Σούπερ Λιγκ: Γκέλα… ολκής για ΠΑΟΚ στην Τούμπα!

Σούπερ Λιγκ: Γκέλα… ολκής για ΠΑΟΚ στην Τούμπα!



Σε γκέλα ολκής υπέπεσε ο ΠΑΟΚ! Ο «δικέφαλος του Βορρά πέτυχε τρία γκολ στην Τούμπα κόντρα στον ουραγό Πανθρακικό, όμως δεν κατάφερε να κερδίσει (3-3), χάνοντας νέο βαθμολογικό έδαφος στην Σούπερ Λιγκ. Αποδοκιμασίες στο φινάλε από τους οπαδούς των γηπεδούχων.

Σε ένα τρομερό ματς με έξι γκολ και αρκετές φάσεις, ΠΑΟΚ και Πανθρακικός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 3-3 στην Τούμπα, αποτέλεσμα που είναι πιθανό να φέρει εξελίξεις στον «δικέφαλο του Βορρά». Από δύο γκολ πέτυχαν οι Ροντρίγκες (14’, 47’) και Μπαικαρά (42’, 77’), ενώ Αθανασιάδης (61’) και Παπαγεωργίου (25’) πέτυχαν τα άλλα τέρματα της αναμέτρησης.

Ο ΠΑΟΚ, που προέρχονταν από ήττα-μισό αποκλεισμό από την Κράσνονταρ στο Γιουρόπα Λιγκ, είχε τον απόλυτο έλεγχο στο ξεκίνημα του αγώνα και στο 14’ κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Ροντρίγκες. Ο Μακ βρήκε με ωραία κάθετη τον Κίτσιου, αυτός έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και ο Ροντρίγκες από το ύψος του πέναλτι, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή, όμως ο Πανθρακικός κατάφερε να σκοράρει στην πρώτη του ευκαιρία στο ματς, ισοφαρίζοντας το σκορ σε 1-1 στο 25’. Σκόρερ ο Παπαεωργίου, ο οποίος επιχείρησε το δυνατό σουτ από δύσκολη θέση, στέλνοντας τη μπάλα στο δοκάρι και ύστερα στα δίχτυα του Γλύκου.

Οι φιλοξενούμενοι άντεξαν στη συνέχεια την πίεση του ΠΑΟΚ και στο 42’ ολοκλήρωσαν την ανατροπή με ωραία κεφαλιά του Μπαικαρά, έπειτα από σέντρα του Ποτουρίδη. Οι Θεσσαλονικείς δεν μπόρεσαν να ισοφαρίσουν πριν το ημίχρονο αλλά το κατάφεραν με το… καλησπέρα στο δεύτερο μέρος. Στο 47’, ο Χαρίσης έκανε μακρινή μπαλιά για τον Ροντρίγκες, ο οποίος ξεμαρκαρίστηκε ωραία και νίκησε τον Πασχαλάκη, «γράφοντας» το 2-2.

Η ομάδα του Τούντορ πίεσε για το 3ο γκολ, έχοντας μεγάλη στιγμή στο 53’ με τον Μακ, ενώ στο 55’ οι γηπεδούχοι φώναξαν για χέρι του Παπαγεωργίου μέσα στην περιοχή. Η πίεση του ΠΑΟΚ απέδωσε καρπούς στο 61’, με τον Αθανασιάδη να κάνει το 3-2 με ωραίο κοντρόλ και όμορφο γυριστό σουτ, έπειτα από σέντρα του Σκόνδρα.

Ο Μακ συνέχιζε να χάνει ευκαιρίες, έχοντας χαμένο τετ-α-τετ στο 68’ και στο 77’ ο Πανθρακικός εκμεταλλεύτηκε ξανά τα αμυντικά προβλήματα των γηπεδούχων, ισοφαρίζοντας το σκορ σε 3-3! Ο Βάλτερ βρήκε με τρομερή μπαλιά τον Μπαικαρά, ο οποίος έπιασε την κεφαλιά και ισοφάρισε για 3η φορά το σκορ.

Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι είχαν δύο μεγάλες ευκαιρίες με τον Ντιγκινί (80’, 90+2’) για να «κλέψουν» τη νίκη, με το 3-3 να μένει μέχρι το φινάλε. Φυσικά το αποτέλεσμα προκάλεσε τις αποδοκιμασίες του κόσμου, ενώ ο Ιβάν Σαββίδης ήταν ιδιαίτερα προβληματισμένος για την εικόνα της ομάδας.

Με το βαθμό της ισοπαλίας, ο ΠΑΟΚ έφτασε τους 15 βαθμούς και βρίσκεται πλέον στο -15 από την κορυφή. Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, ο «δικέφαλος του Βορρά» κινδυνεύει να βρεθεί στο -5 από την 4η ΑΕΚ ή να τον ξεπεράσει ο Αστέρας στην 5η θέση της βαθμολογίας. Στον αντίποδα, ο Πανθρακικός έφυγε με σπουδαίο βαθμό από την Τούμπα και έφτασε τους 4, παραμένοντας στην τελευταία θέση, χωρίς νίκη μετά από 10 αγωνιστικές.



Ομάδες που αφορά: ΠΑΟΚ, ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

Σχολιασμός

39 σχόλια:

στις 08/11/2015 19:29
AXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAX

στις 08/11/2015 19:30
lol

στις 08/11/2015 19:31
γκελα για τον πανθρακικο... :(

μπαΟΥΓΚια ΚΛΑΨΤΕ γαμω την Μπαναγια σας... εκει στον πατο μαλακες..να τρωτε την μια πουτσα μετα την αλλη, και αντι να δειτε τα χαλια σας οτι ειστε ενα καφενειο...ενα μπουρδελο και μισο.. καθεστε και νιωθετε και αδικημενοι.. σας αξιζει να ζειτε στην καταντια και στην ξεφτιλα..βουλγαροι..

στις 08/11/2015 19:31
Άλλη μια γκέλα στην σεζόν.....για τον πανθρακικο

στις 08/11/2015 19:32
το ελεγα και θα το λεω.. ειστε μια μεσαια ομαδα... οταν το παρετε πρεφα και ξυπνησετε ισως αλαξετε.. ΠΡΟΒΑΤΑ... ΒΕΛΑΞΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ...

στις 08/11/2015 19:33
ο υμνος του μπαΟΥΓΚ...

https://www.youtube.com/watch?v=7ICDn5S1iLc

ΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧ

στις 08/11/2015 19:34
Paokaraaaaaaa !!!!!! Omadara eisai trelaaaaaa!!!!! Gt giouxarate story telos re paidia. 3 gkolares balance kai apisteuto theama parousiasame

στις 08/11/2015 19:34
Balame#

στις 08/11/2015 19:34
Paokaraaaa!!!!! Eisai trelaaaaa!!!! Poronwmai agriaaa!!!!

στις 08/11/2015 19:35
O olympiacos ftaiei pou irthame isopalia to sapio katesthmeno!!!

στις 08/11/2015 19:41
ο παοκ είναι μια ιστορική ομάδα της βοριάς ελλάδας και oxi μόνο πλέον έχει και ένα πρόεδρο που βάζει αρκετά λεφτά απλά δεν έχει καταλάβει ακόμα ότι να φτιάξεις μια μεγάλη ομάδα δεν χρειάζοντε μόνο λεφτά .ευχομε σύντομα ο παοκ να βρει το δρόμο του . δεν χρειαζετε ιρονίες ούτε βρισιές από άλλους οπαδούς η φιλάθλους άλλων ομάδων γιατί ο παοκ δεν είναι ούτε ο π.α.ο του αλαφούζου ούτε η α.e.κ. του μελισανίδη που κοροϊδεύουνε τους φιλάθλους.

