Σούπερ Λιγκ: Νέα απώλεια για ΠΑΟΚ

Σούπερ Λιγκ: Νέα απώλεια για ΠΑΟΚ



Δεύτερη συνεχόμενη εντός έδρας απώλεια για τον ΠΑΟΚ! Ο «δικέφαλος του Βορρά» ήρθε ισόπαλος 0-0 με τον Παναιτωλικό στην Τούμπα και συνεχίζει να αγνοεί τη νίκη από τις 25 Οκτωβρίου και το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό. Απίστευτη ευκαιρία των φιλοξενούμενων στο φινάλε.

Ούτε η διακοπή του πρωταθλήματος βοήθησε τον ΠΑΟΚ να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα. Η ομάδα του Ιγκόρ Τούντορ έμεινε στο 0-0 με τον Παναιτωλικό στην Τούμπα και γνώρισε τρίτη σερί βαθμολογική απώλεια.

Ο «δικέφαλος του Βορρά» ήταν απογοητευτικός στο πρώτο μέρος, με αποτέλεσμα να ακούσει τις αποδοκιμασίες από τον κόσμο. Οι Θεσσαλονικείς είχαν την υπεροχή στο πρώτο 20λεπτό, ωστόσο δεν μπορούσαν να δημιουργήσουν αξιόλογες ευκαιρίες, με εξαίρεση τη φάση του 7ου λεπτού, όπου ο Μπερμπάτοφ επιχείρησε να σκοράρει από το ύψος του πέναλτι, όμως ο Μάκος τον σταμάτησε.

Ο Παναιτωλικός ανέβασε ρυθμό και στο 38’ πήγε να πετύχει ένα απίστευτο γκολ, αφού μετά από δυνατή απομάκρυνση του Μύγα από την περιοχή του, η μπάλα πήρε τροχιά προς τα δίχτυα του Γλύκου, ο οποίος με υπερένταση έδιωξε σε κόρνερ!

Ο ΠΑΟΚ είχε μεγάλο πρόβλημα στη ανάπτυξη του παιχνιδιού και στο δεύτερο μέρος ο Τούντορ αποφάσισε να ρίξει στο ματς τον Πέλκα αντί του Αθανασιάδη. Η πρώτη φάση όμως ήρθε στο 58’ για τον Παναιτωλικό. Ο Βιγιαφάνες έφυγε στην αντεπίθεση αλλά γλίστρησε έχοντας μπροστά του μόνο τον Κίτσιου. Ένα λεπτό μετά το σουτ του Πέλκα, εντός περιοχής, κόντραρε πάνω στον Μύγα.

Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή, απείλησαν ξανά στο 78’ με νέο σουτ του Πέλκα και στο 80’ σπατάλησαν μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξουν το σκορ. Μετά από κάθετη του Μακ, ο Μπερμπάτοφ βρέθηκε απέναντι από τον Κυριακίδη, όμως το πλασέ του πέρασε άουτ.

Στο 87’ ο Βούλγαρος επιθετικός πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Κυριακίδης έδιωξε με γροθιές και στις καθυστερήσεις ο Παναιτωλικός «άγγιξε» το γκολ της νίκης. Ο Πάουλο βγήκε μόνος απέναντι στον Γλύκο αλλά δεν κατάφερε να πλασάρει, χάνοντας τεράστια ευκαιρία! Το 0-0 έμεινε μέχρι το φινάλε και ο ΠΑΟΚ μετράει πλέον 9 χαμένους βαθμούς σε έξι ματς στην έδρα του.



Ομάδες που αφορά: ΠΑΟΚ, ΝΤΕΡΜΠΙ

Σχολιασμός

29 σχόλια:

στις 22/11/2015 17:13
xa0ax0ax0ax0ax0axax0ax0ax0 poutsaaaaaaaaaaaaaa mpaougk

στις 22/11/2015 17:13
ta adelfika swmatia tou antihooliganou kai meta vgazete glwssa kai lete gia to panionio kai ton astera oti einai pouthenades...gia sas kai pollous allous eimaste alla egw koitazw to pinaka ths vathmologias kai panta me dikaiwnei...Savvidi fyge extes na glytwseis kai esena kai ta lefta sou!!!

