ΠΑΕ Παναθηναϊκός: «Πρωταθλητής στα πλέι-οφ, διοργάνωση 14 ομάδων και περιορισμοί στους δανεικούς»

ΠΑΕ Παναθηναϊκός: «Πρωταθλητής στα πλέι-οφ, διοργάνωση 14 ομάδων και περιορισμοί στους δανεικούς»



Πρόταση για ανάδειξη πρωταθλητή μέσω πλέι-οφ, πρωτάθλημα με 14 ομάδες, περιορισμό στον αριθμό των δανεικών κ.α κατέθεσε ο Παναθηναϊκός για την αναβάθμιση της Σούπερ Λιγκ.

Ολοκληρώθηκε η δεύτερη συνεδρίαση της Επιτροπής για την αναβάθμιση του πρωταθλήματος, με τον Παναθηναϊκό να καταθέτει πρόταση 21 σελίδων για την βελτίωση του.

Μεταξύ άλλων, οι «πράσινοι» προτείνουν ανάδειξη πρωταθλητή μέσω των πλει-οφ, περιορισμό των δανεικών, περιορισμό στα ρόστερ και πρωτάθλημα με 14 ομάδες.

Μεταξύ άλλων στον Παναθηναϊκό προτείνουν:


*Πρωτάθλημα 14 ομάδων

*Play offs με τη συμμετοχή των ομάδων 1-6 που θα κρίνει πρωταθλητή και ευρωπαϊκά εισιτήρια καθώς και play off για την μια ομάδα που θα υποβιβάζεται ανάμεσα στον 12 και τον 13 της κατάταξης.

*Η ομάδα που τερμάτισε τελευταία στην κανονική περίοδο (14η) υποβιβάζεται αυτόματα.

*Οι ομάδες που τερμάτισαν στην 12η και 13η θέση θα παίξουν μεταξύ τους αγώνες μπαράζ παραμονής. Ο νικητής των δύο αναμετρήσεων παραμένει στην SL ενώ ο ηττημένος υποβιβάζεται στην FL.

*Από την FL θα προβιβάζονται στο τέλος της περιόδου 2 ομάδες.

*Κάθε ομάδα μπορεί να δηλώσει το μέγιστο 6 δανεικούς ποδοσφαιριστές. Μια ομάδα της Super League δεν μπορεί να δηλώσει πάνω από 2 δανεικούς ποδοσφαιριστές από την ίδια ομάδα. Μια ομάδα της Super League δεν μπορεί να δανείσει ποδοσφαιριστές σε πάνω από 2 ομάδες της Super League.

Αναλυτικά εδώ όλες οι προτάσεις της ΠΑΕ Παναθηναϊκός.




Ομάδα που αφορά: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Σχολιασμός

55 σχόλια:

στις 04/12/2015 21:45
vazeles.......eiste kamenoi entelws....olo malakia k idea eiste!!original21!

στις 04/12/2015 21:47
Mh fate, exei glaro....

στις 04/12/2015 22:03
ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ? ΑΠΟ ΤΗΝ 1Η ΘΕΣΗ ΝΑ ΤΟ ΠΑΜΕ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ.

στις 04/12/2015 22:07
10 εκατ. μονο και μονο με τη συμμετοχη του βαζελου σε αυτον +20 βαθμους ετσι για δωρο

στις 04/12/2015 22:19
xaxaxa!!! ti wraia pou ta lene oi afragkoi?

στις 04/12/2015 22:45
Τι ισχύει στο Βέλγιο. Να μαθαίνετε Εεεεεε γιδια

στις 04/12/2015 22:47
περιορισμο στο ροστερ,τι λετε ρε γιδια???επειδη ειστε για τον πουτσο και παιζεται με 15 παιχτες ελλαδα και ευρωπη πρεπει να γιννουμε ολοι ετσι????

