Βαρύ πρόστιμο της ΕΕΑ σε Μαρινάκη

Βαρύ πρόστιμο της ΕΕΑ σε Μαρινάκη



Με ψήφους 4-3 η Επιτροπή Επαγγελματικού Αθλητισμού έκρινε ότι ο Βαγγέλης Μαρινάκης ασκεί διοίκηση στον Ολυμπιακό και του επέβαλλε πρόστιμο 150 χιλιάδων ευρώ καθώς και 150 χιλιάδες ευρώ στην «ερυθρόλευκη» ΠΑΕ.

Με πρόστιμο 150 χιλιάδων ευρώ θα τιμωρηθεί ο Βαγγέλης Μαρινάκης, καθώς η ΕΕΑ έκρινε πως ασκεί διοίκηση στην ΠΑΕ Ολυμπιακός.

Ο ανακριτής κ. Ανδρέαδης είχε επιβάλλει περιοριστικά μέτρα στον Βαγγέλη Μαρινάκη όσον αφορά την ενασχόληση του με τα διοικητικά της ΠΑΕ Ολυμπιακός, ωστόσο η ΕΕΑ, με ψήφους 4-3, έκρινε ότι ο πρόεδρος των «ερυθρόλευκων» παραβιάζει τους περιοριστικούς όρους και ασκεί διοίκηση στον Ολυμπιακό.

Το συνολικό πρόστιμο αγγίζει τις 300 χιλιάδες ευρώ, αφού η ΠΑΕ Ολυμπιακός τιμωρήθηκε με πρόστιμο 150 χιλιάδων ευρώ. Πρέπει να σημειωθεί πως η συγκεκριμένη απόφαση δεν επηρεάζει τη θέση του Βαγγέλη Μαρινάκη στην προεδρία του Ολυμπιακού, ενώ ο σύλλογος έχει δικαίωμα έφεσης κατά της απόφασης.



Ομάδα που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Σχολιασμός

20 σχόλια:

στις 05/11/2015 15:21
Καλά να πάθει ο πετσόχοντρος. Αυτός φταίει που εγώ σήμερα έχω 38,5-39 πυρετό. Αυτός κρύβεται πίσω απ'όλα τα κακά.

στις 05/11/2015 15:37
δεν χαμπαριαζει ο βαγγελας... συνεχιζε να μοιραζεις πονο προεδρεεεε

στις 05/11/2015 15:42
Το "βαρυ" με ξεπερναει.

στις 05/11/2015 15:54
"το "βαρυ" με ξεπερναει." ειπε η τασουλα που δουλευει για 400-500 ευρω και δεν θα παρει συνταξη... τιπεριμενες δλδ; να φαει κανενα δις ευρω προστιμο... μια χαρα τον τσουζει τον (καθε) εφοπλιστη η παραμικρη απωλεια χρηματων... γυρφτοι απο την φυση τους.. εχω δουλεψει σε εταιριες μεγαλες οπως και κατι φιλοι μου.. δεν μπορεις να φανταστεις ανθρωποι που δεν ξερουν τι εχουν, μπορει να τσιγκουνευονται να παρουν μια φαντα πορτοκαλαδα.. (μου εχει τυχει)

στις 05/11/2015 16:22
Και τωρα δεν θα παραδειγματειστει και θα φυγει απο τον Ολυμπιακο.Δεν πιανεστε με τιποτα απατεωνες του συστηματος

στις 05/11/2015 17:41
Στασου μυγδαλα.

Ξεχνας ομως οτι για να ασχοληθηκε θα εκανε 2-3 κομπινες παλι. 10 εκ για 150 χιλιαδες? GOOD DEAL.

στις 05/11/2015 20:00
ΤΟΥ ΕΚΛΑΣΑΝ ΤΑ ΠΑΠΑΡΙΑ ΤΟΥ ΧΟΝΤΡΟΥ.ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΒΓΑΖΕΙ 20 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ CHAMPIONS LEAGUE.ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΨΙΧΟΥΛΑ.

στις 05/11/2015 20:26
ψιχουλα για τον χοντρο....

στις 05/11/2015 20:49
Πιο βαρύ και από τον χοντρό είναι το πρόστιμο.Ρε άντε στον αγύριστο,κοπρόσκυλα ε κοπρόσκυλα.

στις 05/11/2015 21:02
Ψίχουλα για τον χοντρό μ'αύτα που έκανε έπρεπε τουλάχιστον 5.000.000 και φυλακή για 5 χρόνια.

