Σούπερ Λιγκ: Πέρασε και από τη Βέροια ο Ολυμπιακός

Σούπερ Λιγκ: Πέρασε και από τη Βέροια ο Ολυμπιακός



Με σκόρερ τους Ιντέγε (55’) και Ντουρμάζ (74’), ο Ολυμπιακός πέρασε με 2-0 από την έδρα της Βέροιας και διεύρυνε το νικηφόρο σερί του στα εννέα παιχνίδια. Φωνάζουν οι γηπεδούχοι για τις φάσεις των γκολ.

Την ένατη νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια πανηγυρίζει ο Ολυμπιακός. Η ομάδα του Μάρκο Σίλβα, που είναι η μοναδική στην Ευρώπη με απόλυτο νικών, κέρδισε με 2-0 στην Βέροια και ξέφυγε προσωρινά με +9 από τον δεύτερο Παναθηναϊκό.

Οι «ερυθρόλευκοι»… πέταξαν ξανά το πρώτο ημίχρονο, όπου ήταν κακοί και δεν απείλησαν ουσιαστικά την εστία της Βέροιας με εξαίρεση δύο εκτελέσεις φάουλ του Φορτούνη. Αντίθετα, οι γηπεδούχοι είχαν τις καλύτερες ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, ωστόσο δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

Στο 5’ ο Ρομπέρτο πραγματοποίησε εκπληκτική επέμβαση σε πλασέ του Καϊκούτ, ενώ ο τελευταίος αστόχησε από πλεονεκτική θέση στο 22’. Έξι λεπτά μετά, ο Ναζλίδης έπιασε το σουτ από ευνοϊκή θέση, ωστόσο κατάφερε να αστοχήσει. Ο Ολυμπιακός είχε κενά στην άμυνα και πήγε να το πληρώσει στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους (47’), όταν ο Μαγιέφσκι πλάσαρε από κοντά, με τη μπάλα να περνάει λίγο άουτ.

Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν μέτρα και στο 55’ κατάφεραν να προηγηθούν μετά από περίεργη φάση. Ο Ερνάνι έβγαλε σέντρα από τα αριστερά, ο Λόπεθ δεν μπόρεσε να απομακρύνει, η μπάλα χτύπησε πάνω στον Ιντέγε και κατέληξε στα δίχτυα. Αξίζει να σημειωθεί ότι η μπάλα χτύπησε στο πόδι και ύστερα στο χέρι του Νιγηριανού, ο οποίος το χρησιμοποίησε για να προστατευτεί από την έξοδο του αντίπαλου γκολκίπερ.

Ο Ιντέγε είχε καλή στιγμή για ένα δεύτερο γκολ στο 62’, ενώ στο 66’ το γυριστό σουτ του Μαγιέφσκι έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Ρομπέρτο. Στο 72’ ο Μάρκο Σίλβα έριξε στο ματς τον Ντουρμάζ και δύο λεπτά μετά ο Σουηδός «έγραψε» το 2-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ, το οποίο όμως κακώς δόθηκε.

Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα, το οποίο βρήκε την Βέροια να τελειώνει με δέκα λόγω αποβολής του Ιμπραΐμ (86’).



Ομάδες που αφορά: ΒΕΡΟΙΑ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Σχολιασμός

17 σχόλια:

στις 31/10/2015 23:09
και τα 2 τα γκολ ήταν μούφα το πρώτο με χέρι του Ιντέγιε και το δεύτερο με φάουλ που δεν ήταν για να δούμε θα τιμωρηθεί ο μίτσιος. Οι οπαδοί του ολυμπιακού πετούσαν φωτοβολίδες θα τιμωρηθεί άραγε ο οσφπ η όπως πάντα στην απ'έξω

στις 31/10/2015 23:12
Α ξέχασα και την κόκκινη που δεν πήρε ο σιοβας στο 90'.

στις 31/10/2015 23:40
tipota allo re noumero? eiai paok i antiolympiakos?apofasiste oloi sas giati exete katantisi mia malakia,,,,,,,,,,,,,

στις 01/11/2015 00:42
εεε τι δε θα περναγε ο πουτανας γιος?? αστεια πραγματα γελανε και τα τσιμεντα!!! ειπαμε ετσι τα περνατε μια ζωη!!!

στις 01/11/2015 01:42
pali kala pou to stisame giati den vlepo na pernagame apti veria poli skliri omada kai edra ouf pali kala ade re blakes ala sta rxidia mas sas grafoume moni sas ta lete moni sas ta akoute kai xereste

στις 01/11/2015 02:16
Παλι σας κατουρησε ο ιντεγε...; τς τς τς... Α και οσο για το χερι... Η καραπουτσακλαρα του ηταν παιδια...ξερετε...αυτη που εχετε στον πατο σας... Και οσο για τους οπαδους της κουλας... Στο ιδοο γηπεδο φετος, ειχατε κανει ενα ωραιοτατο ασσο ημιχρονο ,διπλο τελικο... Ξερετε... Απο αυτα τα ωραια...

