«Αν δεν συμμορφωθεί ο Ολυμπιακός, θα του αφαιρεθεί το πιστοποιητικό»

«Αν δεν συμμορφωθεί ο Ολυμπιακός, θα του αφαιρεθεί το πιστοποιητικό»



Με κίνδυνο αφαίρεσης του πιστοποιητικού συμμετοχής του στο πρωτάθλημα κινδυνεύει ο Ολυμπιακός, εφόσον σε ένα μήνα δεν αλλάξει η διοίκηση του, σύμφωνα με μέλος της ΕΕΑ.

Ο Ηλίας Αρκουδής, μέλος της Επιτροπής Επαγγελματικού Αθλητισμού, τόνισε ότι αν ο Ολυμπιακός δεν συμμορφωθεί με την απόφαση της επιτροπής, σε ένα μήνα θα το αφαιρεθεί το πιστοποιητικό συμμετοχής στο πρωτάθλημα.

Αναλυτικά όσα δήλωσε το μέλος της Επιτροπής Επαγγελματικού Αθλητισμού, Ηλίας Αρκουδής, στο ΣΠΟΡ FM 94.6:


Για τις κόντρες στην ΕΕΑ: «Υπήρξαν κόντρες, αλλά όχι στο επίπεδο που αναφέρονται».

Για το σκεπτικό να ψηφίσει υπέρ του κ. Μαρινάκη: «Εγώ έχω ψηφίσει υπέρ του κ. Μαρινάκη, όπως έκανα και υπέρ των κυρίων Μελισανίδη και Γιαννάκόπουλου. Από τη στιγμή που υπάρχει απόφαση του εισαγγελέα για ένα συγκεκριμένο θέμα και από τη στιγμή που έχει αποφανθεί ο εισαγγελέας για το αν ασκεί ή όχι διοίκηση ο κ. Μαρινάκης, δεν μπορώ να έρθω εγώ και να πω ότι ασκεί. Πως γίνεται να του αφαιρέσουμε εμείς το δικαίωμα που του έχει δώσει ο εισαγγελέας. Μπορούμε να έρθουμε εμείς και να πούμε ότι ο εισαγγελέας ερμηνεύει λάθος το νόμο;

Με βάση τα έγγραφα που είχαμε στα χέρια μας και μόνο με βάση αυτά, ανεξάρτητα από όσα πιστεύουμε, εντελώς τεχνοκρατικά, δεν προκύπτει από κανένα έγγραφο ότι ο κ. Μαρινάκης ασκεί διοίκηση. Εγώ δεν μπορώ να κρίνω με βάση τι νομίζω, αλλά με βάση αυτά που έχω στα χέρια μου. Να βγει ο εισαγγελέας και να μας πει πως ορίζει την ενασχόληση του κ. Μαρινάκη με το ποδόσφαιρο. Αν ας πούμε παίξει δίτερμα με τους φίλους, ασχολείται ή όχι με το ποδόσφαιρο; Αν ο εισαγγελέας νόμιζε ότι ασκεί διοίκηση θα έπραττε τα δέοντα. Επίσης δεν προκύπτει από πουθενά το ότι πρέπει να ρίξουμε πρόστιμο στον Ολυμπιακό».

Για το αν έχει δεχθεί πιέσεις: «Δεν έχω δεχθεί καμία πίεση, καμία απειλή και κανένα τηλέφωνο. Δεν δεσμεύομαι από κανένα και αποφασίζω ανεξάρτητα από τι ομάδα είμαι ή τι θρησκεία πιστεύω. Κάνω αυτό που θεωρό σωστό, ηθικό και ουσιαστικό».

