Σούπερ Λιγκ: Κέρδισε αλλά αποδοκιμάστηκε ο ΠΑΟΚ

Σούπερ Λιγκ: Κέρδισε αλλά αποδοκιμάστηκε ο ΠΑΟΚ



Ο ΠΑΟΚ δεν βλέπονταν και αποδοκιμάστηκε στην Τούμπα κόντρα στον Πλατανιά, ωστόσο πήρε την εντός έδρας νίκη (1-0) χάρη σε εύστοχο πέναλτι του Κλάους, το οποίο προκάλεσε έντονες διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους. «Μαντάρα» τα έκαναν Μήτσιος και βοηθοί.

Με νίκη αλλά με απογοητευτική εμφάνιση αποχαιρετάει το 2015 ο ΠΑΟΚ. Ο «δικέφαλος» το Βορρά κέρδισε με 1-0 τον Πλατανιά στην Τούμπα, σ’ ένα παιχνίδι με πρωταγωνιστές τον Μήτσιο και τους βοηθούς.

Μόλις στο 10’ ο Μακ ανακόπηκε λανθασμένα ως οφσάιντ ενώ έφευγε μόνος του, ενώ ένα λεπτό αργότερα, ο άλλος επόπτης υπέδειξε οφσάιντ τον Μενδρινό, τη στιγμή που έβγαινε στην αντεπίθεση. Στο 14’ ο Αθανασιάδης ανακόπτηκε και αυτός μεπλανθασμένα οφσάιντ, ενώ στο 17’ οι επόπτες έκαναν το 4x4, κόβοντας ως οφσάιντ τον Ράμος.

Ο «δικέφαλος» του Βορρά είχε την κατοχή αλλά δεν μπορούσε να διασπάσει την άμυνα του Πλατανιά. Η μοναδική καλή στιγμή των γηπεδούχων στο πρώτο μέρος ήρθε στο 20’ με τον Αθανασιάδη, ο οποίος δεν μπόρεσε να κάνει καλό τελείωμα από το ύψος του πέναλτι, σε φάση που ξεκίνησε από εξαιρετική ατομική ενέργεια του Πέλκα. Τέσσερα λεπτά μετά, ο Κωνσταντινίδης έγινε αναγκαστική αλλαγή και οι πρώτες εκτιμήσεις κάνουν λόγο για ρήξη χιαστού.

Στο δεύτερο μέρος ο Τούντορ προχώρησε σε δεύτερη αναγκαστική αλλαγή, με τον νεαρό Μελίσσα να παίρνει τη θέση του τραυματία Όλσεν. Η εικόνα του ΠΑΟΚ δεν άλλαξε στο ξεκίνημα της επανάληψης, αν και στο 65’ οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι σε ανατροπή του Μυστακίδη από τον Ράμος.

Ωστόσο, τρία λεπτά μετά ο Μήτσιος έδειξε την άσπρη βούλα, σε μαρκάρισμα του Γκνιάτις στον Τζαβέλλα, με το ριπλέι να μην τον δικαιώνει για την υπόδειξή του. Ο Αθανασιάδης ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Πλατανιά, πετυχαίνοντας το γκολ που έκρινε τον νικητή της αναμέτρησης.

Στο 75’ ο ΠΑΟΚ είχε σημαντική ευκαιρία με τον Μακ για να «κλειδώσει» τη νίκη, ωστόσο ο Σλοβάκος δεν κατάφερε να ευστοχήσει με πλασέ εντός περιοχής. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο Πλατανιάς ανέβηκε ψηλά και πίεσε τους γηπεδούχους για το γκολ της ισοφάρισης.

Στο 81’ το σουτ του Ανγκούλο βρήκε σε σώματα και κατέληξε κόρνερ, ενώ στο 84’ ο Μελίσσας έδιωξε σωτήρια το γύρισμα του Ντίνα. Το 1-0 έμεινε τελικά μέχρι το φινάλε, ωστόσο η ομάδα του Τούνορ αποδοκιμάστηκε από τον κόσμο που βρέθηκε στην Τούμπα.



Ομάδες που αφορά: ΠΑΟΚ, ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

Σχολιασμός

33 σχόλια:

στις 20/12/2015 17:27
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΡΧΟΤΑΝ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΠΑΡΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΩ ΜΕ ΠΕΝΑΛΤΥ , ΠΟΥ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ.

