Σούπερ Λιγκ: Τον… ξέρανε!

Σούπερ Λιγκ: Τον… ξέρανε!



Με γκολ του Βέλλιου (23’) ο Ηρακλής κέρδισε με 1-0 τον Παναθηναϊκό στο «Καυτανζόγλειο» και γιόρτασε με τον καλύτερο τρόπο τα 107 χρόνια από την ίδρυσή του! Ντεμπούτο με ήττα για Στραματσιόνι και Εσιέν.

Το ντεμπούτο του Ανδρέα Στραματσιόνι στον πάγκο του Παναθηναϊκού συνδυάστηκε με ήττα, αφού οι «πράσινοι» ηττήθηκαν με 1-0 από τον Ηρακλή στο «Καυτανζόγλειο» και έχασαν νέο έδαφος στη μάχη για τον τίτλο.

Οι «πράσινοι», έχοντας βασικό τον Μίκαελ Εσιέν (έβγαλε ενενηντάλεπτο στο ντεμπούτο του), πραγματοποίησαν προβληματική εμφάνιση, παρουσίασαν ξανά μεγάλο πρόβλημα στην ανάπτυξη του παιχνιδιού και γνώρισαν την ήττα από τον Ηρακλή, ο οποίος πήρε σπουδαία νίκη μία μόλις ημέρα πριν τα 107α του γενέθλια.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν ορεξάτοι στο παιχνίδι και στο 15ο λεπτό είχαν την πρώτη μεγάλη ευκαιρία του αγώνα. Ο Μπουλούτ έφυγε στην πλάτη του Πράνιτς, όμως το σουτ του Αυστραλού κατέληξε άουτ.

Το υψηλό πρέσινγκ από τους παίκτες του Παπαδόπουλου δυσκόλευε αρκετά τους «πράσινους» και στο 23’ ο «Γηραιός» κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τρομερό γκολ του Βέλλιου. Ο Έλληνας άσος ξέφυγε με ωραία προσποίηση από τον Σάντσεθ και στη συνέχεια έστειλε με σουτ τη μπάλα στην κλειστή γωνία του Στιλ!

Ο Παναθηναϊκός προσπάθησε να απαντήσει και στο 29’ είχε πολύ καλή στιγμή με τον Καρέλη, ο οποίος πήγε να κρεμάσει τον Χουάντερσον, χωρίς αποτέλεσμα. Η ομάδα του Στραματσιόνι ήταν ασύνδετη και προσπαθούσε να βρει τους Μπεργκ και Καρέλη με βαθιές μπαλιές, κάτι που δεν είχε κανένα αποτέλεσμα.

Ο Ηρακλής δεν απειλήθηκε ξανά μέχρι το ημίχρονο και στο 38’ θα μπορούσε να πετύχει δεύτερο γκολ με τον Ρομάνο, ο οποίος έστειλε τη μπάλα άουτ μετά από τρομερό τακουνάκι του Βέλλιου.

Στην επανάληψη ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε δυνατά και στο 49' έχασε τεράστια ευκαιρία για την ισοφάριση, όταν το σουτ του Καρέλη από το ύψος της περιοχής πέρασε ξυστά δίπλα από το δοκάρι. Ο Στραματσιόνι έριξε στο ματς τον Νίνη και οι «πράσινοι» προσπάθησαν να απαντήσουν, όμως ο Ηρακλής ήταν εξαιρετικός ανασταλτικά.

Οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν και ο Ηρακλής πήρε σπουδαία νίκη, την 3η του στο φετινό πρωτάθλημα. Στον αντίποδα, ο Παναθηναϊκός γνώρισε την 3η ήττα του στο πρωτάθλημα και πλέον κινδυνεύει να βρεθεί πολύ πίσω από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό, την ώρα που εκκρεμεί και η απόφαση της πειθαρχικής επιτροπής της Σούπερ Λιγκ σχετικά με τα όσα έγιναν στη Λεωφόρο.



Ομάδες που αφορά: ΗΡΑΚΛΗΣ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Σχολιασμός

24 σχόλια:

στις 28/11/2015 21:37
ΩΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΣΤΡΑΠΑΤΣΟΝΣΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟ ΝΤΕΜΠΟΥΤΟ ΤΟΥ ΕΣΣΙΕΝ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ.

