Γιουρόπα Λιγκ: Ούτε τώρα ο ΠΑΟΚ

Γιουρόπα Λιγκ: Ούτε τώρα ο ΠΑΟΚ



Ο ΠΑΟΚ πραγματοποίησε ακόμα μια απογοητευτική εμφάνιση και έμεινε στο 0-0 με την Καμπάλα στην Τούμπα, μένοντας χωρίς νίκη για 5ο παιχνίδι στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.

Ακόμα ένα άσχημο αποτέλεσμα για τον ΠΑΟΚ. Ο «δικέφαλος» του Βορρά έμεινε στο 0-0 με την Καμπάλα στην Τούμπα και ολοκλήρωσε τα εντός έδρας παιχνίδια του στη φάση των ομίλων χωρίς νίκη.

Οι Θεσσαλονικείς, που γνώριζαν ότι δεν είχαν μαθηματικές ελπίδες για την πρόκριση μετά τη νίκη της Κράσνονταρ, πραγματοποίησαν προβληματική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, έχοντας μόλις μια καλή στιγμή στο 44'. Ο Πέλκας εκτέλεσε το φάουλ, όμως Μπερμπάτοφ και Μακ δεν κατάφεραν να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα.

Στον αντίποδα, η Καμπάλα «άγγιξε» το γκολ στο 13ο λεπτό, έχοντας σημαντική στιγμή με σουτ του Αντόνοφ από το ύψος του πέναλτι (απόκρουσε ο Γλύκος).

Ο «δικέφαλος» του Βορρά μπήκε δυνατά στο δεύτερο μέρος και στο 59’ θα μπορούσε να σκοράρει, όμως ο νεοεισελθόντας Σάμπο δεν κατάφερε να ευστοχήσει από πλεονεκτική θέση, μετά από πάσα του Μπερμπάτοφ. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Βούλγαρος επιθετικός αντικαταστάθηκε στο 71’ από τον Μυστακίδη και πήγε κατευθείαν στα αποδυτήρια, όντας εκνευρισμένος από την επιλογή του Τούντορ!

Οι γηπεδούχοι έψαχναν το γκολ και είχαν καλή στιγμή στο 64’ με σουτ του Ροντρίγκες (λίγο άουτ), ενώ στο 85’ ο Τζιόλης είχε διπλή ευκαιρία για να σκοράρει. Η απάντηση της Καμπάλα ήρθε στο 89’, με τον Γλύκο να κάνει σπουδαία επέμβαση σε εξ επαφής πλασέ του Ζεκ. Το 0-0 έμεινε τελικά μέχρι το φινάλε και η Καμπάλα διατήρησε το αήττητο κόντρα σε ελληνικές ομάδες (Παναθηναϊκός και ΠΑΟΚ).

«Πάρτε το πρέφα, πάρτε το πρέφα, εμείς θα πάρουμε το Κύπελλο UEFA» φώναζε ειρωνικά ο κόσμος του ΠΑΟΚ λίγο πριν το φινάλε του αγώνα.

Βαθμολογία:


1. Κράσνονταρ 10
2. Ντόρτμουντ 10
3. ΠΑΟΚ 4
4. Καμπάλα 2



Ομάδες που αφορά: ΓΙΟΥΡΟΠΑ, ΠΑΟΚ

Σχολιασμός

35 σχόλια:

στις 27/11/2015 00:06
ΝΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΜΟΝΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Η ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΥΣ ΣΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.

στις 27/11/2015 00:08
Κωλόομάδα η Καμπάλα. Ούτε έναν ΜΠΑΟΥΓΚ δεν μπορεί να κερδίσει.

στις 27/11/2015 00:08
ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΗ ΒΡΩΜΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΡΙΝΑΚΗ ΘΑ ΜΙΛΗΣΕΤΕ? ΕΝΑΣ ΣΟΒΑΡΟΣ ΠΑΟΚΤΣΗΣ Η ΟΠΟΙΑΣ ΑΛΛΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΟΠΑΔΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ ΤΙΣ ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ...ΕΒΛΕΠΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΟΥΤΕ 3 ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΑΤΟΜΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ,ΗΞΕΡΑΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΕΙ ΗΔΗ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΥΝΕΧΙΣΑΝ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ...ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΑΣ? ΦΕΡΤΕ ΠΡΟΕΔΡΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΕΝΔΥΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΑΣ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝ ΠΑΙΧΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΙΑ ΠΟΡΕΙΑ ΚΑΙ ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΟΡΩΝ.