Για το σκεπτικό του προέδρου της ΕΕΑ να ψηφίσει «ναι» στο ότι ασκεί διοίκηση ο κ. Μαρινάκης: «Ο κ. Παπαλάκης έχει τη δική του άποψη που είναι διαφορετική από αυτή του εισαγγελέα. Ουσιαστικά η απόφαση σημαίνει πως αν ο Ολυμπιακός δεν συμμορφωθεί με την απόφαση της επιτροπής σε ένα μήνα θα το αφαιρεθεί το πιστοποιητικό συμμετοχής στο πρωτάθλημα που του δόθηκε το καλοκαίρι «υπό αίρεση». Αυτό είναι το επόμενο βήμα».



Ομάδα που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Σχολιασμός

50 σχόλια:

στις 06/11/2015 18:07
ΟΤΑΝ Η ΑΕΚ ΦΤΙΑΞΕΙ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ Ο ΒΑΖΕΛΟΣ ΠΑΡΕΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ

στις 06/11/2015 18:19
Και οταν παιξει ο εσσιεν ,ξεχασεις να πεις παχαρε... Εσυ qcqc τσακιδια... Θα μας κλασετε μια μαντρα...Χαχαχαχαχ το κακο ειναο οτι τκ ξερετε και σεις καταβαθος

στις 06/11/2015 18:29
μία πιτα με γυρο απόλα .... ετσι σας εχει ο συνονοματος..... βαγγέλα παρτους τα σωβρακα !!!!

στις 06/11/2015 18:46
r.i.p EEA

στις 06/11/2015 19:01
valtoi einai apo tous aglous,oi prodotes

στις 06/11/2015 19:09
stin ellada sas klevoun oi politikoi o marinakis den tha to kanei zwa e zwa

στις 06/11/2015 19:14
afou den exei pathei tipota gia ena prostimo milate?me tis sinomilies tote imoun Iaponia,k o olimpiakos paizei super liga k milame gia ena prostimo.

στις 06/11/2015 19:16
Auta den ginonte pouthena akoma k stin Tourkia oi alloi apoklistikan apo tin Europi gia mikrotera pragmata.

στις 06/11/2015 19:17
Alla exoun tin mpala k nomizoun oti askoun politikoi.Apla oloi proothoun tin omada me ta poio polla provata.

στις 06/11/2015 19:18
a,nai k ksexasa tin oikogeneia tou tin exei steilei o xontros Agglia einai xontra ta dikastiria. pou erxinte.

στις 06/11/2015 20:05
Arouba... Μαλλον αρλουμπα επρεπε να σε λενε... Κατσε να ακους τις δικες του σκαι...μαθαμε σαυτη την χωρα τα καναλια να αποδιδουν και δικαιοσυνη... Αν ειναι καποιος αθωος η ενοχος δεν θα το πει κανενας δημοσιοκαφρος...τοτε να κλεισουμε τα δικαστηρια...αλλα ναναι καλα τα προβατα σαν εσενα που το παιζεις και εξυπνακιας που ακουνε τον καθε ρουφιανο πληρωμενο δημοσιογραφισκο

στις 06/11/2015 20:19
provatakia otan evgale tin apofasi gia ton melissanidi itan kali eeeeee tora einai kaki????? tote lysaxate tora tin vrizete

στις 06/11/2015 20:52
Ologiani αν και η ποινη στον γατουλη ειναι χαδι για το λαθρεμποριο, οπως και για τον σπανο του ατρομητου, δεν παυει ναναι κατι που εν τελει το εκρινε το δικαστηριο..ΤΕΛΟΣ.. Αυτη τη δικαιοσυνη (και καλα) εχουμε... Και στο ποδοσφαιρο τετοιοι ανθρωποι εμπαιναν παντα...μην το παιζετε ηθικοι και παναγιες..εχετε φαει το σανο αμασητο

στις 06/11/2015 21:36
KAI H MANA SOU TIS POUTSES AMASHTES POUSTOGAYRE

στις 06/11/2015 21:41
Ότι και να κάνεται όσο νυχτωνή η πουτσα μεγαλωνη

στις 06/11/2015 21:48
paei gmt tha xasoume to prwtathlima apo ths mlkies

στις 06/11/2015 22:23
Gimnasia γαμω οτι αγαπας μπασταρδε...

