Γιουρόπα Λιγκ: Αποκλείστηκε μέσω… Ρωσίας ο ΠΑΟΚ

Γιουρόπα Λιγκ: Αποκλείστηκε μέσω… Ρωσίας ο ΠΑΟΚ



Με πέναλτι του Μαμάεφ στο 2ο λεπτό, η Κράσνονταρ κέρδισε με 1-0 την Ντόρτμουντ στην Ρωσία και προκρίθηκε στους «32» του Γιουρόπα Λιγκ αφήνοντας τον ΠΑΟΚ εκτός συνέχειας.

Τις μαθηματικές ελπίδες για την πρόκριση στους «32» του Γιουρόπα Λιγκ έχασε οριστικά ο ΠΑΟΚ. Η Κράσνονταρ κέρδισε με 1-0 την Ντόρτμουντ στην Ρωσία και την έπιασε στους 10 βαθμούς, εξασφαλίζοντας το εισιτήριο για τα νοκ-άουτ.

Πριν καν συμπληρωθούν 30 δευτερόλεπτα αγώνα, ο Χούμελς ανέτρεψε τον Μαουρίτσιο Περέιρα και ο διαιτητής έδωσε πέναλτι εις βάρος της Ντόρτμουντ. Ο Μαμάεφ ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι και σημείωσε το πιο γρήγορο γκολ στο φετινό Γιουρόπα Λιγκ, «γράφοντας» το 1-0 για τους Ρώσους.

Το παιχνίδι εξελίχθηκε σε μονόλογο της Ντόρτμουντ, η οποία είχε τρία δοκάρια και αρκετές ευκαιρίες για να φέρει το σκορ στα ίσα. Το 1-0 όμως έμεινε μέχρι το φινάλε και η Κράσνονταρ έγινε η πρώτη ομάδα τη φετινή σεζόν που κράτησε ανέπαφη την εστία της κόντρα στους Βεστφαλούς.

Με τη νίκη, η ρωσική ομάδα έφτασε τους 10 βαθμούς (όσους έχει και η Ντόρτμουντ) και θα τερματίσει στην πρώτη θέση του ομίλου εφόσον κερδίσει την Καμπάλα την τελευταία αγωνιστική.

Η βαθμολογία:


1. Κράσνονταρ 10
2. Ντόρτμουντ 10
3. ΠΑΟΚ 3
4. Καμπάλα 1



Ομάδες που αφορά: ΓΙΟΥΡΟΠΑ, ΠΑΟΚ

Σχολιασμός

23 σχόλια:

[+]  t4sos στις 26/11/2015 20:03

στις 26/11/2015 20:06
den tha exete pote omada re blaka

στις 26/11/2015 20:29
Εμμμ ετσι ειναι ... οι μαλακιες πληρωνονται.

[+]  PabloGarciaG4 στις 26/11/2015 20:30

στις 26/11/2015 20:31
...olo malakies...

στις 26/11/2015 20:36
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

αποκλειονται απο την ευρωπη και τους φταιει ο ολυμπιακος.. ποσο ΖΩΑ αυτα τα ΟΡΚ του μπαΟΥΓΚ..; τρωτε την μια πουτσα μετα την αλλη, και αντι να ανοιξετε τα ματια σας και να δειτε οτι ΕΙΣΤΕ ΕΝΑ ΚΑΦΕΝΕΙΟ , σας φταιει ο θρυλος που σας κατουρησε...λιγο κρατησε η χαρα μετα το βραδυ της τριτης ρε βουλγαρες...

στις 26/11/2015 20:40
ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΦΑΤΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΠΟΥΓΑΤΣΑ ΜΕ ΚΑΜΠΑΛΑ.

στις 26/11/2015 21:01
εσεις φαγατε μια πουτσα 70 εκατοστων 7-0 στα δυο ματς με την μπαγερν και ηρεμησατε.

[+]  jethrotull στις 26/11/2015 21:04

στις 26/11/2015 21:05
μπουγατσα με πουτσα θα φανε...αχαχαχαχαχαχαχαχ αν και ενταξει...αυτη την εχουν φαει ηδη απο τον αποκλεισμο...

στις 26/11/2015 21:19
JETHROTULL ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΟΥΡΗΜΑ ΤΗΝ ΕΠΑΘΕΣ?

στις 26/11/2015 21:28
το σκεπτικο(;;;;) αν μπορεις δλδ να το πεις ετσι , του JETHROTULL με ξεπερναει... δειχνει και το μεσο ορο IQ ενος μπαΟΡΚτζη ..κοψε την μαλαματινα μωρη μπουγατσα.. ουτε παιδι δημοτικου δεν σκεφτεται ετσι.. αλλα για να βγαλει μπαοκτσης το δημοτικο θα φωταγωγηθει η σαλλλλλλονικη..

στις 26/11/2015 21:41
jethrotull σημερα εχει ΠΟΥΤΣΑ ΜΠΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΜΠΑΛΑ... αραξε και απολαυσετην κατουρημενη μπουγατσα

στις 26/11/2015 22:48
Άλλη μια ευρωπαική χρονιά του ΠΑΟΚ τελείωσε...Αποκλείστηκε από ομάδες-μεγαθήρια εξαιτίας του Βαγγέλη που έστησε τα παιχνίδια!Ως ένδειξη διαμαρτυρίας ορισμένοι οπαδοί του ΠΑΟΚ με αρκετά προβληματάκια,όπως η Τασούλα έχουν αγοράσει ήδη κασκόλ της Άρσεναλ και προσεύχονται για αποκλεισμό του Ολυμπιακού από το Champions League...

