Αλαφούζος: «Το πρωτάθλημα θα κριθεί στα δικαστήρια»

Αλαφούζος: «Το πρωτάθλημα θα κριθεί στα δικαστήρια»



Αιχμές για την ομαλή διεξαγωγή του πρωταθλήματος άφησε ο Γιάννης Αλαφούζος, ο οποίος τόνισε ότι με αυτές τις συνθήκες, καμία ομάδα, πλην του Ολυμπιακού, δεν μπορεί να διεκδικήσει τον τίτλο. «Μπαίνουμε σε νέα εποχή, επιτυχημένο το έργο του Αναστασίου», τόνισε.

«Το πρωτάθλημα θα κριθεί στα δικαστήρια». Αυτή ήταν η ατάκα του Γιάννη Αλαφούζου, στο περιθώριο της παρουσίασης του Αντρέα Στραματσιόνι από την «πράσινη» ΠΑΕ. Ο πρόεδρος του Παναθηναϊκού έκανε λόγο για συστηματική αλλοίωση και κάλεσε την Πολιτεία να πάρει τα μέτρα της:

«Το πρωτάθλημα θα κριθεί στα δικαστήρια. Με τις συνθήκες που διεξάγεται στην Ελλάδα το πρωτάθλημα δεν μπορούμε να το κερδίσουμε στο γήπεδο. Υπάρχει συστηματική αλλοίωση που δεν πρόκειται να αλλάξει. Από την πρώτη στιγμή στόχος μας είναι να αποδοθεί δικαιοσύνη, και η πολιτεία να πάρει τα μέτρα της. Τότε ο Παναθηναϊκός όπως και η ΑΕΚ και ο ΠΑΟΚ θα μπορούν να κερδίσουν το πρωτάθλημα».

Όσον αφορά την πρόσληψη του Αντρεά Στραματσιόνι, ο Γιάννης Αλαφούζος τόνισε:

«Γνωρίζετε τον καινούργιο μας προπονητή τον κύριο Στραματσιόνι. Η επιλογή του έγινε με βάση το πλάνο μας που έχει ξεκινήσει από το 2013, ενώ ταιριάζει απολύτως με τη φιλοσοφία μας. Αυτή είναι να εξελίσσουμε νέους Έλληνες ποδοσφαιριστές και όχι μόνο, να εκμεταλλευόμαστε έμπειρους παίκτες που φέρνουμε στην Ελλάδα λόγω του μεγάλου ονόματος της ομάδας. Ο κύριος Στραματσιόνι έχει ακριβώς την ίδια φιλοσοφία με εμάς, έχει δουλέψει σε μεγάλες ακαδημίες όπως της Ρόμα και της Ίντερ, ενώ παρά το νεαρό της ηλικίας του έχει παραστάσεις από μεγάλες ομάδες στο δύσκολο πρωτάθλημα της Ιταλίας

Ανυπομονούμε να ξεκινήσουμε τη συνεργασία μας με τον κύριο Στραματσιόνι. Θα ήθελα σε αυτό το σημείο να ευχαριστήσω και δημοσίως τον Γιάννη Αναστασίου. Θεωρώ απολύτως επιτυχημένο το έργο του, φυσικά και έγιναν λάθη αλλά είναι μέσα στη ζωή. Πλέον γυρίζουμε σελίδα και μπαίνουμε στη νέα μας εποχή
».



Ομάδες που αφορά: ΕΛΛΑΔΑ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Σχολιασμός

22 σχόλια:

στις 08/11/2015 18:35
Σωστος.

στις 08/11/2015 18:44
Alafouze skase

στις 08/11/2015 18:51
Alafouzo eisai to megaluterro lamogio pou perase.koita pare kana paixtH tis prokopHS kai ase tis malakies!

