Τσάμπιονς Λιγκ: Ματσάρες στους «16»!

Τσάμπιονς Λιγκ: Ματσάρες στους «16»!



Πολύ μεγάλα παιχνίδια προέκυψαν στην κλήρωση για τη φάση των «16» του Τσάμπιονς Λιγκ. Ξεχωρίζουν τα Παρί Σεν Ζερμέν-Τσέλσι, Άρσεναλ-Μπαρτσελόνα και Γιουβέντους-Μπάγερν!

Τρία πολύ δυνατά ζευγάρια έβγαλε η φάση των «16» του Τσάμπιονς Λιγκ. Όπως και πέρσι, Παρί Σεν Ζερμέν και Τσέλσι θα συναντηθούν στην ίδια φάση της διοργάνωσης, ενώ η Μπαρτσελόνα θα διασταυρώσει τα ξίφη της με την Άρσεναλ, σ’ ακόμα ένα γνωστό ζευγάρωμα του θεσμού.

Πολύ μεγάλο παιχνίδι είναι και αυτό της Μπάγερν με την Γιουβέντους, ενώ η Ρεάλ θα αντιμετωπίσει τη Ρόμα των Μανωλά και Τοροσίδη.

Τα πρώτα ματς των «16» θα διεξαχθούν 16, 17, 23 και 24 Φεβρουαρίου ενώ οι ρεβάνς θα γίνουν 8, 9, 15 και 16 Μαρτίου στις έδρες των ομάδων που τερμάτισαν πρώτες στη φάση των ομίλων.

Τα ζευγάρια:


Γάνδη – Βόλφσμπουργκ
Ρόμα – Ρεάλ
Παρί Σεν Ζερμέν – Τσέλσι
Άρσεναλ – Μπαρτσελόνα
Γιουβέντους – Μπάγερν
Αιντχόβεν – Ατλέτικο
Μπενφίκα – Ζενίτ
Ντιναμό Κιέβου – Μάντσεστερ Σίτι

Το πρόγραμμα:


Πρώτοι αγώνες

Τρίτη 16 Φεβρουαρίου

Παρί Σεν Ζερμέν – Τσέλσι
Μπενφίκα – Ζενίτ

Τετάρτη 17 Φεβρουαρίου

Γάνδη – Βόλφσμπουργκ
Ρόμα – Ρεάλ

Τρίτη 23 Φεβρουαρίου

Άρσεναλ – Μπαρτσελόνα
Γιουβέντους – Μπάγερν

Τετάρτη 24 Φεβρουαρίου

Αιντχόβεν – Ατλέτικο
Ντιναμό Κιέβου – Μάντσεστερ Σίτι

Ρεβάνς

Τρίτη 8 Μαρτίου

Βόλφσμπουργκ – Γάνδη
Ρεάλ – Ρόμα

Τετάρτη 9 Μαρτίου

Τσέλσι – Παρί Σεν Ζερμέν
Ζενίτ – Μπενφίκα

Τρίτη 15 Μαρτίου

Ατλέτικο – Αιντχόβεν
Μάντσεστερ Σίτι – Ντιναμό Κιέβου

Τετάρτη 16 Μαρτίου

Μπαρτσελόνα – Άρσεναλ
Μπάγερν - Γιουβέντους



Ομάδες που αφορά: ΠΑΡΙ, ΤΣΕΛΣΙ

Σχολιασμός

19 σχόλια:

στις 14/12/2015 13:27
ΠΟΥΤΑΝΑ ΑΡΣΕΝΑΛ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΕ ΞΕΚΩΛΙΑΣΕΙ (ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ) ΣΤΑ ΓΚΟΛ Η ΜΠΑΡΤΣΑ.. ΣΤΟ ΚΑΜΠ ΝΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΤΡΙΚΥΜΙΕΣ Η ΑΜΥΝΑ ΤΗΣ..

στις 14/12/2015 13:41
χαχαχαχαχα

A ρε Ζιρού τη έχεις να ακούσεις!

