Σούπερ Λιγκ: «Καθάρισε» από νωρίς η ΑΕΚ

Σούπερ Λιγκ: «Καθάρισε» από νωρίς η ΑΕΚ



Η ΑΕΚ «καθάρισε» από το πρώτο μέρος την υπόθεση νίκη (3-0) κόντρα στην Καλλονή και διατηρήθηκε στην 2η θέση του πρωταθλήματος. Τζεμπούρ (5’) και Αραβίδης (19’, 62’) οι σκόρερ της «Ένωσης».

Την 4η σερί νίκη της σ’ όλες τις διοργανώσεις πήρε η ΑΕΚ. Η ομάδα του Γκουστάβο Πογιέτ κέρδισε με 3-0 την Καλλονή στο ΟΑΚΑ και παρέμεινε στη δεύτερη θέση του πρωταθλήματος.

Η «Ένωση» «καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο τη νίκη, πετυχαίνοντας δύο γκολ πριν τη συμπλήρωση 20 λεπτών παιχνιδιού. Μόλις στο 5ο λεπτό ο Τζεμπούρ επέστρεψε στα γκολ, σκοράροντας με δυνατή κεφαλιά, ενώ στο 19’ ο Αραβίδης «έγραψε» το 2-0 με κοντινό πλασέ.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης, η ΑΕΚ φώναξε πέναλτι για τράβηγμα του Τζεμπούρ μέσα στην περιοχή, ωστόσο ο διαιτητής έδειξε παίζεται. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να απαντήσουν και είχαν δύο σημαντικές στιγμές (60’, 61’) ωστόσο στο 62’ η ΑΕΚ πέτυχε τρίτο γκολ με τον Αραβίδη, «κλειδώνοντας» τη νίκη.

Οι γηπεδούχοι δημιούργησαν ευκαιρίες για ένα τέταρτο γκολ, ωστόσο το 3-0 έμεινε μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης. Με τη νίκη, η ΑΕΚ έφτασε τους 26 βαθμούς και ανέβηκε ξανά στην 2η θέση της βαθμολογίας με +4 από ΠΑΟΚ και Πανιώνιο



Ομάδες που αφορά: ΑΕΚ, ΠΑΟΚ

Σχολιασμός

18 σχόλια:

στις 06/12/2015 19:42
δεν ξερω τι εκανε η κουλα στο ποδοσφαιρο παντως στο μπασκετ μεχρι τωρα εχει φαει σπρωξιμο απο τα λιγα... οχι οτι θα γλυτωσει την πουτσα..αλλα λεμε...

στις 06/12/2015 19:46
stasoumousmoula ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΡΣΕΝΑΛ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΘΑ ΣΑΣ ΚΡΑΖΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΖΩΑ.ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΕ ΑΠΟ THN EΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ ΤΟY CH.L ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΦΑΤΕ ΤΟ ΔΟΥΛΕΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΕΞΑΜΗΝΟ.ΤΟ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΚΟΥΛΑ ΚΑΙ Η ΡΟΥΛΑ Η ΚΟΜΜΩΤΡΙΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ.

στις 06/12/2015 20:00
μπουκαπορτα.. σε αθλητικο σαϊτ εισαι.. οποιοσδηποτε μπορει να σχολιασει οποιαδηποτε ομαδα θελει.. ελευθερια εχουμε να κανει ο καθενας οτι θελει, αρκει να μην προσβαλει τον αλλο.. δηλαδη απο που και ως που θα ειναι κατι το τραγικο να αποκλειστεις απο την αρσεναλ.. σιγουρα οταν την εχεις κανει πελατη στο καραισκακη δεν περιμενεις αποκλεισμο, αλλα στο ποδοσφαιρο ολα γινονται..δεν ειναι καμια κωλοπετινιτσα η αρσεναλ..αν αποκλειομασταν απο καμια καμπαλα, τοτε ναι.. θα ηταν να μας κλαινε και οι ρεγγες.. η επι τοσα χρονια παρουσια της στους 16 συνεχομενα δειχνει σιγουρα οτι ειναι ενα σοβαρο κλαμπ.. προσωπικα παντως με αυτα που εχουμε δειξει μεχρι τωρα, αν παρουσιαστουμε σοβαροι, πιστευω οτι θα περασουμε..

στις 06/12/2015 20:08
ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΝΩΜΗ ΕΧΩ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΟΚΡΙΘΕΙΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΚΛΗΡΩΘΕΙΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΤΣΕΛΣΙ ΣΤΟΥΣ "16".ΑΛΛΑ ΓΙΝΕΣΑΙ ΓΡΑΦΙΚΟΣ ΟΤΑΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΛΑ ΚΑΙ ΛΕΣ ΟΤΙ ΤΗΝ ΣΠΡΩΧΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΥΝΝΟΟΥΝ ΟΤΑΝ ΕΣΕΙΣ ΕΠΙ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΕΧΕΤΕ ΦΑΕΙ ΤΟ ΣΠΡΩΞΙΜΟ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ.ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΤΕ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΕΥΝΝΟΕΙΤΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΛΛΗ ΟΜΑΔΑ ΣΑΣ ΚΑΚΟΦΑΙΝΕΤΑΙ.

