Σούπερ Λιγκ: Το «καθάρισε» σ΄ ένα ημίχρονο

Σούπερ Λιγκ: Το «καθάρισε» σ΄ ένα ημίχρονο



Με τρία γκολ στο πρώτο μέρος, ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 3-1 τον Παναθηναϊκό στην Τούμπα και επέστρεψε στις νίκες μετά από δύο αγωνιστικές, μειώνοντας στο -4 τη διαφορά του από τους «πράσινους». Μπερμπάτοφ (28’ πεν.), Ροντρίγκες (31’) και Βίτορ (42’) οι σκόρερ για τους Θεσσαλονικείς, μείωσε με Καρέλη (74’ πεν.) ο Παναθηναϊκός, που φωνάζει για το πέναλτι των γηπεδούχων.

Θρίαμβος για ΠΑΟΚ στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό! Με τρία γκολ σε διάστημα 14 λεπτών, ο «δικέφαλος του Βορρά» πήρε τη νίκη με σκορ 3-1 στην Τούμπα και υποχρέωσε τους «πράσινους» στη δεύτερη φετινή τους ήττα.

Οι Θεσσαλονικείς μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και στο 27’ κατάφεραν να προηγηθούν με εύστοχο πέναλτι του Μπερμπάτοφ, το οποίο όμως δεν θα έπρεπε να έχει δοθεί από τον Αρετόπουλο, αφού ο Ταυλαρίδης ανέτρεψε τον Ροντρίγκες έξω από την περιοχή.

Από εκείνο το σημείο ο Παναθηναϊκός κατέρρευσε και η ομάδα του Τούντορ το εκμεταλλεύτηκε, πετυχαίνοντας ακόμα δύο γκολ μέχρι το ημίχρονο! Στο 31’ ο Στιλ απέκρουσε ασταθώς το σουτ του Ροντρίγκες και στην επαναφορά ο άσος από το Πράσινο Ακρωτήρι «έγραψε» το 2-0, προλαβαίνοντας τον Ταυλαρίδη!

Ο Παναθηναϊκός δεν μπόρεσε να αντιδράσει και στο 42’ ο Βίτορ ανέβασε ακόμα περισσότερο τον δείκτη του σκορ, εκμεταλλευόμενος την τραγική έξοδο του Στιλ στο κόρνερ του Πέλκα. Όλα πήγαιναν περίφημα για τους γηπεδούχους, εκτός από τον τραυματισμό του Μπερμπάτοφ. Ο Βούλγαρος φορ ζήτησε αλλαγή μετά το πέναλτι, νιώθοντας ενοχλήσεις στον προσαγωγό. Μάλιστα, υπάρχουν φόβοι ότι έχει υποστεί θλάση!

Στο δεύτερο μέρος, ο Παναθηναϊκός προσπάθησε να αντιδράσει και στο 73’ κέρδισε πέναλτι, σε ανατροπή του Μαρινάκη από τον Λέοβατς. Ο Καρέλης εκτέλεσε εύστοχα μειώνοντας σε 3-1, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα, αφού οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν άλλη ευκαιρία.

Με τη νίκη του, ο ΠΑΟΚ έφτασε τους 14 βαθμούς και ανέβηκε στην 4η θέση, όντας στο -2 από την 3η ΑΕΚ και στο -4 από τον 2ο Παναθηναϊκό. Στον αντίποδα, οι «πράσινοι» γνώρισαν τη δεύτερη ήττα τους στο πρωτάθλημα και πλέον βρίσκονται στο -6 από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό.



Ομάδες που αφορά: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, ΠΑΟΚ

Σχολιασμός

29 σχόλια:

στις 25/10/2015 21:39
Εεεεεεετσι ..... !!!!

στις 25/10/2015 21:42
ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΤΟ ΜΑΤΣ ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ Ο ΕΣΣΙΕΝ ΤΟ ΕΒΑΛΕ?

στις 25/10/2015 21:42
Πολυ ανωτερη η ΠΑΟΚΑΡΑ απο τον βαζελο κατι το οποιο φαινοταν και απο τα προηγουμενα ματς, διαφορα δυναμικοτητας-ταχυτητας-ποιοτητας!!!!!

