρες και η επιστροφή του στην ενεργό δράση εκτιμάται σε 6-8 μήνες.

Η ανακοίνωση της ΠΑΕ:


"Έγινε αρθροσκοπικά πλαστική πρόσθιου χιαστού και συρραφή έξω και έσω μηνίσκων από τον επικεφαλής του ιατρικού τιμ, Γιάννη Ράλλη. Αναμένεται να πάρει εξιτήριο από την κλινική σε 24 ώρες και η επάνοδός του εκτιμάται σε 6-8 μήνες. H ΠΑΕ ΠΑΟΚ εύχεται στον ποδοσφαιριστή της ταχεία ανάρρωση!".



Ομάδες που αφορά: ΠΑΟΚ, ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

Σχολιασμός

10 σχόλια:

στις 22/12/2015 19:27
περαστικα!

στις 22/12/2015 19:34
περαστικα

στις 22/12/2015 19:59
οποιος εχει ασχοληθει με τον αθλητισμο και ειχε ατυχιες, καταλαβαινει πολυ καλα τι περναει ο μικρος.. περαστικα και σιδερενιος..

στις 22/12/2015 20:03
Κρίμα το παιδί .Πολύ άτυχος και είναι ένας από τους πιο συμπαθείς παίχτες του παοκ. Καλή ανάρρωση του εύχομαι.

στις 22/12/2015 21:34
εγω εχω παθει τρια καταγματα στο χερι (για παραδειγμα) σε αγωνα ποδοσφαιρου. Εντελως διαφορετικο με αυτο που επαθε ο Κωνσταντινιδης αλλα θελω να πω οτι υπαρχουν και οι ατυχες στιγμες σε αυτο το αθλημα

[+]  billmaz στις 23/12/2015 00:43

στις 23/12/2015 03:23
Περαστηκα στο παιδι. Ευτυχως ειναι μικρος σε ηλικια και θα το ξεπερασει.

στις 23/12/2015 10:21
kali anarwsi na xei to palikari..! auta einai ta asxima gia enan athliti ..!

στις 23/12/2015 14:24
περαστικα παλικαρε

στις 23/12/2015 16:55
Περαστικά στο παλικάρι!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.