Τσάμπιονς Λιγκ: Ο Ζιρού απέκλεισε τον Ολυμπιακό

Τσάμπιονς Λιγκ: Ο Ζιρού απέκλεισε τον Ολυμπιακό



Όνειρο ήταν και πάει! Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε με 3-0 από την Άρσεναλ στο «Καραϊσκάκη» και θα συνεχίσει την ευρωπαϊκή του πορεία στους «32» του Γιουρόπα Λιγκ. Και τα τρία γκολ των «κανονιέρηδων» πέτυχε ο Ζιρού (29’, 49’, 67’), οδηγώντας την ομάδα του στα νοκ-άουτ για 16η σερί χρονιά.

Ο Ολυμπιακός ήθελε τρία αποτελέσματα για να περάσει στους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ, όμως προέκυψε το… τέταρτο που τον στέλνει στο Γιουρόπα Λιγκ. Οι «ερυθρόλευκοι» ηττήθηκαν με 3-0 από την Άρσεναλ στο «Γ. Καραϊσκάκης» και δεν κατάφεραν να προκριθούν στα νοκ-άουτ της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Αρσέν Βενγκέρ ήταν ο Ολιβιέ Ζιρού, ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ (29’, 49’, 67’) και έβαλε… ταφόπλακα στα όνειρα του Ολυμπιακού για την πρόκριση.

Παρά το ενθαρρυντικό ξεκίνημα, η ομάδα του Σίλβα έχασε μια μεγάλη ευκαιρία να προκριθεί στους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ και θα περιοριστεί με τη συμμετοχή της στους «32» του Γιουρόπα Λιγκ, όπου θα μπει ως ισχυρή στην κλήρωση της Δευτέρας (14/12, 14:00).

Το ματς:


Τσάμπιονς Λιγκ: Ο Ζιρού απέκλεισε τον Ολυμπιακό Η εικόνα του Ολυμπιακού στο ξεκίνημα του αγώνα ήταν ιδιαίτερα ενθαρρυντική. Οι παίκτες του Σίλβα έκλειναν σωστά τους χώρους, δεν επέτρεπαν στην Άρσεναλ να απειλήσει και ήταν αυτοί που είχαν τις πρώτες καλές στιγμές στο ματς.

Στο 9’ ο Φορτούνης βρέθηκε με τη μπάλα στην περιοχή, όμως αντί να προχωρήσει μπροστά, προτίμησε να εκμαιεύσει πέναλτι , με αποτέλεσμα να δει δίκαια την κίτρινη κάρτα από τον Ριτσόλι. Τρία λεπτά μετά ο Ιντέγε βρέθηκε σε θέση βολής από πλάγια θέση, όμως επέλεξε να γυρίσει τη μπάλα στη μεγάλη περιοχή, εκεί που έκοψαν σωτήρια οι αμυντικοί της Άρσεναλ. Ο Ολυμπιακός συνέχιζε να πιέζει και στο 20’ είχε ακόμα μια καλή στιγμή με σουτ του Σεμπά, το οποίο έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Τσεχ.

Η Άρσεναλ δεν είχε καταφέρει να δημιουργήσει ευκαιρία στο πρώτο 20λεπτο, ωστόσο στο 25’ «άγγιξε» το γκολ με τον Φλαμινί, ο οποίος έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Ρομπέρτο. Η ευκαιρία του Γάλλου αποδείχτηκε προειδοποιητική βολή, αφού τέσσερα λεπτά μετά οι «κανονιέρηδες» κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Ζιρού, εκμεταλλευόμενοι την αμυντική αδράνεια του Ολυμπιακού.

Ο Ομάρ έχασε τον Ράμσεϊ από τα αριστερά, ο Ουαλός έβγαλε τη σέντρα για τον Ζιρού και αυτός ανενόχλητος στη μεγάλη περιοχή σκόραρε με κεφαλιά, «γράφοντας» το 1-0. Ο Ρομπέρτο κατάφερε να ακουμπήσει τη μπάλα, όμως δεν μπόρεσε να τη διώξει από την εστία.