στις 04/12/2015 22:48
καλα αυτοι ολο δικαιολογιες ψαχνουν! λες και θα παρουν πρωταθλημα και με αυτον τον τροπο

στις 04/12/2015 22:50
Thee mou ti vlakes autoi oi vazeloi

στις 04/12/2015 23:16
out of space ta pedia..!

στις 04/12/2015 23:33
χαχαχαχα ΑΠΛΑ no comment...

στις 04/12/2015 23:40
oute kakogamimeni gomena de klapsomouniazi etsi ti eine auti re ala oti kai na kanete tha ton fate to psolo apo piso kai tha tsouxi opos kai na xi

στις 05/12/2015 00:06
εγω λεω να παιρνει το πρωταθλημα ο δευτερος και οποια ομαδα το ονομα της ξεκιναει "πανα" και τελειωνει σε "θηναικος"

στις 05/12/2015 00:10
Αμα δεν παιρνουν ναρκωτικα, τοτε ειναι για δεσιμο αυτοι.. Αν τα λενε και τα εννοουν δυο ειναι οι λυσεις... Ειτε το κεθεα, ειτε το δαφνι

στις 05/12/2015 00:17
Ppm7 μην βαζεις ιδεες ρε...χαχαχα μονο αυτο δεν εχουν προτεινει...εχουν σαλεψει λεμεεεε

στις 05/12/2015 00:22
Πλεον το θεμα με τους βαζελους εχει φτασει στο σημειο να μην μπορεις να τους κοροιδεψεις καν, γιατι ειναι τοσο γελοιοι απο μονοι τους που πραγματικα οτι και να πεις χανει την αξια του

[+]  dimisthessalonika στις 05/12/2015 01:06

στις 05/12/2015 01:07
Ena soro pararthmata*

στις 05/12/2015 01:40
ppm7 απο ειρωνας γινει λιγο γνωστης...Το μοντελακι αυτο υπαρχει σε πρωταθλημα που ειναι σε καλυτερη θεση απο το δικο σ το τσιρκο...Επειδη ομως βλεπω στην πλειοψηφεια σχολια απο ολυμπιακους μ φαινεται λες και χεστηκατε πανω σας...Σας θυμισε την εποχη που μπεικατε δετευρη στα πλει-οφ και βγεικατε τελευταιοι ? Ελατε να βγαλετε λιγα χρηματα ακομα στο τελος τησ σεζον και εσεις...Ειναι που ειναι ανουσια τα πλει-οφ τωρα ασ΄τα κανουμε λιγο πιο ενδιαφερον

στις 05/12/2015 01:41
γινε*

στις 05/12/2015 02:06
ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΟΙ "ΒΑΖΕΛΟΙ" ΚΑΝΑΝΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ,ΟΙ "ΓΑΥΡΟΙ" ΠΟΙΕΣ ΚΑΝΑΝΕ????. ΓΙΑ ΜΕΝΑ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΟΥΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΠΕΝΤΑΕΤΙΑ ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ Ο "ΒΑΓΓΕΛΑΣ".ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ:ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΤΑΘΗΚΑΝ,ΤΑ PLAYOFFS ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΞΕΝΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ Α ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙ Η "ΠΑΡΑΓΚΑ" ΤΟΥ ...."ΒΑΓΓΕΛΟΡΔΑ" !!!!!!!!!!!!!!!!

στις 05/12/2015 02:08
ΑΣΕ φιλέ μην μιλάς για Βέλγιο ..πες για άλλη χώρα ...μακριά Άκου που σου λέω κάτι ξέρω

στις 05/12/2015 05:18
Το να βγαινει πρωταθλητης μεσα απο τα play off και να μπουνε περιορισμοι στους δανεικους εχει καποια βαση. Αν θελουμε φυσικα να παιρνει το πρωταθλημα αυτος που πραγματικα το αξιζει και οχι αυτος που κανει τις μεγαλυτερες πουστιες. Για τα υπολοιπα που προτεινουν, ουτε κρυο, ουτε ζεστη. Εκτος απο αυτο που λενε για περιορισμο στα ροστερ, το οποιο ειναι εντελως ακυρο για μενα. Οποιος εχει τα φραγκα και τις δυνατοτητες, ας κανει και την ομαδα που θελει.

