Οριστική διακοπή στο ντέρμπι!

Οριστική διακοπή στο ντέρμπι!



Ο διαιτητής Παππάς αποφάσισε τη μη διεξαγωγή του ντέρμπι μετά τα όσα έγιναν εντός και εκτός του γηπέδου της Λεωφόρου! Κόλαση στο γήπεδο μετά τη λήξη!

Σαράντα πέντε λεπτά μετά την επίσημη ώρα έναρξης του ντέρμπι, ο διαιτητής Ανδρέας Παππάς αποφάσισε την οριστική διακοπή του ντέρμπι μεταξύ Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού. Μετά από έντονες διαβουλεύσεις, ο διαιτητής πήρε τη σχετική απόφαση για λόγους ασφαλείας, έπειτα από όσα έγιναν στη Λεωφόρο.

Υπενθυμίζεται ότι παίκτες του Ολυμπιακού δέχτηκαν επίθεση με φωτοβολίδες κατά το ζέσταμα, με μια εξ αυτών να πετυχαίνει τον Φινμπόγκασον!

Οριστική διακοπή στο ντέρμπι!Νωρίτερα, και συγκεκριμένα δύο ώρες πριν την προγραμματισμένη έναρξη του αγώνα, οπαδοί του Παναθηναϊκού συγκρούστηκαν με δυνάμεις της αστυνομίας έξω από το γήπεδο της Λεωφόρου.

Μετά το περιστατικό με τη φωτοβολίδα τα πνεύματα είχαν ηρεμίσει, ωστόσο με το που ανακοινώθηκε από τα μεγάφωνα ότι το παιχνίδι δεν θα διεξαχθεί, τα πράγματα ξέφυγαν!

Το πορτάκι στη θύρα των οργανωμένων έσπασε και αρκετοί οπαδοί μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο, όπου συγκρούστηκαν με τις δυνάμεις της αστυνομίας. Οι κουκουλοφόροι επιτέθηκαν με ότι έβρισκαν μπροστά τους, ενώ το χάος μεταφέρθηκε και σε κάποιες θύρες!

Οι ζημιές στο γήπεδο είναι πάρα πολλές ενώ η αστυνομία έχει προχωρήσει σε δέκα συλλήψεις.









Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
2.953.052.302.301.501.51.291.31
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
3.501.772.851.881.62
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.501.684.2530.00

Σχολιασμός

20 σχόλια:

στις 21/11/2015 20:20
χαχαχα καλα να παθετε βαζελες

στις 21/11/2015 20:24
ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΗΓΕ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ Ο ΕΣΣΙΕΝ ΚΑΙ ΔΙΕΚΟΠΕΙ ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 21/11/2015 20:24
Πουτανας Γιοι Παναθιναικοι

στις 21/11/2015 20:29
glitosate tin tesara poutanakia ante kai tou xronou

στις 21/11/2015 20:30
ΖΩΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

στις 21/11/2015 20:36
Pragmatikoi gyftoi!

στις 21/11/2015 20:52
ΛΥΤΡΩΤΗΣ Ο ΕΣΣΙΕΝ ΤΩΝ ΒΑΖΕΛΩΝ

ΑΝΤΕ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Ο ΒΑΖΕΛΟΣ

ΣΤΗΝ. Β. ΕΘΝΙΚΗ

στις 21/11/2015 21:10
βαζελες, ντροπη των οπαδων και ξεφτυλες....για αλλη μια φορα και σα χωρα μας κανατε ρεζιλι

στις 21/11/2015 21:12
ΡΕ ΑΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ Ο ΚΟΝΤΟΠΟΥΤΑΝΟΣ ΣΑΣ

στις 21/11/2015 21:15
ΑΗΔΙΑ-ΝΤΡΟΠΗ-ΑΙΣΧΟΣ!

στις 21/11/2015 21:38
klei oli elada pou exi tetia omada!

στις 21/11/2015 21:55
krima anagastikame na doume real - barcelona

στις 21/11/2015 22:16
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΡΙΤΟΚΟΣΜΙΚΗ ΧΩΡΑ.ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ,ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΙΣΠΑΝΙΑ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΜΥΤΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΠΑΝΑΝΙΑ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΑΙΣΧΗ.ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΩΝ ΟΠΑΔΩΝ ΚΛΠ... ΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΟ ΧΑΟΣ.

στις 21/11/2015 22:57
Γι'αυτό θα είμαστε μια ζωή λαός που θα ξεχωρίζει αρνητικά! Η Ρεάλ έφαγε 4 από την Μπαρτσελόνα αλλά δεν είδα κανένα οπαδό να σηκώνεται και να τα σπάει μέσα στο γήπεδο! Αυτά είναι απλά χουλιγκανισμός! Τέτοια ντροπή και τόσο αίσχος δεν έχω ξανανιώσει σαν έλληνας! Ελπίζω κανένας από αυτούς τους απολίτιστους να μην ξαναδεί ποδόσφαιρο σε γήπεδο!

στις 22/11/2015 00:22
ντροπή και αίσχος πλέον έχουν ξεφύγει όλα εδώ πέρα αίσχος άπλα τίποτα άλλο..

στις 22/11/2015 00:34
metaniwse o essien pou pige sthn ELLADA

στις 22/11/2015 12:34
στεναχωρησατε τον εσσιεν και να δειτε που θα το ριξει στο ποτο

στις 22/11/2015 13:29
re malakes to gamisame to thema gamw

στις 22/11/2015 14:58
Για όλα αυτά που συνέβησαν στο γήπεδο φταίει το μουνί ο Αλαφούζος και όχι οι οπαδοί του ΠΑΟ. Για δέκα ημέρες μην ξεχνάμε έκανε πλύση εγκεφάλου στους οπαδούς του ΠΑΟ για τον ορισμό του διαιτητή με αποτέλεσμα να οδηγηθούμε στα χθεσινά επεισόδια με θύματα το ποδόσφαιρο και τους υγιείς φιλάθλους. Αλαφούζο φύγε τώρα να δει ποδόσφαιρο η χώρα.

στις 22/11/2015 16:43
Τώρα ο αγώνας θα γίνει ποτέ;Ή θα πάρουμε το ματς στα χαρτιά;Πότε θα βγει απόφαση;

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.