Νέα «σφαλιάρα» για την Εθνική, έχασε και από το Λουξεμβούργο!

Νέα «σφαλιάρα» για την Εθνική, έχασε και από το Λουξεμβούργο!

Αφορά τον αγώνα ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ - ΕΛΛΑΔΑ


Πολύ περισσότερα από μια αλλαγή προπονητή απέδειξε ότι χρειάζεται η Εθνική Ελλάδας, η οποία ηττήθηκε με 1-0 από το Λουξεμβούργο στο ντεμπούτο του Σκίμπε στο πάγκο της.

Μετά τις δύο ήττες από τα Ν. Φερόε, η Εθνική μας ομάδα έχασε και από το Λουξεμβούργο (146ο στην κατάταξη της FIFA), καθώς γνώρισε εκτός έδρας φιλική ήττα με 1-0 στο ντεμπούτο του Σκίμπε στον πάγκο της.

Ο Γερμανός τεχνικός έχει αρκετή δουλειά μπροστά του ώστε να φτιάξει μια ομάδα που θα μπορέσει να διεκδικήσει την πρόκριση για τα τελικά του Μουντιάλ. Το γκολ της νίκης για το Λουξεμβούργο πέτυχε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γιοακίμ, χαρίζοντας στην ομάδα του την πρώτη νίκη της ιστορίας της κόντρα στη «γαλανόλευκη».

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα μπήκε ορεξάτα στο πρώτο μέρος και «άγγιξε» το γκολ στο 3ο λεπτό του αγώνα, έχοντας δοκάρι με πλασέ του Μήτρογλου. Δύο λεπτά μετά ο επιθετικός της Μπενφίκα είχε νέα καλή στιγμή με άστοχο σουτ, ενώ στο 8’ ο Καπίνο χρειάστηκε να επέμβει, αποκρούοντας το σουτ του Ντελγκάντο.

Η Εθνική έδειξε διάθεση στο πρώτο μέρος και δημιουργούσε κάποιες καλές στιγμές για γκολ, ωστόσο είχε πρόβλημα στην τελική προσπάθεια. Στο 28’ ο Καρέλης είχε χαμένο τετ-α-τετ ενώ στο 31’ ο Μήτρογλου δεν κατάφερε να νικήσει τον Ζουμπέρ, ο οποίος πραγματοποίησε εντυπωσιακή απόκρουση με το ένα χέρι. Έξι λεπτά μετά η προσπάθεια του Πέλκα κόπηκε από τους αμυντικούς, ενώ στο 40’ ο Χολέμπας επιχείρησε δυνατό σουτ, με τη μπάλα να φεύγει λίγο πάνω από το δοκάρι.

Στο δεύτερο μέρος ο Σκίμπε πέρασε στο ματς τον Τζιόλη αντί του Πέλκα και γύρισε το σύστημα από 4-4-2 σε 4-2-3-1, αλλαγή που δεν βοήθησε στο ελάχιστο. Η «γαλανόλευκη» παρουσίασε την ίδια προβληματική εικόνα που έδειξε σχεδόν σ’ όλα τα παιχνίδια των προκριματικών, μην μπορώντας να δημιουργήσει αξιόλογες ευκαιρίες.

Το Λουξεμβούργο έφτασε κοντά στο γκολ στο 54’, όταν ο Γιοακίμ βρέθηκε με τη μπάλα στο ύψος της μικρής περιοχής, ωστόσο το πλασέ του ήταν άστοχο. Η Ελλάδα απάντησε στο 58’ με μακρινό σουτ του Σάμαρη, το οποίο απομάκρυνε ο Ζουμπέρ. Ο ρυθμός του αγώνα ήταν κακός και το παιχνίδι κυλούσε χωρίς αξιοσημείωτες φάσεις.

