Γιουρόπα Λιγκ: Θρίαμβος για ΠΑΟΚ στο Βεστφάλεν

Γιουρόπα Λιγκ: Θρίαμβος για ΠΑΟΚ στο Βεστφάλεν



Με πρωταγωνιστή τον Γλύκο και σκόρερ τον Μακ (33’), ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 1-0 την Ντόρτμουντ στο Βεστφάλεν και πήρε σπουδαία νίκη γοήτρου, αφού δεν είχε μαθηματικές ελπίδες για την πρόκριση.

Με συγκλονιστική εμφάνιση μέσα στο Βεστφάλεν, ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 1-0 την Ντόρτμουντ και αποχαιρέτησε την Ευρώπη με το κεφάλι ψηλά!

Ο «δικέφαλος» του Βορρά άνοιξε το σκορ με γκολ του Μακ (33’) και στη συνέχεια άντεξε την πίεση των Βεστφαλών χάρη στις αποκρούσεις του Γλύκου αλλά και τα δοκάρια (τρία είχαν οι γηπεδούχοι!).

Αυτό ήταν το πρώτο «διπλό» του ΠΑΟΚ επί γερμανικού εδάφους και μπορεί η νίκη να μην είχε βαθμολογικό αντίκρισμα, ωστόσο αναμένεται να βοηθήσει σημαντικά την ομάδα στο ψυχολογικό κομμάτι ενόψει της συνέχειας

Το ματς:


Γιουρόπα Λιγκ: Θρίαμβος για ΠΑΟΚ στο ΒεστφάλενΑπό τα πρώτα λεπτά η Ντόρτμουντ έλεγχε απόλυτα το ρυθμό του αγώνα και έψαχνε τον τρόπο για να διασπάσει την άμυνα του ΠΑΟΚ. Οι Βεστφαλοί είχαν δοκάρι στο 10ο λεπτό με διαγώνιο σουτ του Καγκάβα, ενώ στο 16’ το σουτ του Ρόις κόντραρε στον Τζιόλη και η μπάλα έφυγε άουτ.

Οι παίκτες του Τούντορ δυσκολεύονταν να κρατήσουν τη μπάλα και δεν μπορούσαν να απειλήσουν, ωστόσο χρειάστηκαν μόνο μια φάση για να πάρουν το προβάδισμα. Στο 33’, ο Μυστακίδης έβγαλε εξαιρετική κάθετη στον Μακ, ο οποίος πέρασε και τον Βάιντενφελερ κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1!

Η Ντόρτμουντ προσπάθησε να απαντήσει, ωστόσο ο ΠΑΟΚ ήταν άψογα στημένος και δεν άφηνε χώρους στους παίκτες του Τούχελ. Η μοναδική σπουδαία φάση των Βεστφαλών μέχρι το ημίχρονο ήρθε στο 42’, όταν ο Γλύκος απόκρουσε δύσκολα το σουτ του Γιανουζάι και στην επαναφορά ο Ρόις σημάδεψε το δοκάρι των Θεσσαλονικιών.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά το δεύτερο μέρος και στο 47’ είχαν μεγάλη ευκαιρία για το 1-1, όμως ο Μχιταριάν δεν μπόρεσε να νικήσει τον Γλύκο σε τετ-α-τετ. Ο Έλληνας γκολκίπερ πραγματοποίησε νέα σπουδαία απόκρουση στο 52’ σε κεφαλιά του Καγκάβα, ενώ στο 53’ μπλόκαρε και αυτή του Γκίντερ.

Η Ντόρτμουντ είχε κλείσει τον ΠΑΟΚ στην περιοχή του και στο 60’ είχε νέα καλή στιγμή με σουτ του Μχιταριάν, το οποίο έφυγε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι. Από την πλευρά του, ο «δικέφαλος» του Βορρά προσπαθούσε να χτυπήσει στην κόντρα, όμως όσες φορές το επιχείρησε, οι παίκτες του υποδεικνύονταν σε θέση οφσάιντ.