[+]  PabloGarciaG4 στις 22/11/2015 17:17

στις 22/11/2015 17:23
RIKSE KANA KARKINO MALAKA VOULGARE MONO GIA AUTO EISAI SKATOPSYXA POU EUXESAI GIA KARKINOUS,PAOKIA VALTE MYALO ALLIWS MIA ZWH THA EISTE AMOIVADES,AYTOI EISTE ESEIS LETE YGEIA OTAN EISTE KALA KAI OTAN DE PAEI KATI KALA ME TON PAOK SAS MOIRAZETE KARKINOUS TO HTHOS SAS...

στις 22/11/2015 17:25
Για ακόμα ένα ματς πολύ κακός ο παοκ. Αντικειμενικα αν το δούμε ο Παναιτωλικός ήταν καλύτερος

στις 22/11/2015 17:31
ΣΑΝ ΝΑ ΕΒΛΕΠΑ ΣΕ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΤΟ ΠΑΟΚ-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΛΕΙΠΕ ΗΤΑΝ ΤΑ ΓΚΟΛ....

στις 22/11/2015 17:32
Καλά ποσο μαλάκας παίζει να ναι κάποιος για να εύχεται καρκίνους και αρώστιες.Άνανδροι τελείως.Πισογλέντες.

Όσο αναφορά το παιχνίδι ευχαριστούμε τον παοκ που κάθε σαββατοκύριακο μας προσφέρει τρελό γελιο.Πέρα από την πλάκα ο παναιτωλικός άξιζε τη νίκη

στις 22/11/2015 17:47
γκελα παλι ο παναιτωλικος

στις 22/11/2015 17:58
ΠΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ Ο ΠΑΟΚ ΟΤΑΝ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΤΟΥ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΑ ΣΠΑΝΕ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΞΕΝΥΧΤΑΔΙΚΑ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ,ΤΑ ΠΙΝΟΥΝ, ΚΕΡΝΑΝΕ ΓΚΟΜΕΝΕΣ ΣΦΙΝΑΚΙΑ, ΤΡΩΝΕ ΠΙΤΟΓΥΡΑ Κ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ..??

στις 22/11/2015 18:09
ΖΜΠΑΟΥΓΚΙΑ ΣΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΣΑΣ ΠΑΛΙ.

στις 22/11/2015 18:12
ααα ρε σαββιδη τους κοροιδευεις ολους..στηνεις τα ματς και παιρνεις τα φραγκα...Russian Buisness

στις 22/11/2015 18:51
ΜπαΟΥΓΚια τι εγινε ρε μπουγατσες με σκατα..; δεν πατε για νταμπλ φετος...; Χαχαχαχαχ Χαχαχαχαχ Χαχαχαχαχ οσο για σενα χομο σαπιενς της 4 που ευχεσαι καρκινους τι να σου πω ρε μπασταρδο..; σκουπιδι γεννηθηκες αποβρασμα θα πεθανεις

στις 22/11/2015 18:57
Το iq των μπαΟΥΓΚτζηδων λιγο - πολυ γνωστο οτι ειναι σαν τις θερμοκρασιες στην ανταρκτικη..δλδ μειον.. Οποτε μην ασχοληθει κανενας με τον μπαΟΡΚτζη απο πανω..μιλαμε για ατομο που τον λενε pablo garcia.. Ορκ της 4 ξεκαθαρα

[+]  t4sos στις 22/11/2015 19:19

[+]  manolis.S3 στις 22/11/2015 19:23

στις 22/11/2015 19:25
εαν εισαι τοσο μαλακας και συγκρινεις την κολοομαδα σου με τον θεσμο της οικογενειας τοτε εισαι πολυ μαλακας

στις 22/11/2015 19:51
Μετά λέει τους άλλους κομπλεξικους ο τ4σος χαχαχααχαχα

στις 22/11/2015 19:54
ΤΑΣΟ,ΚΑΤΑΠΙΕ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΜΠΟΥΓΑΤΣΑ. ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΓΕΜΙΣΗ ΕΙΧΕ ΣΗΜΕΡΑ?