Στα υπόλοιπα λεπτά μέχρι το ημίχρονο, η Άρσεναλ προτίμησε να δώσει χώρο στον Ολυμπιακό, ο οποίος προσπάθησε να απαντήσει, χωρίς όμως να δημιουργήσει τη μεγάλη ευκαιρία. Στο 39’ ο Κοσιελνί έδιωξε σωτήρια τη σέντρα του Πάρντο που στόχευε τον Ιντέγε, ενώ τα μακρινά σουτ των Μαζουακού και Ομάρ στη συνέχεια, δεν ανησύχησαν τον Τσεχ.

Το 0-1 έδινε την πρόκριση στον Ολυμπιακό, όμως η Άρσεναλ φρόντισε να πετύχει δεύτερο γκολ στο ξεκίνημα της επανάληψης. Στο 49’, ο Κάμπελ άδειασε όλη την άμυνα του Ολυμπιακού στην μεγάλη περιοχή και την κατάλληλη στιγμή έβγαλε εξαιρετική πάσα στον Ζιρού, ο οποίος νίκησε για δεύτερη φορά τον Ρομπέρτο, «γράφοντας» το 2-0 για την ομάδα του.

Το γκολ «έκοψε» τα πόδια των παικτών του Ολυμπιακού και στο 56’ ο Γουόλκοτ έφτασε κοντά σε ένα τρίτο γκολ, που θα έβαζε τέλος στις ελπίδες των Πειραιωτών. Έχοντας τη βοήθεια του κόσμου, η ομάδα του Σίλβα άρχισε να κερδίζει μέτρα και στο 58’ θα μπορούσε να μειώσει, όμως ο Τσεχ έδιωξε εντυπωσιακά το μακρινό σουτ του Φορτούνη. Τέσσερα λεπτά μετά ο Μαζουακού τροφοδότησε τον Ιντέγε, όμως αυτός έχασε την ισορροπία του και δεν κατάφερε να εκτελέσει από καλή θέση.

Οι «ερυθρόλευκοι» δεν κατάφεραν να μειώσουν και στο 66’ τελείωσαν όλα, αφού ο Ομάρ ακούμπησε τη μπάλα με το χέρι στην περιοχή και ο Ζιρού ολοκλήρωσε το χατ-τρικ του, ευστοχώντας από την άσπρη βούλα για το 3-0 των «κανονιέρηδων». Ο Ολυμπιακός χρειάζονταν τρία γκολ για να πάρει αυτός την πρόκριση και τα υπόλοιπα λεπτά ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα.

Η Άρσεναλ ήταν απόλυτη κυρίαρχη και το τελικό 3-0 την στέλνει στα νοκ-άουτ του Τσάμπιονς Λιγκ για 16η σερί φορά. Αντίθετα, ο Ολυμπιακός θα συνεχίσει στους «32» του Γιουρόπα Λιγκ, όπου θα μπει ως ισχυρός στην κλήρωση της Δευτέρας.

Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Μαζουακού, Ντα Κόστα, Σιόβας, Ελαμπντελαουί, Μιλιβόγεβιτς, Κασάμι (72' Ντομίνγκες), Φορτούνης, Πάρντο (86' Φινμπόγκασον), Σεμπά (77' Ερνάνι), Ιντέγε

Άρσεναλ: Τσεχ, Μπεγερίν, Κοσιελνί, Μερτεζάκερ, Μονρεάλ, Ράμσεϊ, Φλαμινί, Οζίλ, Γουόλκοτ (72' Γκιμπς), Κάμπελ (90' Τσάμπερλεν), Ζιρού (90' Τσέιμπερς)

Η τελική βαθμολογία:


1. Μπάγερν 15
2. Άρσεναλ 9
-------------------------
3. Ολυμπιακός 9
-------------------------
4. Ντιναμό Ζάγκρεμπ 3



Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΓΙΟΥΡΟΠΑ

Σχολιασμός

76 σχόλια:

στις 09/12/2015 23:46
"Και το σπέρμα έπεφτε straight through",που θα έλεγε κι ο Ζαμπέτας.Γουστάρω που στους τέσσερις αγώνες,ο γαύρος είχε τρεις νίκες και όλοι πιστέψατε στην πρόκριση.Πονέστε γαυράκια.Σαν γκολ στο 97΄. Αυτό αξίζετε,αυτό αξίζει το ελληνικό ποδόσφαιρο (εξαιτίας σας) και εύχομαι να έρθει η ώρα να χρειάζονται προκριματικοί για την πρωταθλήτρια Ελλάδας και να μην ξαναδείτε όμιλο στον αιώνα τον άπαντα.Μία φορά που χρειάστηκε άλλωστε να παίξετε προκριματικά,ΣΚΑΤΑ τα κάνατε. ΠΟΥΤΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[+]  akyros.gr στις 09/12/2015 23:47

στις 09/12/2015 23:50
Αδικησε τον εαυτο του ο ολυμπιακος με την ηττα απο την αποτελεσματικη αρσεναλ που σε 5 σουτ εκανε 3 γκολ.

[+]  N.bonaparte στις 09/12/2015 23:50

στις 09/12/2015 23:51
Anamenomenh htta

στις 09/12/2015 23:51
Κωλοφαρδία τέλος

στις 09/12/2015 23:53
AKOMA ENA TΡΟΠΑΙΟ ΣΤΗΝ ΣΠΕΡΜΑΤΟΘΗΚΗ ΤΟΥ ΓΑΥΡΟΥ. ΣΠΕΡΜΑΤΟΣΥΛΛΕΚΤΕΣ ΛΕΜΕ!!!!!!!!!!!!

στις 09/12/2015 23:53
o olympiakos den katevike sto ghpedo egw lypamai osous phgan... eukaireia na valei myalo.Osoi pisteuan oti ela mwre sto karaiskakh de mporei h arsenal fagane ta moutra tous.Oso eukola mporei na parei diplo o gauros mesa sto emirates toso eukola mporei kai h arsenal... eukareia na valei myalo loipon kai na fanei antaksios sto europa league kai na mhn perifronhsei thn diorganwsh opws kanei panta me levante,metalisth kharkiv,dnipro ktlp, oi opoies einai aksiologes omades fysika

στις 09/12/2015 23:54
ΕΛΑΤΑ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΕΤΕ ΜΑΓΚΕΣ. ΠΟΥΤΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!

στις 09/12/2015 23:57
παπαραντζας ονομα και πραγμα

στις 09/12/2015 23:57
thn fobithike thn arsenal kai na t apotelesma

[+]  paparantzas στις 09/12/2015 23:57

[+]  teo69 στις 09/12/2015 23:59

[+]  N.bonaparte στις 09/12/2015 23:59

στις 09/12/2015 23:59
paparomaggas ade gia ypno ayrio exei sxolio

στις 10/12/2015 00:01
Δεν πειράζει!Κοιτάξτε τι ποιότητα και βάθος έχει η Άρσεναλ στο ρόστερ της,γιατί από ποδόσφαιρο μερικοί δεν έχετε ιδέα...Ήταν εξ'αρχής πολύ δύσκολος όμιλος και το οτι παλέψαμε για την πρόκριση κόντρα στην Άρσεναλ είναι πολύ καλό!Τώρα πραγματικά κάτι προβληματικούς που χαίρεστε με τον αποκλεισμό μας πραγματικά σας λυπάμαι...Δεν έχετε πάρει χαρά 10 χρόνια τώρα και κλασικά αγοράσατε κασκολ της Άρσεναλ.Το ευρωπαικό ταξίδι όμως συνεχίζετε...ΘΡΥΛΕ ΓΕΡΑ !!

