Λίγκ Καπ Αγγλίας: Σ-έξι Λίβερπουλ! (video)

Λίγκ Καπ Αγγλίας: Σ-έξι Λίβερπουλ! (video)



Τι και αν βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 1ο λεπτό; Η Λίβερπουλ του Γιούργκεν Κλοπ διέλυσε με 6-1 την Σαουθάμπτον στο «Σεντ Μέρις» και πήρε με πανηγυρικό τρόπο την πρόκριση για τα ημιτελικά του Λιγκ Καπ Αγγλίας, όπου θα αντιμετωπίσει την Στόουκ. Χατ-τρικ ο Οριγκί, δύο γκολ ο Στάριτζ!

Σε μηχανή παραγωγής γκολ έχει μετατρέψει τη Λίβερπουλ ο Γιούργκεν Κλοπ! Μετά την τριάρα στην Τσέλσι (3-1) και την τεσσάρα στην Μάντσεστερ Σίτι (4-1) για το πρωτάθλημα, οι «κόκκινοι» διέλυσαν με 6-1 την Σαουθάμπτον στο «Σεντ Μέρις» και «σφράγισαν» το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Λιγκ Καπ!

Η Σαουθάμπτον κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο μόλις λεπτό του αγώνα με κεφαλιά του Μανέ, ωστόσο η συνέχεια άνηκε στον Ντάνιελ Στάριτζ! Ο Άγγλος επιθετικός πήρε φανέλα βασικού μετά το πρόβλημα τραυματισμού του και πέτυχε δύο γκολ σε διάστημα τεσσάρων λεπτών (25’, 29’), ανατρέποντας το σκορ για την ομάδα του.

Τη… σκυτάλη πήρε ο Οριγκί, ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ (45’, 68’, 86’) και παράλληλα τα πρώτα του επίσημα γκολ με τη φανέλα των «κόκκινων», αφού είχε σκοράρει μόνο σε φιλικά! Ενδιάμεσα, ο Άιμπ (73’) πέτυχε ακόμα ένα γκολ για την Λίβερπουλ, η οποία πήρε εντυπωσιακή νίκη και θα δώσει το «παρών» στους «4» της διοργάνωσης για 2η σερί φορά.

Όπως προέκυψε στην κλήρωση που έγινε μετά το παιχνίδι, η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ θα αντιμετωπίσει την Στόουκ σε διπλά παιχνίδια, ενώ στο άλλο ζευγάρι, η Μάντσεστερ Σίτι θα διασταυρώσει τα ξίφη της με την Έβερτον!

Τα ζευγάρια στα ημιτελικά:


Στόουκ – Λίβερπουλ
Έβερτον – Μάντσεστερ Σίτι

*Οι πρώτοι αγώνες θα γίνουν στις 4 Ιανουαρίου και οι επαναληπτικοί στις 25 του ίδιου μήνα




Ομάδες που αφορά: ΣΤΟΟΥΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ

Σχολιασμός

22 σχόλια:

[+]  t4sos στις 02/12/2015 23:40

στις 02/12/2015 23:47
exisa agria poli sexy

στις 02/12/2015 23:59
osi kako-sxoliazan tin Liverpool exafanistikane! xerete tipou looserpool. ti egine koritsia? kopelia amigdalou giati den les bravostin omadara tou klop pou paizei balara?adikimenikoi

στις 03/12/2015 00:00
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΜΑΔΑ Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΜΕ ΤΟΝ ΚΛΟΠ...ΑΝ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΗΞΑ ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΜΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΙ ΑΣ ΜΑΣ ΕΝΩΝΟΥΝ ΤΟΣΑ,ΜΑΚΑΡΙ ΜΑΓΚΕΣ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙ ΚΑΤΙ ΦΕΤΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΠΕΙΘΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΑΠΟ ΟΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΦΑΒΟΡΙ...ΦΕΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΛΕΣΤΕΡ ΣΤΗΝ 1Η ΘΕΣΗ..ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ.

στις 03/12/2015 00:08
Klop trelarasssssssssss trebl fetos prwtathlima ligk cup kai to kipelo agglias

στις 03/12/2015 09:57
anevenei diarkws i liver.an syexisei etsi to prwtathlima einai diko tis.oxi tipote allo ala tha trelathei o steve gerrard.....xaxax

στις 03/12/2015 10:15
ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΔΙΑΡΚΩΣ Η ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΑΡΑ ΤΟΝ ΚΛΟΠ ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΠΑΛΛΑ.ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ.ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΩΡΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΣΤΗΝ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΗΣ.ΓΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΟΝ ΜΑΙΟ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΚΑΘΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΓΚΕΛΕΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΔΙΕΚΔΙΚΗΤΕΣ ΤΟΥ ΤΙΤΛΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ.ΓΙΑ ΤΟ ΛΙΓΚ ΚΑΠ ΒΛΕΠΩ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΔΗΛΑΔΗ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ-ΕΒΕΡΤΟΝ.LIVERPOOL KEEP WALKING!!!ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ ΣΩΣΤΟ ΔΡΟΜΟ.