Στο 76’, οι Βεστφαλοί είχαν και τρίτο δοκάρι με κοντινή κεφαλιά του Ομπαμεγιάνγκ, στην τελευταία μεγάλη ευκαιρία της Ντόρτμουντ στο ματς. Ο ΠΑΟΚ άντεξε το «σφυροκόπημα» των γηπεδούχων και έφυγε με μια ιστορική νίκη από το «Σίγκναλ Ιντούνα Παρκ», που δυστυχώς δεν είχε βαθμολογικό αντίκρισμα.

Μετά από αυτή την εξέλιξη και το «διπλό» της Κράσνονταρ στην Καμπάλα (3-0), η Ντόρτμουντ τερμάτισε στην 2η θέση του ομίλου με -3 από την ρωσική ομάδα και στο +3 από τον ΠΑΟΚ, ο οποίος πλήρωσε τις δύο ισοπαλίες με την Καμπάλα.

Ντόρτμουντ: Βάιντενφελερ, Παρκ, Σούμποτιτς, Γκίντερ, Χούμελς, Στένζελ, Μπέντερ (Βάιγκλ 46΄), Γιανουζάι, Ρόις (Μχιταριάν 46΄), Καγκάβα (Ομπαμεγιάνγκ 66΄), Ράμος.

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Σκόνδρας, Μαλεζάς, Τζαβέλλας, Κωνσταντινίδης, Μυστακίδης (Ροντρίγκες 77΄), Τζιόλης, Κάτσε, Τσίμιροτ, Μακ (Λέοβατς 66΄), Μπερμπάτοφ (Σάμπο 71΄).

Η βαθμολόγια:


1. Κράσνονταρ 13
2. Ντόρτμουντ 10
3. ΠΑΟΚ 7
4. Καμπάλα 2




Ομάδες που αφορά: ΓΙΟΥΡΟΠΑ, ΠΑΟΚ

Σχολιασμός

47 σχόλια:

στις 10/12/2015 21:55
ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΓΑΥΡΟΙ

στις 10/12/2015 21:56
ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΟΙ ΓΡΑΦΟΥΝ ΙΣΤΟΡΙΑ,

ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΤΡΩΝΕ ΤΡΙΑ..

στις 10/12/2015 21:58
Den Peirazei Mwre Thn Epomenh Fora

στις 10/12/2015 21:59
Proud to be PAOK

στις 10/12/2015 22:00
Γιατι εισαι στην Ευρωπη το καλυτερο σιροπι

Παοκαρα Παοκαρα σ' αγαπω

στις 10/12/2015 22:00
Τι ιστορια βρε αρχιδι και εμεις κερδισαμε στο λονδινο καλυτερη ομαδα.Απο το 2016 καναπεδατοι και εσεις μαζι με τους βαζελους να δειτε το γαυρο στους 32

στις 10/12/2015 22:01
Συγχαρητηρια στον παοκ για αυτη την μεγαλη νικη!

στις 10/12/2015 22:01
Pw Re Goal Pou Evale Ton Phre Svarna Ton Termatofylaka

στις 10/12/2015 22:02
ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙ!!!!

στις 10/12/2015 22:06
ΕΑΝ ΚΑΘΟΤΑΝ ΚΑΙ ΕΒΛΕΠΕ ΣΟΒΑΡΑ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ Ο ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΕΠΕΡΝΕ ΜΙΑ ΝΙΚΗ ΜΕ ΤΗ ΚΑΜΠΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΚΡΙΘΕΙ Ο ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΤΟΥ ΘΑ ΠΡΟΣΕΦΕΡΕ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΦΟΡΑ ΔΕΙΞΑΤΕ ΠΟΣΟ ΜΕΤΡΙΟΙ ΕΙΣΤΕ ΟΤΑΝ ΟΛΗ ΣΑΣ Η ΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΕΝΩ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ.Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ΜΕ 9 ΒΑΘΜΟΥΣ ΣΕ ΕΝΑΝ ΟΜΙΛΟ ΜΕ ΜΠΑΓΕΡΝ ΚΑΙ ΑΡΣΕΝΑΛ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΚΡΙΘΕΙΣ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΑΜΩΤΟ ΔΥΣΤΗΧΩΣ..