στις 08/11/2015 19:57
Marie ton melisanidh mhn to pianeis sto stoma sou

στις 08/11/2015 20:03
έχουμε δημοκρατία και μπορούμε να μιλάμε ελευθερα και να πούμε την άποψη μας ελευθερα μας προστατεύει το σύνταγμα και μπορώ να σου κάνω μήνυση που μου απαγορεύεις να μην λέω την άποψη μου.ΖΉΤΩ Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΊΑ

στις 08/11/2015 20:06
Πως να τον πιασεις με τα χερια λερωνεσαι,,,ξυπνα

στις 08/11/2015 20:08
Εδω μαριε εισαι λαθος,δημοκρατια δεν ειναι αυτο που θελουμε ,,,,,

στις 08/11/2015 20:09
Paidia mhn lete polla gia ton melisanidh giati tha mpleksete. Filika.

στις 08/11/2015 20:10
Ξυπνα το πρωι και κοιταξου στον καθρεπτη,, και χαμογελα αν τα καταφερνεις σου αξιζουν πολλλλλα μπραβο απο εναν ελληνα ...

στις 08/11/2015 20:11
Ασε μας ρε μεγαλε και εσυ με τον μελισανιδη σου ,,αντε πανε κουρεψου

στις 08/11/2015 20:21
Πράσινα φοράνε αυτοί που σας πηδάνε.

στις 08/11/2015 20:32
ANTE RE KOLOPOYSTOI OLOI...PAOK EIMASTE K ANTE GAMITHITEEEEEEEEEEEEEEEEEE OLI

στις 08/11/2015 20:35
ΡΟΥΦΙΑΝΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...ΑΔΕΡΦΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΟΥΤΣΑΣ Κ ΕΣΕΙΣ ΒΑΖΕΛΑΚΙΑ ΠΡΑΣΙΝΑ ΦΟΡΑΤΕ Κ ΠΗΔΙΟΣΑΣΤΕ ΑΠΟ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ..ΠΑΡΕΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ Ο ΚΟΛΟΣ ΣΑΣ ΠΡΑΣΙΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΛΟΔΑΧΥΛΑ ΠΟΥ ΒΑΖΕΤΕ ΒΑΖΕΛΟΑΔΕΡΦΕΕΕΣΣΣΣΣΣΣΣ

στις 08/11/2015 20:36
ΠΡΩΤΟΙ ΣΤΙΣ ΦΑΠΕΣ...

στις 08/11/2015 20:39
MARIOS 1980 ΜΙΛΑΣ ΣΩΣΤΑ ΡΕ ΦΙΛΕ Κ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ...ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ Ο.Σ.Φ.Π. ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΙΛΑΕΙ ΣΩΣΤΑ.ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΩΣΤΟΣ ΝΑΙ ΕΧΕΤΕ ΜΑΚΡΑΝ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΤΡΕΛ.ΑΙΝΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΒΡΙΖΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ

στις 08/11/2015 21:13
ΡΕ ΤΟΥΣ ΔΩΣΑΜΕ ΤΟ ΒΑΘΜΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΜΕΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ Α'. ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΙΣΤΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ! ΠΑΛΙ ΜΕ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟΥΣ ΠΑΛΙ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΘΑ'ΝΑΙ!

στις 08/11/2015 21:23
Stasumugdala τον κωλο σου εσκισες με τον ΠΑΟΚ. Τα βυζια σου τραβας απο την χαρα σου με καθε γκελα που κανει ο ΠΑΟΚ. Αληθεια τοσο πολυ τον φοβασαι χαζογαυροπροβατινα του κερατα ??? 'Η μηπως ζηλευεις που παιζει και αγωνιζεται τιμια και ας κανει γκελες ενω παρα τα τσιγκινα πρωταθληματα της δικια σου μπουρδελομαδας δεν την σεβεται κανενας γιατι ολοι εχουμε ματια και βλεπουμε. Μαθε λοιπον χαζο ξιπασμενο γιδι, εσυ και οι ομοιοι σου, οτι αν παρακολουθουμε ποδοσφαιρο και υποστηριζουμε μια ομαδα ειναι γιατι μας αρεσει ο αθλητισμος και μας αρεσει να βλεπουμε αθλητες να αγωνιζονται τιμια και οχι αλητες να παιρνουν γιαλαντζι νικες και πρωταθληματα. Τραβα τωρα φαε κανα μυγδαλο και σαλτα και γαμησου.

