Πρωταθλήτρια η Μπόκα Τζούνιορς

Πρωταθλήτρια η Μπόκα Τζούνιορς



Η Μπόκα Τζούνιορς κέρδισε με 1-0 την Τίγκρε στο «Μπομπονέρα» και στέφτηκε και μαθηματικά πρωταθλήτρια Αργεντινής, λίγες ημέρες πριν τον τελικό του Κυπέλλου κόντρα στη Ροζάριο!

Πρωταθλήτρια Αργεντινής για 31 φορά στην ιστορία της και πρώτη μετά από τέσσερα χρόνια αναδείχθηκε η Μπόκα Τζούνιορς. Η ομάδα του Ροδόλφο Αρουαμπαρένα επικράτησε με 1-0 της Τίγκρε στο «Μπομπονέρα» και κατέκτησε και μαθηματικά τον τίτλο, μία αγωνιστική πριν το φινάλε της σεζόν!

Το γκολ της νίκης για τους γηπεδούχους πέτυχε στο 42ο λεπτό ο Μονσόν, «σφραγίζοντας» το τρίποντο για την ομάδα του! Ακόμη και να έχανε η Μπόκα, θα εξασφάλιζε τον τίτλο, καθώς η Ροσάριο Σεντράλ ηττήθηκε στην έδρα της Μπάνφιλντ.

Αυτό είναι το 31ο πρωτάθλημα για την Μπόκα, η οποία στοχεύει πλέον το νταμπλ, αφού την Πέμπτη αντιμετωπίζει την Ροζάριο στον τελικό του Κυπέλλου.




Ομάδες που αφορά: ΜΕΤΑ, ΤΙΓΚΡΕ

Σχολιασμός

25 σχόλια:

στις 02/11/2015 02:45
DALE DALE BOCA CAMPEONNNN! LA 12 ANTIFA HERMANOS PARA SIEMPRE!!!

V(A)MOS ARIS

στις 02/11/2015 07:40
ANTE GEIIIA!!! BOCA♡♡♡♡

στις 02/11/2015 10:01
ΤΙ ΛΕΤΕ ΒΡΕ ΠΑΛΙΟ ΤΡΙΣΑΘΛΙΑ ΑΡΧΙΚΟΜΠΛΕΞΙΚΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΓΑΜΩ ΤΟ ΜΟΥΝΙ ΤΩΝ ΜΑΝΑΔΩΝ ΣΑΣ ΟΛΩΝ.ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ 31 ΒΡΑ ΤΡΙΣΑΘΛΙΑ ΠΑΛΙΟ ΑΡΧΙΚΟΜΠΛΕΞΙΚΑ ΧΑΖΑ ΠΑΝΑΣΧΕΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΠΑΛΙΟ ΚΛΕΦΤΟΜΠΙΝΕΔΕΣ ΑΛΛΑ 24.ΜΑΘΕΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΑΛΑΚΕΣ.

στις 02/11/2015 10:07
ΕΧΕΤΕ 24 ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ 35.ΕΣΕΙΣ ΜΕΤΡΑΤΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ Η ΡΙΒΕΡ ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ ΓΑΜΩ ΤΙΣ ΜΑΝΑΔΕΣ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΙΣΩ ΕΙΣΤΕ ΔΕΥΤΕΡΟΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΡΙΒΕΡ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΙΟ ΠΟΛΛΑ.ΕΧΟΥΜΕ 35 ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΕΤΣΙ?ΕΠΙΣΗΣ ΠΑΛΙΟ ΤΡΙΣΑΘΛΙΑ ΧΑΖΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΑ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΑ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΑ ΑΤΟΜΑ ΕΜΕΙΣ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΚΟΥΠΕΣ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΑΥΤΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΟΧΙ ΣΥΧΝΑ.ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΣΑΣ ΤΟ ΚΑΝΑΝΕ ΔΩΡΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΤΗΜΕΝΟ.ΕΠΙΣΗΣ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΤΕΒΕΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΛΙΤΕ.ΕΝΕΩ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΧΑΒΙΕ ΣΑΒΙΟΛΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΤΑΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΖΕΙ ΓΚΟΛ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ 1 ΜΕΡΑ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.ΑΝΤΕ ΤΩΡΑ ΚΑΘΙΣΤΕ ΚΑΙ ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΟΥ ΦΕΡΕΝΤΝΟΥ ΣΤΙΣ 6 ΣΤΟΝ ΑΛΦΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΚΟΥ ΤΙ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟ ΜΑΛΑΚΕΣ ΑΡΧΙΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΥΣ ΕΚΕΙ ΟΛΟΥΣ.ΡΙΒΕΡ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ ΡΕ ΜΟΥΝΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΓΑΜΩ ΤΟ ΜΑΡΑΝΤΟΝΑ ΤΟΝ ΠΑΛΙΟ ΠΡΕΖΑΚΙΑ

