Οι 16 του Τσάμπιονς Λιγκ

Οι 16 του Τσάμπιονς Λιγκ



Η φάση των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ ολοκληρώθηκε και πλέον γνωρίζουμε τις 16 ομάδες που θα βρεθούν στην κλήρωση της Δευτέρας (14/12, 13:00) για τα νοκ-άουτ της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

Ολοκληρώθηκε το «πάζλ» των 16 ομάδων που συνεχίζουν στο Τσάμπιονς Λιγκ αλλά και τους 8 που υποβιβάζονται στο Γιουρόπα Λιγκ.

Μπαρτσελόνα, Ρεάλ, Ατλέτικο (Ισπανία), Μάντσεστερ Σίτι, Τσέλσι, Άρσεναλ (Αγγλία), Μπάγερν, Βόλφσμπουργκ (Γερμανία), Γιουβέντους, Ρόμα (Ιταλία), Παρί Σεν Ζερμέν (Γαλλία), Μπενφίκα (Πορτογαλία), Ζενίτ (Ρωσία), Ντιναμό Κιέβου (Ουκρανία), Αιντχόβεν (Ολλανδία) και Γάνδη (Βέλγιο) θα δώσουν το «παρών» στην κλήρωση της Δευτέρας (14/12, 13:00), όπου δυστυχώς δεν θα υπάρχει ελληνική εκπροσώπηση.

Οι ομάδες θα είναι χωρισμένες σε ισχυρούς και ανίσχυρους, ενώ υπενθυμίζεται ότι σε αυτή τη φάση δεν γίνεται να διασταυρώσουν τα ξίφη τους ομάδες από την ίδια χώρα ή από τον ίδιο όμιλο.

Ισχυροί

Ρεάλ (Ισπανία)
Βόλφσμπουργκ (Γερμανία)
Ατλέτικο (Ισπανία)
Μάντσεστερ Σίτι (Αγγλία)
Μπαρτσελόνα (Ισπανία)
Μπάγερν (Γερμανία)
Τσέλσι (Αγγλία)
Ζενίτ (Ρωσία)

Ανίσχυροι

Παρί Σεν Ζερμέν (Γαλλία)
Αϊντχόφεν (Ολλανδία)
Μπενφίκα (Πορτογαλία)
Γιουβέντους (Ιταλία)
Ρόμα (Ιταλία)
Άρσεναλ (Αγγλία)
Ντινάμο Κιέβου (Ουκρανία)
Γάνδη (Βέλγιο)

Στους 32 του Γιουρόπα Λιγκ ως τρίτοι των ομίλων τους συνεχίζουν οι εξής: Σαχτάρ, Μαν. Γιουνάιτεντ, Σεβίλλη, Γαλατάσαραϊ, Μπάγερ Λεβερκούζεν, Ολυμπιακός, Πόρτο, Βαλένθια.



Ομάδες που αφορά: ΓΙΟΥΡΟΠΑ, ΤΣΕΛΣΙ

Σχολιασμός

30 σχόλια:

στις 10/12/2015 02:18
Πάλι μας κάνατε υπερήφανους στην Ευρώπη ΟΛΥΜΠΙΑΚΑΡΑ ρε τη γαμήσατε την ΑΡΣΕΝΑΛ.Έτσι 3 από ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ 3 και από ΑΡΣΕΝΑΛ τώρα ποιόν θα γαμήσετε στο πρωτάθλημα; Αλλά τι λέω στο πρωτάθλημα θα νικήσετε, σωστά;Αλλά πως να μην νικήσετε αφού είναι στημένο όπως βέβαια και το παιχνίδι με τον ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ ότι δηλαδή τωρα ο Ολυμπιακός η μεγάλη όμαδα της Ελλάδας έφαγε 3 γκολ από τον ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ που είναι στην τελευταίο θέση του βαθμολογικού πίνακα αστείο έτσι; Αυτό με 2 τρόπους δικαιολογείται ή ήταν στημμένο το πιθανότερο δηλαδή ή ο Ολυμπιακός είναι για γέλια.Και τώρα μουνάκια δεν περάσατε αλλά τι σας νοιάζει θα μου πείτε αφού πάτε europa στ’ αρχίδια σας σωστά; Δεν σας χαλάει και το europa. Άφου το μόνο που σας νοιάζει είναι να παίρνετε το πρωτάθλημα και το κυπέλο στην Ελλάδα με τους αγώνες που στήνει ο χοντρός.Τίποτα άλλο στ’ αρχίδια σας για την Ευρώπη.Και τι θα μου πείτε ότι δεν το ξέρετε; Και φυσικά το ξέρετε αφού μια ζωή στημένους και μόνο στημένους τίτλους θα έχετε.Θέλετε μηπώς να σας θυμήσω κ