στις 28/11/2015 21:38
poso pio kato tha paei....na pane sto diaolo

στις 28/11/2015 21:47
pano apo ola mu kani na gelao e reporter pou lei xani edafos gia to titlo!borite na mu pite gia pio titlo milai?a re malakies pou diavazume!

στις 28/11/2015 22:10
ο ασσος ηταν μεγαλο δωρο για οσους τον επαιξαν

στις 28/11/2015 22:30
tha stinei match o pao gia na boresei na plirosei to prostimo pou erxete

στις 28/11/2015 22:33
Μπράβο στον Ηρακλή.

[+]  antihooliganos στις 28/11/2015 22:36

[+]  antihooliganos στις 28/11/2015 22:36

στις 28/11/2015 22:59
Μου αρέσει που ο Αλαφούζος έχει υποσχεθεί και ΠΡΙΜ για το πρωτάθλημα στους παίκτες του ΠΑΟ...

στις 28/11/2015 23:01
Μπραβο βαζελε ο Αναστασιου σου εφταιγε τοσο καιρο.Τωρα με σταπατσονι εκτος play off σε βλεπω.

στις 29/11/2015 00:21
Ειναι ασχημο ν κοροιδευεται τον βαζελο παιδια.. Σε λιγο θα νομιζουν οτι ειναι ενα ματσο σκατα , και θα φτιαξουν ομαδα..μην τους ξυπνατε.. Αφηστε να βελαζουν... Εχει δικη την δευτερα..μ

στις 29/11/2015 02:00
Kante touus plaka afova magkes...Eimaste anwteroi,autoi einai axristoi epomenws exoume kathe dikaiwma na tous koroideuoume dixws malista autoi na milane!

στις 29/11/2015 02:06
σεβασμός εις μνήμη του νεκρού βρε..βγήκατε όλοι οι κωλόγαβροι να βγάλετε το άχτι σας ουστ

στις 29/11/2015 03:24
Mπραβο ρε ΗΡΑΚΛΑΡΑ !!! Τελικα απεδειξες πως δεν ηταν καθολου τυχαιο τα δυσκολα που εβαλες και σε μας. Μακαρι να ειχαν και οι σημερινοι παικτες του ΠΑΟΚ τη ψυχη και την ορεξη των σημερινων παικτων του Ηρακλη.

στις 29/11/2015 03:49
palh ta idia ksekinisane

στις 29/11/2015 08:48
ΑΕΚ 5-1 ΗΡΑΚΛΗΣ

ΗΡΑΚΛΗΣ 1-0 ΠΑΟ

ακομα πιστευετε οτι δεν σας ειχαμε για πλακα ε βαζελια???

στις 29/11/2015 10:17
dimitriso sorry pou tha sto po file..! alla einai sa na sigkrineis tin eukilia me to pordozoumo.. pio mirizei perisotero?

στις 29/11/2015 11:16
Χαχαχαχαχ δημητρη εχεις λογικη πενταχρνου... Οτι ναναι... Καθε ματς ειναι διαφορετικο...ακυρο οτι ειπες..μ ψοφιε εκλασα στο γελιο

στις 29/11/2015 12:02
τα πουτανοπαιδα που λεγανε παραρτημα τις γριες και δεν εσπρωξα φραγκα στο ασσο, αυτα τα μουλικα, τι παθανε σημερα..; καταπιαν την γλωσσα τους...; επειδη ρε ΜΑΛΑΚΟΠΙΤΟΥΡΕΣ ειμαστε σε ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΟ σαϊτ, και αρκετοι απο μας ΔΙΝΟΥΝ ΛΕΦΤΑ , ΜΗΝ ΠΕΤΑΤΕ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΣΑΣ ΓΙΝΕΤΕ.. ΑΣΤΑ ΔΙΑΛΑ

στις 29/11/2015 17:30
o assos itan doro apo ton opap osoi den to katalavan tsampa grafete gia ton pao ego plirothika pantos to elliniko protathlima panta itan kai tha einai poulimeno pite oti thelete kai eimai kai panathinaikos

στις 29/11/2015 17:57
Ektos apo ton olympiako pou einai ena diamanti anamesa sta skata distyxws...

στις 30/11/2015 02:55
Olo to protathlima zexni min ti psaxnete......thrilos gia panta gamo to vazelo kai nomima kai paranoma ama laxei naoume

στις 30/11/2015 02:56
Voulgaria gamo tis omades sas re kompleksikoi

στις 30/11/2015 10:04
ΩΡΑΙΑ Η ΡΟΠΑΛΙΑ?

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.