Σούπερ Λιγκ: Έμεινε στο Ντόρτμουντ ο ΠΑΟΚ

Σούπερ Λιγκ: Έμεινε στο Ντόρτμουντ ο ΠΑΟΚ



Ο ΠΑΟΚ έμεινε στο… Ντόρτμουντ και ήρθε ισόπαλος 0-0 με τον Λεβαδειακό στη Λιβαδειά, χάνοντας την ευκαιρία να ξεπεράσει τον Πανιώνιο στην 4η θέση. Ακυρώθηκε γκολ του Μπερμπάτοφ στο φινάλε.

Μετά την ιστορική νίκη στην έδρα της Ντόρτμουντ, ο ΠΑΟΚ απογοήτευσε και έμεινε στο 0-0 με τον Λεβαδειακό στη Λιβαδειά, γνωρίζοντας 3η ισοπαλία στα πέντε τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος.

Οι Βοιωτοί έκλειναν σωστά τους χώρους και δεν επέτρεπαν στην ομάδα του Τούντορ να δημιουργήσει αρκετές φάσεις στο πρώτο μέρος. Η κορυφαία στιγμή των φιλοξενούμενων ήρθε στο 14’ όταν ο Σάμπο έβγαλε εξαιρετική κάθετη στον Ροντρίγκες, όμως αυτός δεν μπόρεσε να νικήσει τον Τσιντώτα.

Στο 28΄ ο Λεβαδειακός ζήτησε πέναλτι για χέρι του Μαλεζά σε σουτ του Μάντζιου, όμως ο διαιτητής θεώρησε πως είναι ακούσιο και έδειξε «παίζεται». Στο ξεκίνημα της επανάληψης ο Τούντορ έριξε στο ματς τον Μυστακίδη αντί του τραυματία Ροντρίγκες και στο 48’ ο Έλληνας άσος έκανε τη σέντρα στον Αθανασιάδη, όμως ο επιθετικός του ΠΑΟΚ δεν μπόρεσε να σκοράρει με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής.

Αυτή ήταν η τελευταία αξιόλογη ευκαιρία στο ματς, το οποίο ήταν αρκετά κακό και έχει ήδη ξεχαστεί… Η φάση του αγώνα έγινε στο φινάλε, αφού στις καθυστερήσεις ο Μπερμπάτοφ βρήκε δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε σωστά για επιθετικό φάουλ του Βούλγαρου στον Τριποτσέρη.



Ομάδες που αφορά: ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ, ΠΑΟΚ

Σχολιασμός

18 σχόλια:

στις 15/12/2015 00:41
kalh h dortmund alla san thn edra ths leivadias den exei...

στις 15/12/2015 01:01
:)

στις 15/12/2015 01:21
Δεν πειράζει έτσι κι αλλιώς εμείς θα βγούμε 2.

στις 15/12/2015 02:30
ναι οπως θα περνατε και περυσι πρωταθλημα απο τον χειμωνα

στις 15/12/2015 12:08
δεν ξερω στην κανονικη περιοδο αλλα στα κλεϊ ωχ δεν παιζει να βγειτε δευτεροι ρε μπουγατσες... μην λετε ψεματα στους ιδιους σας του εαυτους..ο βαζελος θα βγει δευτερος..εσεις λογικα οπως περσι..στον πατο.. παντως κριμα ρε βουλγαροι... περσι ειχατε παρει και λιγη χαρα.. κανατε κατορθωμα να βγειτε ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΝΟΕΜΒΡΗ... φετος δεν σας χαριστηκαμε και απο την αρχη ειχε σβερκωμα και τσιμπουκι ... και για φιναλε golden shower απο τον ιντεγε...χααχαχαχχαχααχ

στις 15/12/2015 14:32
Το ματσάκι στη γαυρολειβαδιά το έστησαν τα φιλαράκια Μαρινάκη-Κομπότη. Για το ότι ο ΠΑΟΚ μας πάει τόσο χάλια φταίει πάλι το δίδυμο αυτό. Για όλα φταίνε Μαρινάκης και Κομπότης.

στις 15/12/2015 14:42
Αντιχουλίγκανε αν τα πιστεύεις αυτά που λες ρε φίλε τι να σου πω...

στις 15/12/2015 14:47
ο κλασικος αντιχουλιγκανος και ο κλασικος μπαοξης! ολα του φταινε! τα παραρτηματα και τα στημενα!

στις 15/12/2015 15:34
αντιχουλιγκανε... παλι δεν πηρες τα χαπια σου..; ζαλιστηκες απο την φαπα στην λιβαδεια..;

στις 15/12/2015 16:43
Όλο στήνει ματς ο Μαρινάκης κλπ κλπ μπαρούφες βλέπω εδώ μέσα. Πάρτε το χαμπάρι, δεν παίξατε καλά ρε παόκια. Απλά. Και δεύτεροι δε τερματίζετε με τίποτα, επειδή το έχω ξαναδεί αυτό. Ο Παναθηναίκός ή η ΑΕΚ θα σας περάσουν, μη πω και ο Πανιώνιος στο τέλος.

στις 15/12/2015 16:59
gia alli mia fora eidame to tromero epipedo autou tou protathlimatos..! o allos leei nta3ei more tha vgoume deuteroi ..! kai as mas kerdizei o A.O Magoulas..! deuteroi tha vgite ap to telos ton playoff file 2kefale..! min vlepeis oramata.>! i alitheia vriskete mprosta sou..! o PAOK pleon ta teleutea 2 xronia einai apla omada SUPER LEAGE kai oxi omada pou kanei protathlitismo ..! ta idia legate kai persi..!

στις 15/12/2015 17:20
auto p blepw mono sxolia apo poustoskoulika kai ap ta mpastardogenhmata tou peiraia poso paizei na me trelenei

στις 15/12/2015 18:08
PabloGarciaG4 πληρωνεις την περσινη γλωσσιτσα που εβγαλες κατα τον οκτωμβρη.. που ειχες να δεις πρωτια απο την εποχη που ιδρυθηκε το μπουρδελο σου.. κανε τα "ΚΛΑΡΙΝΑ" που εισαι μαθημενος να κανεις ,και τα υπολοιπα αστα στους αλλους...

στις 15/12/2015 18:23
PabloGarciaG4 και εσεις στις ηττες των αλλων ομαδων σαν τρελοι τρεχετε να σχολιασετε! ενω στις δικες σας γκελες ΜΟΚΟ! και στις νικες σας χαμος

στις 15/12/2015 18:40
manolis.S3 τωρα θα τα μαθεις τα οκρ..; παντα ετσι κανουνε.. αν νικησουν την δοξα κρανουλας κανουν λες και πηραν τσαμπιονς λιγκ.. στις ηττες της μπαουγκαρας, γυρνανε πισω στις σπηλιες τους..

στις 15/12/2015 18:51
doksa kranoulas h dortmund p nikisa propses sthn edra ths.. ok

στις 15/12/2015 19:07
δεν ειπα την ντορντμουντ, δοξα κρανουλας ρε βλημα.. καλα σας λενε ορκ..

στις 16/12/2015 00:12
Οι αντιδρασεις στα παοκια ειναι προβλεψειμες...οταν κερδιζουν γινονται barca οταν χανουν αρχιζουν τα παρανοικα και το παραληρημα.. οτι τους αδικουν,το συστημα τους καταδιωκει,φταιει ο μαρινακης ,ο ολυμπιακος ...ποτε ομως η ομαδα!! Δεν υπαρχει λεμε:))

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.