στις 02/11/2015 11:17
River decime que se siente.haber jugado el nacional.te juro que aunque pasen los anos nunca los vamos a olvidar

στις 02/11/2015 11:32
Μπραβο μωρη ομαδα.... Και ασε τους αλλους να λενε οτι θελουν... Η μεγαλυτερη ομαδα της λατινικης αμερικης.. Σε οποιον και να πεκς ρε βλακακο "πες μου την πρωτη ομαδα που σουρχεται στο μυαλο απο την λατινικη" την μποκα θα σ πει

στις 02/11/2015 15:15
Ο RIVER7 ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟ. ΠΡΟΣΕΞΤΕ.

στις 02/11/2015 15:44
bravo boca arkei pou den to pire to sixama h river

στις 02/11/2015 16:15
dale dale dale dale boca! σας γαμαει η μποκα ρε !

στις 02/11/2015 16:16
river7 κλαψε ρε

στις 02/11/2015 16:16
χααχαχ τασο !ωραιο!

στις 02/11/2015 16:17
στασουμυγδαλα πολυ σωστος

στις 02/11/2015 18:29
Vamos campeones! Dale Boca

στις 02/11/2015 18:43
μπραβο μποκα και εις ανωτερα

στις 02/11/2015 18:52
des pws kanoun gia ena xarismeno titlo.... ax0ax0ax tragikoi... MIA ZWH APO KATW THA EISTE!!! RIVER RE MOUNIA!! :)

στις 02/11/2015 19:08
*k kati akoma gia na ginw pio safhs sto 'xarismeno titlo'.. ti thelw na pw ?? thelw na pw oti prin poulithoun kapoioi paixtes h dioihkhsh ths River phre kapoies apofaseis.. tis opoies gia fetos protimhsane na ta oikonomhsoun xrhmatika k na afhsoun ena titlo sthn akrh gia thn klapsiara Boca, gt me tosa tropaia k esoda pou phre h omada twra ti na to kanei.. ara dialeksame ta fragka pou tha mas feroun oxi ena titlo pou xasame fetos.. alla 10 titloi k seis aiwnia sta @@ mas! twra teleutaia ta phrame ola... h xronia authn htane gia thn oikonoma ths tsephs... na sas dw apo thn epomenh xronia! k pragmatika tha sas pw k bravo... RIVEEEEERRRR ;)

στις 02/11/2015 19:14
Paikste se kanena nacional pou mazepse k xrimata..sto thlefwno sta eipan auta

στις 02/11/2015 19:26
Έλα ρε ομαδάρα αυτά είναι!!!!!

στις 02/11/2015 21:56
Όποιος γνωρίζει από ποδόσφαιρο σίγουρα γνωρίζει ότι το πρωτάθλημα της Αργεντινής είναι το καλύτερο στον κόσμο. Για να κερδίσεις έναν αγώνα πρέπει να καταθέσεις ψυχή και σώμα στο γήπεδο. Καλά για ατμόσφαιρα δεν συζητάμε πολύς κόσμος, συνθήματα λες και γίνεται γιορτή. Διαιτησία αμερόληπτη.

στις 04/11/2015 12:07
bononikos amualh poutsoula akou thn ousia na teleiwnoume... MIA ZWH THA EISAI KATW APO TA ARXIDIA MAS>> THA SAS GAMAME>>> K THA KSEFTILIZESTE!!! EISTE H POUTANA MAS!!!! ANTE XAREITAI TO KUPELAKI TWRA META APO POSA XRONIA .... AIWNIE DEUTERE KATESTRAMENH OMADA!!! ANTE BRAVO K APO MENA>> GIA TO XARISMENO!!!

στις 05/11/2015 01:17
Καρκινο στην οικογενεια σου ολοι βλακα που θα βρισεις κιολας

στις 06/11/2015 01:09
skase re poutsoula...

στις 06/11/2015 01:10
pelates...

στις 06/11/2015 01:11
malaka pou tha piaseis k oikogeneia xazopaidaki... katestrameno... gamw th mana sou kolopaidi...

στις 09/11/2015 11:25
Poutana perimenw apanthsh na deis an eimai paidaki

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.