στις 06/11/2015 22:54
ME VAGGELA MIA ZWH THA SAS GAMAME!

στις 06/11/2015 23:50
ψευτες και κλεφτες γυριζει ο τροχος..........

στις 07/11/2015 00:15
ΨΕΥΤΕΣ ΚΛΕΦΤΕΣ ΓΥΡΙΖΕΙ Ο ΤΡΟΧΟΣ...

στις 07/11/2015 01:21
Κοιτα που οι πουσταραδες εχουν σκοπο να παρατησει ο χοντρος τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ και να γινει και ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ κατι σαν τον βαζελο και τον μπαοκ με τους τινιους προεδρους που ριχνουν φραγκοδιφραγκα στις ομαδες....Να μην βγαζουμε καμια ομαδα σε ομιλους τσαμπιονςλιγκ....Με την ΕΛληνικη λογικη:(Αφου δεν μπορω να σε φτασω θα σε ριξω να ερθουμε στα ιδια)....και τα ζωα οι Ελληναρες οι αμπαλοι επικροτουν τετοιες μεθοδευσεις μηπως και δουν κανενα πρωταθλημα...Βρε κουτορνιθες τι αξια εχει να παρεις πρωταθλημα στην Ελλαδα χωρις δυνατο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ??ΖΩΑ ΕΕΕ ΖΩΑ ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ ΠΟΥ ΨΗΦΙΖΑΤΕ ΠΑΣΟΚ ΓΙΑ 40 ΧΡΟΝΙΑ....ΖΟΥΔΙΑ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ

στις 07/11/2015 01:27
Και δεν ριχνουμε τον ΘΡΥΛΟ Β Εθνικη μηπως και δει κανενα πρωταθλημα ο αλαφουζος...Για να μου βγαινει ομιλους και να μαζευει ταληρα και εξαρες....Βλεπεις κληρωσεις που σκανε στο γαυρο που αν ηταν αλλη Ελληνικη ομαδα με τα τωρινα μπατζετ (γιατι λεφτα δεν προκειται να χωσει κανεις πουσταρας αλαφουζος ´η σαββιδης ακομα και ομιλους να φτασει ,τσεπη θα μπουν τα λεφτα) για να μου τρωνε πενταρες και εξαρες σε κατι αρσεναλ και σε κατι γιουβεντους εδρες....Για να κονομησει ο καραφλουζος καταλαβες ...καρκινο στα παιδια σου καραφλουζο εκει να τα φας τα λεφτα αλητη....Η ο Σαββιδης που εχει το διαρκειας στην θυρα 4 οσο στο πεταλο στην Μαντσεστερ το διαρκειας χαχαχαχαχαχαχαχαχα λαμογια γαμω τις μανες σας...βρισκεται και τα κανετε....

στις 07/11/2015 01:33
Γαμω τις μανες ο πισωγλεντης ο Μελισσανιδης δεν εχει το πλειοψηφικο μετοχικο ελεγχο στον ΟΠΑΠ??Εκει δεν παραβιαζεται ο νομος???Εκει δεν σας κοπτει που ειναι και βασικος μετοχος στην Αεκ και εμπλεκεται στο μανατζμεντ της ΑΕΚ???ΕΚΕΙ δεν κοπτεστε???χαχαχαχαχα και τα ζωα τα πιστιρικια τα βαζελακια και τα μπαοκακια χαιρονται χαχαχαχαχαχαχα

γαμω τις μανες σας για αυτο θα φυγω απο το μπουρδελισταν που ονομαζεται Ελλαδα ...ποτε δεν θα δει προκοπη αυτος ο τοπος με τους μασσωνους και τους ρουφιανους που κανουν κουμαντο....

στις 07/11/2015 02:28
emena mporeis na m peis oti thes,alla den vrizw.opws egine stin italia k stin tourkia prepi na geinei edw,alla edw einai k politika ta zitimata,den exei na kanei me ti omada eimaste gia mena enas apoklismos ton omadwn gia 5 xronia tha itan o kaliteros.