Πάνε τώρα να φας 2 μούτζες

5 κ 5

E ρε γλέντια

στις 14/12/2015 13:42
λοιπον... θα περασουν οι εξης.. :

1.βολφσμπουργκ

2.ρεαλ

3.παρι

4.μπαρτσα

5μπαγερν

6.ατλετικο 7.ζενιτ 8.σιτυ

στις 14/12/2015 14:05
Ματσάρες! ! Ειδικά το Μπάγερν - Γιουβέντους και Άρσεναλ - Μπαρτσελόνα! Ωραία κλήρωση. Η Τσέλσι νε την Παρί είναι επίσης σπουδαίο μς την Παρί το φαβορί αλλά μη ξεχνάμε την Τσέλσι μπορεί να στραβοπατάει αλλά έχει πρ ορωτοκλασσάτους παίκτες! Η Βολφσμπούργκ κολόφαρδη και η Σίτι. Ατλέτικο περνάει άνετα και μπενφίκα - ζενίτ αμφίρροπο ματς. Ηη Ρόμα με το ζόρι πέρασε αλλά όταν παίζεις με Ρεάλ και ειδικά οταν τρως εξάρα από την Μπαρτσελόνα δε νομίζω να έχει περιθώρια βα περάσει! Αυτά τα ολίγα!

στις 14/12/2015 14:09
Εγώ πιστευω θα περάσει η γανδη

στις 14/12/2015 14:38
nai 3erete pws 8a einai oi omades se 3 mhnes apo twra ok

στις 14/12/2015 14:43
Γάνδη – Βόλφσμπουργκ

Μπενφίκα – Ζενίτ ΜΑΤΣΑΡΕΣ. ΚΑΙ ΟΙ 4 ΟΜΑΔΕΣ ΕΧΟΥΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΝ ΣΤΟΥΣ 8 ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΝ ΙΣΤΟΡΙΑ.

στις 14/12/2015 15:57
POU INE O OLIMPIAKOS? AX NAI APOKLISTIKE SORRY

στις 14/12/2015 16:42
ola derbi....ena ki ena!!!

στις 14/12/2015 16:51
wrees klirwseis to megalitero juve bayern stous 8 kserete poioi 8a einai opote den xreiazetai na to analisoume me tin poiotita twn omadwn an kai eimai real sto telos 8elw BARCELONA V BAYERN MUNCHEN

στις 14/12/2015 16:57
gauroi na lete kala pou den perasate gt me tin barcelona amfivallw ama 8a 8elei 5 lepta gia na sas valei goal 8a sas trelene stis pases

στις 14/12/2015 18:32
loupan gia pio paei auto?

στις 14/12/2015 19:11
ΒΕΤΠΡΟΣ,ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ. ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΓΕΛΙΑ, ΑΛΛΑ ΝΤΡΕΠΕΣΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΙΣ ,ΕΚΕΙ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ.

στις 14/12/2015 19:58
ΜΕΓΑΛΟ ΝΤΕΡΜΠΥ ΓΙΟΥΒΕ-ΜΠΑΓΕΡΝ.ΟΠΟΙΟΣ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ Η ΓΙΟΥΒΕ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΑΜΑΧΗΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΛΑΣΜΕΝΟΣ.ΘΑ ΤΗΣ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΛΑΔΙ ΤΗΣ ΜΠΑΓΕΡΝ.ΣΙΤΥ,ΜΠΑΡΤΣΑ,ΠΑΡΙ,ΖΕΝΙΤ,ΡΕΑΛ,ΑΘΛΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΒΛΕΠΩ ΚΙ ΕΓΩ ΒΟΜΒΑ ΜΕ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΤΗΣ ΓΑΝΔΗΣ ΕΝΑΝΤΙ ΤΗΣ ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ.

στις 15/12/2015 01:17
esi 8a eprepe na drepese re flore gabrilomania pou eisai olumpiakos poutana ts europis+3eftila vlakako 8a 8eles na isun tr sti 8esi tis arsenal stous 16 alla vlepis o zirou sou ekapse to burdelo to karaiskaki x0a0xa0xa0xa0xa

στις 15/12/2015 11:13
μιλησε και ο πρεζακας ο οπαδος της νεοφωτιστης στην α εθνικη κουλας για ευρωπη....χααχαχαχαχαχαχαχαχαχ ποιος ρε φιλε.. η ΚΟΥΛΑ να μιλαει για ευρωπη...

στις 15/12/2015 14:27
paidia an asxoleistai me to na pernage o olimpiakos e ti na sas pw kai na pernagate me barcelona 8a paizate den sas eswzete tipota ekei pera kai sto kato kato i arsenal einai pio kali omada apo ton olimpiako

στις 15/12/2015 15:57
eswze *

στις 15/12/2015 19:10
vre gamospite karagiozi stasouflore nomizis oti me to na les sinexia auti ti paparia neofotisti ginese astios?? karagiozis dixnis kai eisai vromiari kai i juve eixe pesi g e8nikh omos siko8ike kai tous gamise olus etimasu vromiari na fas poutsa ;)

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.