Μουρίνιο: «Θέλω να περάσουν Σίλβα και Ολυμπιακός»

Μουρίνιο: «Θέλω να περάσουν Σίλβα και Ολυμπιακός»



Κάτι η κόντρα με τον Αρσέν Βενγκέρ, κάτι η σχέση του με τον Μάρκο Σίλβα, ο Ζοζέ Μουρίνιο ξεκαθάρισε ότι θέλει την πρόκριση του Ολυμπιακού στην επόμενη φάση του Τσάμπιονς Λιγκ.

Ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει την Άρσεναλ στις 9 Δεκεμβρίου στο «Γ. Καραϊσκάκης», έχοντας στόχο να «σφραγίσει» την πρόκριση για τους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ. Ο Ζοζέ Μουρίνιο ρωτήθηκε από Άγγλους δημοσιογράφους σχετικά με το ποιον επιθυμεί να προκριθεί στη συνέχεια της διοργάνωσης και ο ίδιος ξεκαθάρισε πως θέλει να δει τον Μάρκο Σίλβα στην επόμενη φάση:

«Θα ήθελα πρώτα να προκρίνονται οι αγγλικές ομάδες. Αλλά, η Άρσεναλ βρίσκεται σε έναν όμιλο, όπου ένας φίλος μου, ο Μάρκο Σίλβα, είναι προπονητής του Ολυμπιακού. Θα ήταν φανταστικό για την καριέρα του μικρού να περάσει στην επόμενη φάση, επομένως πρέπει να είμαι ειλικρινής και να πω ότι θα ήθελα ο Σίλβα και ο Ολυμπιακός να συνεχίσουν διοργάνωση», τόνισε.

*η φωτογραφία είναι από τον περσινό αγώνα της Τσέλσι με την Σπόρτινγκ Λισαβόνας στη φάση των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ



Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΑΡΣΕΝΑΛ

Σχολιασμός

16 σχόλια:

[+]  Zz_AmNeZia7 στις 26/11/2015 15:21

[+]  Mezzox στις 26/11/2015 15:32

στις 26/11/2015 15:40
MOURINIO PSYXARA PROPONITARA MEGALH PROSWPIKOTHTHA POLLA KILA MPALA O ANTRWPOS KAI PANW APO OLA ATAKADOROS KAI PSYXARA OPWS EIPA!!!

στις 26/11/2015 15:40
PAME RE CHELSEA TO XEIS!!!

[+]  stasoumugdala στις 26/11/2015 16:15

στις 26/11/2015 16:35
Μετά το βάλανε...Όταν το είδα εγώ δεν το είχε!Μακάρι να μας φέρει τύχη ο μουρίνιο και να περάσουμε

στις 26/11/2015 17:43
mourinioo psixaraaa

στις 26/11/2015 17:48
μουρινιο ψυχαρα ολυμπιακαρα...

στις 26/11/2015 19:34
ligh thetikh energeia de vlaptei magkes

στις 26/11/2015 21:18
Mourinio kai ibrahimovic oi apolytoi cool and badass!

στις 26/11/2015 22:15
ΤΑ ΛΕΕΙ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΤΗΣ ΤΣΕΛΣΙ ΣΤΟΥΣ "16" Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ.

στις 26/11/2015 22:17
ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΒΕΝΓΚΕΡ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΝΤΡΑ.ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙ ΟΥΤΕ ΣΕ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΕΙ ΠΟΛΥ ΑΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΒΕΝΓΚΕΡ.

στις 26/11/2015 22:27
tha Perasoume tha faei to xhlo ths arkoudas o bengker

στις 26/11/2015 22:27
Me thn Chelsea Den Nomizw Na Klhrwthoume mporei me kamia benfika kai meta sthn fash twn 8 me kamia Athletiko

στις 26/11/2015 22:35
Βασιλία φίλε μου πολύ μακριά έφτασες...Κάτσε να πάμε στους 16 πρώτα και βλέπουμε μετά!

στις 27/11/2015 13:24
kaλιο ναδινε ευχη ο μιτσοτακης παρα ο γκαντεμης που εχει φερει την τσελση σε επιπεδο Κρου του νεκρου.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.