στις 10/12/2015 02:21
Θέλετε μηπώς να σας θυμήσω κάποιους πρόσφατους; Να το κάνω. Και λέω πρόσφατους για να μη μου πει κάποιος κωλόγαυρος αααα αυτό έγινε παλιά και γω θα του απαντήσω τη σημασία έχει που έγινε παλιά, σημασία έχει ότι έγινε κι η τυπογραφία πριν εκατοντάδες χρόνια εφευρέθηκε. Πριν 4 χρόνια μόλις 4 χρόνια γάμουσε η ΑΡΕΙΑΝΑΡΑ μέσα έξω Ατλέτικο.Εγώ θα σας πω τα 2 τελευταία στημένα πρωταθλήματα και το 1 κύπελλο με την ΤΡΙΠΟΛΗ.Εννοώ φυσικά το χάρτινο πρωτάθλημα 2007 -2008 όπου χάσατε στην Καλαμαριά 1 – 0 και εφηύρατε ότι μπήκε ένας παίχτης της ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ που δεν ήταν γραμμένος στην ομάδα και πήρατε φασιστικά τους 3 βαθμούς. Όχι ότι σας βόλευε όμως όχι προς θεού δεν λέω αυτό απλά έτσι θα χάνατε το πρωτάθλημα και φυσικά θα το έπαιρνε η ΑΕΚ όπως και έπρεπε κανονικά.Άλλα δεν σας έφτανε αυτό, ρίξατε φασιστικά την ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ Δ εθνική έτσι άπλα επειδή σας νίκησε, όπως και τον ΗΡΑΚΛΗ λίγα χρόνια αργότερα για τον ίδιο ακριβώς λόγο.Συνεχίζουμε δεύτερος στημένος τίτλος 2010 – 2011 Ολυμπιακός – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

στις 10/12/2015 02:21
Συνεχίζουμε δεύτερος στημένος τίτλος 2010 – 2011 Ολυμπιακός – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 2 – 1 (εδώ γελάμε) γι ‘αυτό το παιχνίδι ο Θεός να το κάνει παιχνίδι, ένα μόνο θα πω επειδή βαριέμαι να λέω πολλά και νομίζω ότι είναι αρκετό. Αυτό ήταν το πιο στημένο παιχνίδι που έχω παρακολουθήσει ποτέ στη ζωή μου και να ξέρετε ε έχω παρακολουθήσει πολλά πάρα πολλά.Τέλος τώρα πάμε και στο κύπελλο με την ΤΡΙΠΟΛΗ όπου νίκησε ο Ολυμπικακός με 1 – 3. Βέβαια δεν δόθηκε ποτέ ένα πεντακάθαρο πέναλτι στην ΤΡΙΠΟΛΗ το χέρι του Μανιάτη πάνω στην γραμμή και φυσικά η αποβολή του από το παιχνίδι, αλλά ψιλοπράγματα τώρα αφού νίκησατε το παιχνίδι και πήρατε το κύπελλο τι έγινε στ ‘αρχίδια σας, σας νοιάζει;Αρκεί να κερδίζει η ΟΛΥΜΠΙΑΚΑΡΑ δεν πα να βάζει μια ζωή γκολ με ανύπαρκτα πέναλτι και με οφσάιτ, να ακυρώνουν τα κανονικότατα γκολ των αντιπάλων τους και να μην τους δίνουν πεντακάθαρα πέναλτι στ’αρχίδια τους. Σας δίνω συγχαρητήρια για τους στημένους τίτλους που επάξια κατακτήσατε και σας εύχομαι πάντα τέτοια.Κι όποιος μου

