Σούπερ Λιγκ: 15x15 από τη… βούλα

Σούπερ Λιγκ: 15x15 από τη… βούλα



Με δύο εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι του Φορτούνη (9’, 38’), ο Ολυμπιακός κέρδισε με 2-0 την Καλλονή στη Μυτιλήνη και έφτασε τις 15 σερί νίκες στο πρωτάθλημα. Με δέκα από το 33' οι γηπεδούχοι.

Ο Ολυμπιακός κέρδισε εύκολα με 2-0 την Καλλονή στη Μυτιλήνη και έκλεισε τον πρώτο γύρο με απόλυτο νικών!

Οι «ερυθρόλευκοι» ήθελαν τη νίκη για να διατηρήσουν το ιστορικό σερί νικών που έχουν δημιουργήσει και ευτύχησαν να προηγηθούν από πολύ νωρίς, καθώς στο 9’ ο Φορτούνης «έγραψε» το 1-0 από το σημείο του πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο ίδιος από τη σέντρα του που σταμάτησε στο χέρι του Κρολ.

Τρία λεπτά μετά η ομάδα του Σίλβα θα μπορούσε να πετύχει δεύτερο γκολ, όμως ο Ντουρμάζ σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι σε κενή εστία! Τα πάντα τελείωσαν στο 35’, όταν ο Μάνταλος είδε ανατροπή του Φορτούνη από τον Δαύκο και από την στιγμή που έδωσε την παράβαση, έδειξε και την κόκκινη στο γκολκίπερ της Καλλονής. Ο Έλληνας άσος εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι και έφτασε τα 12 γκολ στο πρωτάθλημα (εκ των οποίων τα έξι από την άσπρη βούλα).

Το ματς είχε κριθεί και στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός πίεσε για περισσότερα γκολ. Οι φιλοξενούμενοι είχαν κλείσει στα καρέ της την Καλλονή και σπατάλησαν ευκαιρίες για ένα τρίτο τέρμα. Στο 62’ και στο 64’ ο Ιντέγε δεν μπόρεσε να νικήσει τον νεαρό Μαλλή, ενώ ενδιάμεσα, ο Τσόρι δεν κατάφερε να ευστοχήσει με σουτ μέσα από την περιοχή, στέλνοντας τη μπάλα άουτ.

Η απάντηση της Καλλονής στις ευκαιρίες του Ολυμπιακού ήρθε στο 81’, με την εκτέλεση φάουλ του Γουερέ να σταματά στο δοκάρι του Ρομπέρτο. Το 2-0 έμεινε τελικά μέχρι το φινάλε και ο Ολυμπιακός έκλεισε τον πρώτο γύρο μόνο με νίκες.



Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

45 σχόλια:

στις 19/12/2015 22:03
Αυτη η ομαδα μας δικαιώνει καθε αγωνιστική φορτσα ολιμπιλαγε

[+]  t4sos στις 19/12/2015 22:24

στις 19/12/2015 22:29
Φήμες λένε ότι ο Φορτούνης έπεσε απο το κρεβάτι του, και η μάνα του, του έδωσε πέναλτι

στις 19/12/2015 22:31
- Ήρθε ένας ολυμπιακός να μου πεί τα κάλαντα..!!

- Αλήθεια;; Και τι του έδωσες;;;

- ΠΕΝΑΛΤΙ..!!

[+]  stasoumugdala στις 19/12/2015 22:41

στις 19/12/2015 22:46
sta 15 einai kai sta xartia to mats me pao? hahaha brwmiarhdes

στις 19/12/2015 23:09
ΠΑΛΙ ΜΕ ΠΕΝΑΛΤΙ ΚΕΡΔΙΣΕΣ ΓΑΒΡΕ; ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ Ο ΘΕΙΟΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΤΟ ΕΣΤΗΣΕ. ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ;

στις 19/12/2015 23:23
Δωστε στον θρυλο πέναλτι....... Αρε φορτουνακο βουτηχταρα.. Βουτα εδω στα ελληνικα νερα γιατι στα του εξωτερικου ειναι κρυαα τα νερα και εχει και καρχαριες..

στις 19/12/2015 23:32
Μου αρέσει που δεν έχετε δει καν το ματς και δεν ξέρετε αν ήταν πέναλτυ ( που ήταν ) ΖΩΑΑΑΑ

στις 19/12/2015 23:39
Predrag Φορτούνης.

στις 19/12/2015 23:42
Synfwnwww me ton lerok . syn 1

[+]  stasoumugdala στις 19/12/2015 23:48

στις 19/12/2015 23:56
Ρε γαυροι καθεστε ακομη και βλεπετε τον ολυμπιακο;;;;χαχαχαχαχαχα

στις 19/12/2015 23:58
Ομαδαρα εχετε να την χαιρεστε .... Δωστε στον θρυλο πέναλτι!!! (Η οφσαιντ η κοκκινη η γκολ με χερι η στα χαρτια.....) χαχαχαχαχαχα

στις 20/12/2015 00:01
Και τα δύο πέναλτυ είναι πεντακάθαρα δείτε κάπου τα highlights...