στις 05/12/2015 08:52
Καλά λένε! Μόνο έτσι θα προκόψουμε. Μέχρι κι ο αρούλης θα πάψει να είναι παράγκα σας! Κι ο γαυροτελάκος! Κι ο μπέος κι ο μητρόπουλος! Όλοι! Είστε βρώμικη ομάδα! Έχει δίκιο ο ΠΑΟ! Καλά κάνει! Εγώ είμαι ΠΑΟΚ αλλά για να τη σπάσω στους "αιώνιους πρωταθλητές" έβαλα το σήμα του Πανθρακικού! Έτσι για να τους τη μπω ρε παιδί μου! Ο γαύρος μόνο στημένα! Για όλα τα άσχημα φταίει ο Βαγγέλης και η παράγκα του (Κόκκαλης, Γκαγκάτσης, Μπέος, Μητρόπουλος, Κομπότης, Ψωμιάδης, Σπανός, Μποροβήλος, Καρυπίδης, Καλαϊτζής, Πανόπουλος, Παπουτσάκης και τα υπόλοιπα λαμόγια!)

στις 05/12/2015 10:08
o allos leei ti proteinei o olimpiakos.....xaxa.re...akoma de mathate ti proteinei o gavrielas;;;o olimpiakos kai o asteras tripolis na kerdizoun kai oi alloi na pane na gamithoun.ayto proteinei o vagggelas.

στις 05/12/2015 10:20
giati re karagkiozides na mi bgeni protathlitis meso play off?ti einai to protathlima mas ispaniko i aggliko to belgio i kipros...to kanoun afto kai exei arxisi na anaptisete to protathlima tous

στις 05/12/2015 10:26
μαγκες αεκ ειμαι(προφανως απο το νομα μου)αλλα αυτα τα πραγματα ειναι γελοια..Ναι μεν εχει κατανντησει γραφικο το να παιρνει ο Ολυμπιακος καθε χρονο το πρωταθλημα αλλα συχρονως εναι και δικαιο για τον ιδιο...Οι προεδροι μας εχουν καβουρια στις τσεπες και δεν γουσταρουν τετοιους ειδους επενδυσεις..Ο Μαρινακης οσο πρεζεμπορας ειναι στο εμποριο αλλα τοσο επιχειρηματιας ειναι στην μπαλα..

στις 05/12/2015 10:49
δημητρακη οταν μαθεις να γραφεις ελληνικα για να σε καταλαβαινουμε τοτε τα ξαναλεμε. ψευτοαρειανε

στις 05/12/2015 11:35
re zwa gia peite mas pio protathlima einai pio psila apo to diko mas kai to kanei auto me ta playoff gt tha mas trelanete eseis re mlkes

στις 05/12/2015 11:36
na krinete o protathlitis apo ta playoff ti pezoume basket ?

στις 05/12/2015 11:38
ego leo na 3ekinisei kai to pagkoterma ..! kai o amintikos na eptitrepe na apokrosei ena goal ama paei strava..! kai o epithetikos na 3ekinisei na diaikdikei ti mpala me ta xeria otan paei na vgei o termatofilakas etsi gia tin antagonistikotita more..!

στις 05/12/2015 11:38
ama kati paei strava*

στις 05/12/2015 12:39
ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ,ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΤΕ ΜΥΑΛΑ ΚΑΙ ΠΕΤΑΞΤΕ ΕΞΩ ΤΟΥΣ ΚΟΥΚΟΥΛΟΦΟΡΟΥΣ.

στις 05/12/2015 14:14
Ναι ναι καντε το σαν το μπασκετ,και μετα αλλαξτε και τα σουτ γκολ εξω απο την μεγαλη περιοχη να μετρανε για 2.Γελοιοι...

