Πρέμιερ Λιγκ: Νέα ήττα και κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού η Τσέλσι!

Πρέμιερ Λιγκ: Νέα ήττα και κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού η Τσέλσι!



Η κατρακύλα δεν έχει σταματημό για τη φετινή Τσέλσι! Οι περσινοί πρωταθλητές γνώρισαν νέα ήττα, αυτή τη φορά με 1-0 από την Στόουκ στο «Μπριτάνια» και βρίσκονται πλέον μόλις στο +3 από τη ζώνη του υποβιβασμού!

Την 7η ήττα της σε 12 αγωνιστικές γνώρισε η Τσέλσι, η οποία ηττήθηκε με 1-0 στην έδρα της Στόουκ και συνεχίζει να κατρακυλά στη βαθμολογία του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο (ο ίδιος, ως τιμωρημένος, δεν ήταν στον πάγκο) παρουσιάστηκε βελτιωμένη σε σύγκριση με τα προηγούμενα παιχνίδια, ωστόσο αυτό δεν ήταν αρκετό για να γλιτώσει την ήττα στο «Μπριτάνια».

Οι γηπεδούχοι δημιούργησαν μόνο δύο κλασικές ευκαιρίες σ’ όλο το ματς, ωστόσο κατάφεραν να βρουν δίχτυα και να πάρουν η μεγάλη νίκη. Στο 17’ ο Μπέγκοβιτς έδιωξε εντυπωσιακά το σουτ του Τζόνσον, όμως στο 53’ δεν μπόρεσε να πει «όχι» και στον Αρναούνοβιτς, ο οποίος βρήκε χώρο στην περιοχή και «εκτέλεσε» τον πρώην συμπαίκτη του, διαμορφώνοντας το τελικό 1-0.

Η Τσέλσι είχε την υπεροχή και προσπαθούσε να δημιουργήσει ευκαιρίες, όμως η Στόουκ αμύνονταν αποτελεσματικά. Στο 22’ ο Μπάτλαντ (πρώτος σε αποκρούσεις στη φετινή Πρέμιερ) χρειάστηκε να κάνει ωραία επέμβαση σε σουτ του Ραμίρες, ενώ στο 40’ σταμάτησε και τον Ντιέγκο Κόστα, ο οποίος δύο φορές δεν κατάφερε να κάνει την προβολή σε σέντρες-«ξυράφι» των συμπαικτών του.

Οι Λονδρέζοι πλήρωσαν ξανά τις αμυντικές τους αδυναμίες στη φάση του γκολ και δεν μπόρεσαν ποτέ να βρουν απάντηση. Στο 67’ ο Πέδρο, σημάδεψε το δοκάρι της Στόουκ, ενώ στο 81’ το κοντινό πλασέ του Αζάρ κόντραρε και κατέληξε κόρνερ. Τρία λεπτά μετά ο Ρεμί πέρασε τον Μπάτλαντ, ωστόσο γλίστρησε προ κενής εστίας και η φάση χάθηκε! Πραγματικά τρομερή φάση.

Στις καθυστερήσεις το σουτ του Οσκαρ από καλή θέση κατέληξε στα χέρια του Μπάτλαντ και το τελικό 1-0 έφερε τους «μπλε» στο +3 από τη ζώνη του υποβιβασμού. Για την ιστορία, μόνο μια πρωταθλήτρια στην Αγγλία έπεσε κατηγορία την επόμενη σεζόν, η Μάντσεστερ Σίτι της σεζόν 1937/38! Μάλιστα οι «πολίτες» εκείνη της σεζόν είχαν συγκομιδή 17 βαθμών σε 12 ματς, ενώ η φετινή Τσέλσι έχει 11!



Ομάδες που αφορά: ΤΣΕΛΣΙ, ΣΤΟΟΥΚ

Σχολιασμός

15 σχόλια:

στις 07/11/2015 21:36
χαχαχα περαστικα

στις 07/11/2015 21:37
ελεως! το μπουλο ολοι!

στις 07/11/2015 21:40
MOURINHO OUT!

στις 07/11/2015 21:40
δεν αλλαξε τιποτα στην τσελσι.εκαναν μια καλη εμφανιση οι παικτες στην ευρωπη μεσοβδομαδα για να παρουν καμια μεταγραφη και απο σαββατο μια απο τα ιδια.ο μουρινιο εχει <<χασει>> τα αποδυτηρια.οσο πιο αργα το καταλαβουν τοσο το χειροτερο για την τσελσι.

στις 07/11/2015 21:43
εγω πιστευω οτι ειναι φτιαχτο αυτο που γινεται με την τσελσι. μα δεν γινεται να γινεται αυτο με τετοιους παιχτες που εχει. κατι βρομαει!!!!!

στις 07/11/2015 22:01
δεν πρζ τσελσαρα παμε στο επιμενο ματσ μουυρινιο αστους να λενε...

στις 07/11/2015 22:03
an einai dinaton..! tha pidixto ap to parathiro

στις 07/11/2015 22:04
Συμφωνώ με την "giagia". Έχει δίκιο έτσι όπως τα λέει. Το έχουν στήσει να πέσει η Τσέλσι γιατί δεν τη θέλουν. Και η Στόουκ το μπουρδέλο (σόρυ για την έκφραση) κέρδισε ομάδα καλύτερη κι από Ρεάλ.

στις 07/11/2015 22:07
Δε μας γουστάρουν επειδή είμαστε ΟΜΑΔΑ ΚΑΘΑΡΗ κι όχι του συστήματος και των στημένων σαν κάτι Τότεναμ και λούζερπουλ. Μας σφάζουν σε κάθε αγωνιστική τα "κοράκια" και μας παίζουν κατά.

στις 07/11/2015 22:08
Καλά με μελλοντικές λέξεις του στυλ επόμενο ματς και τέτοια μιλάνε μόνο οι ΓΚΟΜΕΝΕΣ...

στις 07/11/2015 22:17
ΗΤΑΝ, ΕΙΝΑΙ Κ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΕΣΑΙΑ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ, ΟΠΩΣ Κ Η ΜΑΝΤΣ. ΣΙΤΥ.

στις 07/11/2015 22:23
o anthopos exei eidi sunfonish

se italikia omada apla to pezei kota gia na parei to pasteli apo ton rwso OLA GIA TA LEFTA

στις 08/11/2015 02:30
omada tou stusthmatos h liverpool ante gamhsou malaka antihooligan vrwmiarh

στις 08/11/2015 02:35
Οι μισοι απο εδω μεσα ειστε για να πατε να αυτοκτονησετε... Ο αλλος το παιζει και ψαγμενος και λεει οτι εχει συμφωνησει.. Ο αλλος λεει την λουζερπουλ ομαδα του συστηματος, που εχει πιο πολυ καιρο η λουζερπουλ και απο την αεκουλα να δει τροπαιο .. Τα πραγματα ειναι απλα... Θελουν ν τον ξαποστειλουν οι παιχτες... Και θα το καταφερουν...ολα τα αλλα ειναι παραμυθια που τα βγαζετε απο τα τσιγαριλικια που κανετε

στις 08/11/2015 02:37
ontws symfwnw me tourist kai giagia....paides kati paizete,mallon gia na dixwksoun ton mourinio kai na parei ta fragka.paizonte polla gia ta fragka...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.