στις 07/11/2015 02:52
η πουτανα της ευρωπης εκαναν 2-3 νικες σε 20 χρονια που περνουν τα φραγγα και τα καλπικα και εγιναν ομαδα... μπεεεε

στις 07/11/2015 02:55
να φυγετε απογονοι του στολου ανιστοριτοι...σαλιαρελης-κοσκωτας-κοκκαλης και μαρινακης...αυτη ειναι η ιστορια σας!!!!!!!θα ερθει η ωρα που θα σε παταμε με το ιδιο νομισμα με κοκκινες και αποβολες και μετα θα σας λεμε πεστε κατω...

στις 07/11/2015 02:56
ετσι θελετε πεναλτι απο την σεντρα και αποβολη...και αν φυγετε απο το γηπεδο 3-0 στα χαρτια ξερετε εσεις

στις 07/11/2015 02:56
η 8αρα πλησιαζει...

στις 07/11/2015 05:53
olympiakos 9 bayer 9 pisteuw oti auto ta leei ola. loipon oti kai na leme o olympiakos eine dn eine sixamenh omada exei dn exei dietisia pedia exei ti kaliteri omada h alitheia eine auti.O panathinaikos ap tin alli de borei na kerdisei ti gabala kai pezei me to koutrouba kai to taularidi o paok to idio me ti gabala krasnodar kai tzioli sto kentro h aek eine gia gelia. ta logia perita (panathinaikos antikeimenikos eime )

στις 07/11/2015 11:47
teo dn exo kati mazi sou re file..! alla ipostorizeis ton megalitero fanero apateona tis xoras..! diavase ligo gegonta kai xeiropiasta arxia ta opia orizoun pano apo 5 xronia filakisis gia ton filarako sou kai mentora tis omadas sou ..! vevea kai o marinakis einai enas sinxronos apateonas..! alla min grafete monopleura pragmata..! ZOUME STIN MAURI TRIPA TOU XRIMATOS ONOMATI ELLADA ..! to 3erete auto einai to xeirotero... kai fanatizeste..! kane xavale filaraki kai gamata ta kalpika kai ta stimena..! otan o ntemis edine ta pexnidia me tin aek..! otan o melisanidis se erixe stin Γ katigoria? tote ti ? dn gamises kosmaki dn efages lefta? toulaxiston na eimaste antikimenikoi magkes..! EXOUME TON GKIRITSI GIA PROEDRO TIS EPO krinete monoi sas..! kai min 3exnas oti kapote eixes kai enan PSOMIADI gia proedro..!

στις 07/11/2015 11:48
oi mones kathares omades stin ellada einai autes sta 5x5 pou pezoun ta mini protathlimata ;) .. toso tragika apla

στις 07/11/2015 12:24
ΧΧΑΧΑΧΑΧΑ απολαυστικοι εισαστε χανουμια ,βαζελακια και μπαοκιτσηδες ονειρευεστε διαιτητες μαζι σας και γυσισμα στο νομισμα χαχαχαχαχαχα ρε μπαγλαμαδες και την διαιτησια υπερ σας 80-20% να εχετε τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ με ποιους θα τον κερδισετε??με τον Μπουρμπο και τον μπονασερα??χαχαχαχαα

δεν γουσταρετε Μαρινακη μαλλον θα σας αρεσει τωρα που θα ξαναναλαβει τον ΟΣΠΦ η οικογενεια Κοκκαλη χαχαχαχαχαχα νομιζετε οτι δεν ειχε προβλεφθει αυτη η κατασταση???Περιμενετε τωρα με Πετρο στο τιμονι πως θα παρει τα αρχιδακι μου ο Μελισσανιδης απο την αεκ...χανουμια που ονειρευεστε γηπεδα με ξενα κολυβα...Στον πουσταρα τον μασσωνο τον μελισσανιδη ομως δεν τολματε να βγαλετε γλωσσα που δεν εβαλε δεκαρα τσακιστη στις φετινες μεταγραφες....ολο γλωσσα και θεωρειες για την διαιτησια...Δηλαδη αν παιξεις με την Μπαρτσελονα και σου δωσει δυο πεναλντι θες να μου πεις οτι θα την κερδισεις χαχαχαχαα