στις 25/10/2015 21:44
Paxare απο οτι ο ακουστηκε με τον Εσσιεν κατι δεν πηγε καλα στο πεντικιουρ και γι αυτο δεν επαιξε

στις 25/10/2015 21:45
Αλαφουζο εμεις οι ολυμπιακοι παντως σε στηριζουμε ,σου ευχομαστε αλλα 15 χρονια να μεινεις(μαζι με Αναστασιου φυσικα)

στις 25/10/2015 21:47
ευχαριστουμε τον παοκ που μας εδωσε το πρωταθλημα απο τωρα....κατα τα αλλα νομιζω ο δελλας καλει τον αναστασιου

στις 25/10/2015 21:48
εχει καλο ροστερ ο παοκ φετος αλλα δεν εχει βαθος στον παγκο...ας πουμε ο σαμπο δεν κανει...θα δειξει

στις 25/10/2015 21:50
o aretopoulos anoikse to skor

στις 25/10/2015 23:13
gia allh mia agwnistiki i omada mou fanike katwterh twn prosdokiwn,i elleipsi fadasias sthn messaia grammh itan emfanestath,kathetes pases oute gia deigma,tragika amuntika lathi pou kostisan,enas proponiths pou pali ekneyrise ton kosmo ths omadas (den noeitai na xaneis 3-0 sto imixrono k na mn kaneis kamia allagh amesa) kai mia omada i opoia upotithetai proetoimazetai mono gia ta mats prwtathlimatos pali dn blepotan gt o paok epaize k eurwph thn pempth...anastasiou paraithsou mpas k anevei i psuxologia twn paixtwn alafouze pare metra k afise thn karamela ths diathsias gt an k dn ypirxe penalty o paok kuriarxise k dn prepei na ta rixnoume ekei kai simera...kata t alla sugharitiria ston olumpiako gia t prwtathlima gt opws t xw pei epanellimena dn kontraretai eidika fetos..ayth einai i pikrh allitheia alla einai i alitheia

στις 26/10/2015 00:18
ALAFOUZE MAS KATANTHSES NA XANOUME APO TO GUFTO-PAOKAKI,ASXOLISOU OLH TIN EVDOMADA ME TON ARETOPOULO KAI STEILE TIN OMADA SAN KOTES NA XASEIS,DEN EIMASTE KANALI PARTO XAMPARI,FTANEI PIA H KOROIDIA THELOUME NA DOUME MPALA,PAOKIA MIN XAIRESTE KAPOIA STIGMI THA FUGEI TO KATHIKI ME TOUS UPALILOUS TIS 13 KAI TIN PRASINOULA KAI THA KSANAFATE KALA STON KWLO POUSTRAKIA

στις 26/10/2015 00:27
...opos leme ANOTEROTITA..kalinuxta sas...

στις 26/10/2015 00:41
Χωρίς σάλιο πουτσα!!! Άμα δεν βαριοντουσαν θα έριχναν αλλά 2 μπαλάκια στο δεύτερο ημίχρονο! Άγιο είχατε ζελες

στις 26/10/2015 01:52
Στο πρώτο ημίχρονο παίξαμε ωραία στο δεύτερο κάναμε fair play.

στις 26/10/2015 09:05
ΚΑΙ 6 ΝΑ ΑΡΠΑΖΑΝΕ ΠΑΛΙ Ο ΑΡΕΤΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΦΤΑΙΓΕ.ΚΑΙ ΣΑΣ ΡΩΤΑΩ ΑΝ ΚΕΡΔΙΖΕ 1-3 Ο ΒΑΖΕΛΟΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΙ ΘΑ ΜΙΛΑΓΑΝΕ ΓΙΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ;

στις 26/10/2015 11:34
απο τα σαλονια της ευρωπης καποτε στον βοθρο και στην παρακμη σημερα ντροπη και μονο συγχαρητηρια ωστοσο στον παοκ

στις 26/10/2015 13:03
βαζελες ευχομαι καθε χρονο να πηγαινετε και χειροτερα... πατος διχως τελος... χειροτερα χρονια και απο της κουλας να ζησετε

στις 26/10/2015 13:07
καθε αγωνιστικη βαζελια θαχει χυσιμο στην μαπα... καλο υποβιβασμο...αχχααχαχαχαχ

στις 26/10/2015 14:24
Ο μεγαλυτερος και πιο διακεκριμενος συλλογος της Ελλαδας κατεντησε να χανει απο μικρουλες ομαδες.Να παραιτηθει αμεσα ο αναστασιου και να φυγει ο αλαφουζος ετσι θα επιστρεψουμε εκει που ανηκουμε και δεν θα χανουμε απο τα χωρια

στις 26/10/2015 15:20
ΩΡΑΙΟ ΠΕΝΑΛΤΙ ΣΚΑΤΟΠΑΟΚΙΑ.ΜΕΤΑ ΛΕΤΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ.

