Γιουρόπα Λιγκ: «Λύγισε» στην Κωνσταντινούπολη ο Ατρόμητος

Γιουρόπα Λιγκ: «Λύγισε» στην Κωνσταντινούπολη ο Ατρόμητος

Αφορά τον αγώνα ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ


Ο Ατρόμητος «λύγισε» στην ανωτερότητα της Φενέρμπαχτσε και ηττήθηκε με 3-0 στο «Σουκρού Σαράτσογλου», γνωρίζοντας τον αποκλεισμό από τη συνέχεια του Γιουρόπα Λιγκ.

Εν αντιθέσει με το πρώτο ματς, ο Γκορμπούνοφ βρέθηκε σε πολύ κακή ημέρα και ο Ατρόμητος ηττήθηκε με 3-0 στην έδρα της Φενέρμπαχτσε με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.

Οι Περιστεριώτες κυνηγούσαν ένα… θαύμα μετά την ήττα με 1-0 στο Περιστέρι, όπου η ομάδα του Γρηγορίου αδικήθηκε κατάφωρα από την διαιτησία του Ιταλού διαιτητή, Ορσάτο.

Όλα κρίθηκαν από νωρίς, όταν στο 7ο λεπτό ο αφύλαχτος Φερναντάο άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Βίτορ Περέιρα, γκολ έκοψε τα πόδια του Ατρόμητου.

Οι παίκτες του Γρηγορίου φάνηκε ότι δεν πίστευαν στην ανατροπή και η Φενέρ μετουσίωσε την υπεροχή της σε δεύτερο γκολ στο 60’. Μετά από ακίνδυνη σέντρα του Ερκίν, ο Γκορμπούνοφ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, για το 2-0 των Τούρκων.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 78’ ο Φερναντάο με δεύτερο προσωπικό γκολ, ενώ η ομάδα του Περέιρα είχε και δύο δοκάρια με Ερκίν (45+2’) και Νάνι (75’).




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
3.402.852.052.451.351.551.281.19
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
4.251.752.752.021.52
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.151.574.2030.00

Σχολιασμός

10 σχόλια:

στις 27/08/2015 23:59
Αφου ειστε γτπ

στις 28/08/2015 00:40
Eνώ το ΜΠΑΟΥΓΚ,άμα έπαιζε με Φενέρ,θα περνούσε.Ρε άντε τράβα τα βυζιά σου.......

στις 28/08/2015 00:55
Δεν πειραζει ηταν μια καλη προσπαιθεια απο το συνολο του γρηγοριου

στις 28/08/2015 01:02
Παπαραντζας το εχει κανει ηδη μια φορα.... Αντε γεια !!!!!

στις 28/08/2015 01:16
Παπαραντζα εμεις το καναμε πριν λιγα χρονια οποτε κλαψε

στις 28/08/2015 09:25
Κάποτε παοκάκια είχατε αποκλείσει και Άρσεναλ.Ο Άρης είχε πετάξει από το Γιουρόπα την τότε κάτοχο Ατλέτικο με 2-3 μέσα στο σπίτι της....Ε,και; ΚΑΑΑΑΑΑΠΟΤΕ-ΚΑΠΟΥ-ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ...Να σας δω τώρα ποιός θα κλάψει.Εδώ θα είμαστε

στις 28/08/2015 11:36
"paparantzas" ρε φίλε μη συγκρίνεις την ΠΑΟΚΆΡΑ και το σκουλήκι.Κι απορώ ΠΏΣ γίνεται ένας Ολυμπιακάκιας να βρίζει τον Άρη.Για ΠΑΟΚ το καταλαβαίνω πως υπάρχει τεράστια κόντρα αλλά το ματς Παναθηναϊκός-Γκαμπάλα το έστησε ο Μαρινάκης.Το Ατλέτικο Μαδρίτης-Άρης 2-3 που έγινε στις 30 Σεπτεμβρίου 2010 ημέρα Πέμπτη κι αυτό ήτανε στημένο από τους Μαρινάκη,Μπέο,Κομπότη,Ψωμιάδη,Κόκκαλη,Γκαγκάτση κι άλλους πολλούς.Έγινε Μπαρτσελόνα το μεγαλύτερο παράρτημα του γαύρου.Ο Άρης είναι το μεγαλύτερο παράρτημα του γαύρου ενεργό αφού για τούτο το παράρτημα προνόησε ο "Θείος Σώκρατες" και συνέχισε το Θεάρεστο έργο του ο ανιψιός του ο "Θείος Βαγγέλας" ο χοντρούλης που όλο τρώει.

στις 28/08/2015 11:41
Αυτή είναι η πικρή αλήθεια για τον Άρη Θεσσαλονίκης (Αμερικής) και η αλήθεια ΠΟΝΑΕΙ!Ενώ η ΠΑΟΚΆΡΑ τότε που απέκλεισε την Άρσεναλ του Λονδίνου το έκανε ΜΌΝΗ ΤΗΣ!Ξέρετε γιατί;Γιατί ο ΠΑΟΚ μια ζωή πάλευε για να κερδίσει το ΠΟΚ και είναι αγαπητός σε όλοκληρο τον ελληνικό βορρά.Ή έστω σχεδόν σε όλο γιατί υπάρχουν κι εξαιρέσεις (Άρης,Ξάνθη).Ο ΠΑΟΚ ΜΌΝΟΣ του τα κατάφερνε μια ζωή.Ούτε έχει ανέβει ποτέ δε άρματα ούτε έχει κάνει παράγκες.Ίσως να έδωσε κάποτε δανεικούς σε Πιερικό,Δόξα Δράμας,Αιγινιακό Κ.Λ.Π. αλλά ΠΟΤΈ μα ΠΟΤΈ δεν έκανε κάτι κακό.

στις 28/08/2015 23:01
Αυτό ήταν,είναι και θα είναι το παοκτσιδικο κόμπλεξ.Ο,τι καταφέρνει το καταφέρνει από μόνος και ο,τι οι άλλοι....ήτανε στημένο. Το ματς μς Ατλέτικο το έστησε ο Ψωμιάδης κ σία κλπ κλπ.Ρε κόψτε τα ληγμενα. Όσο για παράρτημα.... και να παίζει γ' εθνική!!!!! για ξανασκεφτεί.

στις 28/08/2015 23:04
Και μάλιστα μια Ατλέτικο που ήτανε κάτοχός του Γιούροπ και το ξαναπήρε την επόμενη χρόνια....και στήθηκε από Ελλάδα.Πολύς μπαφος παίζει εδώ μέσα.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.