στις 05/12/2015 14:53
Nai milas esu manouela.Vale shma tou gavrou krufogavre dropiazeis ton arh

στις 05/12/2015 15:06
δημητρουλα εσυ βαλε του βαζελου ρε μαλακα

στις 05/12/2015 15:14
Μλκ μ εντάξει. Το βαρέλι τους δεν έχει πάτο. Προσέξτε, αυτά που διαβάσαμε είναι προτάσεις για την αναβάθμιση της Σούπερ Λιγκ. Δεν έχουν ιδέα δηλαδή από ποδόσφαιρο. Δεν κοροϊδεύω τους φιλάθλους του Παναθηναϊκού. Δεν φταίνει αυτοί που η ομάδα τους έχει μπλέξει με απατεώνες της συμφοράς.

στις 05/12/2015 16:03
Ρε μαλακες πως να επενδυσει καποιος σοβαρος σα αυτο το μπουρδελο το κατεστημενο του χοντρου.

στις 05/12/2015 16:13
Ο Βαγγέλας που λέτε είναι μόνο για ένα πράμα. ΓΙΑ ΣΦΑΞΙΜΟ. Όλος αυτός ο καριόλης είναι για παϊδάκια. Δε κάνει για τίποτα άλλο.

στις 05/12/2015 16:33
εγω λέω να το κάνουμε Αυστρία και Σκωτία με 10-12 ομάδες γιατί οχί? άμα θέλει ο Παναθηναικός να γίνει μην μείνουν με το παράπονο ο Αλαφούζος

στις 05/12/2015 17:17
prin 30 xronia pou pernane ta protaulomata giati den legane teties malakies tora ane gamiuite deyterotrititetarti

στις 05/12/2015 17:36
πλαι οφ μονο οπως στο μπασκετ σε 3 αγωνες ο νικητης κι οχι με βαθμολογια οπως θα θελουν τα φιλαρακια!

στις 05/12/2015 17:43
ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΑΡΑΠΗ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΑΕΡΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΤΕ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΤΕ ΒΑΖΕΛΟΙ......ΕΙΧΑΝ ΔΙΚΙΟ ΟΙ ΑΡΧΑΙΟΙ ΟΤΑΝ ΕΛΕΓΑΝ "ΤΟ ΓΑΡ ΠΟΛΥ ΤΗΣ ΘΛΙΨΕΩΣ ΓΕΝΝΑ ΠΑΡΑΦΡΟΣΥΝΗ" ΤΕΛΙΚΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΣΤΕ ΓΙΑ ΔΕΣΙΜΟ.

στις 05/12/2015 18:31
Αντί να προτείνουν την κατάργηση των ηλίθιων play off, που επιβαρύνουν για έναν επιπλέον μήνα τις ομάδες που παίζουν στην Ευρώπη, λένε να παίζει σ' αυτά και ο πρωταθλ... εεε, ο Ολυμπιακός. Μαλακία είναι η κάθε πρόταση που δεν ζητάει η τελική κατάταξη του πρωταθλήματος να ορίζεται με την θέση που κατέλαβε η κάθε ομάδα στο τέλος της περιόδου. Της "κανονικής" περιόδου, όπως -κάκιστα- μας έχουν μάθει να την λέμε.

στις 05/12/2015 19:32
γαμω το συστημα ποδοσφαιρου!!