στις 22/11/2015 19:54
Ναι ζηλεύουμε την υπερομαδα σας και τον κόσμο σας, ούτε λεωφορείο δεν γεμίζατε πάλι

[+]  antihooliganos στις 22/11/2015 20:15

στις 22/11/2015 21:18
τασουλα βουλγαρα καταπιε τα χυσια κουκλα μου..μαζεψετα που ειναι απλωμενα σε ολη σου την μαπα και καταπιετα... ναι ζηλευουμε που ειστε τεταρτο-πεμπτοι ΜΑΛΑΚΑ...ΤΟ ΒΡΗΚΕΣ... ζηλευουμε την τεραααστια ιστορια σας με τα 2 πρωταθληματα σε 100 χρονια.. ζηλευουμε τον απεραντο λαο των ΟΡΚ που εχετε... και τραβα και ΨΟΦΑ που ευχεσαι καρκινους παλιο αδερφαρα..φανταζομαι οτι εισαι τοσο λουγκρα που χεζεσαι πανω σου οταν εχεις πυρετο μλκ.. οχι να ευχεσαι και καρκινους..ΜΠΑΣΤΑΡΔΕ

στις 22/11/2015 21:35
Δυστυχως η το νοητικο επιπεδο καποιων ειναι σε βρεφικη ηλικια η ειστε οντως πιτσιρικαδες. Μονο καφριλα και κανενα σχολιο για τον αγωνα. Αυτο ειναι δυστυχως το επιπεδοο των Ελληνων οπαδων. Αλλος δυστυχως συνοπαδος μιλαει για καρκινους. Δηλαδη ρε φιλε αυτο που ευχεσαι ξερεις οτι καποια στιγμη μπορει να σουρθει στο κεφαλι; Ξεριες τι σημαινει καρκινος; Ρωτα εμενα που εχασα την μανα μου στα 48 οταν ημουν παιδι. Σε παρακαλω οχι μονο να μην ξαναναφερθειςσε τετοιες καταρες αλλα να ζητησεις και συγγνωμη οπως και εσεις οι αλλοι που βριζεται μανες και βριζετε αντεθνικα. Ντροπη και μονο ντροπη. Ηθελα να μιλησω για το ματς αλλα χαλαστηκα πολυ με αυτα που βλεπω να γραφονται. Το μονο που θα πω ειναι οτι καποια καλοπαιδα μεσα απο την ομαδα προσπαθουν να φαν τον Τουντορ. Αυτο ειναι το ρεζουμε και τιποτε αλλο. Υ.Γ.Αυτο το αθλιο

κατασκευασμα που λεγεται Ελληνικο ποδοσφαιρο που καταντησε ετσι με ευθυνη πρωτα του γαβρου και μετα του βαζελου πρεπει να σταματησει αν υπαρχει τσιπα. Εχει καταντησει κωμωδια κ

[+]  t4sos στις 22/11/2015 21:59

στις 22/11/2015 22:20
APLA TRAGIKOS alla dn itan kati pou dn perimename :)

στις 23/11/2015 03:58
northwind μην δινεις σημασια στο τ3sos οταν ηταν μικρος ,ακομα πιο μικρος δηλαδη εβλεπε στο διπλα κρεββατι να πειραζουν την μανουλα του που σερβιρε μπυρες τους καλεσμενους που ηταν ξεβρακωτοι..Μην δινετε σημασια παιδια το παιδακι εχει ψυχοπνευματικο προβλημα μετα απο ολα αυτα...εεε βαλε και τον παοκ οποτε καταλαβες...ρε συ t4 sos γιατι δεν γινοσουν Απολλων Καλαμαριας μπορει να εχει λιγοτερους οπαδους αλλα εχει μεγαλυτερη ιστορια θα μπορουσες να βγαλεις γλωσσα (οχι για πιπα παλι) σε κανενα Πανιωνιο...

στις 23/11/2015 12:14
τασουλα βουλγαρα σε δουλευουν ολοι ρε μαλακα...χααχαχαχχα

στις 23/11/2015 17:57
re malakismena ola edw mesa les kai eimai o theos kai oti pw tha ginei.. oti tha pathete karkino tha pathete dioti to karma kiverna ton planhth o nown noeitw

στις 23/11/2015 22:11
Σοβαρά τώρα οι παοκτσήδες δε βαρέθηκαν να βλέπουν μπάλα?

στις 24/11/2015 20:46
Μαλιστα... το καρμα κυβερνα τον πλανητη...,και δε ΜΕ λες ρε φιλαρακι τι λεει το καρμα? θα παρει φετος πρωταθλημα ο ΠΑΟΚ?....:)) στοκε!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.