στις 26/11/2015 23:15
ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΣΚΟΛ ΤΗΣ ΑΡΣΕΝΑΛ. ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΑΠΟΚΛΙΣΤΕΙ Ο ΓΑΥΡΟΣ. Ο ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΤΑ ΕΣΤΗΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤΣ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΠΟΚΛΙΣΤΟΥΜΕ! ΕΑΝ Ο ΠΑΟΚ, Η ΚΑΛΛΟΝΗ ΚΙ Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΠΕΣΟΥΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ, ΕΑΝ Ο ΟΣΦΜ ΠΑΡΕΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ, ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΑΙ ΠΡΟΚΡΙΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΤΣΟΥ.ΛΟΥ., ΕΑΝ Ο ΠΑΟΚ ΧΑΣΕΙ Ή ΦΕΡΕΙ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΠΑΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ, ΕΑΝ Ο ΡΟΥΛΗΣ ΑΝΕΒΕΙ ΣΤΗ Β' ΕΘΝΙΚΗ, ΕΑΝ ΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ, ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ, ΞΑΝΘΗ, ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ, ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ, ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ, ΛΑΜΙΑ ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΚΑΙ ΗΡΑΚΛΗΣ ΒΓΟΥΝΕ ΕΥΡΩΠΗ, ΕΑΝ ΦΕΤΟΣ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΧΑΛΑΣΟΥΝ ΤΑ ΛΑΜΠΑΚΙΑ, ΕΑΝ ΜΕΘΑΥΡΙΟ Ο ΑΓΩΝΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ-ΠΑΟ ΒΓΕΙ 1Χ, ΕΑΝ Ο ΑΓΩΝΑΣ ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ-ΑΡΗΣ ΒΓΕΙ Χ2, ΕΑΝ ΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ, ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ, ΛΑΜΙΑ, ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΑΝΕΒΟΥΝ ΣΤΗ ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΔΑ, ΕΑΝ ΕΓΩ ΔΕ ΓΡΑΨΩ ΚΑΛΑ ΑΥΡΙΟ ΣΤΗ ΦΥΣΙΚΗ ΘΕΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ, ΕΑΝ ΒΡΕΞΕΙ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΒΡΑΧΟΥΝ ΤΑ ΡΟΥΧΑ, ΕΑΝ ΜΕΙΝΩ ΜΕΤΕΞΕΤΑΣΤΕΟΣ, ΕΑΝ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΡΙΞΕΙ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ, ΕΑΝ Ο ΠΑΟΚ ΕΧΕΙ ΧΡΕΗ ΚΑΙ ΤΟ 16, ΕΑΝ ΠΑΩ ΚΟΥΒΑ, ΕΑΝ Ο ΣΚΥΛΟΣ ΚΑΤΟΥΡΙΣΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ, ΕΑΝ ΧΑΛΑΣΕΙ Η ΗΛΕΚΤ

στις 26/11/2015 23:17
Η ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΣΚΟΥΠΑ, ΕΑΝ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΟΥ ΚΙ ΕΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΗΣ ΔΙΠΛΑΝΗΣ ΚΑΤΟΥΡΙΣΕΙ ΣΤΟ ΧΟΛ ΘΑ ΦΤΑΙΕΙ Ο "ΘΕΙΟΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ" Ο ΟΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΤΗΣΕΙ ΤΙΣ ΟΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ!

στις 26/11/2015 23:33
Etsi vromoguftoi fagate pali th poutsara

στις 27/11/2015 00:10
Ποια Ρωσία; Ας είχε μαζέψει βαθμούς να μην ήταν αποκλεισμένος ουσιαστικά από την δεύτερη αγωνιστική των ομίλων.

Τέλος πάντων, για να διαμαρτυρηθώ για την κάκιστη εικόνα της ομάδας, θα κάνω εικοσιτετράωρη απεργία.

Εικοσιτετράωρη απεργία πείνας!

Στις 30 Φεβρουαρίου...

στις 27/11/2015 12:43
amnesia... xaaxaxaxxaaxxaxa μην τους τα λες και ξυπνησουν τα ΟΡΚ της 4

στις 28/11/2015 10:19
xaxaxaxaxaxaxa ..! afiste ton paok re exei orama..! thelei se 150 xronia na exei omada..! XAXAXAXA a re kampala mas gamas tis megales omades tis xoras..! pantos bravo ston berbatov pou voithaei sto na apotinxanete akoma pio poli :) bravo tou pou dixnei poso megalos pextis einai kai me ta goal tou sas efere edo pou eisaste ;)..! aytes einai metagrafes..! nmz oti ton koitaei o benitez twra pou lene oti o cr7 tha paei piso sto old trafford ..! milame gia megalo goaltzi etsi..! KLEOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

στις 28/11/2015 10:21
me liga logia gt gamithike to

sxolio apo pano

eisaste gia ton poutso a3ioi

tis mira sas ..! krazate

to osfp-bayern kiolas

AROUGKANOSAUROIIIIIIIIII

στις 28/11/2015 10:23
ante na xasoume ti thesi stin europi

gt pragmatika 3eftilizomaste kathe

xrono..! kai meta sas fteei o osfp

gia tin katantia kai pragmatika

to mideniko athlitiko pneuma tis

omada sas.>! neuriase kiolas

o ampalos o berbatov pou ton evgale..

στις 28/11/2015 10:26
prokrimatika o osfp kai oloi oi

alloi ton mpoulo..! edo na

klete mazi me alafouzo..!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.