Η προειδοποιητική βολή για το Λουξεμβούργο ήρθε στο 85’, όταν ο Τιλ έστειλε τη μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Καπίνο. Έξι λεπτά μετά, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σκοράρουν με τον Γιοακίμ, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 1-0, χαρίζοντας στην ομάδα του τη νίκη. Ο Μπενσί έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Γιοακίμ κατάφερε να σκοράρει με προβολή προ του Παπαδόπουλου, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Λουξεμβούργο: Ζουμπέρ, Σανό, Φίλιπς (67' Παγιάλ), Γκέρσον (76' Τιλ), Μάρτινς (63' Ντα Μότα), Μπενσί (93' Σνελ), Γιοακίμ, Μαλζέ, Ντελγκάντο, Μουτς (84' Χολτέρ), Γιανς.

Ελλάδα: Καπίνο, Τζαβέλλας, Παπαδόπουλος, Σιόβας (78' Μόρας), Βύντρα, Χολέμπας (69' Αραβίδης), Ταχτσίδης, Σάμαρης, Πέλκας (46' Τζιόλης), Καρέλης, Μήτρογλου.





Στοιχεία για τον αγώνα: ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ - ΕΛΛΑΔΑ
1Χ2OverUnder1X12X2
5.603.401.472.051.502.121.161
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
6.251.871.982.001.55
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.751.653.7530.00

Σχολιασμός

42 σχόλια:

στις 13/11/2015 20:36
megalos proodos gia to agones.gr vazoun kai live streaming

στις 13/11/2015 20:39
den xeresai o allos den exei na faei tha faei sta brisidia thn ellada

στις 13/11/2015 20:41
bravo sto site pou evale ton agwna an kai den tha ton dw

στις 13/11/2015 20:52
Αν και δεν εχω κολυρια για να αντεξω να δω τον αγωνα...μπραβο στο σαιτ..

στις 13/11/2015 21:00
Η ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΤΗ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΕΝΑ ΓΚΟΛ.

στις 13/11/2015 21:10
Ο ΧΟΛΕΜΠΑΣ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΜΑΡΑΝΤΟΝΑΣ?

στις 13/11/2015 21:13
skata pezume

στις 13/11/2015 21:19
ΡΕ ΤΗ ΓΙΔΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΑΚΟΥΝΑΚΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΣΟΥΤΑΡΟΥΝΕ ΚΑΛΑ ΠΟΣΟ ΜΛΚΕΣ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ

στις 13/11/2015 21:19
ΟΧΙ ΜΕΣΣΙ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΑΚΟΥ ΜΑΡΑΝΤΟΝΑ

στις 13/11/2015 21:21
43% ΚΑΤΟΧΗ ΤΟ ΛΟΞΕΜΒΟΥΡΓΟ ΚΑΙ 57% ΕΧΕΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΓΚΟΛ ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ

στις 13/11/2015 21:26
ΘΑ ΦΑΜΕ ΓΚΟΛ ΑΠΟ ΤΟ ΑΔΕΡΦΑΚΙ ΤΩΝ ΝΗΣΙΩΝ ΦΕΡΟΕ ΤΟ ΛΟΞΕΜΒΟΥΡΓΟ ΚΑΙ ΘΑ ΓΕΛΑΝΕ Η ΠΕΤΡΕΣ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΔΙΑΔΟΧΙΚΗ ΦΟΡΑ ΠΩ ΠΩ

στις 13/11/2015 21:49
ΣΤΗΣ ΤΡΙΠΛΕΣ Ο ΣΑΜΑΡΗΣ ΚΑΙ Ο ΧΟΛΕΜΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΟΙ ΣΤΟ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝΕ ΓΚΟΛ ΤΟΥΣ ΠΟΝΑΕΙ Ο ΠΙΣΙΝΟΣ ΕΛΕΟΣ

στις 13/11/2015 22:00
THA MPEI KAMIA DIWKSH ME TA LIVE STREAMING KAI THA MAS KLASEI TA ARXIDIA

στις 13/11/2015 22:01
Bravo το δείχνει και σε hd.

στις 13/11/2015 22:17
ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΣΟΒΑΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ ΤΗ ΤΟΥΣ ΠΕΡΕΣΑΤΕ !!!!!!!!!!!!!