στις 05/11/2015 21:10
parta xodre den exei kotosouvlakia to vrady

στις 05/11/2015 22:34
ΤΟΝ ΦΟΒΑΣΤΕ ΒΑΖΕΛΑΚΙΑ??ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕΧΡΕΙ ΤΩΡΑ???

στις 05/11/2015 22:36
....ΑΚΟΜΗ ΨΑΧΝΕΣΤΕ ΦΙΑΧΤΕ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ..ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΙΣ 21/11/ ΟΚ???

στις 05/11/2015 23:52
Ο στασουμυγδαλα εχει αλτσχαιμερ δε θυμαται τι γραφει και μια τον λεει προεδραρα και την αλλη τον λεει γυφτο και τσιγκουνη. Παρε μια αποφαση για το τι ειναι. Αλλα οσο εχει εσας τους γαυρους στο ταψι του θα χορευει και θα σας πηδαει ασταματητα. Περαστικα σας.

στις 06/11/2015 06:22
toy klasate ta paparia toy marinaki ena naylo kai xertete giasoy baggela o kosmow toy uryloy mazi soy

στις 06/11/2015 07:16
mages mi to psaxnete oloi apatewnes eine eite o xontros eite o kanalarxis eite o tigris eite o savidis apla autos epeidh pernei kapoia lefta ap to champions leage kanei kapoies xrisimes metagrafes kai de pezei me simoes taularidi kai bourbo kai tzioli

στις 06/11/2015 15:01
θα φτιαξετε ομαδες να μας κοντραρετε? ολυμπιακαρααααααα.

στις 10/11/2015 19:04
Dεν παει ετσι μαγκες ..δυστυχως ολοι γραφουνε και λενε ο Μαρινακης κανει κουμαντο στα διαπλεκομενα και στο παρασκηνιο αλλα δεν διακρινεται κατι τετοιο....Εγω δεν ειδα να φαει προστιμο ο ΜΕΛΙΣΣΑΝΙΔΗΣ που εχει το πλειοψηφικο πακετο μετοχων στον ΟΠΑΠ και ειναι και ο βασικος μετοχος της ΑΕΚ...Δεδομενο οπου ειναι παραβατικο συμφωνα με την Ελληνικη Νομοθεσια που καθοριζει ωστις Ιδιοκτητης στον ΟΠΑΠ δεν επιτρεπεται να συμμετεχει δια ροπαλου σε μετοχικη συνθεση σε ΠΑΕ και αντι αυτου για λυση αποδοθηκε δηθεν η ''αποχωρηση'' της ομαδας της ΑΕΚ απο το κουπονι του οπαπ χαχαχαχαχαχαχα.Δηλαδη που γραφει ο Νομος οτι αν αποσυρθει η ομαδα απο το κουπονι τοτε ο Διπλος βασικος μετοχος σε ΠΑΕ και ΟΠΑΠ καθισταται ΝΟΜΙΜΟΣ???Μαγκες ο Μελισσανιδης παντοτε οσο ασχολιοταν με το ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ειχε το ΠΑΝΩ χερι ακομα και περιοδους ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗ...Ειναι πολυ περισσοτερα χρονια στο ''κουρμπετι'' και στην ''παραγκα'' απο το Μαρινακη που ομοιαζει ''βρεφος'' συγκριτικα....ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΤΕ ΜΟΥΝΑΚΙΑ ΤΗΣ ΕΕΑ ....ΣΕ ΛΙΓΟ ΕΝΔΕΧΕΤ

στις 10/11/2015 19:04
ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΤΕ ΜΟΥΝΑΚΙΑ ΤΗΣ ΕΕΑ ....ΣΕ ΛΙΓΟ ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΞΑΝΑ ΤΑ ΣΚΗΠΤΡΑ Ο ''ΘΕΙΟΣ'' ΚΑΙ ΘΑ ΚΟΠΟΥΝ ΚΟΛΟΙ ΚΥΡ ΜΕΛΙΣΣΑΝΙΔΗ...ΚΟΝΤΟΣ ΨΑΛΜΟΣ

στις 10/11/2015 19:07
Διαλεγεις και παιρνεις Μασσωνε γαμω το σπιτακι σου...Η την ΑΕΚ η στον ΟΠΑΠ...Διαφορετικα ουτε ο ιδιος Σατανας που πιστευεις δεν θα σε γλιτωσει μουνοσκυλε μελισσανιδη

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.