στις 03/12/2015 10:27
ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΤΟ VIDEO.KATAΠΛΗΚΤΙΚΗ ΜΠΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΔΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙ 6 ΓΚΟΛ.ΒΓΑΖΕΙ ΛΑΓΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΠΕΛΛΟ Ο ΜΑΓΟΣ ΚΛΟΠ.ΑΥΤΟΣ Ο ΑΡΑΠΑΚΟΣ Ο ORIGI ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΗΜΑΔΙΑ ΜΕΓΑΛΟΥ ΣΕΝΤΕΡ ΦΟΡ.ΕΠΑΝΗΛΘΕ ΔΡΙΜΥΤΕΡΟΣ ΚΑΙ Ο ΣΤΑΡΙΤΖ.ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΦΩΤΙΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ ΤΩΝ ΑΝΤΙΠΑΛΩΝ ΟΜΑΔΩΝ.

στις 03/12/2015 10:30
ΛΙΓΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ORIGI.EINAI KENYATHΣ-ΒΕΛΓΟΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΓΩΓΗ,20 ΧΡΟΝΩΝ, 1.85 ΥΨΟΣ ΚΑΙ ΕΠΑΙΖΕ ΠΡΙΝ ΣΤΗΝ ΓΑΛΛΙΚΗ ΛΙΛ.

στις 03/12/2015 11:23
sexy tameio

στις 03/12/2015 13:32
απο την ωρα που ηρθε ο κλοπ βλεπουμε μια αλλη λιβερπουλ

στις 03/12/2015 14:26
Ομαδάρα!!

στις 03/12/2015 17:48
ena prota8lima zitame exoume katantisi xirotara apo ton pao kai paok

στις 03/12/2015 18:13
Κρατήστε αυτό το σχόλιο που θα κάνω μέχρι το τέλος της σεζόν: Φέτος η Λίβερπουλ δεν θα πάει Ευρώπη!!!!

στις 03/12/2015 18:29
ΤΟ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΛΕΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΤΗΣ ΤΕΡΑΣΤΙΑΣ LIVERPOOL ΕΙΝΑΙ Ο ΚΛΟΠ!!!ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΤΡΕΛΟΣ ΘΑ ΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ Σ'ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΒΑΡΙΑ ΦΑΝΕΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΛΟΠ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ 3 ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ.

στις 03/12/2015 22:10
ΦΙΛΑΡΑΚΙ Pametameiopanta ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΟΠΑΝΗΣΕΙ 2-3 ΜΑΛΑΜΑΤΙΝΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΓΕΛΑΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΖΩΙΚΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ.ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΩΣΤΟΣΟ ΔΙΧΩΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΓΙΑ ΘΑ ΣΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.ΑΠΟ Pametameiopanta ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ Pamekouvapanta.

στις 03/12/2015 22:41
Θα τα πούμε στο τέλος της σεζόν φίλαθλε της ατιτλούζερπουλ.

στις 03/12/2015 23:00
ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΤΙ ΑΣΧΕΤΟΣ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΑΓΓΛΙΑΣ ΣΕ ΤΙΤΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΕ ΤΙΤΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΜΕ ΜΙΚΡΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΝ.ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΟΥΖΕΡΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΟΛΛΗΤΕ ΤΟΥ ΚΟΥΒΑ ΣΟΥ ΘΥΜΙΖΩ ΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗΝ KΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ CHAMPION LEAGUE ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΛΑΝ ΤΟ 2005 ΠΟΥ ΧΑΝΑΜΕ 3-0 ΤΟΥΣ ΙΣΟΦΑΡΙΣΑΜΕ 3-3 ΚΑΙ ΠΗΡΑΜΕ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΤΥ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ.ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΗ ΟΜΑΔΑ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ ΠΕΡΙ ΛΟΥΖΕΡ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΙΕΣ ΤΗΝ ΜΑΛΑΜΑΤΙΝΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΕΧΕΙΣ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ.ΑΣΧΟΛΗΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΙΝΓΚ-ΠΟΝΓΚ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

στις 04/12/2015 10:10
re pame tameio i eise kana 15xrono k den xeris i eise podosferika amorfotos. sto telos 8a mas peis k gia ton paok oti eisai xortatos ap tous titlous

στις 04/12/2015 17:28
Einai noris akoma ..! bravo pantos..! ennoeite oti me klop tha doume mia alli liverpool .>! alla einai noris..!

στις 04/12/2015 21:13
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ Psofios ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΠΟΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΣΤΗΝ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΗΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΔΕΙΓΜΑΤΑ ΓΡΑΦΗΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΑ.

στις 05/12/2015 11:39
:)

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.