στις 01/11/2015 05:55
Τώρα κατάλαβα γιατί οι περισσότεροι γαύροι δεν ξέρουν μπάλα: Γκαβοί είναι! Αφού δεν είδαν το χέρι στο πρώτο φκολ, ανακάλυψαν μαζί με το κοράκι χέρι στο δεύτερο, και δεν βρίσκουν τίποτα το επιλήψιμο στην συμπεριφορά του Σιόβα, (αλλά ποιος θα βρεθεί τον αποβάλλει να χάσει τα επόμενα παιχνίδια, ο... διαιτητής; Αστεία πράγματα...) οι άνθρωποι χρειάζονται ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟ!!! Μην τους βρίζετε λοιπόν, και αν ξέρετε κανέναν καλό, δώστε τους την διεύθυνση.

Α, ξέχασα να σας πω ότι μου ήταν αδιάφορη η Βέροια, δεν με νοιάζει που την κερδίσατε, ούτε και πως την κερδίσατε, αλλά όταν δεν παραδέχεστε αυτά που βλέπουν όλοι οι άλλοι προκειμένου να δικαιολογήσετε τα αδικαιολόγητα, υποτιμάτε την νοημοσύνη μου, και θα σας τα χώνω μέχρι να σταματήσει αυτός ο καρνάβαλος με τα "ανθρώπινα λάθη" του κώλου! Έχετε άκρες στην διαιτησία, μαγκιά σας, όταν δεν βρίσκετε τρόπο να κερδίσετε σας βοηθάει, πάλι μαγκιά σας, αλλά παραδεχθείτε το επιτέλους! Νταβατζήδες της διαιτησίας είσαστε, όχι πόρνες, μην ντρέπεστε...

στις 01/11/2015 09:37
balantzas ΑΣΧΟΛΗΣΕ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΑΒΡΟΥΣ?ΑΦΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΚΑΙ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΦΟΡΕΣ.ΕΧΟΥΝ IQ ΜΠΙΦΤΕΚΙΟΥ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.ΕΙΤΕ ΜΙΛΑΣ ΜΕ ΝΤΟΥΒΑΡΙ ΕΙΤΕ ΜΕ ΦΙΛΑΘΛΟ ΤΟΥ ΓΑΒΡΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΝΑΙ.ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ,ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΖΟΡΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΒΓΑΛΕΙ ΤΗΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΛΠ.ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΣΙΔΗΡΟΣΤΟΚΟΥΣ.ΟΙ ΜΠΑΜΠΟΥΙΝΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΙΜΟΥΔΕΣ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΥΑΛΟ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ.

στις 01/11/2015 09:40
ΕΓΩ ΓΕΛΑΩ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ.ΤΟΥΣ ΤΑ ΧΩΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΤΟΥΣ.ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΧΟΝΤΡΟ ΓΕΛΙΟ.ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΗΛΙΘΙΟΥΣ ΕΧΕΙ ΦΘΑΣΕΙ Η ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ.ΧΑΜΗΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ,ΧΑΜΗΛΗ ΩΣ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ.

στις 01/11/2015 11:22
ο σιοβας επρεπε να παρει κοκκινη το μουνοπανο

στις 01/11/2015 11:32
mpravo stous olimpiakous pou den einai provata kai exoun ta arxidia na paradextoun pws to mats itan vava....opws ekanan arketoi paoktzides me to penalty tou taylaridi kai mpravo tous.o olimpiakos einai i kaliteri omada osoi vlepoun mpala to lene kai den xreiazetai tetoies diaitisies otan den mporei na kerdisei na ton voithan.kako tou kanoun....den tis exei anagki.

στις 01/11/2015 12:45
τσιμπουκαδωρε πηγαινε να παρεις την μανα σου απο την συγγρου... σχολασε...

στις 01/11/2015 13:16
ΤΙ ΠΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ? Α ΡΕ ΒΑΓΓΕΛΗ ΤΙ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ.

στις 01/11/2015 14:05
e ti tha ekane? tha xane? xaxa

eleos

fff

στις 01/11/2015 15:10
tsipoukadore molis prin paris tin manasiu apo tin sougrou bgale tis kapotes apo ton kolosou

στις 01/11/2015 15:13
moynopano koyla esi giati milas gamimenos eise kai paokaki to eidio

στις 01/11/2015 21:57
lazo66 & stasoumugdala ΣΚΟΥΠΙΣΤΕ ΤΑ ΧΥΣΙΑ ΤΟΥ ΑΡΑΠΗ ΤΟΥ ΜΠΑΝΑΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΟΥΡΗ ΣΑΣ ΒΡΕ ΚΙΛΟΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ ΤΙ ΡΟΥΦΟΚΑΒΛΕΤΕΣ ΕΙΣΑΣΤΕ.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.