στις 10/12/2015 02:25
Κι όποιος μου πει άντε ρε βρωμοσκούληκο πάνε νίκα κανα χωριό στη Γ εθνική π.χ.ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟ κ.λ.π. Κι εγω θα του απαντήσω εγώ φίλε μου τουλάχιστον έχω θα πάρω πρωτάθλημα Γ εθνική ΔΙΚΑΙΑ και θα ανέβω β άντε τράβα πάρε κανα βρώμικο στημένο τίτλο είτε πρωτάθλημα είτε κύπελλο και παράτα μας.Όποιος θέλει να βρίσει εμένα ή την οικογένεια μου στ' αρχίδια μου κι αυτό για 2 λόγους 1)Επειδή δεν θα ισχύει τίποτα από αυτά που λέει και 2)Διότι έτσι θα δείξετε πόσο μα πόσο χαμηλό επίπεδο γνώσης και παιδείας έχετε.Έτσι κι αλλιώς η ιστορία έγραψε Ολυμπιακός - ΑΡΣΕΝΑΛ 0 - 3 ένας κατά την γνώμη μου απόλυτα δίκαιος αποκλεισμός.

Συλλυπητήρια για την βαριά ήττα και τον αποκλεισμό

[+]  MPOUKARAS στις 10/12/2015 02:48

στις 10/12/2015 02:53
OI ENTEKA AETOI TO OΛYMΠOY XAXAXA KAI TOY KIΣAΒOY TA KAMAΡIA AEΛARA ΡEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE ΑΥΝΑΝΕΣΣΣΣΣΣ ΠΑΟΚΑΡΑ

στις 10/12/2015 02:55
Λάβε τους όρχεις ημών αυνάνα θα σου συνουσιάσω τον οίκο όπου διαμένεις παλιό ομοφυλόφιλε Αριανέ

στις 10/12/2015 02:56
θα παρει προταθλημα λεει ΗΑΗΑΗΑΗΑΗΗΑΗΑΗΑ ΤΟ ΤΑΡΑΜΟΣΠΕΡΜΑ ΡΕ ΠΕΟΣΣΣΣΣΣ

στις 10/12/2015 06:20
Μια χαρα τα ειπες ρε KOUFALEXIS, μπραβο !!! Δεν περιμενα ποτε οτι θα συμφωνησω ποδοσφαιρικα με αριανο, αλλα το σωστο να λεγεται. Ξεχασες και το περυσινο πρωταθλημα. Που μολις τους εφτασε ο Παναθηναικος στους 3 βαθμους, βρηκανε ευκαιρια απο τις φασαριες (που προκαλεσε ο χοντρος με τον χιμπατζη του τον Περειρα) στη λεωφορο και τους κοψανε 3 βαθμους. Τους αρεσε μαλιστα τοσο πολυ που το ξανακανανε και φετος. Συγχαρητηρια στον αιωνιο πρωταθλητη Ολυμπιακο και στα πεντακαθαρα πρωταθληματα του !!!!!

στις 10/12/2015 10:31
ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Ο ΓΑΥΡΟΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΟΥ ΗΤΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΑ ΜΕ ΘΥΜΕΣΤΕ...ΓΑΥΡΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

στις 10/12/2015 11:35
Αν και Ολυμπιακός μπορώ να συμφωνήσω στα περισσότερα με αυτά που είπε ο KOUFALEXIS...Τώρα όμως το να λέτε για κάθε ματς καταντάει γελίο(ναι το ξέρω οτι δεν το είπε)απλά αναφέρομαι σε κάποιους που το κάνουν!Όσο για το άρθρο σοβαρά πιστεύετε οτι και να περνάγαμε είχαμε μέλλον στο Τσάμπιονς Λίγκ;

στις 10/12/2015 13:55
koufalexis h ekthesh me arista to 20 perneis 20 apla

στις 10/12/2015 15:09
bravo se koyfalexis kai μονο οτι δε βγηκε κανενας πουστογαυρος να απαντησει σημαινει οτι τους εστειλε στη γωνια ,αλλα ξεχασα πως να μιλησουν με το στομα γεματο απ τα αρχιδια του ΖΙΡΟΥ,