[+]  mpamiass στις 10/12/2015 00:02

[+]  Egze στις 10/12/2015 00:03

στις 10/12/2015 00:03
Ημουν ο μονος που το ειχα 1-3 σκορ?

στις 10/12/2015 00:03
Όσο για αυτό με τα προκριματικά τι να πω;Αν ξέρατε τα στοιχειώδη θα γνωρίζατε πως θα αντιμετωπίζουμε ομάδες ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ που δεν εξασφαλίζουν απεθείας πρόκριση στο C.L Δηλαδή ομάδες τύπου Αστάνα,Αποελ,Ζάγκρεμπ κλπ...

[+]  t4sos στις 10/12/2015 00:04

στις 10/12/2015 00:05
ΦΟΡΤΟΥΝΗ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΝ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΕΝΑΛΤΙ. ΚΟΨΕ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΟ .

στις 10/12/2015 00:05
Π-Ο-Υ-Τ-Σ-Α

στις 10/12/2015 00:06
Τέλος μην ξεχνάτε οτι μόνο εμείς εκπροσωπούμε την Ελλάδα στο Ευρωπαικό ποδόσφαιρο εδώ και χρόνια...Άλλο να αποκλείεσε από Καμπάλα και άλλο από Άρσεναλ...

στις 10/12/2015 00:06
Οχι ρε φιλε,και εγω ολυμπιακος ειμαι αλλα η Αρσεναλ ειναι μεγαλη ομαδα,και μιλαω για βαθος χρονου οχι προσφατα,οπου το αγγλικο ποδοσφαιρο εχει ανεβασει level και εχει γινει φουλ ανταγωνιστικο.Γι αυτο και βλεπεις μεγαλες αγγλικες ομαδες να μην τα πηγαινουν τοσο καλα τωρα στο πρωταθλημα.Σορρυ για το μεγαλο ποστ

στις 10/12/2015 00:06
Robertoo tafages kala t golakia sou.. epaixe xalia o olumpiakos

στις 10/12/2015 00:08
Olh h eurwph paramilaei gia to megaleio tou olympiakou

στις 10/12/2015 00:10
Χάσαμε δίκαια αλλά δεν γίνεται κανένα αγνώστου πατρός μουνοπανακι να αμφισβητει την ευρωπαϊκη μας πορεία στερημένα μουνια άπλυτα

στις 10/12/2015 00:11
10 Δεκέμβρη σήμερα κι ο Θρύλος συνεχίζει στο ελληνικό πρωτάθλημα τον ΠΑΟ να ξεσκίζει.

στις 10/12/2015 00:11
Ma giati epaikse toso xalia shmera

στις 10/12/2015 00:16
Ρομπέρτο: «Δεν θα μας κερδίσει η Άρσεναλ»

στις 10/12/2015 00:17
ΣΗΜΕΡΑ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟ ΦΩΣ, Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ Η ΖΩΗ.

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΜΕΤΑΦΕΡΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΙΡΑΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΚΗ ΚΑΙ ΤΑ ΠΛΑΤΗ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΕΙΔΗΣΗ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΝΙΚΑΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΚΑΚΟ.

ΣΗΜΕΡΑ Η ΕΛΠΙΔΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ.

ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ Η ΕΛΛΑΔΑ, Η ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ Ο ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΣ.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!! ΖΗΤΩ Η ΕΛΛΑΣ!! ΖΗΤΟ ΤΟ ΕΘΝΟΣ!!

στις 10/12/2015 00:18
ΠΩ ΠΩ ΠΩ, ΠΩ ΠΩ ΠΩ,

ΤΙ ΤΣΙΜΠΟΥΚΙ

ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ.

ΠΟΥΤΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

στις 10/12/2015 00:19
Εgze.........κλάιω αχαχαχχααχαχαχααχχααχχαχα

[+]  KaneKorso στις 10/12/2015 00:20

στις 10/12/2015 00:28
Ρομπέρτο: «Δεν θα μας κερδίσει η Άρσεναλ»............."ΘΑ ΜΑΣ ΞΕΚΩΛΙΑΣΕΙ".

