Σούπερ Λιγκ: Η Καλλονή έριξε πεντάρα στον Παναιτωλικό

26/9/2015 18:15
Πραγματοποιώντας την καλύτερη εμφάνιση της στην Σούπερ Λιγκ, η Καλλονή διέλυσε με 5-1 τον Παναιτωλικό στην Μυτιλήνη και πήρε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα.

Τι και εάν η Καλλονή είχε σκοράρει μόλις μια φορά μέχρι σήμερα; Η ομάδα του Θαλή Θεοδωρίδη διέσυρε με 5-1 τον Παναιτωλικό στην Μυτιλήνη και πήρε το πρώτο της τρίποντο μετά από πέντε αγωνιστικές.

Οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί στο πρώτο μέρος και πέτυχαν τέσσερα γκολ σε 34 λεπτά με τους Ελλακόπουλο (10’ σουτ), Γεωργίου (22’, 27’ σουτ) και Αντέτζο (34’ κεφαλιά). Έπεσε ο ρυθμός στο δεύτερο μέρος, όμως η Καλλονή πέτυχε και 5ο γκολ με σουτ του Μανούσου στο 63ο λεπτό.

Πολύ κακός στην άμυνα ο Παναιτωλικός, ο οποίος κατάφερε να πετύχει απλώς το γκολ της τιμής με εκτέλεση φάουλ του Πάουλο στο 83’.