Μπεργκ: «Κυβέρνηση και ομοσπονδία να αναλάβουν τις ευθύνες τους»

Μπεργκ: «Κυβέρνηση και ομοσπονδία να αναλάβουν τις ευθύνες τους»



Το δικό του μήνυμα για τα όσα έγιναν στη Λεωφόρο έδωσε ο Μάρκους Μπεργκ μέσω του προσωπικού του λογαριασμού στο Instagram. «Το ποδόσφαιρο πρέπει να ενώνει τους ανθρώπους... Ελπίζω ότι η κυβέρνηση και η ομοσπονδία θα αναλάβουν την ευθύνη και θα λύσουν τα προβλήματα», τόνισε ο Σουηδός.

Αναλυτικά όσα έγραψε ο Μάρκους Μπεργκ:

«Είμαι λυπημένος για όσα έγιναν χθες. Δεν ξέρω πως να αρχίσω αλλά πρέπει κάτι να πω. Ξέρω τι συμβαίνει στο ελληνικό ποδόσφαιρο από συμπαίκτες και φίλους. Ζω και παίζω εδώ περίπου δυόμισι χρόνια έχοντας δει πολλά. Εύχομαι κάτι να αλλάξει στο μέλλον για όλους μας. Αγαπώ τα παιχνίδια και τα συναισθήματα που φέρνουν. Μου αρέσει να πανηγυρίζω με τους συμπαίκτες και τους οπαδούς μετά από μια νίκη. Αρκετός κόσμος ταξίδεψε για την Αθήνα απλά για να έχει την ευκαιρία να μας δει να παίζουμε, να ζήσει την καταπληκτική ατμόσφαιρα της Λεωφόρου.

Δεν υπάρχουν δικαιολογίες όταν ξεπερνάς τα όρια και αυτό είναι που φοβίζει τον κόσμο να πάει στα παιχνίδια, αυτό φοβίζει τον κόσμο να πάρει μαζί τα παιδιά του ή να τους αρνείται το γήπεδο. Ο φόβος να μην τραυματιστούν όταν είναι στο γήπεδο βλέποντας ένα ποδοσφαιρικό παιχνίδι δεν θα έπρεπε να είναι λόγος το 2015 για να μείνεις στο σπίτι. Το ποδόσφαιρο είναι για όλους και πρέπει να ενώνει τους ανθρώπους ανεξάρτητα από την ηλικία, το χρώμα, τη φυλή ή το πού πιστεύουν.

Ελπίζω ότι η κυβέρνηση και η ομοσπονδία θα αναλάβουν την ευθύνη και θα λύσουν τα προβλήματα, που ήταν τόσο πολλά τα προηγούμενα χρόνια. Θα πρέπει να αρχίσουν από την κορυφή των δικών τους οργανισμών».



Ομάδα που αφορά: ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

15 σχόλια:

στις 23/11/2015 01:40
Ti eipe to palikari??poia omospondia???gia na min po poia kuvernisi??

στις 23/11/2015 09:42
MA ΦΥΣΙΚΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ... ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ... ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ... ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΟ ΧΑΛί... ΠΑΛΙ. ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΦΤΑΙΜΕ ΚΠΛ ΚΠΛ ΚΠΛ. ΟΥΣΤ!!!!!! ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΒΑΡΙΑ ΤΙΜΩΡΙΑ, ΠΙΟ ΞΕΦΤΙΛΑ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΠΙΑ. ΤΙΜΩΡΙΑ ΒΑΡΙΑ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ Ο ΙΔΙΟΣ! ΝΥΣΑΦΙ!

στις 23/11/2015 09:43
e kati eprepe na pei kapios kai valane to berg pou einai to agapimeno pedi tou PAO

στις 23/11/2015 09:55
Ως πότε θα ρίχνουμε τις ευθύνες στους άλλους;

στις 23/11/2015 10:51
κατι ειπες κορσο την ομδα με τα κοκκινα εχεις να πεις τιποτα?

στις 23/11/2015 12:54
Ρε κοκογαυροι.πατε καλα????εσεις τι κανετε τοσα χρονια κ σε ωρα αγωνα?? Οχι 1 ωρα πριν το παιχνιδι..αυτα που γινανε μετα ειναι επειδη ο σαββας διεταξε ν μην γινειποτε ο αγωνας ενω δεν γινοταν το παραμικρο στις κερκιδες.παλιοσαπιλες μην ασχολειστε εσεις που καταστρεψατε το ποδοσφαιρο.

στις 23/11/2015 12:55
τα σκατα οσο τα ανακατεβεις βρωμανε.και οι δυο σκατα ειναι οποτε μην ψαχνετε

στις 23/11/2015 13:58
ΡΕ ΚΡΑΣΑΚΙΑ, ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΣΕΙΣ..., ΑΣ ΗΤΑΝ ΕΙΠΑ ΚΙ Ο ΘΕΟΣ, ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ, ΤΙΜΩΡΙΑ ΒΑΡΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΑ ΝΑ ΠΟΝΕΣΕΙ Η ΤΣΕΠΗ... ΔΙΟΤΙ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ... ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΜΕΤΡΑ ΟΙ ΙΔΙΕΣ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΤΑΙΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΤΡΕΛΟΥΣ... ΣΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΤΟΥΣ. ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΕΙΣΤΕ ΕΣΕΙΣ... ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΠΩ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΓΙΝΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΑΙΣΧΗ... ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΠΙΟ ΤΡΙΤΟΚΟΣΜΙΚΗ ΧΩΡΑ. Υ.Γ. ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΜΕ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΥ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ, ΕΙΣΤΕ ΒΑΘΙΑ ΝΥΧΤΩΜΕΝΟΙ. ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ... ΟΠΩΣ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΥ ΜΑΛΤΑΣ ΒΑΛΕΤΑ-ΣΛΙΕΜΑ

στις 23/11/2015 14:00
ΚΡΑΣΑΚΙΑΣ... ΕΡΩΤΗΣΗ: ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ "ΕΥΡΩΠΑΙΟΙ", ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΗ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΧΩΡΑ ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΠΟΙΝΕΣ ΘΑ ΠΕΦΤΑΝΕ...?? ΕΠΙΜΕΝΩ ΣΤΟ ΣΕ "ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ"...

στις 23/11/2015 14:32
oloi ta idia skata eimaste kai ta idia tha ginondai panda..apla boithaei kai ayto to kologypaido gia episodia

στις 23/11/2015 20:30
milhse to ntouvari o stasoumugdala gia to allo to ntouvari

στις 23/11/2015 20:49
RE malaka,arxida ,stasoumugdala.poso paparas eisai.olo malakies grafeis.bges kamia bolta exo na gelampikareis

στις 24/11/2015 00:54
Να ευχαριστήσουμε τον θεό και τον Καρατζαφέρη!

στις 24/11/2015 14:52
gauroi tous thelate xekourastous gia simera....fate 7ara germaniki tora

στις 24/11/2015 15:06
Τι αλλο πρεπει να γινει για να διωξουμε μια και καλη τους αχαρακτηριστους που μια ζωη μας γαμανε την αισθητικη .Το ποδοσφαιρο ειναι αθλητισμος βαλτε το στο νου σας δεν ειναι η ιδιοκτησια σας.Ειμαστε και αλλοι που απλα θελουμε να παρακουληθησουμε ενα παιχνιδι και δεν μου αρεσει η κατασταση να φοβαμε στο γηπεδο.Λοιπον δεν εχει κανεις το δικαιωμα να στερει στον αλλο οτιδηποτε.ΑΣ ΜΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.