γιατι τοση ειναι η διαφορα μας ...Οσο θα κερδιζες την ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΜΕ χαρισμα δυο πεναλντι ετσι θα κερδιζες και εμενα βλακα

στις 07/11/2015 12:28
τεο 69 αστο λεβεντη μου εχεις παρει πρωταθληματα με διαιτησιες οταν ειχα Λιτοφτσενγκο Προτασωφ και Σαβιτσεφ που γαμουσανε εθνικη Βραζιλιας μου κλεινες τα φωτα στο μπουρδελο σου και επαιρνες πρωταθληματα με διαιτησιες και πουστιες επι Μελισσανιδη παλι ...τα ξεχασες??Δημητριαδη ειχες και Κοπιτση...αιντε κιλοτες χανουμια μιλατε και εσεις...γαμιολια που επρεπε να ειστε ατιτλοι απο δεκαετια 70..αιντε γαμιολια τουμπεκι και στο μπαουλο ρουφιανοι

στις 07/11/2015 12:30
Η θες να μου πεις οτι ο Κοπιτσης ηταν καλυτερος απο τον Τσιαντακη και τον Προτασωφ??Θες να σου θυμισω εντεκαδες να μαθαινουν οι πιτσιρικαδες να γελανε με τις πουστιες σας..ΠΟυ πηρες τρια πρωταθληματα σερι και σε ντερμπι μεσα εξω δεν μου πηρες ουτε ισοπαλια....Εχανες μεσα εξω...τα λησμονησες??χαχαχαχαχαχαχαχα

πορωμενοι ασχετοι αμπαλοι

στις 07/11/2015 12:37
Το χρονικό της εξόντωσης

13/01/1991, 15η Αγωνιστική. O Ολυμπιακός αντιμετωπίζει την ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια. Οι "ερυθρόλευκοι" που έρχονται με... φόρα απ΄την αρχή της σεζόν και βρίσκονται ένα μόλις βαθμό πίσω απ'τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό και 6 βαθμούς μπροστά απ'την ΑΕΚ. Σε ένα παιχνίδι γεμάτο πάθος και τσαμπουκά από πλευράς Ολυμπιακού, ο Ολυμπιακος θα προηγηθεί με 0-1 απ'το 6ο λεπτό με γκολ του Νίκου Τσιαντάκη. Ο Γεωργιάδης θα ισοφαρίσει στο 10ο λεπτό για την ΑΕΚ η οποία προσπαθεί να επιβάλλει το ρυθμό της, αλλά εις μάτην. Ο Ολυμπιακός μπαίνει ακόμα πιο δυνατά στο 2ο ημίχρονο και στο 54' ο Γιώτης Τσαλουχίδης με άψογο πλασέ νικάει τον Ηλία Ατματζίδη κάνοντας το 1-2 για τον Ολυμπιακό. Η ΑΕΚ δε μπορεί να αντιδράσει και ο Ολυμπιακός έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού. 6 λεπτά πριν το τέλος ο Ολυμπιακός εξακολουθεί να προηγείται 1-2 και στο 84ο λεπτό, ο Στέλιος Μανωλάς της ΑΕΚ θα δεί την δικαιολογημένη κόκκινη κάρτα. Τότε, απο οπαδούς της ΑΕΚ εκτοξεύτηκαν 2 δακρυγόνα (!) με αποτέλεσμα ο διαιτη

στις 07/11/2015 12:38
με αποτέλεσμα ο διαιτητής να διακόψει τον αγώνα προσωρινά. Τελικά η ατμόσφαιρα καθιστούσε τη συνέχιση του αγώνα ανέφικτη και ο αγώνας διεκόπη οριστικά.