στις 13/11/2015 22:21
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΦΑΓΑΝΕ ΤΑ ΜΟΥΛΑΡΙΑ ΓΚΟΛ ΣΤΟ 90+1 ΧΑΧΑΧΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΟΞΕΜΒΟΥΡΓΟ ΤΑ ΕΛΕΓΑ ΕΓΩ

στις 13/11/2015 22:21
αισχος

στις 13/11/2015 22:23
ΟΛΗ Η ΠΑΙΚΤΕΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΙΟΒΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΑ ΚΑΘΙΚΙ ΣΚΙΜΠΕ ΕΛΕΟΣ ΕΒΑΛΕΣ ΤΗΣ ΚΑΤΣΙΚΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝΕ ΝΑ ΤΡΕΞΟΥΝΕ ΚΑΙ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

στις 13/11/2015 22:24
emetos

στις 13/11/2015 22:26
ΑΠΛΑ ΚΑΝΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ...ΕΙΜΑΣΤΕ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑΜΕ ΓΙΟΥΡΟ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΗΚΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΩΣΤΑ...ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΣΤΕ,ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΗΣ Κ ΟΧΙ ΤΟΥ ΜΕΛΛΟΝΤΟΣ.ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΕΤΣΙ Η ΕΘΝΙΚΗ

στις 13/11/2015 22:28
ΣΥΝΗΘΗΣΑΜΕ ΣΤΙΣ ΗΤΤΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΛΛΑΖΕΙ

στις 13/11/2015 22:29
ΤΕΜΠΕΛΙΔΕΣ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΠΕΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΣΤΕΡΙ ΤΟΤΕ ΙΣΩΣ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΛΛΙΩΣ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ

στις 13/11/2015 22:34
ΑΧΡΗΣΤΟΙ ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ ΦΙΓΟΥΡΑΤΖΗΔΕΣ ΧΑΣΑΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ. ΦΥΓΕΤΕ ΑΜΕΣΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ.

στις 13/11/2015 22:35
ΩΡΑΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΜΙΚΡΟΥΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝΕ ΣΤΟ U21 KAI U19 ΘΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΟΥΝΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΑΝ ΠΑΙΞΟΥΝΕ ΣΤΟΝ ΑΝΔΡΙΚΟ Η ΜΙΚΡΟΙ ΘΑ ΝΙΚΗΣΟΥΝΕ ΑΛΛΑ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΙΑ

στις 13/11/2015 22:36
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 13/11/2015 22:49
Ντροπη μονο!!!

στις 13/11/2015 22:56
kala pou den to eida

στις 13/11/2015 23:54
Χαχαχα χαχαχα Χαχαχαχαχχ Χαχαχαχαχχ Χαχαχαχαχχ Χαχαχαχαχχ Χαχαχαχαχχ

στις 13/11/2015 23:55
Οποιος ξερει εστω και λιιιγο μπαλα.. Οποιος αγαπαει να βλεπει το καλο ποδοσφαιρο... Τοτε εχει σταματησει εδω και τουλαχιστον πεντε χρονια να βλεπει την εθνικη

στις 14/11/2015 00:21
Χαιρομαι μονο για την πικρα που καταπινουν μονορουφι οι ελληναρες που το πανε καθαρα τυφλα και εθνικιστικα.. Αμπαλα κατσικια αν δεν εχεις ομαδα και εισαι τσιρκο θα τρως πουτσα...οπως τωρα η ελλαδα.. Καλο πατο...

στις 14/11/2015 01:33
malakas mia zoi

στις 14/11/2015 02:11
Αν δεν αγαπάς αυτό που κάνεις, αν δεν έχεις καρδιά νικητή, αν δεν βάζεις την ομάδα πάνω από το εγώ, τότε δεν πρέπει να παιζεις ποδόσφαιρο... η ομάδα του 2004 όπως είναι τωρα, παλαίμαχοι, θα κέρδιζε σήμερα...

στις 14/11/2015 04:21
an den to katalavate na sas to dwsw na to kltvaite...to mats to sthsane oi idioi tha valane kana stoixhma gia na ta konomhsoune etsi kai alliws filiko einai as vgaloun to kati tis ta paidia me 6 apodosh kiolas vgalane kala tha lega.