στις 10/12/2015 00:29
Αδικια μεγαλη...κατα του διορισμένου πρωταθλητή της Ελλάδας1ον επρεπε να δωθει πεναλτι στο φορτουνη ...!!2ον τα γκολ της αρσεναλ ηταν καθαρα οφσαιντ και το τριτο ηταν ακουσιο..αν σφηριζαν ελληνες αλλα..

[+]  liverpool13 στις 10/12/2015 00:30

[+]  liverpool13 στις 10/12/2015 00:31

στις 10/12/2015 00:32
KAI ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΜΙΛΗΣΟΥΝΕ

ΓΙΑ ΧΟΛΗ ΚΛΠ,

ΕΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ.

ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΥ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΩΣ

ΚΕΡΔΙΣΕ Η ΑΡΣΕΝΑΛ,

ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΟΤΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ

ΝΑ ΔΟΘΕΙ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΓΑΥΡΟΥ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ. ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΣΥΝΕΒΗ. ΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

στις 10/12/2015 00:33
Και η μεγαλύτερη στεναχώρια ειναι οτι η ατιμη η μαλμε εσπασε το ρεκορ του θρήνου εχθες με το 8-0..ηρθε και το τριμπαλο σημερα στο γεματο καραισκακη διπλο το κακο..ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ρε παλικαρια γελασαμε με την ψυχη μας σημερα ολοι οι αντι ολυμπιακοι!!!!

στις 10/12/2015 00:41
ΕΙΣΤΕ Η ΤΑΝΑΠΟΥ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ. ΜΙΑ ΖΩΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΟΙ! ΑΡΟΥΡΑΙΟΙ ΑΡΟΥΡΑΙΟΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΘΑ ΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΤΕΛΕΥΤΤΑΙΟΙ!

στις 10/12/2015 00:41
*ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ*

στις 10/12/2015 00:41
Εφιάλτης σας ο ziroud.

[+]  antihooliganos στις 10/12/2015 00:41

στις 10/12/2015 00:45
liverpool13 ονειρο ζωης θα το εχεις να βγει ο βαζελος στο champions league οχι να μαζεψει 9 βαθμους και να νικησει στο emirates

στις 10/12/2015 00:51
RR osi vrizete ton olympiako toulaxiston einai oi monoi omada pou paizei me ta megala onomatatis europis.o pao,aek,paok k ales omades pezoun me kameia omada megaleis klaseis OXI den pezoun....

στις 10/12/2015 00:51
vgite oloi eseis pou den exete dei xara apo tis omades sas kai i moni sas xara einai einai na xanei o olumpiakos vgite kai panigiriste 3eftiles

[+]  lerok στις 10/12/2015 00:56

στις 10/12/2015 01:21
ΟΣΦΠ12345... ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΛΕΣ (ΟΤΙ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΟΤΑΝ ΧΑΝΕΤΕ ΚΠΛ ΚΠΛ) ΜΗΠΩΣ Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ... ΕΙΝΑΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ? Κ ΠΙΟ ΠΑΛΙΑ Ο ΠΑΟ Κ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΚΠΛ ΚΠΛ? ΛΕΩ ΕΓΩ