Ο Γιώτης Τσαλουχίδης

Όπως ξέρουν και οι... πέτρες, η συνήθης διαδικασία προβλέπει μηδενισμό της ομάδας με υπαιτιότητα της οποίας διεκόπη ο αγώνας και κατακύρωση του αγώνα με 2-0 στον αντίπαλο. Εναλλακτικά, όπως είχε γίνει σε πλείστες περιπτώσεις, θα έπρεπε να διεξαχθεί το υπολειπόμενο διάστημα του αγώνα με τις αριθμητικές ισορροπίες να παραμένουν όπως είχαν διαμορφωθεί. Αμ δε... στο παρακράτος του "Θαλή απ'το Ρέθυμνο" ο αγώνας ορίζεται να... επαναληφθεί ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ στις 06-02-1991 στη Ρόδο!!! Και μάλιστα με το Στέλιο Μανωλά να συμμετέχει κανονικά...

03/02/1991, 17η Αγωνιστική. Ο Ολυμπιακός ταξιδεύει στη Θεσσαλονίκη για να αναμετρηθεί με τον Άρη. Στο 8ο μόλις λεπτό, ο Άρης προηγείται με το γκολ του Βασίλη Δημητριάδη και φαίνεται να ελέγχει το παιχνίδι. Ο Ολυμπιακός ισορροπεί σιγά σιγά το παιχνίδι και βγαίνει μπροστά, αλλά σκοντάφτει πάνω σ

στις 07/11/2015 12:39
αλλά σκοντάφτει πάνω στο... διαιτητή του αγώνα, ο οποίος κάνει ότι είναι (σε κάποιες φάσεις και ότι... δεν είναι) ανθρωπίνως δυνατόν για να μη χάσει ο Άρης το παιχνίδι. Η ανωτερότητα του Ολυμπιακού, ειδικά στο 2ο ημίχρονο ήταν ορατή ακόμα και σε... τυφλό. Στο 86ο λεπτό ο Όλεγκ Προτάσοφ ισοφάρισε το ματς και στο 89ο σκόραρε για 2η φορά... αλλά το ΚΑΝΟΝΙΚΟ γκολ δε μέτρησε ποτέ με αποτέλεσμα να μείνει ο αγώνας στο 1-1 και ο Ολυμπιακός να "γκελάρει". Ενδιαφέρον έχει όμως το τι διαδραματίστηκε στον αγώνα Παναθηναϊκού - Πανιωνίου που διεξαγόταν την ίδια ώρα : Ο Πανιώνιος χρησιμοποιεί εναντίον του Παναθηναϊκού την... ερασιτεχνική ομάδα (και χάνει φυσικά με 1-6) επειδή οι παίκτες "έκαναν απεργία λόγω μη καταβολής των δεδουλευμένων χρημάτων". Όλως τυχαίως, την επομένη του αγώνα λύθηκε η απεργία και οι παίκτες πληρώθηκαν. Παστρικές δουλειές.

στις 07/11/2015 12:39
06/02/1991, 15 Αγωνιστική. Ολυμπιακός - ΑΕΚ στον επαναληπτικό του αγώνα των δακρυγόνων. Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει προβλήματα τραυματισμών και το μαρκάρισμα του φορμαρισμένου Ντανιέλ Μπατίστα ανατίθεται στο νεαρό και άπειρο Ματθαίο Γκοτζιά. Ο διαιτητής δεν έχει καμμία διάθεση να παιχτεί ποδόσφαιρο και βοηθούμενος απ'το σκληρό παιχνίδι εκατέρωθεν, σφυρίζει τα φάουλ το ένα μετά το άλλο. Στην τελευταία φάση του αγώνα, ο Μπατίστα ξεφεύγει απ'τον Γκοτζιά και σκοράρει, δίνοντας στην ΑΕΚ τη νίκη και έτσι η ομάδα της καρδιάς του... "Θαλή" βοηθούμενη απ'το αποτέλεσμα, βρήκε την ευκαιρία να ξεφύγει στη βαθμολογία απ'τον "ενοχλητικό" Ολυμπιακό του Μπλαχίν και των "Μίνγκ" (Προτάσοφ, Λιτόφτσενκο, Σάβιτσεφ).