λαμογια ολοι

στις 05/12/2015 21:45
Re mano kai ton gavro kai ton vazelo tous exw gramenous.Mono o arhs me noiazei.Aplws den tha taxthw pote uper kapoias allhs omadas.Den eimaste baoktsides pou th mia sthnoun kolo ston gavro kai thn allh sto vazelo

στις 06/12/2015 02:54
Ξεχασες να προτεινεις αλαφουζο ντροπη να παιζει και Ο ΟΣΦΠ στην football league γιατι οπως και να το κανεις ρε αδεΛφακι μου τι με play off τι 14 τι 5 ομαδες να παιζουν παλι ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΘΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ...αν μου συνεχισεις με Μπουρμπο και Ζεκα....οποτε διορθωνουμε την προταση μας και λεμε με ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ στην football league μηπως και παει ποτε ομιλους ο ΠΑΟ να βαλει τα λεφτα στην τσεπη ο πουτανας γυιος που κανει πλυση εγκεφαλου στην μιση Ελλαδα με τον Σκαι και τα λοιπα ραδιοφωνικα παραρτηματα...γαμω την μανα σου αλητη εκανες τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ μικρη ομαδα...μπινε γαμω το σπιτι σου..

στις 06/12/2015 03:03
Eτσι ηταν ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ του Βαρδη με κλαψα και πιπες??Οχι βεβαια ειχε φερει κατι Ζαγιετς κατι Ροτσα,κατι Χενρικσεν κατι ΒΑζεχα...Φερε τετοιους ρε πουτανας γυιε και θα δεις μετα αν θα παιρνεις πρωταθληματα...γαμω το σπιτι σου βρισκετε θυρα 13 και cockies και τα κανετε...Ουτε βδομαδα δεν θα διατελουσες προεδρος στο Λιμανι μουνοπανο...νυχτα και με την κολοτρυπιδα κατοσταρικο θα ειχες φυγει...Ουτε οι Πανιωνοι δεν κλεγανε ετσι....

στις 06/12/2015 16:15
που θα φτασει η ξεφτιλα σας ρε ζελες.. δεν αντεχω αλλη κλαψα... βρειτε λεφτα απο καπου επιτελους να ησυχασουμε απο τη σκατογκρινια σας

στις 06/12/2015 19:19
akoma gelao pragmatika ntropi apo ton pao na vgei kai na kanei tetoia dilosh..! o matri_X ta pe kalitera apo olous mou fenete..! theloun protathlima xoris ependisi kai pextes..!

στις 06/12/2015 19:20
allo BAZEXA kai allo karelis ..!

στις 06/12/2015 20:58
Βρε μαλακα Αλαφούζο,και νοκ αοθτ παιχνιδια να γινει το πρωταθλημα θα σε πεταξει εξω κανενας ΗΡΑΚΛΗΣ. Μην πετας μαλακιες,εχεις κουρασει ακομη και τους βαζελους.Αντε φουνταρε στην θαλασσα περιγελε...

στις 07/12/2015 12:44
3η ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗΣ ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑΣ. ΑΠΟΒΑΛΛΕΤΕ Ο ΒΑΖΕΛΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΜΠΑΛΑ.

στις 07/12/2015 15:15
Όσο θα υπάρχουν οι αναρχικοί σε ομάδες όπως ΠΑΟ ΑΕΚ ΘΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΚΥΑΛΙΑ...

ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΟ ΤΗΣ ΑΕΚ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΟΠΟΙΑΔΙΠΟΤΕ ΜΕΓΑΛΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΟΙ ΠΡΟΕΔΡΟΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ Ο ΧΟΝΤΡΟΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΚΑ 10 ΟΜΑΔΩΝ ΣΕ ΣΟΥΠΕΡ ΚΑΙ ΦΟΥΤΜΠΟΛ ΛΙΓΚ..

ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΕΓΩ Ο ΧΟΝΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΓΩΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΝΑ ΑΔΙΚΟ ΠΕΝΑΛΝΤΥ ΚΑΙ ΓΚΟΛ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΦΦΣΦΑΙΝΤ...

ΑΛΑΞΤΕ ΜΥΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...

στις 07/12/2015 18:25
GEORGEAEK ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΜΥΑΛΟ ΕΣΥ ,ΠΟΥ ΛΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.