Φιλική νίκη για Παναθηναϊκό, έπαιξε ο Εσιέν (video)

5/9/2015 22:02
Ο Παναθηναϊκός επικράτησε 2-0 του Πανελευσινιακού σε φιλικό παιχνίδι στο «Γεώργιος Καλαφάτης» έχοντας σκόρερ τους Καλτσά (33’) και Αμπέντ (90’). Έπαιξε για ένα ημίχρονο ο Εσιέν.

Σε ένα φιλικό που είχε σκοπό να διατηρήσει σε εγρήγορση τους παίκτες, ο Παναθηναϊκός κέρδισε με 2-0 τον Πανελευσινιακό, με τους Καλτσά και Αμπέντ να πετυχαίνουν τα δύο γκολ.

Ο Έλληνας επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 33ο λεπτό μετά από καλή συνεργασία με τον Ζέκα, ενώ o Αλγερινός μέσος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 90'.

Σ’ όλο το δεύτερο μέρος αγωνίστηκε ο Εσιέν, ο οποίος δείχνει ότι έχει ξεπεράσει το πρόβλημα τραυματισμού του και συγκεντρώνει αρκετές πιθανότητες να κάνει επίσημο ντεμπούτο στο ματς της 3ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ με τον Πανιώνιο.