Σούπερ Λιγκ: Το γύρισε στο 90’ η ΑΕΚ

Σούπερ Λιγκ: Το γύρισε στο 90’ η ΑΕΚ



Με τον Μπουονανότε να πετυχαίνει 3ο γκολ στο πρωτάθλημα και τον Μπαρμπόζα να σκοράρει στο 90’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ, η ΑΕΚ πέρασε με 2-1 από την έδρα της Βέροιας και επέστρεψε στις νίκες μετά την ήττα της περασμένης αγωνιστικής στην Τούμπα.

Η ΑΕΚ βρέθηκε πίσω στο σκορ κόντρα στην Βέροια, ωστόσο έκανε την ανατροπή (2-1) και έφυγε με τρεις βαθμούς από την Ημαθία, παίρνοντας την πρώτη της εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα.

Η «Ένωση» πήρε από τα πρώτα λεπτά τον έλεγχο και προσπαθούσε να διασπάσει την άμυνα της Βέροιας, έχοντας δύο καλές στιγμές με τον Μάνταλο και ακόμα μια με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βάργκας, που έδιωξε ο Καντιμοίρης.

Ωστόσο στο 32’ ο Μπουονανότε έκανε λάθος στο κέντρο και ο Νέτο έγραψε το 1-0, παραβιάζοντας την εστία του Μπαρόχα. Μάλιστα ο Αργεντινός όταν έχασε τη μπάλα, διαμαρτυρόταν στον Αρετόπουλο για φάουλ αντί να ακολουθήσει τον αντίπαλο.

Ο Μπουονανότε προσπάθησε να διορθώσει το λάθος του και είχε καλή στιγμή στο 42’ με δυνατό σουτ που απόκρουσε ο Καντιμοίρης. Τελικώς, ο Αργεντινός κατάφερε να σκοράρει στο ξεκίνημα της επανάληψης (49’) με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Η ΑΕΚ προσπάθησε να πετύχει και ένα δεύτερο γκολ, ωστόσο η Βέροια ήταν εξαιρετική ανασταλτικά και δεν επέτρεπε στους φιλοξενούμενους να δημιουργήσουν αρκετές ευκαιρίες. Ο Δέλλας ρίσκαρε, ρίχνοντας στο ματς τους Πλατέλλα, Κρισάντους, Μπαρμπόσα, και δικαιώθηκε. Στο 90’ ο Μπαρμπόσα ολοκλήρωσε την ανατροπή, με απευθείας εκτέλεση φάουλ, χαρίζοντας τη νίκη στην ΑΕΚ.



Ομάδες που αφορά: ΑΕΚ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

17 σχόλια:

στις 28/09/2015 21:29
antihooliganos πού είσαι μωρό μου; Το στήσιμο του αιώνα!!!!!!!! Δώσε ονόματα εδώ και τώρα. Βαγγέλας ο στάνταρ............οι υπόλοιποι;

στις 28/09/2015 21:34
anatroph o mellisanidis popopo lefta me to tsouvali alla ghpedo de sas ftiaxnei mpeeeeeeeeeeeeee

στις 28/09/2015 21:46
Η ΑΕΚ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΟΔΟΣΗ ΑΝ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΕΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΡΑΜΜΕΣ.ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟ ΑΓΓΟΥΡΙ ΤΟΝ ΚΡΙΣΑΝΤΟΥΣ ΤΙ ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΒΑΛΕ ΜΕΣΑ?Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΟΥΤΕ ΚΕΦΑΛΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ.

στις 28/09/2015 22:10
ΑΕΚ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΠΛΟ ΣΤΟ ΝΑΟ ΜΑΣ. Η ΒΕΡΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ Π.Χ. ΝΑ ΚΑΙ Η ΡΕΑΛ ΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ.

στις 28/09/2015 22:12
to sthmeno paidia k posa tetoia tha kanei akoma o melissanidis

στις 28/09/2015 22:21
ΑΝΤΙΧΟΥΛΙΓΚΑΝΕ, ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ... ΘΕΟΣ!!! Υ.Γ. ΑΠΛΑ ΤΟ ΟΣΚΑΡ ΓΙΑ ΤΟ "FΟRΕSΤ GUΜΡ" ΤΟ ΠΗΡΕ ΗΔΗ Ο ΤΟΜ ΗΑΝΚS

στις 28/09/2015 22:37
Στημένο και τούτο...ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ 1-2 α.σ.

στις 28/09/2015 22:55
ΑΝΤΙΧΟΥΛΙΓΚΑΝΕ, ΚΡΥΒΕ ΛΟΓΙΑ ΔΙΟΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΣΕ ΖΑΛΙΖΟΥΝ ΟΛΟΙ Κ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ "ΔΩΣΕ ΜΑΣ ΕΝΑ ΣΙΓΟΥΡΑΚΙ ...ΚΑΘΑΡΟ!" ΤΑ ΣΤΗΜΕΝΑ ΠΛΕΟ ΤΡΕ ΜΠΑΝΑΛ

στις 28/09/2015 23:37
Σαββιδης Μελισσανιδης την φτιαξανε την δουλεια εχουν παρει μαθηματα απο τον βαγγελα κσι γον μπεο...και υον κομποτη...και ολη την ομαδα..ελληνικο πρωταθλημα το πιο βρωμικο παγκοσμο

παγκοσμιος..

στις 28/09/2015 23:38
Βρητε την επομενη πουστια και κονομιστε.. Παμε στοιχημα!!

στις 29/09/2015 00:01
Τι στημένα και βλακείες λέτε το ματς ήταν καθαρό, το γκολ μπήκε στο 90' με άπιαστο φάουλ.

στις 29/09/2015 00:03
Φοβερή εκτέλεση από τα 25 μέτρα και με την μπάλα να καίει στο 90 ' ... και το βγάζετε μερικοί στημένο ??

Ίσως έχετε δίκιο , ο Μελισσανίδης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με την βοήθεια μαγνητικών κυμάτων , αφού πρώτα έλεγξε και άλλαξε την ροή του αέρα στο περιβάλλον.

Φήμες λένε πως τα παπούτσια του Μπαρμπόσα ήταν και αυτά στημένα , είχαν ειδικό εκτοξευτήρα και κατέληξε η μπάλα συστημένη στα δίχτυα .

στις 29/09/2015 00:33
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΜΕΝΑ ΓΙΑ ΕΣΑΣ!!!ΤΟΣΑ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟΣΑ ΛΕΤΕ. ΦΟΡΤΣΑ ΑΕΚΑΡΑ ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ

στις 29/09/2015 02:50
Αφήστε τις μαλακιες με τα στημενα . Οσο για την ΑΕΚ δεν βλεποταν παληκαρια .

στις 29/09/2015 09:46
mono o aris mas den steinei paignidia

στις 29/09/2015 10:44
o antihooliganos ine to megalitero numero tis selidas

στις 29/09/2015 19:45
Να σωθουμε φετος , γιατι με τον Τραι δεν βλεπω προκοπή . Αν , λέω άν , βγούμε ΕΥΡΩΠΗ θα είναι καθαρή τύχη και θα σημαίνει πολλά για την δύναμη ( ? ) των αντιπάλων

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.