"Ξαφνικά ενώ προηγούμαστε, απομένουν ελάχιστα λεπτά για να λήξει ο αγώνας και η ΑΕΚ αγωνίζεται με δέκα παίκτες εξαιτίας της αποβολής του Στέλιου Μανωλά, πέφτει ένα δακρυγόνο από τη σκεπαστή και ο διαιτητής κ. Ζακεστίδης διατάσει τη διακοπή της αναμέτρησης. Προτού καλά καλά τον πείσουμε ότι το μα

στις 07/11/2015 12:40
διατάσει τη διακοπή της αναμέτρησης. Προτού καλά καλά τον πείσουμε ότι το ματς μπορεί να τελειώσει, βλέπουμε να μπαίνει μέσα ο κόσμος και να ξηλώνει τα δίχτυα" λέει ο Γιώτης Τσαλουχίδης και προσθέτει : "Το εξωφρενικό στην ιστορία δεν ήταν η διακοπή, αλλά η απόφαση της ΕΠΟ να ξαναγίνει το ματς στη Ρόδο, πράγμα που συνέβη και ο Ολυμπιακός έχασε με 1-0 αποχαιρετώντας την πιθανότητα να διεκδικήσει ένα πρωτάθλημα που φαινόταν ότι μπορούσε να κερδίσει. Ηταν μια εποχή που όλες οι αποφάσεις της ομοσπονδίας ήταν κατά κανόνα σε βάρος του Ολυμπιακού και αυτό μας εξόργιζε. Μετά από εκείνη την επανάληψη του αγώνα, κάθε φορά που έπρεπε να πάμε στη Νέα Φιλαδέλφεια αναρωτιόμασταν τι μας περιμένει. Λέγαμε "θα αρχίσουν οι προβολείς να αναβοσβήνουν σαν χριστουγεννιάτικο δέντρο και θα μας πετάνε καπνογόνα για πλάκα". Νιώθαμε ότι μπορούν να συμβούν τα πάντα εναντίον μας και όλοι όσοι τα κάνουν να μείνουν ατιμώρητοι".Ο τότε πρόεδρος της ΑΕΚ Στράτος Γιδόπουλος διαφωνεί με αυτή την εκτίμηση. "Σε εκείνη την πε

στις 07/11/2015 12:41
"Σε εκείνη την περίπτωση απλά εφαρμόστηκε ο κανονισμός. Ο Ολυμπιακός και οι παράγοντες που τον διοικούσαν τότε είχαν δίκιο να φωνάζουν. Και εγώ το ίδιο θα έκανα αν θίγονταν τα συμφέροντα της Ενωσης. Η ουσία όμως είναι ότι η επανάληψη του αγώνα προβλεπόταν από τον ΚΑΠ και η απόφαση ήταν η πρέπουσα".

Ο ίδιος θυμάται το επεισόδιο της διακοπής και δίνει μάλιστα μια διάσταση εντελώς διαφορετική. "Η αλήθεια είναι ότι λίγες ημέρες πριν από τη διακοπή του ματς είχε προηγηθεί η κατάληψη του Πολυτεχνείου και οι συμπλοκές των ΜΑΤ με τους νεαρούς. Είχε γεμίσει η οδός Πατησίων ρουκέτες. Κάποιοι νεαροί ήρθαν στο γήπεδο για να τσακωθούν με τα ΜΑΤ και όχι για να δουν την ΑΕΚ. Θυμάμαι ότι όταν μια διμοιρία των ειδικών δυνάμεων παρατάχθηκε απέναντι από τη σκεπαστή το γήπεδο πήρε φωτιά. Πιστεύετε ότι για αυτά υπάρχει ευθύνη της ΑΕΚ;" αναρωτιέται ο κ. Γιδόπουλος και προσθέτει ότι "ο ίδιος είχα παραδώσει το κομμάτι του βλήματος δακρυγόνου που έπεσε στο γήπεδο στον τότε αστυνομικό διευθυντή κ. Δάβαλο με τον