στις 10/12/2015 15:12
KOUFALEXIS καλά τα λες αλλά το σκουλήκι να το βουλώσει. [email protected] τον Άρη σας! ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΤΟΥ ΧΟΝΤΡΟΥ ΕΙΣΤΕ ΔΕ ΣΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΔΕ ΣΑΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΠΕΤΣΙΝΑ ΚΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΤΗΝΔΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΚΩΛΟΣΚΟΥΛΗΚΑ ΤΑ [email protected]@ΚΙΑΝΤΟΥ ΓΑΒΡΟΥ ΚΑΘΕΣΤΕ ΚΑΙ ΧΑΝΕΤΕ. Α ΤΟΥΣ ΑΡΣΕΝΑΛ, ΠΑΟΚ, ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ, ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ, ΑΕΚ, ΗΡΑΚΛΗ, ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ, ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ, ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ, ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟ Κ.Α. ΟΜΑΔΕΣ ΜΕ @@ ΜΗ ΤΟΥΣ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΣΟΥ! Α ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΑ ΠΡΩΚΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗ Γ ΕΘΝΙΚΗ (ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΝΗΚΕΤΕ) ΜΗ ΜΙΛΑΣ. ΕΑΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΚΙ ΑΝΕΒΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΗ Β ΘΑ ΣΤΟ ΔΩΣΕΙ Ο ΧΟΝΤΡΟΣ. ΕΤΣΙ ΜΑΘΑΤΕ ΕΣΕΙΣ. ΟΠΩΣ Ο ΓΑΒΡΟΣ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΚΙ ΑΡΕΙΑΝΟΙ ΒΟΥΛΩΣΤΕ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΣΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΗΣΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΑ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΑ ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΣΚΑΤΑ ΧΩΜΕΝΑ!

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΣΚΟΥΛΗΚΙΑ ΒΡΩΜΕΡΑ!

στις 10/12/2015 15:35
ponane auta pou leei o koufalexis gt einai alhtheies

στις 10/12/2015 16:28
ego paidia blepo oti kaneis mas kaneis sas den pairnei lefta apo osfp,pao paok ari ktl....kai omos skotoneste metaksi sas Malakes eiste loipon kai eimaste fysika emeis toys brizoume kai aytoi to xaironte malakes

στις 10/12/2015 16:52
ΚΟΥΦΑΛΕΞΗ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΙ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ Η ΔΥΝΑΣΤΕΙΑ ΤΟΥ ΘΡΥΛΟΥ ΜΑΣ.ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΣΤΟΙΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΟΥΡΗΜΑΤΑ.

στις 10/12/2015 17:26
κλασσικοι κομπλεξικοι ελληναρες ρε φιλε... που γαμανε με ξενα αρχιδια.. βγηκε και μιλησε ποιος..; ο γυφτομπαοκτζης ρε φιλε.. που τον γλενταει η καμπαλα και οπανθρακικος..που τον κατουραει ο ιντεγε... που ειναι ο αιωνιος τεταρτοπεμπτος της ελλαδας...που δεν βλεπει τσαμπιονς λιγ ουτε στον υπνο του.. κιομως...ακομα και αυτη η κουραδα θα βγει να μιλησει.. εδω κολλαει η ατακα του γεωργιου.. ο κλασσικος..ο ΜΑΛΑΚΑΣ ο ελληνας.. (ασχτε βεβαια οτι στην συγκεκριμενη περιπτωση μιλαμε για βουλγαρο τον κουφαλεξη)

στις 10/12/2015 17:40
KOMPLEKSARES ELINES SAS KEI POU APOKLISTIKE O OLIMPIAKOS I MEGALI OMADA TOU CL POU 20 XRONIA DEN PERNAI STOUS 16 SAS KEI KAI O APOKLISMOS APO TIN NIEPRRRRR KOLIMENI!