στις 08/11/2015 18:51
O skai einai megaliterh egklhmatikh organwsh apo Ron olympiaco via na keme then alitheia

στις 08/11/2015 18:57
Αλαφούζε βούλωνε γελάνε τα σπουργίτια με τα χάλια σου.. έχεις καταντήσει το βάζελο ομαδούλα μια μέτρια δυναμικότητα.Αφού δεν σε έχουν κάνει ασήκωτο τόσο καιρό με το παραμύθι σου άγιο έχεις.

στις 08/11/2015 19:07
Αλαφουζε για παντα στην βαζελα...εισαι ενας απο μας..

στις 08/11/2015 19:38
Aλαφουζα ορθα ειπες!!!Μονο σε διακαστηρια μπορει να κερδισεις πρωταθλημα με Μπουρμπο και Ζεκα....Γιατι μεσα στα γηπεδα πουτσες παντου...Ελα μου που σε πηραν πρεφα ομως τα ζουδια στην 13 και θα φυγεις νυχτα....πανιωνιο τον εκανες τον ΠΑΟ ...

στις 08/11/2015 19:51
Αλαφούζο πρέπει επειγόντως να σε δει ψυχίατρος. άρχισε το βιολί με τις βαρυσήμαντες δηλώσεις για να πείσει τον νέο προπονητή ότι η ομαδάρα του αδικείται που δεν μπορεί να νικήσει ούτε την Αλ Καβλούν.΄Από τις δηλώσεις που έκανε το συμπέρασμα είναι ότι πρόκειται για έναν άνθρωπο κομπλεξικό, ηττοπαθή και το κυριότερο ψεύτη. Τι τον ενοχλεί αν ο Ολυμπιακός φέρνει παικταράδες κι αυτός δεν μπορεί?

στις 08/11/2015 20:31
μαζεψε τον κωλο σου και φυγε παλιο καραγκιοζακο..καταντησες τον παναθηναικο ομαδουλα 5ης και 6ης θεσης..καραγκιοζη..

στις 08/11/2015 20:54
Ama den pei th malakia tou sta provata den mporei... Tha katalavei oti tha stamathsoun na pernane kapoia stigmh auta....

στις 08/11/2015 21:15
ΦΥΓΕ ΑΛΑΦΟΥΖΕ! ΑΣ ΕΡΘΕΙ Ο ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΗ ΒΑΖΕΛΑ ΤΗ ΒΡΩΜΙΑΡΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΩΛΟΓΑΥΡΟΥΣ ΝΑ ΤΟ ΒΟΥΛΩΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΒΡΩΜΙΑ!

στις 08/11/2015 22:05
gia to bromokaikio eine o patsaboyras balte toy zoyrlomandia

στις 08/11/2015 22:54
Κάτω τα χέρια από τον Αλαφούζο.

στις 08/11/2015 23:36
Χέσε μας ρε Αλαφούζε! Θέλεις την άποψη ενός ουδέτερου, που δεν χωνεύει ούτε τον καφενέ σου ούτε τον πειρα(τ)ικό θίασο;

Το πρωτάθλημα το παίρνει όποιος έχει ομάδα! Κι εσύ δεν έχεις. Με Τριανταφυλλόπουλο, Μπούρμπο, Κλωναρίδη, Λαγό κλπ θέλεις και πρωτάθλημα τρομάρα σου!

Έχεις καταντήσει σαν και τους δικούς μου, που για όσα στραβά συμβαίνουν στην ομάδα προφασίζονται τα ανύπαρκτα "κέντρα αποφάσεων των Αθηνών".

Μόνο που η Αθήνα είσαι ΕΣΥ!

Αν μπορείς να επιβάλλεις την ά;ποψη σου σε ΕΠΟ, Super League και όργανα διαιτησίας, κάντο. Αν δεν μπορείς, μ μιλάς, εσύ εκτίθεσαι και κανένας άλλος!