στις 10/12/2015 22:06
Αλλοι κοιμουνται στο τελος και αλλοι ξυπνουν.Συγχαρητηρια στον ΠΑΟΚ και καλη πορεια στο γαυρο στους 32

στις 10/12/2015 22:08
Μεγάλη 2πλο για την ΠΑΟΚάρα και δεν ήταν και αδιάφορη η Dortmund.

στις 10/12/2015 22:10
paxarOs σκεψου τι μπουρδελο εισαι εσυ για να γραφεις τετοιες μαλακιες.

στις 10/12/2015 22:12
O Paok Me Thn Vorusia Dordmunt Eixane Apo 10 Vathmous O Paok Apokleistike Logw Diaforas Goal Giati Eixe Valei 3 Mono Enw H Vorusia Eixe Valei 10

στις 10/12/2015 22:13
1 ευκαιρια 1 γκολ αλλα η νικη ειναι νικη!

στις 10/12/2015 22:13
dimitris1110 ΠΕΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΑ ΝΑ ΣΕ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΘΑ ΠΕΤΑΞΕΙΣ ΕΣΥ.

στις 10/12/2015 22:13
βασιλια μαλακιες λες! ο παοκ εχει 7 βαθμους ενω η ντορντμουντ 10

στις 10/12/2015 22:14
NIKHΣΕ ΤΗΝ ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ ΠΗΡΑΝ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΤΟΥΣ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΥΡΩΠΗ ΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 10/12/2015 22:15
Μπράβο Παοκάρα!! Νικήσει μέσα σε μίαν πανδύσκολη έδρα. Μας έκανες περήφανους. Μπορούσαμε να περάσουμε.

στις 10/12/2015 22:33
ETSI RE PAOKARA...KOITA EDW NIKAS STA ADIAFORA MATCH ENW STA SOVARA ME GKAMPALA KAI KRASNONTAR DEN MPORESES KRIMA..ALLA PIRES MIA WRAIA NIKH K ISTORIKH MESA STIN NTORMUNT KAI AFTO FTANEI PAOKARA MOU!!

στις 10/12/2015 22:40
mprabo ston paok kai sto parelthon exei kanei kati trela sthn eyrwph

στις 10/12/2015 22:42
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΠΑΟΚ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΔΙΑΦΟΡΗ Η ΝΤΟΡΝΤΜΟΥΝΤ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΟΙΑΣΟΥΝ ΤΟΠΟ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΙΒΑΝ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΙΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΠΟΡΕΙΑ

στις 10/12/2015 22:43
μιλαμε ο παοκ κερδισε σε εδρα που γονατισε ακομα και η καμπαλα

στις 10/12/2015 22:47
ΑΔΙΑΦΟΡΗ ΛΕΕΙ Ο ΕΝΑΣ, ΚΑΜΠΑΛΑ Ο ΑΛΛΟΣ, Ο ΠΑΧΑΡΟΣ ΚΑΤΙ ΑΣΥΝΑΡΤΙΣΙΕΣ.

ΠΟΣΟ ΣΑΣ ΠΟΝΑΕΙ ΡΕ ΓΑΥΡΑΚΙΑ ΟΤΑΝ Ο ΠΑΟΚ ΠΟΝΑΕΙ.

ΚΑΙ ΔΕΙΤΕ Ε. ΟΛΟΙ ΧΑΡΗΚΑΝ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΠΑΟΚΑΡΑΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΑΥΡΟΥΣ.

ΓΙΑΤΙ? ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΟΣ.

στις 10/12/2015 22:51
Άλλοι νικάνε το φαβορί του Europa League και άλλοι τρώνε 3 από τα Δευτερα της Άρσεναλ!