στις 07/11/2015 12:43
ε τον οποίο είχα τσακωθεί κιόλας γιατί δεν τον άφησα να κάνει επίθεση στην εξέδρα". Με λίγα λόγια, ήρθαν στο γήπεδο κάποιοι που μάζεψαν... ρουκέτες απ'την Πατησίων και τις κράτησαν για να τις πετάξουν 4 λεπτά πριν τη λήξη, ενώ ο Ολυμπιακός προηγείτο με 1-2. Γειά σου ρε Γιδόπουλε με τα ωραία σου...

Εκεινη την χρονια ειχε παρει Πρωταθλημα η ΠΑΝΑΘΑ παναξια χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα Αυτα θελετε παλι πουστρακια να ξαναδειτε βαζελια και χανουμια

στις 07/11/2015 12:53
https://www.youtube.com/watch?v=uvDI7EuJrFU

στις 07/11/2015 12:56
Ριξε τεο 69 μια ματια να θυμηθεις τι παικτες ειχα τι ειχες και εσυ και με την ιδια ομαδα αν θυμασαι καλα πηρες τρια συνεχομενα πρωταθληματα εκεινες τις χρονιες συν τον Σλισκοβιτς που δεν θυμαμαι αν επαιζε το 91....χαχαχαχαχα

ρε τι κουτοχορτο τρωτε??εχει και χασισακι μεσα?/??

στις 07/11/2015 13:18
https://www.youtube.com/watch?v=Sh_h6m4EcPY

https://www.youtube.com/watch?v=ZiLLagl4rdM

https://www.youtube.com/watch?v=kgqjs2Af42M

https://www.youtube.com/watch?v=boNSxrMwKgY

στις 07/11/2015 13:19
Εκεινες τις χρονιες που σε γαμουσα μεσα εξω εσενα και το βαζελακι λοιπον με Προτασωφ,Λιτοφτσενγκο,Τσιαντακη,Καραπιαλη κλπ και παικταραδες,γιατι δεν επαιρνα πρωταθληματα??

στις 07/11/2015 13:20
Ριξε μια ματια σε ολα τα βιντεο να δεις για διαιτησιες τοτε και πως σε κερδιζα με κοντρα διαιτησιες αμπαλε να και τα φωτα ....χαχαχαχαχαχα

https://www.youtube.com/watch?v=bD4DYz9gWiA

στις 07/11/2015 13:26
https://www.youtube.com/watch?v=XoeZnCoAeCY

Κοιτα με Βαντσικ,Βαζεχα,Σαραβακο τους παικταραδες σου πουστες που ετρωγες και στο σπιτακι σου μεσα,οπως παρατηρησες δεν σου βαζω τις ψολες που ετρωγες στο Καραισκακης γιατι σεβομαι τον χωρο...Μην μετατραπει σε πορνο το site...Ta λεμε αυτα για σημερα

στις 07/11/2015 13:44
μην ασχολειστε με τα ΖΩΑ τους τουρκους ρε... εεε τους οπαδους του ΑΡΘΡΟΥ 44 εννοω... floriginal κακομοιρια γαμω την προσφυγια

στις 07/11/2015 14:02
ψευτες και κλεφτες γυριζει ο τροχος γαμιεται το λιμανι και ο ολυμπιακος

στις 07/11/2015 14:16
παλι θα την γλιτωσει ο χοντρος...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.