ΤΙ ΕΙΜΑΙ ΓΑΥΡΟΣ ΝΑ ΧΑΡΩ?

στις 20/12/2015 17:28
ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΩ ΤΙΜΙΑ ΟΧΙ ΟΠΩΣ Ο ΓΑΥΡΟΣ .

ΚΑΘΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΟΣ

στις 20/12/2015 17:35
για να δουμε τι θα πουν οι ηθικες μπουγατσες... ασε τα σαλια μωρη τασουλα.. το πεναλντι το πηρες ομως... αν νικουσε απο πεναλντι ο θρυλος τωρα θα εκραζες.. τωρα που πηρε ο μπαΟΥΓΚ τους 3 βαθμους χαρη σε πεναλντι,δεν εχει το γνωστο τροπαριο για παραγκες,αυθαιρετα, γκαρσονιερες κλπ..;

στις 20/12/2015 17:35
Nikh me penalnti gia tous "eksugiantes"tou ellhnikou prwtathlimatos pou theloun na legontai kai megalh omada.Megalh omada na kanei kathisterhseis sthn edra ths me mikrh omada prwth fora vlepw.Xthes mas epri3an ton poutso gia to pws eunoeite o gavros kai oti mono me penaldy kerdizei k twra tha panigurizoun autoi gia th nikh tous me penaldy.H upokrisia se olo ths to megaleio.Adikeite o platanias apo to scor eprepe na htan 0-2.

στις 20/12/2015 17:40
"Ο ΠΑΟΚ δεν βλέπονταν και αποδοκιμάστηκε στην Τούμπα κόντρα στον Πλατανιά"



agones.gr

δεν αξιζει να ασχοληθεις περαιτερω με τους βουλγαρους..

στις 20/12/2015 17:46
Νταξει και ο Φινμπογκασον κερδισε τέτοιο πεναλτυ ( με τον Πανθρακικό ) αλλα τετοιό πανυγιρισμο ρε Τζαβελλα?

στις 20/12/2015 17:46
Καθαρό ήταν το πέναλτι όπως και του γαύρου το πρώτο το δεύτερο δύσκολα δίνονται σε σοβαρό πρωτάθλημα.

στις 20/12/2015 17:47
to idio theloume gia oles tis omades taso alla o paok einai vrwmoswmateio kai einai h ellhnikh omada pou exw ligotero sevasmo sto proswpo ths ougkanoi...

στις 20/12/2015 17:51
Αχα ... βρηκανε ευκαιρια να μιλγσουν και τα ανηθικα καλαμακια. Αλλο πραγμα να κερδιζεις ενα πεναλτυ απο μια ομολογουμενως κακια διαιτησια, με λαθη εκατερωθεν .... και αλλο πραγμα να κερδιζεις 6 πεναλτυ και 2 κοκκινες καρτες σε 4 αγωνες βρε μοσχαρια.

στις 20/12/2015 18:02
ΤΙΝ ΜΑΝΟΥΛΑΣΟΥ ΒΟΥΛΓΑΡΟΣ ΤΙΝ ΓΑΜΙΣΕ ΚΑΙ ΒΓΙΚΕΣ

στις 20/12/2015 18:03
ΓΙΑ ΚΥΤΑΞΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ Η ΡΕΑΛ ΤΙ ΠΕΝΑΛΤΥ ΚΕΡΔΙΣΕ ΣΗΜΕΡΑ.

στις 20/12/2015 18:06
savas76 το ξεραμε οτι "στο σχολειο δεν σας μαθαν να μιλατε ελληνικα" (που λεει και το γνωστο συνθημα) αλλα εσυ το τερματισες ρε βουλγαρε...

στις 20/12/2015 18:10
με ανυπαρκτο πεναλτυ ρε μπαοκια και μετα λετε τους γαυρους!