στις 10/12/2015 22:59
Edze κάνεις λάθος την νίκησαν την Arsenal

στις 10/12/2015 23:00
ΟΣΑ -1 ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ

ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΓΙΟΙ ΕΙΣΤΕ

ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΤΕ

στις 10/12/2015 23:05
mpravo re paok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

στις 10/12/2015 23:21
sygxarithria ston paok .. alla eixe thn kwlofardia t aiwna, kala einai na kerdizeis thn deyterh k trith omada ths dortmund

στις 10/12/2015 23:22
kai gia na milisete gia t gayro prepei na t moiasete ligo k meta milhste pelates

στις 10/12/2015 23:29
Διαλύσαμε κοράκια, διαιτησία και γερμανικό Άρη. Μπράβο στην ΠΑΟΚΑΡΑ μας που διέλυσε το παράρτημα του Μαρινάκη τη Ντόρτμουντ. Σήμερα ο "Μέγας Θεός" ήτανε μαζί μας και νικήσαμε. Ήτανε μαζί μου ο "Μέγας Θεός" σήμερα κι έγραψα καλά στα Θρησκευτικά, στο ΒΑΚΕ (Κοινωνιολογία) και στην Κομμωτική. Αν είναι κι αύριο ο "Μέγας Θεός" μαζί μου θα γράψω καλά διαιτολογία, αρχιτεκτονική και λογοτεχνία. Αν είναι και για πάντα...θα πάω μπροστά... Αν όμως κοιμηθεί ο Θεός θα το στήσει ο θείος Σώκρατες και θα το χαρεί. Πάντα ενεργός στα στη στημένα. Αν αύριο δε γράψω καλά θα φταίει ο γάβρος!

στις 11/12/2015 00:17
Σημαντική νίκη, αλλά χωρίς αντίκρυσμα. Κάτι τέτοια με ανησυχούν για την συνέχεια στις εσωτερικές διοργανώσεις. Τέλος πάντων...

Η αλήθεια είναι ότι υπήρξαμε και πολύ τυχεροί, και ότι ο Γλύκος έπιασε πολλά.

Κάτι σχόλια πιο πάνω είναι πιο άστοχα και από τα αλήστου μνήμης τετ α τετ του Σαλπιγγίδη με τον αντίπαλο τερματοφύλακα, αλλά αυτό που με ξεπερνάει είναι το... "στημένο"!

Ναι, οι παίκτες της Ντόρτμουν είχαν βάλει σημάδι τα δοκάρια και ευτυχώς τα πέτυχαν, γιατί αν έκαναν καμιά μαλακία και έβαζαν γκολ, θα χαλούσε το όλο στήσιμο!

Τι το είχαν στήσει; Under οκτώμισυ, ότι κάτσει ημίχρονο κι όπως έρθει τελικό!

Ρε άσχετοι, όποτε δεν σας βγαίνει το παιχνίδι μιλάτε για στησίματα και αηδίες! Μόνο αυτά που πιάνετε δεν είναι στημένα στα μυαλά σας, έτσι; Ότι χαθεί, πάει να πει ότι έγινε πουστιά από άλλους, εσείς δεν φταίτε ποτέ, δεν κάνετε λάθος εκτίμηση σε κανένα ματς, είσαστε ημίθεοι! Α ρε κουβάδες...

στις 11/12/2015 00:23
Δικέφαλε μεγάλωσα και άλλαξαν πολλά όμως εγώ ακόμα εδώ πιστά, όπου πας σ'ακολουθώ να σε λέω πως σ'αγαπώ και για σένανε να σκοτωθώ. θυμάμαι φίλε μου που λες απο παιδί μικρό, στο δρόμο μόνος μου να τραγουδώ, να με κοιτάνε σαν χαζό,να με περνάνε για τρελό, και εγώ για όλα να αδιαφορώ. το μόνο που με ένοιαζε να είμαστε μαζί, σε κάθε γήπεδο σ'όλη τη γη, να σε βλέπω να γαμάς και τον φόβο να σκορπάς και ποτέ να μην τα παρατάς. ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΟΝ ΠΑΟΚ........

