Είχε κέφια ο Ντρογκμπά! (video)

Αφορά τον αγώνα ΣΑΝ ΧOΣΕ - ΣΙΑΤΛ

Τα πρώτα του γκολ στο MLS πέτυχε ο Ννιντιέ Ντρογμπά, ο οποίος σημείωσε χατ-τρικ στη νίκη των Montreal Impact με 4-3 κόντρα στους Chicago Fire.

Ο Ντρογκμπά πήρε για πρώτη φορά φανέλα βασικού με το Montreal και σημείωσε χατ-τρικ στην εντός έδρας νίκη της ομάδας του με 4-3 απέναντι στους Chicago Fire.

Ο 37χρονος άνοιξε το σκορ στο 27ο λεπτό, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι έφεραν… τούμπα το ματς και προηγήθηκαν με 3-1 στο 59ο λεπτό.

Ο Ιβοριανός όμως «χτύπησε» ξανά και με δύο γκολ σε διάστημα τεσσάρων λεπτών (61’-65’) διαμόρφωσε το τελικό 4-3, χαρίζοντας τη νίκη στο Montreal, στο ντεμπούτο του Μάουρο Μπιέλο στον πάγκο των Καναδών.

Στοιχεία για τον αγώνα: ΣΑΝ ΧOΣΕ - ΣΙΑΤΛ