[+]  prezakias21 στις 10/12/2015 01:57

στις 10/12/2015 02:24
ws eisagwgh tha pw pws ola krinontai ek tou apotelesmatos opws einai gnwsto allwste...gi ayto simera o silva ekane makran t xeirotero kooutsarisma p exei kanei mexri simera sthn ellada..kasami parnto kakoi eidika o prwtos dn mporouse simeran apla thelete logw kopwshs gt paizei sunexeia thelete gt simera tn exoudeterwsan plirws aspasteite opoia apopsi thelete...episis o olumpiakos an k epaize me bayern k arsenal stn omilo einai tyxeros p dn efage perissotera goals apo ta 13 p dextike en telei...opws katalabainetai me ta sugekrimemena stoper dn exei tyxi se opoia oute sto europa..pote dn m aresan k ta back tou eidika o mazouaku enw einai kalos sta anebasmata apo amuna to paidi dn t xei..opote gia mena o salino k o cambiso itan aparaithtoi simera estw k sto deytero imixrono...antaytou xehastikan ston pagko k o silva allaxe tous paixtes sto 70 feyga...twra euxomai mesa apo thn kardia mou na exei mia polu duskoli klhrwsi k oxi gt dn thelw na paei kala..isa isa an k pao thelw na proxwrhsei s

στις 10/12/2015 02:29
sthn eyrwpi k gia tous bathmous klp...alla i syghroni istoria deixnei pws me eukoles klirwseis epanapaftike deite levante metalist kai dnipro ara an tou pesei duskolos antipalos tha paw pio psiliasmenos k genika o titlos tou outsider paei sthn elliniki noottropia k tote isws ferei o prodros tous k kanenan sobari amuntiko..gt apo tote p efyge o melberg dn exei dei asprh mera..ayta ta liga

στις 10/12/2015 05:39
Kριμα για τους βαθμους που χαθηκαν για την Ελλαδα. Μεγαλο μαθημα ομως για τους πανταχου ξιπασμενους γαυρους. Δεν το λεω φυσικα για τους σωστους οπαδους του Ολυμπιακου, που ναι μεν αγαπανε την ομαδα και την φανελα, αλλα ξερουν και τι γινεται. Το λεω αποκλειστηκα και μονο για τα ξιπασμενα γιδια. Ξερουν αυτοι ποιοι ειναι.

στις 10/12/2015 05:45
Η απληστια και η αλαζονεια ειναι θανασιμα αμαρτηματα. Ολα εδω πληρωνονται.

στις 10/12/2015 09:59
o cambell apekleise ton olimpiako.oxi o jirou.pragmatika anastatwse tin amyna tou olimpiakou kai ekane oti ithele.i energeia tou sto deytero gkol...apla messi.o olimpiakos plirwse tin iperopsia kapoiown paiktwn pou dilwnan i arsenal den tha mas kerdisei les kai paizan me ton platania kai ton fovo tou proponiti tous silva pou o kilotakias kai looser wenger tou pire to slipaki....ayta kalimera sas

στις 10/12/2015 10:21
den eida sxolio stasoumugdala kairos na to vouloseis... o zirou to leuko pistoli

!

στις 10/12/2015 11:57
ρε φορτουνι την το ηθελες την βουτια, αλλο ευρωπη κ αλλο σουπερλιγδα...ξυπνα αγορι μου πας και το καταλαβεις

στις 10/12/2015 13:26
κατι πρεπει να γινει με τους διαιτητες στην ευρωπη...τετοιες βουτες κ να πηγαινουν στραφι....

στις 10/12/2015 15:40
Πάντως πηγαίνατε για 3 αποτελέσματα και πήρατε το 4ρτο.

στις 10/12/2015 15:52
Έχεις δικά σου: τον Άσσο, το Χηνάρι ΚΑΙ, σε ενδεχόμενη ήττα σου, το ένα goal αβάντζα. Και ...χάνεις με 3 goal διαφορά. ΑΥΤΟ και αν είναι ανέκδοτο!

στις 10/12/2015 16:23
pou iste re mounakia esis kologayri tr pou mas legate ama prokri8i omos o gayros 8a iste edo na milisete??? efage poutsa o gayros kai imaste akoma edo esis dn iste edo bastardakia i malon iste kai vazete - sta sxolia epidi ponai i ali8eia xaxaxaxaxaa ego pados xtes to epe3a se ena deltio 2 kai sto allo over euxariston tn arsenal alla kai tn olumpiako pou estise kolo opos pada a kai kati allo idate pos einai stin europi e mounia ama itan sto eliniko prota8lima xtes 8a kerdizate 2 penalty i toulaxiston 1 alla dn einai etsi stn europi eki 3erune tulaxiston mpala;)

στις 10/12/2015 16:42
ΠΡΕΖΑΚΙΑ ΓΙΑ ΚΥΤΤΑ ΔΙΠΛΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΜΑΜΑ ΣΟΥ?