στις 26/10/2015 16:49
χειροτερο βαζελο δεν εχω ξαναδει. η χειροτερη ομαδα του πωταθληματος. σερνεται δεν μπορει να παρει τα ποδια του

στις 26/10/2015 16:49
καλα πεναλτυ δεν ηταν αλλα εαν το επαιρνε ο βαζελος δεν θα μιλαγε

στις 26/10/2015 17:11
8=============) ΣΤΟΝ ΚΩΛΟ!!!

στις 26/10/2015 17:16
o marinakis to estise xaxaxaxaxaxa malakes lagi

στις 26/10/2015 17:49
To thetiko ap'ola auta einai oti i omada mas exei ftasei pleon s'ena epipedo pou oloi anexeretws tin anagnwrizoun kai etsi den mporoun na mas sxoliasoun arnitika.Auto mas dinei to dikaiwma emas tous olympiakous san opadoi pleon megalhs omadas na mpainoune se athra allis omadas kai na sxoliazoume,na krinoume kai na xleuazoume(panta sto plaisio tou astiou) tis ypoloipes omades xwris na mporei kaneis na mas tin pei...Wraio pragma na eise olympiakos!

στις 26/10/2015 18:14
ti les re magka.an ayrio o olimpiakos sou diladi arpaxei apo ean pethameno pao 4 mpalakia stin leoforo oi panathiaikoi den tha mporou na stin poun gia ena mats-derby;;;to doulema tis arkoudas tha fas kakomoiri pou mia omada kafeneio diesyre ton eyrwpaio olimpiako.oloi exoun dikaiwma na kanoun oti sxolia goustaroun.kratiste kanoniko profil kai min fouskwnetai eparsi kai egwismo.o pragmatika megalos syllogos paramenei semnos kai tapeinos.afinei mono ta apotelesmata na milane kai oxi tis papa-figoures.

στις 27/10/2015 01:18
στηνε αγωνες ταυλαριδη με τον προεδρο σου,αντε αγορακι μου συνεχισε,να δω ποτε θα ξυπνησουν ολοι οι οπαδοι και θα μπουν μεσα...

στις 27/10/2015 06:10
epitelous KAPOIOS POU EIPE KAI KATI SWSTO,DIOKSANE TA PROVATA TSI 13 TON VARDINOGIANNH KAI KATASTREPSANE TIN OMADA MAS,TA KARKINWMATA K META MAS FTAIEI O GAY-ROS,KAI OXI TA UPALILAKIA POU EXOUME MAZEPSEI KAI MAS KATANTHSAN EDW,GAMW KAI TIS PSEUTODIKES KAI TA PANTA TOU,GAMHMENE ALAFOUZE ME TA UPALILAKIA SOU KAI TO KWLOKANALO. MAS KANOUN PLAKA OI GAVROI KAI DN MPOROUME NAM ILHSOUME KARGIOLES

στις 27/10/2015 17:58
Ronnie7Sullivan λεγε εσυ ,τα λες επειδη εισαι παναθηναϊκος αλλιος και γαυρος να ησουνα θα ελεγες οτι η ΠΑΟΚΑΡΑ μας ειναι παρα πολυ καλυτερη απο τον βαζελο.Τα τρια γκολ στο πρωτο ημιχρονο μετα στο δευτερο χαλαρα παιζαμε και σας καναμε πεναλτι και μας τραυματησατε τον BERBATOV ρε αλητες σεν ξερετε να παιζετε ποδοσφαιρο μονο και μονο μπασκετ ξερετε

στις 28/10/2015 12:25
re malakes diwxte ton aloufouzos kai ton anastasiou tipota den kanoun oi malakes mas exoyn gamisei

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.