στις 14/11/2015 08:33
Καφενειο η Ελλας.....

στις 14/11/2015 13:14
Χολεμπας, στοίβας,μανωλας, παπασταθοπουλος τετράδα πίσω από αριστερά προς δεξιά. Φορτουνης Κυριάκος, τοροσιδης τριάδα σε ευθεία στο κέντρο. Σαμαρης κ κονε μπροστά από τη τριάδα κ μπροστά ο μητρογλου. 4-3-2-1. Σαμαράς ότι κ κατάσταση να ναι άμα δε μπορεί ο μητρογλου. Χριστοδουλοπουλος κ Μανιάτης αν γυρίσει αγωνιστικά να καλύπτουν θέση στο κέντρο αν λείπει κάποιος. Αν λείπει κάποιος από τη τετράδα πίσω ο τοροσιδης παίζει κ στις δύο άκρες.ας ξυπνήσει κάποιος τους μαλακές που έχουμε 14 παίκτες που μπορούν να παίζουν μαζί κ να μας δίνουν νίκες κ οι καθυστερημενοι παίζουν με τζιοληδες,ταχτσιδηδες,Τζαβέλας, βυντρα κλπ.έλεος με τους καθυστερημενους που έχουν μαζευτεί στην ομοσπονδία και στο παγκο.

στις 14/11/2015 17:01
μου ξεκιναει με τον βυντρα! παμε καλα ρε;

στις 14/11/2015 17:01
εθνικη μυκονου οχι εθνικη ελλαδος!

στις 14/11/2015 17:02
και θα φαμε καμια 4αρα απο τους τουρκαλαδες τωρα

στις 14/11/2015 17:20
ta pragmata exoun 3efigei..! apla tragikoi distixos gia alli mia fora..>! ego prosopika stenaxorieme na vlepo pedia me toso talento aplos na min theloun na pe3oun gia to enthosimo..! dn eimai ellinaras alla ama dn goustaroun na figoun..! ama theoroun oti pernoun liga lefta to mpoulo.>! to xa me pei DN FTEEI O PROPONITIS otan dn mporeis na valeis tetatet kai apokalise epithetikos.!

στις 14/11/2015 20:16
ΕΔΩ ΧΑΣΑΜΕ ΕΝΤΟΣ ΚΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΨΑΡΑΔΕΣ ΤΩΝ ΝΗΣΙΩΝ ΦΕΡΟΕ Η ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΞΕ?ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ ΑΝ ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΦΙΛΙΚΟ ΜΕ ΤΟ ΣΑΝ ΜΑΡΙΝΟ ΘΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΚΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ?

στις 14/11/2015 23:08
Τατουάζ, φωτογραφίσεις, Μύκονος live tv και δηλώσεις, μόνο δηλώσεις, γιατί στο γήπεδο κότες. Μια ο Μήτρογλου έδεσε τα κορδόνια του 3-4 φορές μη τυχόν και σκοντάψει. ο Σάμαρης την έχει δει πολύ βεντέτα και έφτιαχνε τις κάλτσες του 5-6 φορέςκαι στο παιχνίδι κότα,ο Βύντρα δεν κάνει ούτε για τοπικό, ο Τζιόλης είναι πολύ αργός και δεν κάνει, γενικά όλοι οι παίχτες της Εθνικής αν εξαιρέσουμε τους απόντες και άλλους δύο που έπαιξαν χθες είναι άμπαλοι, άνευροι, γενικώς άχρηστοι, στο μόνο που είναι χρήσιμοι είναι στο mykonow live tv γι αυτό να πάρουν δρόμο γιατί το εθνόσημο θέλει πίστη, η πίστη θέλει ψυχή και αυτά τα καταθέτεις στο γήπεδο και όχι στις παραλίες της Μυκόνου.

στις 15/11/2015 17:11
ΑΣΣΑΡΑ οπως το ειπα αλλα και το επαιξα και 50$ δικα μου !

Να φτιαξουμε μια μικτη μηπως και μας νικησουν αλλα λιγο δυσκολο

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.