στις 11/12/2015 00:57
Egze:auto pou les den steki gt h arsenal exei axias podosferistes den htan ta deutera...ANTE xipna..alla o olympiakos eixe kotsia k kerdise tin arsenal mesa stin agglia

στις 11/12/2015 01:12
Καλα ε, οτι μαλακια κατεβαινει του καθενος, την αμολαει και οποιον παρει ο χαρος. Αλλος μιλαει για στημενο με 40 δοκαρια και αλλες 40 επεμβασεις του Γλυκου, αλλος μας λεει πελατες του γαυρου που τα τελευταια 5 χρονια τον νικησαμε 9 φορες σε ολες τις διοργανωσεις και μας νικησε 6. Βγηκαν και ενα ενα σαν τα σαλιγκαρακια, απο τις τρυπουλες που χωθηκανε χθες μερικα ξιπασμενα γαυρακια να βγαλουν χολη. Φαντασου να χαναμε τι θα γινοτανε. Μεχρι σημερα το πρωι μιλουσανε για διασυρμους και πουτσες και τωρα βγηκανε να πουνε τι ??? Μιλατε ρε πιο δυνατα. Δεν ακουγεστε. Με το στομα μπουκωμενο δεν μιλανε, δε το μαθατε ακομη ??? Μ

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΠΑΟΚΑΡΑ, ΚΕΡΑΣΕΣ ΦΑΡΜΑΚΙ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΙΣ ΞΙΠΑΣΜΕΝΕΣ ΑΔΕΛΦΕΣ !!!

στις 11/12/2015 01:57
Αντε βρε άμπαλοι επειδή νίκησε ο ΠΑΟΚ το βγάλατε στημένο ξεφτίλες.

στις 11/12/2015 02:08
Τα βαζετε ολοι με τους γαυρους αντι να χαιρομαστε για τη νικη του παοκ. Και εγω δεν βλεπω κανα γαυρο να λεει κατι ασχημο για το αποτελεσμα που εφερε αποψε ο παοκ. μονο μπραβο βλεπω και ετσι πρεπει,. απο εκει και περα κοιταχτε να χαρειτε και να μιλατε για αυτη τη νικη και μην ασχολειστε με τον οσφπ και τι εκανε χ8ες στο c.h. Αυτο μειωνει εσας που παρα τη νικη σας ασχολειστε μαζι του. Εγω αυτο το λεω κομπλεξ. Συγχαρητηρια στον δικεφαλο

στις 11/12/2015 02:37
bravo ston paok poli xarika kai makari na eixe kerdisei kai kabala kai na eixe feri kai kalitera apotelesmata me krandospor kai na itan stous 32 na eixame 2 elinikes omades kai parapano vathmous stin uefa ala ti na kanoume den pirazi sinxaritiria pantos

στις 11/12/2015 03:23
Και εγενετο η νικη,ω ναι!! η πρωτη.. για τον ΠΑΟΚ στον ομιλο,αλλα και πληθους κακων αποτελεσματων εντος Ελλαδος.!!Και φυσικα στο επομενο παιχνιδι στην τουμπα θα κανουμε προσευχη για τη νικη:)) ποιος ξερει ποτε θα ειναι η επομενη,που λεει ο λογος δηλαδη.Αλλα τι λεω αφου για ολα φταινε οι αλλοι που μας χωσανε και 0-2 για πλακα ,αλλα εμεις φετος θελουμε πρωταθλημα αυτο που το πας?

στις 11/12/2015 03:53
Και βεβαια ,εχουμε και τον τουντορ να μιλαει για πρεστιζ της ομαδας,χτες μιλουσε για μπαλετο και μπαλαρινες..νομιζω?και δε μας λεει ποιο ηταν το πρεστιζ του Παοκ εντος με Παναιτολικο πανθρακα...και κατι αλλες υπερ ομαδες!

στις 11/12/2015 07:57
Μεγαλο διπλο για τον Παοκ.......! Κριμα ομως γιατι εμεινε εκτος.......! Αυτος ο Μακ πρεπει να τον προσεξουν το παιδι ξερει Μπαλα κ ειναι απο τους λιγους στον Παοκ....!

Τωρα ο στοχος ειναι 1ος Πλαυ οφ κ κυππελο......!

στις 11/12/2015 11:37
Μπραβο στον ΠΑΟΚ, Ελληνικη ομαδα ειναι.