στις 20/12/2015 00:34
Zz amnezia den dyafwnw oti den eitan penalti an epeze alloi amada den tha dinane ta penalti

[+]  kawasaki7 στις 20/12/2015 00:52

[+]  stasoumugdala στις 20/12/2015 00:53

στις 20/12/2015 01:29
Ποσο αποδοση να δινει να κερδισει τρια πεναλντι ο γαυρος την επομενη αγωνιστικη??

στις 20/12/2015 04:17
ο στασουκοπροσκυλο παντα δινει τα ρεστα του [μαλακιες]

στις 20/12/2015 05:45
katharo penaldi to prwto, sto deutero den uparxei penaldi

στις 20/12/2015 06:44
Εγω δεν θα πω τπτ παραπανω μονο οτι εχουμε Ξεφτιλα πρωταθλητη αηδιασα φτανει 80-20 σας παιζει η διαιτισια σε καθε παιχνιδη ελεος φτανει ελεος !!

στις 20/12/2015 09:16
Πάλι με διαιτησία νίκησε ο γάβρος. Η Καλλονάρα θα σωθεί ζώα! Είναι πολύ ανώτερη από Ατρόμητο, Λεβαδειακό και Αστέρα. Εμείς οι ΠΑΟΚτσήδες είμαστε με την ΑΕΛΚ που παίζει δίκαια και τίμια. Όχι σαν εσάς. Όχι 80-20 αλλά 100-0 τους παίζει σε ΚΑΘΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ. Όχι όπως εμάς. Μας σούβλισαν στη Λιβαδειά, μας σούβλισαν στο Βόλο, μας σούβλισαν στη Βεστφαλία, θα μας σουβλίσουν και σήμερα στην Τούμπα με το παράρτημα του γάβρου, τον Πλατανιά. Πλατανιάς=Μαρινάκης. Αυτός τον ανέβασε πριν 4 χρόνια στη σούπερ λίγδα και δεν πέφτει με τίποτα. Πέσανε παραρτήματα Εργοτέλης, Ολυμπιακός Βόλου, Άρης, Αιγάλεω, Ιωνικός, Καβάλα. Ενεργά όλα τους.

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!

στις 20/12/2015 09:18
Πώς κερδίζει ο γάβρος;

Με πέναλτι, με οφσάιντ, με κόκκινη, με γκολ από χέρι ή στα χαρτιά. Τα έχει κανονίσει όλα ο "Θείος Βαγγέλας" και στήνει τα πάντα. Έχει βγάλει τρισεκατομμύρια από τα στημένα το ΛΑΜΟΓΙΟ.

στις 20/12/2015 09:20
Για το χάλι του ΠΑΟΚ σε ποδόσφαιρο, μπάσκετ, βόλεϋ, χάντμπολ, πόλο, κρίκετ, πίνγκ-πόνγκ, μπάντμιντον κ.λ.π. αθλήματα φταίνε ο Κόκκαλης, ο Μαριανάκης, τα παραρτήματα, οι διαιτησίες και οι άλλοι. Όχι εμείς!

στις 20/12/2015 09:27
Όλοι φταίνε για το χάλι στην διοίκηση της ΠΑΕ απο κορυφή πάμε τέλεια με τον μεγιστάνα τον βαλκανίων να μας κρατάει αλλά παλιοί μέτοχοι της ομάδας για τις επιλογές τους... Κανένας λόγος για προπονητή, αθλητικό διευθυντή κ.α

στις 20/12/2015 10:23
ΣΤΟ ΕΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΕΡΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ Ο ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑΣ ΜΕ ΤΟ ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΑΝΑΤΡΕΠΕΙ ΤΟΝ ΦΟΡΤΟΥΝΗ ...ΦΥΣΙΚΑ ΟΙ ΑΝΤΙΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΘΕΜΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΟΧΙ ΠΕΝΑΛΤΙ ΕΧΟΥΝ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΟΓΙΖΕΤΑΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ....ΑΣ ΒΑΛΟΥΝ ΣΤΟΝ ΣΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ ...ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙ ΠΕΝΑΛΤΙ...ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΜΑΥΡΙΟ ΣΟΥ ΧΑΛΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΣ ..ΚΟΙΤΑ ΑΥΤΟΣ ΤΙ ΧΑΛΙΑ ΕΧΕΙ ...

στις 20/12/2015 10:25
antihooliganos πρέπει να έχεις σοβαρό πρόβλημα...