στις 20/12/2015 18:10
τασο καλα τα λες αλλα τα ενοεις κιολας; εαν τα ενοεις αυτα που λες τοτε εισαι μαγκας

στις 20/12/2015 18:19
για ροτα τιν μανουλασου αυτι που δεν μαθανε ελληνικα ποσοι τιν πιδιξαν για να βγεισ εση μουνι

στις 20/12/2015 18:22
... και γιατι ρε milko ο ΠΑΟΚ ειναι βρωμοσωματειο ??? Δωσε μου εναν λογο. Παλι καλα που ειναι ο γαυρος καθαρο και υγειη σωματειο, που μας κοτσαρες και το σημα του σημερα. Ξεχασες βεβαια που τον εκραζες και ελεγες οτι ντρεπεσαι που ησουν γαυρος, τις προαλλες οταν εσφαξε τον Αστερα.

στις 20/12/2015 18:23
μαλακα sabas76 αν συνεχισεις να γραφεις θα σηκωθει το πληκτρολογιο και θα σε βαραει μαλακα.. ανορθογραφε...αχαχαχαχ γυρνα πισω στην σπηλια σου βρε μαλακα..

στις 20/12/2015 18:33
Ε ΟΧΙ ΚΑΙ ΜΑΓΚΑΣ Η ΤΑΣΟΥΛΑ.

στις 20/12/2015 18:33
δεν βρηκεσ κατι πιο εξυπνο να γραψεισ

στις 20/12/2015 18:35
ΤΑ ΕΞΥΠΝΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΦΗΣΕΙ ΝΑ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΣΥ.

στις 20/12/2015 18:39
δυσκολη γλωσσα τα ελληνικα ρε σαββα..αστο..

στις 20/12/2015 18:43
για πεσμασ και κατι τελευταιο εμεισ ειμαστε βουλγαροι εσυ

στις 20/12/2015 18:51
το δισκολο ειναι να εισαι ελληνασ αλλιοσ δεν θα μας φοναζατε βουλγαρους και οχι να γραφεις σοστα

στις 20/12/2015 18:55
αυτο που ειπες αν μπορουσες να το ξαναγραψεις ετσι ωστε να βγαζει κανεις νοημα καλα θα ηταν...

στις 20/12/2015 20:32
KLEWWWWWWWWWWWW

O MYGDALA DEN PAIZETAI MALAKES!!!!!

στις 20/12/2015 21:21
kala re gauroi vgalate glwssa me 1 penalti kokkini ana paixnidi? ligo tsipa den exete re panw sas? poso 3ulo trwgate mikroi k exete tetoia komplex re? milate eseis pou eiste ws to laimo sta skata ston allo p exei vouti3ei ligo ta podia mono? oust apo dw re....

στις 20/12/2015 22:23
χαχαχαχα στασου!!!!!!!

στις 21/12/2015 09:04
xaxaxaxaxaxaxaxa ..! nai re savva na eisai ellinas..! alla emas gt mas tramvatizeis psixologika me auta pou grafeis..!

στις 21/12/2015 09:05
Pantos o paok megali omada..! sigoura mporei na parei protathlimata an kanei auto pou ekane kai i aek ;)

στις 21/12/2015 09:05
XREOKOPISTE MPAS KAI PARETE KANA PROTHLIMA REEEEEEEEEEE gt allio vlepo marinaki kokkali na sas viazoun mexri ta disegkona sas na kanoun pedia

στις 21/12/2015 17:44
Επειδή δεν θέλω να μπλεχτώ ανάμεσα σε διαφωνίες θα πω ένα πράγμα! Ο ΠΑΟΚ κέρδισε ένα παιχνίδι με βρώμικο πέναλτι που γίνεται μια φορά σε πόσα χρόνια!Τα πέναλτι που παίρνει ο Ολυμπιακός, που είναι πολλά περισσότερα από του ΠΑΟΚ, δεν είναι βρώμικα και λάθος;

στις 21/12/2015 21:26
ΒΡΩΜΙΚΟΙ ΕΙΣΤΕ ΕΣΕΙΣ ΜΠΟΥΓΑΤΣΕΣ, ΒΟΚΟΛΟΣ,ΧΑΛΚΙΑΣ,ΣΑΛΠΙΓΓΙΔΗΣ,ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ, ΘΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΜΕΙΩΜΕΝΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΑΤΕ ΜΕ ΒΑΖΕΛΟ?

στις 21/12/2015 22:33
Ο ΠΑΟΚ είναι κατώτερος του αναμενομένου.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.