στις 11/12/2015 13:21
Τι παικταράς που είναι και θα γίνει ο Μυστακίδης,μπράβο του.

στις 11/12/2015 14:44
Kαταρχήν συγχαρητήρια στον ΠΑΟΚ για την νίκη...ΑΛΛΑ έχω μια ερώτηση;Πώς γίνεται να νικάς την Ντόρτμουντ και να μην μπορείς να νικήσεις την Καμπάλα και την Κρασνόνταρ εντός έδρας;Πιστεύω ο ΠΑΟΚ αδικεί τον εαυτό του και θα μπορούσε να περάσει...

στις 11/12/2015 23:10
Kαταρχην συγχαρητηρια στον Παοκ αν δεν ηταν στημενο απο τους Γερμανους..Οπως και να χει το εγραψε η ιστορια δοκαρια μονοτερμα αλλα επευτευχθη αλλη μια Μεγαλη νικη απο Ελληνικη ομαδα μετα απο χρονια και δεν ηταν αυτη ο Ολυμπιακος..εε τωρα για να περασεις απο αυτον τον ομιλο μπορουσες Παοκ ασχετα οτι μαλακιστηκες ...Κακα τα ψεματα αν θελει Ο Παοκ να πρωταγινιστησει σε Ελλαδα και ΕΥρωπη ο Σαββιδης πρεπει να ριξει φραγκα....Με κατι Τουντορ καστανοποληδες και Τζαβελα,Τζιολη δεν πρωταγωνιστεις...Ουτε το μπατζετ της Νοργουιτς δεν εχει ο Παοκ ποια λεφτα εχει ριξει ??Γιατι το εγραψε ενας παραπανω...T4sos βγαλε τα γυαλια αγορι μου για να δεις προκοπη ...και μην γραφεις μαλακιες εδω μεσα δεν συγκρινεται ο Παοκ με τον Ολυμπιακο γελαμε οταν τα διαβαζουμε...

στις 11/12/2015 23:33
Ξυπνατε μαλακες μπορουσατε να περασετε τον ομιλο...Πρωτη νικη στον ομιλο και με ομαδα που εξαρχης δεν υπολογιζαμαι οτι θα παρεις πανω απο ποντο...θΕΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟΥ TEAM ξεκαθαρα και ο ΠΑΟΚ χρειαζεται ενισχυση με ποιοτικους παικτες διπλα στον Μακ kai ston Kace τα ακρα του ειναι για τα πανυγηρια..H αμυνα τεραστια λαθη Σκονδρας Μαλεζας ΚΛΠ για επιπεδο Λεβαδειακου...ο Παοκ φετος κραταει τα προσχηματα λογω Μακ,Rat που εγραψε παραπανω ενας φιλος και με τα χιλιομετρα που γραφει ο Αλβανος στον αξονα...Στο μονο που βρισκω θετικο σημειο για να βαθμολογησω τον Τουντορ ειναι στο 3-5-2 που γυριζει σε 4-3-2-1 και το στηριζει Μακ με Κατσε στα τρεξιματα....Ξυπνατε και αρχιστε να ζητατε απο τον Ιβαν ηδη στην Φραπεδουπολη εχουν αρχισει και ακουγονται καποιες καλες φωνες (βλεπε Ραπτοπουλος) που ξερουν λιγο μπαλιτσα...Ξυπνατε μηπως δουμε καθολου προκοπη...

στις 13/12/2015 00:14
ΠΑΟΚ ΠΑΝΤΟΥ ΡΕ !!!!!!!!!!!!! Μπηκα για να ριξω μπινελικια στα γαυρακια που πετανε μαλακιες αλλα βλεπω οτι σοβαρευτηκαν οι περισσοτεροι κι επιασαν επιπεδο ......... περα απο καποια γνωστα μαλακισμενα εδω μεσα οι περισσοτεροι αξιζουν ενα μπραβο ( γαυρους εννοω ) που εδωσαν συγχαρητηρια στον ΠΑΟΚ !! Αντε καλο βραδυ !!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.