στις 20/12/2015 11:13
πρωταθλητής στα πέναλτι

στις 20/12/2015 11:53
se ola ta a8lhmata katw apo ta arxidia mas eiste anoiparktoi klapste

Υ.Γ:ti egine boulgarian poutsa sto volley mesa sthn proteusousa ths boulgarias ?

στις 20/12/2015 12:35
ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΕΥΚΟΛΑ Ο ΓΑΥΡΟΣ;ΕΛΑ ΜΩΡΕ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΕΠΑΙΖΕ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΔΥΣΚΟΛΑ; Η ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ Η ΕΠΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΗ ΑΡΧΙΔΙΑ ΣΑΣ ΕΡΧΕΤΑΙ.ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΘΗΤΕ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΗ.ΡΕ ΟΥΣΤ ΑΠΟ ΔΩ ΝΟΥΜΕΡΑ

στις 20/12/2015 13:04
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ..... ΕΤΣΙ... ΣΩΣΤΟΣ Ο STEVEPINTZ

στις 20/12/2015 13:51
ΡΕ ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΚΟΣΧΟΛΙΑΖΕΤΕ ΤΟΝ ΓΑΥΡΟ ΔΕ ΒΟΗΘΑΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΚΟΜΟΙΡΟ ΤΟ antihooligano ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΙ ΒΛΕΠΩ ΕΧΕΙ ΔΥΟ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.1 ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΚΟΜΗ ΜΑΛΑΚΑΣ ΚΑΙ 2 Η ΜΑΛΑΚΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ ΑΚΟΜΗ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΟ ΣΒΕΡΚΟ ΤΟΥ.

στις 20/12/2015 14:03
ΟΙ ΔΥΟ ΔΙΚΕΦΑΛΕΣ ΚΟΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΣΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ? 4-0,0-2.

στις 20/12/2015 14:46
αχχααχαχαχαχχααχ τασο πολυ καλο!

στις 20/12/2015 14:47
καθε αγωνιστικη και πεναλτυ! αλλα νομιζω πως αυτη τη φορα ηταν δικαια και τα 2

στις 20/12/2015 14:54
Εδω εχει χασει η Μπαρτσα απο την πιο μικρη ομαδα του πρωταθληματος..Εχει χασει η Μπαγερν..Εχασε χτες η Μαντσεστερ στην εδρα της απο μια ομαδα που ουτε την θυμαμαι..Η Τσελσι μετα δισσεκατομυρια του ρωσου και Μουρινιο στο παγκο κοντευει να υποβιβαστει...Αλλα η υπερομαδα του Ολυμπιακου παρεμεινε αητηττη για 15 ολοκληρους αγωνες αλλα εννοειτε μονο στην Ελλαδα γιατι στην Ευρωπη οι 4αρες και οι 3αρες απο Μπαγερν και απο Αρσεναλ πηγαιναν γονατο...Κριμα για αυτη την Αητηττη υπερομαδα της Ελλαδας με 6 πεναλτι στα τελευταια 4 ματσ...Απορω γιατι τετοια λυσσα για αυτη την γνησια δυναμη του ελληνικου ποδοσφαιρου...Και εχει και Ελληνα πρωτο σκορερ της με 12 γκολ..(Ασχετα που τα 6 ειναι πεναλτι..δεν παιζει ρολο κι αυτα γκολ ειναι...)

στις 20/12/2015 16:34
MΕ ΤΑ ΠΕΝΑΛΤΥ ΔΕΝ ΞΕΠΛΕΝΕΤΑΙ Η ΠΟΥΤΣΙΛΑ ΤΟΥ ΖΙΡΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΚΩΛΟΜΕΡΙΑ ΣΑΣ !!!

στις 20/12/2015 17:52
re kseftiles pou xereste kiolas gamo ton skatogavrosas giafto stin evropitrote tis tesares mounopana ego tha ntrepomoun na elega oti eimai olompiakos an ina ligi tsipa mesa mou malakes

στις 20/12/2015 18:39
TSOYLIS3335 ΕΜΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΕΥΡΩΠΗ,ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΚΑΜΠΑΛΑ.

στις 20/12/2015 21:10
παιδια πλεον το ελληνικο προταθλημα εχει τελειόσει για εμένα μεχρι να μπουν καποιοι στην θεση που τους αξιζει

απο εδω και περα κλεινω τα ματια

στις 20/12/2015 21:12
νομίζω οτι πλέον ο tAsos με εκφράζει απολυτα

στις 20/12/2015 22:23
FC Santa Klaus !!

στις 20/12/2015 22:33
FootBall Club Santa Claus

http://www.fcsantaclaus.fi/

στις 21/12/2015 21:27
ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ ΠΑΡΕ ΤΟΝ ΤΑΣΟ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΕ ΟΧΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ,ΕΡΧΕΤΕ Ο ΙΝΤΕΓΕ.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.