στις 09/11/2015 09:22
ΑΛΑΦΟΥΖΟ ΓΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ

Α ΡΕ ΖΩΑ ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΖΩΑ ΣΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ

ΜΙΑ ΖΩΗ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΣΤΟΝ ΠΑΟ

ΜΙΑ ΖΩΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ Ο ΘΡΥΛΟΣ

ΞΥΠΝΑΤΕ ΜΕΛΑΚΕΣ

στις 09/11/2015 09:30
Ρε ξερετε γιατι παραιτησε τον Αναστασιου ο Αλσκουζος

Για να εχει αλλοθι στο ματς με τον θρυλο οτι ο νεος προπονητης δεν ηταν ετοιμος για το ματς

Βλακες ξυπνατε

στις 09/11/2015 10:20
Αμετανόητος Καραγκιόζης!!!

στις 09/11/2015 14:43
Ρε ηλίθιε αλαφούζε οι οπαδοί του βάζελου θέλουν να βλέπουν ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ!Όχι να τους πρήζεις τους ανθρώπους με δικαστήρια και μαλακίες!Στα οποία βέβαι εμείς θα βγούμε κερδισμένοι!Πάρτε το χαμπάριοτι ο βλάκας ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ το ποδόσφαιρο με τις χιλάδες μαλακίες που λες...ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΜΠΑΛΑ!Βαζέλια διώξτε τον γιατί αλλιώς δεν θα δείτε ΠΟΤΕ πρωτάθλημα

στις 09/11/2015 17:44
Το συστημα που κατηγορει η διοικηση του παναθηναικου το διατηρει κατα καποιο τροπο η ιδια.Θα αναλυσω την αποψη μου ως εξης:Καταρχας ο Ολυμπιακος εχει μια διαιτητικη ευνοια χωρις να την χρειαζεται.Θα μου πειτε γιατι την εχει τοτε?Για να υπαρχει η καραμελα στις αντιπαλες ομαδες οτι φταιει η διαιτησια και οχι οι χαλια ομαδες που χτιζονται.Βεβαια ολοι ειναι συννενοημενοι μεταξυ τους ετσι ωστε και ο Ολυμπιακος να παιρνει το πρωταθλημα και οι αλλοι οι προεδροι να μην ριχνουν χρημα στις ομαδες τους.Οπως καταλαβατε το συστημα οργιαζει και οι οπαδοι ριχνουν τον υπνο του δικαιου.

στις 09/11/2015 18:27
poutana alafouze NA NAI KALA TA UPALILAKIA TIS 13 POU TOUS PLIRWNEIS GIA TIS VRWMODOULIES SOU ME TA PAIDAKIA KAI TA LATHRAIA ALLIWS OUTE STO GHPEDO DN THA SE AFHNAME NA PATISEIS ARXILAMOGIO ME TO KRATIKO KWLOKANALO SOU.

στις 09/11/2015 19:59
Μ Α Ζ Ε Υ Τ Ε Τ Ο Ν

Ε Π Ε Ι Γ Ο Ν Τ Ο Σ

στις 10/11/2015 00:27
ΑΝ ΜΙΛΗΣΩ ΣΑΝ ΑΝΤΙ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΝΑ ΞΕΦΤΙΛΙΖΕΤΑΙ Η ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΑΖΙ

ΑΝ ΜΙΛΗΣΩ ΣΑΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΧΕΣΤΗΚΑ, ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΘΕΣ, ΕΓΩ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΕΣΕΝΑ, ΚΟΙΤΑΩ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ.

ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ, ΑΝ ΜΙΛΗΣΩ ΣΑΝ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΚΑΙ ΛΑΤΡΗΣ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ, ΣΟΥ ΛΕΩ ΦΥΓΕ, ΦΥΓΕ ΓΙΑΤΙ ΜΟΛΥΝΕΙΣ ΕΝΑΝ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΡΕΖΙΛΙ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΡΑΦΤΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΜΑΚΡΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ.

ΦΥΓΕ ΤΩΡΑ!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.