στις 08/11/2015 21:24
stasoumugdala gamiete h mana sou me oli tin toumba malaka kologavre

στις 08/11/2015 22:07
Γελαω με τα χαλια σας μπαουγκια...παντα τετοια βουλγαροι

στις 08/11/2015 22:29
kala o paok anastenei nekrous xa0ax0ax0ax0ax0ax0ax0 ti gkela einai auth

στις 08/11/2015 22:33
Αφού δεν χάσανε ικανοποιημένοι να έιναι.Μεγάλη μπάλα ο Πάνθραξ! Δικαιόυτο το τρίποντο,αφού ειδικότερα στο τελευταίο 15λεπτο αυτός ήταν που πίεζε για το τέταρτο γκολ και έχασε δύο μεγάλες ευκαιρίες να το πάρει...φανταστικά τα γκολ του! Υ.Γ.Το πέναλτι είναι Μαρς που δεν έδωσε στον Παοκ.

στις 08/11/2015 22:43
Παιδια ενταξει..περα απο τν χαβαλε... Για μπαοκ...καλα τα πηγε... Χαχαχαχαχχ

στις 08/11/2015 22:53
ΑΧΡΗΣΤΟΙ ΕΝΑ.

στις 08/11/2015 23:41
Από όλα τα σχόλια αυτό που ξεχωρίζει του Mario 1980. Μπράβο ρε μάγκα, κατέχεις από τόπι. Μπράβο!

στις 08/11/2015 23:55
Vathmologikh apwleia ektos programatos .gia ton panthrakiko..

Ti na peis tr akoma gelame me th 3eftila xaxaxa

στις 09/11/2015 00:02
Παντα η μπαοκαρα προσφερει γελιο ρε dimi

στις 09/11/2015 00:52
Ρε παιδια... Η μπαουγκαρα...ξερετε..η ομαδα η καθαρη...που ειναι παντα αδικημενη μωρε..που επρεπε να εχει εξι με εφτα τσαμπιονς λιγκ , πεντε ουεφα, τρια διηπειρωτικα και 55πρωταθληματα.. Η υπερομαδα που παει κοντρα στο κατσεστημενο...σημερα ο προεδρος της ηταν με τον διαιτητη τον κακο..και μαλλον θα παρει ποστο στην παε... Χαχαχα Χαχαχαχαχ Χαχαχαχαχ ετσι ισως στον αλλο γυρο να νικησουν τον πανθρακικο..

στις 09/11/2015 14:23
xaxaxaxaxaxa dn thelo kan na kra3o ..! xaxaxa krazoun oi alloi gia mena .>! re ton paok..! pantos exete poli kali omada ektos gipedou ...!

στις 09/11/2015 16:56
ολους τρελλα σας πουλαμε.... και κουβα σας στελνουμε!!!! κραξτε ελευθερα!!!!

στις 09/11/2015 19:42
θα ητανε λεει ο παοκ 2 δυναμη στην ελλαδα οπως και εγινε χαχα.και 10 ομαδεσ να πεσουνε ο παοκ θα ειναι παοκ Αν οχι φετοσ ποτε?οταν ανεβουμε και εμεις Μραβο στον Αστερα

στις 10/11/2015 10:02
nai re einai 2 dinami ..! stin propaganda kai sta psemata..! 1os einai o tsipras ..! asinagonistos o alexis .! alla se 2/3 xronia ama sinexisoun etsi tha ton ftasoun...!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.