στις 10/12/2015 18:20
Ο Φορτουνης ο κακομοιρης νομισε οτι σφυριζει κανας Σπαθας η Μανταλος και αρχισε τις αεροβουτιες...Μην φας εχουμε γλαροσουπα....Αυτα θα τα κανεις οταν ερθεις Οακα με Αεκ μπας και παρεις το παιχνιδι γιατι αλλιως δεν βλεπω φως...

στις 10/12/2015 18:57
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΕΞΑΡΑ,ΠΟΥ ΞΕΦΥΓΕΣ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕΣ ΑΕΚ-ΤΕΣΣΑΡΑ.

στις 10/12/2015 19:06
bagrilomania flore i dikia m dipla einai kai gelai akoma me ta xalia sas i dikia sou omos i poutana kani auto pou ekane kai o gayros xtes stini kolo palio flore poutaniara tis europis oloi to lene;)

στις 10/12/2015 19:08
kai epidi nomizete malakes oti nikisate mesa sto londino apo kolofardia opos se polus agones sas sto cl nomizate oti 8a ginotan kai xtes auto mia fora to xrono exume pasxa poustrakia;)

στις 10/12/2015 19:39
οσα δεν φτανη η αλεπου τα κανη κρεμασταρια ολοι που βριζετε πεχτε με την αγ ελεουσα ο θρυλος εινε ενας. ολυνπικ ντε πιρε.

στις 10/12/2015 20:00
ναι αλλα το παιζατε ανετοι ....τους εχουμε λεγατε....

στις 10/12/2015 21:03
Ο στασουμυγδαλα που ειναι ακομη κλαιει απο την πολυ σιγουρια της ομαδουλας του που θα γαμουσε τους αγγλους;τι νομισε οτι παιζει στην Ελλαδα;Αντε περαστικα του!!!!!!!!

στις 11/12/2015 02:21
... και Ζιρου - Ζιρου ... Ζιρου - Ζιρου, σας εβγαλε ο Γαλλος στη Συγγρου.

στις 11/12/2015 12:22
katanthma..den mporei na parei ton Gauro h omada sou(AEK 0-4,PAOK 0-2,PAO thn ekanan..),kai perimeneis na pareis ikanopoihsh otan xasei apo bayern - arsenal ktl.Milame gia ellhnikh prototypia!

στις 11/12/2015 16:25
fae poutsa kai klapse vromiari ektos edras epeza kai eixa tn malaka tn della pou me tn alagi gamise tn amina klapse tr vromiari stin europi pezete 11vs11 oxi 12vs11 opos stn ellada

στις 11/12/2015 19:09
thn poutsa thn edosa se sena aploxera me 4-0 !!! neofotista tourkoidh ths B ligas.

στις 13/12/2015 00:23
Παρτε τον Βρυζα να σας διδαξει ρε καρναβαλια πως κερδιζουν την Αρσεναλ ........... 1997 για οσα λαμογια θυμουνται ............. Αντε κουραδες ..... με τα ψευτικα πρωταθληματα , κολομαγκες

στις 17/12/2015 09:09
Εσυ 0-2 ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΓΩΝΙΑ ΣΟΥ!! και ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ:))αλλα επειδη λατρευεις τις κορνιζες..να κανεις μια το 1997 και μια το 1985...γιατι αλλες δεν εχεις!! Κανε και καμια νικη στο πρωταθλημα μεχρι τοτε...γιατι δεν βλεπω να αυξανεται η συλλογη σου ;)

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.