στις 06/12/2015 20:48
ωπα.. το εχασες λιγο.. ειπα.. δεν ξερω τι εγινε στο ποδοσφαιρο.. για το ματς ολυμπιακου-αεκ στο μπασκετ αναφερθηκα, που ληγει τωρα.. και η διαιτησια θυμηζει ματς με τον βαζελο στα πλει-οφ.. αυτο ειπα

στις 06/12/2015 20:51
Γιατί θα φάμε το κράξιμο της ζωής μας ρε μπουκαδορε αν αποκλειστουμε από την αρσεναλ για εξήγησε μου. Από την αρσεναλ θα αποκλειστουμε ούτε από την Καμπάλα ούτε από την κρασνονταρ

στις 06/12/2015 20:56
5 φορές μεγαλύτερο μπάτζετ έχει από εμάς η αρσεναλ

στις 07/12/2015 00:51
Ρε καραγκιοζακια μην ασχολησθε με την ΑΕΚΑΡΑ..και βγαλτε τα κοκκινα γιαλια η γυριστε την τηλεοραση αναποδα...

στις 07/12/2015 03:55
οποιος σας [email protected] ειναι αεκ!! που θα παει θα γυρισει ο τροχος πουτανες ολυμπιακοι! ρεζιλια του ποδοσφαιρου!!

στις 07/12/2015 11:02
Εγώ δεν μίλησα για την αεκ, ίσα ίσα που θέλω να είναι δεύτερη η αεκ. Έγω στον bookadoros απάντησα μπας και καταλάβει την βλακεια που είπε

στις 07/12/2015 12:24
καλα κατουρηστε και λιγο, μην καψετε κανενα αρχιδι.. τοσα χρονια μπλα-μπλα και μεγαλα λογια, και ολο με την πουτσα στον κωλο ειστε χανουμια

στις 07/12/2015 15:59
ΜΟΝΟ ΑΕΚ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ

στις 07/12/2015 20:07
akyros.gr ΘΑ ΦΑΤΕ ΚΡΑΞΙΜΟ ΑΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ Η ΑΡΣΕΝΑΛ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΧΩΡΙΣ 4-5 ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΑΦΕΝΟΣ ΚΑΙ ΑΦΕΤΕΡΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΣΕΤΕ ΜΕ 2 ΓΚΟΛ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΕΙΤΕ.ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟΤΕ ΕΙΣΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΙΑ ΚΡΑΞΙΜΟ.

στις 07/12/2015 20:08
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΓΙΝΑ ΣΑΦΗΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΕΠΕΞΗΓΗΣΕΙΣ.

στις 07/12/2015 20:09
o sxoliastis xalbas amigdalenios pali exei apopsi. oxi alla migdala stamata re file bare8ikame na se diabazoume lipisoumas exeis kati kainourgio na mas peis.?

στις 08/12/2015 12:15
Δεν αντιλέγω ότι έχουν γίνει όλα όπως πρέπει για να περάσουμε στους 16, συμφωνώ επιπλέον και στο ότι θα είναι αυτοκτονία αν δεν περάσουμε ενώ έχουμε κερδίσει 2-3 στην Αγγλία. Επίσης έχω ξαναπεί εμένα δεν μου λέει κάτι το ότι η αρσεναλ θα έρθει με 4-5 βασικούς παίχτες, είναι αρσεναλ όπως και να το κάνουμε, μην ξεχνάς οτιδήποτε έχει να αποκλειστεί από τους ομίλους από το 1999!!!αυτό που είπες και με έκανες να σε απαντήσω ήταν το" ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΦΑΤΕ ΤΟ ΔΟΥΛΕΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΕΞΑΜΗΝΟΓΙΑΤΙ ΘΑ ΦΑΤΕ ΤΟ ΔΟΥΛΕΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΕΞΑΜΗΝΟ".Από ποιον θα φάμε το δούλεμα της ζωής μας; ίσως από τους Άγγλους οπαδούς που θέλουν να αποκλειστεί η αρσεναλ μάλλον εκείνους θα εννοείς. Γιατί από Ελλάδα ποιος μπορεί να μιλήσει; αεκτζης; βαζελος; παοκτζης;

στις 08/12/2015 12:16
Θα έχει 4-5 τραυματίες παίχτες * ήθελα να πω

στις 08/12/2015 17:42
ρε μουνακι σκατογαυρε αλλη δουλεια δεν εχεις να κανεις??εισαι μεγαλο ΓΙΔΙ, μαγκας του πληκτρολογιου,πουστρακι του κερατα!!!ασχολησου με το μπουρδελο που εχετε εκει στον περεα και ασε ησυχη την ΑΕΚ. stasou poutsa!!!!! πρεπει να λεγεσαι

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.