στις 27/11/2015 00:08
poly sklhrh na pethanei h kampala telika!oso gia ta paokia pou vrizoun ton astera louste ta twra kai mh viazeste na milhsete xwris nikh tha teleiwsete ton omilo kai pithanws teleutaioi ean h kampala nikhsei thn krasnodar sto azerbaijan...

στις 27/11/2015 00:09
paxare είπαμε να λέμε μαλακίες εδώ μέσα αλλά εσύ το παρακάνεις.

στις 27/11/2015 00:13
ΦΙΛΕ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ 3 ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ 1 ΣΕ ΕΚΠΡΩΣΩΠΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΟΜΑΔΕΣ ΜΕ ΔΕΚΑΠΛΑΣΙΟ ΜΠΑΤΖΕΤ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΝΩ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΕΝΑ Χ ΑΠΟ ΚΑΜΠΑΛΑ Η ΜΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΠΟΕΛ Η ΑΛΛΗ ΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΠΩ? ΕΙΝΑΙ ΛΥΠΗΡΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΛΕΩ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΑΣ ΦΙΛΑΦΛΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΩΣ ΟΠΑΔΟΣ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ...ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΣΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΟΥΕΦΑ Η ΕΛΒΕΤΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΙΟΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΑΣΙΛΕΙΑ...ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΩΡΑ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΑΣ ΚΡΑΤΑΕΙ ΖΩΝΤΑΝΟΥΣ...ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ..

[+]  antihooliganos στις 27/11/2015 00:17

[+]  t4sos στις 27/11/2015 00:33

στις 27/11/2015 01:12
Mιλανε ολοι, μιλανε και οι κωλοι.

στις 27/11/2015 01:29
Χαχαχαχαχ Χαχαχαχαχ Χαχαχαχαχ

στις 27/11/2015 01:44
Α ρε καμπαλαρα που καταντησες...να μην μπορεις ν νικησεις το γυφτοπαοκακι στην εδρα του... :(

στις 27/11/2015 03:01
τωρα λοιπον θα παει και ο τουντορ να γραφτει σε μια σχολη μπαλετου, ο αρνεσεν για κερλινγκ στη δανια, ο μπερμπατοφ για σκι στο σαντανσκι και τα παοκια θα κατεβουν να ενωσουν τις φωνες τους με τα αδερφια τους τους βαζελους στην αγαπημενη τους αθηνα, ενω ο σαββιδης θα τρωει χαβιαρι και θα γλενταει με κανα ρωσσιδακι... α ρε κοροιδα!!

στις 27/11/2015 03:02
α ρε Βαγγελα τσαμπα μαγκα σε εχουν κανει..!!!

στις 27/11/2015 09:17
Axristoi

στις 27/11/2015 12:39
το φαντασμα των μεγαθηριων του πανθρακικου και της καμπαλα θα στοιχιωνει για καιρο την τουμπα.. χαθηκε ο ενας στοχος του europa.. δεν πειραζει ρε μπαΟΥΓΚια... θα παρετε και φετος το πρωταθλημα... ουτε 30 ποντους πισω δεν ειστε...χαχααχαχαχαχαχχααχαχ

στις 27/11/2015 12:41
οταν λεμε οτι ο μπαουγκ ειναι μετρια ομαδα για ελλαδα, κραζετε.. ποναει η αληθεια... δεν ειχατε , δεν εχετε και ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΠΟΤΕ ομαδα για να κανετε ποτε κατι αξιολογο.. ταβανι σας η τριτη θεση στο πρωταθλημα.. ευρωπη δεν το συζητω καν.. ταβανι σας να ειστε νοεμβρη ευρωπη.. μονο κανενα κυπελακι μια φορα στα 20 χρονια.. αυτα λεει η ιστορια σας...και οχι το τι πιστευω οπαδικα

στις 27/11/2015 12:45
KAI ESIS DILADI TI EXETE KATAFERI TOSA XRONIA EKTOS TA STIMENA PROTATHLIMATA RE ZOA? TI ALA KIPELA EXETE FERI? VLAKAMADES PROTI FASI CL KAI PISO SPITAKI...POUTHENADES

[+]  t4sos στις 27/11/2015 12:46

στις 27/11/2015 12:54
betpros καταρχην για να κριτικαρεις εσυ..ενας μπαστουνοβλαχος μπαΟΡΚτζης τον θρυλο και την παρουσια του στο τσαμπιονς λιγκ αρχικα προσπαθησε να βγεις τσαμπιονς λιγκ..ΜΑΛΑΚΑ ΑΝΥΠΑΡΚΤΕ.. που τρως νωρις νωρις την πουτσα στο ουεφα απο τις καμπαλες και μετα γυρνας στην βουλγαρια σου ηρεμα και ωραια για να βγεις πεμπτος στο πρωταθλημα..

