Διορία 30 ημερών στον Μαρινάκη για να παραιτηθεί

Διορία 30 ημερών στον Μαρινάκη για να παραιτηθεί



Ο Ολυμπιακός πήρε στα χέρια του την απόφαση της Επιτροπής Επαγγελματικού Αθλητισμού και έχει διορία 30 ημερών για αντικατάσταση του Βαγγέλη Μαρινάκη από την θέση του προέδρου. Θα προσφύγει στο Συμβούλιο της Επικρατείας ισχυρός άνδρας των «ερυθρόλευκων».

Με καθυστέρηση ενός μήνα, η ΕΕΑ απέστειλε την Τρίτη (8/12) στον Βαγγέλη Μαρινάκη το σκεπτικό της απόφασης που είχε λάβει στις 5 Νοεμβρίου, με το οποίο είχε επιβάλλει στον ιδιοκτήτη της ΠΑΕ Ολυμπιακός πρόστιμο 150.000 ευρώ και ζητούσε την αποχώρηση του από την προεδρία.

Μετά από αυτή την εξέλιξη, ξεκινάει να μετράει η προθεσμία των 30 ημερών που δίνει η ΕΕΑ στον Βαγγέλη Μαρινάκη για να παραιτηθεί από το αξίωμά του. Πλέον, οι νομικοί του συλλόγου αναμένεται να προσφύγουν στο Συμβούλιο της Επικρατείας για να μπλοκάρουν ή να ακυρώσουν την απόφαση.



Ομάδα που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Σχολιασμός

21 σχόλια:

στις 08/12/2015 21:38
allaxte foto tou marinaki ton xontrenei ton xontro

στις 08/12/2015 21:46
Έρχεταιη ώρα που ο Βαγγέλας θα μπει μέσα. Και πρόεδρος στο γάβρο..από Γενάρη ο θείος!

στις 08/12/2015 22:00
Den Nomizw Na thn Kopanhsei Kati tha kanei Pali kai tha tous steilei ston Agyristo

στις 08/12/2015 22:04
Vaggela den anisyxoume.Eimaste sigouroi oti tha vreis ton tropo na synexiseis tin terastia prosfora sou stin omada.

στις 08/12/2015 22:04
30 μερες μεχρι να χασει λιγα κιλα!!εχει υπερβει το οριο

[+]  PrisoneRrr στις 08/12/2015 22:12

[+]  PrisoneRrr στις 08/12/2015 22:14

στις 08/12/2015 22:45
min doune timio anthropo amesos na ton katigorisoune aytonn ton agio kai nomotgi anthropo .......eleos

στις 08/12/2015 22:48
Χοντρέ παραιτήσου.

στις 08/12/2015 22:51
manga tha bro pou meneis kai sou kapso to pc

στις 08/12/2015 23:02
tora thimithikan oti kanei paranomies poy gamaei stin eyroph

στις 09/12/2015 00:42
toso kalos anthrwpos giati tou to kanoune auto??h pio kakia parea pou mporei na exei autos o anthrwpos einai kanas papas stin ekklhsia p proseuxete gia to kalo twn anthrwpon?autos o kalos anthrwpos o marinakhs pou voithaei toso kosmo ston peiraia,agalma prepei na tou kanoun oxi na ton dioksoun apto ellhniko podosfairo na ginei paradigma pros mimish kai aptous allous proedrous

στις 09/12/2015 01:19
marios1980

στις 08/12/2015 22:45

-1 min doune timio anthropo amesos na ton katigorisoune aytonn ton agio kai nomotgi anthropo .......eleos

xaxaxaxaxa malaka ego exo to onoma sto site autos omos einai o prezakias dn e3igite auto xaxaxaxaxaxa to katalavenis re vlaka oti auta pou grafis se emena kai stous alus fenete san na to grafis ironika?kai as eisai gauros dn 3eris ti sou ginete malaka mia zwh provata 8a iste esis i gayri giauto sas gamane ka8e mera kai klegeste meta oti dn iste tixeri stin poutana tn zwh sas afou kimaste;)

στις 09/12/2015 02:10
Eιρωνικα το γραφει ο ανθρωπος ρε συ.

στις 09/12/2015 11:00
τρομαρα μας κανουνε αυτο στον αγιο μαρινακι. ωιμεεε ρε αφηστετον να βαλει καμια βοβμα σε κανα φουρνο

στις 09/12/2015 15:16
Δεν το μαθατε ανοιγει Σουβλατζιδικο με τον Αλαφουζο

στις 09/12/2015 16:38
Ακομα εξω γυρναει αυτη η ΚΟΠΡΙΑ .......

στις 09/12/2015 17:55
Ksypnate Ellhnes ο Χοντρος ειναι με τους καλους...Υπαρχουν οικονομικα αντιπλοικτητικα συμφεροντα μασονικα και προσπαθουν να πληξουν γενικα την Ελληνικη Ναυτιλια....Ουτως η αλλως οποιος και να παραλαβει τον ΟΣΦΠ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ εχει ηδη τις υπαρχουσες υποδομες (γηπεδο,scouting team,ακαδημιες & υποδομες) για να πρωταγωνιστει εσαει ακομα και με μενα προεδρο,αν τυχον παραμεινει εν ισχυει αυτη η κωμικη αποφαση για τα Ελληνικα δεδομενα συγκριτικα με το Τιγρη που εχει το πλειοψηφικο πακετο του ΟΠΑΠ και το μανατζμεντ της αεκ κατα παραβαση της κειμενης Νομοθεσιας...Βαλτε τα με τον Μαρινακη και ειναι καιρος πλεον να δουν ορισμενα γατακια τι σημαινει ο κοσμος του ΟΣΦΠ και ποσο αρχιδαρες κουβαλαει...Οψομεθα κοντος ψαλμος παιδες...back to the box ladys & gentl...

στις 09/12/2015 17:55
*αντιπλοιοκτητικα

στις 09/12/2015 20:16
matri_X ΣΙΓΑ ΒΡΕ ΑΡΧΙΔΑΡΕΣ ΜΗΝ ΣΚΙΣΕΤΑΙ ΤΟ ΚΑΛΣΟΝ ΚΑΙ ΤΟ STRINGAKI ΣΑΣ.ΕΧΕ ΥΠΟΨΙΝ ΣΟΥ ΟΤΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΤΖΙΧΑΝΤΙΣΤΕΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΕΝΤΟΛΗ ΝΑ ΑΠΟΚΕΦΑΛΙΣΟΥΝ ΤΑ ΓΑΒΡΑΚΙΑ ΟΠΟΥ ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝ.ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΕΦΑΛΑ ΣΟΥ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΟΥΜΕ ΠΟΛΥ.

στις 11/12/2015 23:58
bookadors τι πινεις και δεν μας δινεις ρε μυρωδικο??Αrdan ληγμενα τυλιγμενα σε τσιγαρτο με ρηγανι και κετσαπ??Τραβα τωρα να παιξεις το πουλακι σου και ασε τους τζιχαντιστες και τους ισπανοφωνους κινεζους σιωνιστες σαντινιστας...Εισαι μικρουλις για αυτα...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.