στις 10/12/2015 19:12
εσυ αντιχουλιγκανε ειπαμε εισαι γεννημενος μαλακας

στις 10/12/2015 19:14
κουφαλεξη εσυ καλα τα λες αλλα ποιος σε ακουει; γιατι σε αυτο το κολοκρατος ολοι ειναι προβατα και δεν μιλανε

στις 10/12/2015 19:22
ΚΟΥΦΑΛΟΓΟ ΑΛΕΞΗ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΡΕΚΤΙΦΙΕ ΤΟ ΤΡΑΚΤΕΡ.. ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΘΑ ΣΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΤΟ ΤΡΑΚΤΕΡ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΣΤΑ ΚΑΤΣΙΚΟΧΩΡΙΑ.. ΘΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΙ Η Γ ΕΘΝΙΚΗ ΓΙΑ ΕΥΡΩΠΗ.. ΠΑΙΞΕ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΑΣ ΖΑΛΙΖΕΙΣ ΡΕ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ ΣΚΟΥΛΗΚΙ

στις 10/12/2015 19:53
Αντιχουλιγκανε βλεπεις κυκλους..; ειναι προχωρημενη η κατασταση σου..; γιατι ανησυχω

στις 10/12/2015 20:14
Γιατί σκουλήκια και γάβροι μαλώνετε αφού είστε ΚΡΥΦΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ; Περίεργο πάντως. Είναι σα να γυρίζει προς τα πάνω η βαρύτητα. Υπάρχει μια "ανώτερη δύναμη" αλλά όχι αυτός ο Θεός που όλοι φανταζόμαστε. Για όλα τα κακά φταίει ο χοντρός. Ο Άρης είναι Αρχιπαράγκα του χοντρού!

στις 10/12/2015 20:17
Όσο για το Λεβαδειακός-Άρης εάν δε φύγει το ΑΡΧΙΛΑΜΟΓΙΟ ο Κομπότης από τον Λεβαδειακό δε θα πάει η Βοιωτική ομάδα μπροστά. 5η ημέρα από το κάργα στημένο διπλό του Κομπότη στα Γιάννενα. Ο ΜΙΧΑΛΗΣ ΣΗΦΑΚΗΣ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ Ο ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΜΟΥ που γιορτάζουμε την ίδια ημερομηνία (8/11 με λένε Σταμάτη) κι έχουμε γενέθλια την ίδια ημερομηνία (γεννηθήκαμε αμφότεροι 9/9) και θα φύγει από το δελομπούρ που δημιούργησε στη Λειβαδιά ο Κομπότης, ενεργός υπάλληλος του θείου όλα αυτά τα χρόνια. Εάν πάρει το Λεβαδειακό ένας σοβαρός άνθρωπος (λ.χ. Σαββίδης) θα αλλάξουμε όλα!

στις 11/12/2015 09:50
re magkes tha spasete kana daxtilo me tosa pou grafete...! ego pantos 3ero oti egine malakia pou dn perase o gauros..! twra tha 3espasei pano sas BOUAXAXAXAX ..!

στις 11/12/2015 09:51
kai feugei kai o marinakis..! po po po 3espasma oxi malakies..! vlepo ton osfp na xanei stin ellada to 2017 kai meta :P

στις 11/12/2015 09:55
alla kati teleuteo ..! re opadoi tou ari dld exoume pathei empola me auta pou diavazoume..! alla na milate kai seis gia europi ..! ELA RE MAGKESSSSSSS dld 3ekolateeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ..! apla tragikoi ..! mou thimizete tous aektzides stin b pou itane pou legane oti tha pane ola treno kai stin A..! kai tsoup nato to ntortiiii ;)

στις 11/12/2015 17:44
Κουφαλεξη έχεις πάθει παρακρουση...χαχαχαχαχ...μιλάει ο άλλος που τον γαμανε όλα τα χωριά...

στις 11/12/2015 23:48
Oτι να ναι ..Θα πρεπει να με πληρωσουνε για να κατσω να διαβασω τα ποιηματα που γραφει καθεις εδω μεσα...Μην μας θυμησεις φιλε Κουφαλεξη ,αλλωστε δεν τα διαβαζει και κανεις αυτα που γραφεις...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.