ΕΣΥ ΤΑΣΟΥΛΑ ΒΟΥΛΓΑΡΑ ΠΑΛΙ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΧΕΙΣ ΜΩΡΗ ΚΑΙ ΞΥΠΝΗΣΕΣ ΜΕ ΝΕΥΡΑ..; Η ΤΟ ΕΣΚΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ Ο ΕΡΑΣΤΗΣ ΣΟΥ Ο ΜΟΧΑΜΕΝΤ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΡΙΞΕ ΕΝΑ ΠΡΩΙΝΟ ΓΑΜΗΣΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΝΙΑΡΕΙΣ..; ΤΡΑΒΑ ΨΟΦΑ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ

στις 27/11/2015 13:32
βουλγαροι φανταστειτε τι σβερκωμα...τι ΠΟΥΤΣΑ θα ειχατε φαει αν ησασταν στον ομιλο του αστερα ρε καμπαλαρηδες...

στις 27/11/2015 14:55
Φταίει ο χοντρός!

στις 27/11/2015 15:35
ο μπερμπατοφ σηκωθηκε και εφυγε απο το γηπεδο και εσεις ακομα τον εχετε θεο! αλλα τετοιοι μαλακες που εισται!

στις 27/11/2015 15:36
για τον κοσμο μην σχολιασω! το γηπεδο αδειο ξανα

στις 27/11/2015 16:23
Ουτε τωρα και ποιος ξερει ποτε...τεραστιο το προβλημα στον Παοκ δεν σταυρωνει νικη στην τουμπα ουτε με Ελληνικες ουτε με ξενες ομαδες,παρα τα οποια χρηματα επενδυθηκαν.Καθως φαινεται αυτο το ροστερ δεν εχει να δωσει κατι παραπανω,γιατι απλα δεν μπορει να δωσει,χρειαζονται παικτες πιο ετοιμοι- απο τα πανω ραφια...και οχι προπονητης.

[+]  ThodorisPaok73 στις 27/11/2015 16:39

στις 27/11/2015 19:00
ThodorisPaok73 ρε μαλακα ειδες τι εγραψες; στο μπασκετ κανουμε οτι παιζουμε ε; στον ομιλο ειμαστε 2η και αμα θυμαμε καλα και στο πρωταθλημα σας περναμε και σας γαμησαμε

στις 27/11/2015 19:01
και ποια μιση εντεκαδα ρε που και ποτε;

στις 27/11/2015 19:01
μη θυμηθω ποιος ειχε την μιση εντεκαδα του αρη και μετα του βαζελου!

στις 27/11/2015 19:02
και δεν την θελουμε τη μιση σας εντεκαδα ρε! μην σας παρουμε και τους παικταραδες

στις 27/11/2015 19:03
αντε κοψτε τα ναρκωτικα και τις μαλακιες! γελαει μαζι σας ο καθε πικραμενος. βαλε λιγο ραπτοπουλο να ακουσεις

στις 27/11/2015 19:09
min to kanete tema afi ti sopalia.exi kratisi dinamies o paok epidi exi derbi me tin kaloni sto 30 tu minos!

στις 27/11/2015 19:12
Νομιζω οτι βλεπεις επιλεκτικα τα πραγματα,ναι εχασε ο γαυρος απο ντνιπρο αλλα εκανε σημαντικες νικες με ατλετικο,γιουβε και μαλμε, με ιδιαιτερα καλη εμφανιση,μπορεις να πεις το ιδιο για τον παοκ φετος?Και επειδη οι ρολοι αλλαζουν μια και το ανεφερες μαλλον η ομαδα σου κανει την πουτανα φετος...

στις 27/11/2015 20:20
μανο αρειανε, του γαμησες το ταμ τιριριμ του μπαΟΥΓΚτζη...αχχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχα ( επειδη εχω ζησει θεσσαλλλλονικη,να πω ομως την αληθεια, δεν ειναι δυσκολο να ταπωσεις τα ΟΡΚ... απο μυαλο...κουκουρουκου...)

στις 27/11/2015 23:16
φιλε οι τυποι ειναι ολοι ιδιοι στο μυαλο! δηλαδη δεν εχουν

στις 28/11/2015 19:13
ΣΑΣ ΚΑΜΠΑΛΙΑΣΕ Η ΚΑΜΠΑΛΑ ΣΥΝΕΤΑΙΡΑΚΙΑ, ΣΕ ΤΕΣΣΕΡΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΟΥΤΕ ΝΙΚΗ,ΟΥΣΤ ΑΠΟ ΔΩ .

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.