Σούπερ Λιγκ: Ασταμάτητος ο Ολυμπιακός, 8x8 με Μποτία!

Σούπερ Λιγκ: Ασταμάτητος ο Ολυμπιακός, 8x8 με Μποτία!



Με τον Μποτία να πετυχαίνει δύο γκολ σε διάστημα τεσσάρων λεπτών (59’,63’), ο Ολυμπιακός κέρδισε με 2-1 τον Ατρόμητο στο Περιστέρι και συνέχισε το απόλυτο νικών.

Την 8η νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια πρωταθλήματος πανηγύρισε ο Ολυμπιακός. Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν με 2-1 του Ατρόμητου στο Περιστέρι, νικώντας στο γήπεδο που είχαν να κερδίσουν από τον Σεπτέμβριο του 2012.

Ο Ολυμπιακός είχε την υπεροχή στο πρώτο μέρος, ωστόσο οι γηπεδούχοι έκλειναν σωστά τους χώρους και δεν επέτρεψαν στους Πειραιώτες να απειλήσουν. Μάλιστα, ο Ατρόμητος «άγγιξε» το γκολ στο 40ο λεπτό, αλλά ο Ρομπέρτο πραγματοποίησε μεγάλη επέμβαση με το πόδι, σε εξ επαφής πλασέ του Γοδόι.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Μάρκο Σίλβα μπήκε αποφασισμένη να πιέσει τον Ατρόμητο και στο 58’ είχε δοκάρι με σουτ του Σεμπά. Ο Ολυμπιακός ήταν κυρίαρχος και στο διάστημα 59’-63’ κατάφερε να πετύχει δύο γκολ με τον Μποτία! Ο Ισπανός αμυντικός εκμεταλλεύτηκε τα στημένα του Φορτούνη (κόρνερ και φάουλ) και σκόραρε με το κεφάλι, δίνοντας προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Ο Ατρόμητος δεν πτοήθηκε και στο 75’ επέστρεψε στο ματς χάρη σε ωραίο σκαστό σουτ του Στόιτσεφ. Μάλιστα, οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στην ισοφάριση στο 78’, όμως ο Λε Ταλέκ δεν μπόρεσε να κάνει την κοντινή προβολή. Το γκολ έδωσε ψυχολογία στους Περιστεριώτες, οι οποίοι πίεσαν για το 2-2, όμως στο 85’ ο Ρομπέρτο πραγματοποίησε νέα μεγάλη επέμβαση σε σουτ του Στόιτσεφ, κρατώντας το 2-1 μέχρι το φινάλε.



Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Σχολιασμός

19 σχόλια:

στις 25/10/2015 17:42
4 παιχνίδια έχουμε παίξει εκτός έδρας (Λεβαδειακος Ξάνθη Παοκ Ατρόμητος) και το πιο εύκολο διπλό το πήραμε στην Τούμπα

στις 25/10/2015 17:51
Tous Phdame Kai Xampari Den Exoune Parei 8X8 My Good Th Kanoume Pame Twra Gera Gia Thn 4 Agwnistikh Ton Omilwn Tou Uefa Champion League Olympiakos-Dynamo Zagkremp

στις 25/10/2015 18:15
Akyre γιαυτό mvp στην Τούμπα βγήκε ο Ρομπέρτο.

στις 25/10/2015 18:22
mvp o ρομπερτο που εκανε μια απουκρουση; δηλαδη μας λετε οτι ειχατε ευκαιριες απο και με την κρασνονταρ;

στις 25/10/2015 18:27
οπως *

στις 25/10/2015 18:39
11 φάσεις είχε ο ΠΑΟΚ και εσύ 9 και Mvp βγήκε ο Ρομπέρτο ψάξε και θα δεις.

στις 25/10/2015 18:59
ελλα ρε που ειχε και φασεις. εσεις οι ιδιοι ειπατε κιολας οτι δεν ειχατε παιξει καλα

στις 25/10/2015 19:14
mas les file 2kefalos oti o paok ine kaliteros/plaka mas kanis?gia na ftasete ton OSFP rxete poli doulia akoma.sou exo ne kerdizete simera!

στις 25/10/2015 19:28
Ότι και να λέτε,στην ψωλή μας ξυνετε τον κώλο σας και φέτος. Ψάξτε τον δέυτερο....

στις 25/10/2015 20:07
13-0 offside tpt allo den xriazete na poume

στις 25/10/2015 20:27
Δεν έπαιξε καλά ο ΠΑΟΚ αλλά 11 (7) στην εστία φάσεις είχε.

στις 26/10/2015 01:44
Μόνο με κυάλια παίδες.....άντε γεια

στις 26/10/2015 11:25
2κεφαλε ΜΕΤΡΑΝΕ ΤΑ ΓΚΟΛ ΜΟΝΟ , ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ, ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?

στις 26/10/2015 13:09
chris doukas γυρνα στο λαγουμι σου μωρη μπουκωμενη κοτα... που εχεις και αποψη.. δες τις φασεις πριν πεις απλα την μαλακια σου και αυτοκτονα .. ΖΩΟ

στις 26/10/2015 13:11
οσο για τον δικεφαλο... ναι...ησασταν πολυ καλυτεροι, τι να σου πω... γιαυτο πρωτοι φορα μερα απο χρονια δεν βγαλατε αχνα ουτε καν για διαιτησια που ειναι η τρελα σας να κλαιγεστε...αιωνια αδικημενοι .. γεννηθηκατε μεσα στην αδικια...χαχαχαχααχ ΜπαΟΡΚ

στις 26/10/2015 15:21
ΠΑΜΕ ΜΩΡΕ ΘΡΥΛΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.

στις 26/10/2015 18:42
mi leme malakies.o paok me ton olimpiako eixe 4 kales aykairies gia gkol.athanasiadis-berbatof-kasami grammi-kai dipli apokrousi roberto.enoeite kaliteros o olimpiakos alla egw ayta ta fairplay de ta katalavaiw...ti tha pei fairplay;;;as itan magkas na tou rixne 5 ama mporouse.tha...tha..me ta tha kyrioi milane oi gkomenes.o idios o roberto sto telos tou agwa eipe itan kalos o paok.

στις 26/10/2015 21:11
ΤΟ ΣΗΚΩΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΚΤΩΜΒΡΗ ΦΕΤΟΣ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟ 44ο ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

στις 26/10/2015 22:49
Πολυ σηκωνετε η γαμημενη η σημαια ρε παιδια 10 φορες σε ενα ημιχρονο ειναιβπαγκοσμιο ρεκορ...που νομιζε οτι ηταν ο εποπτης ;;;στην παρελαση;;;;

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.