Οριστικά ο Λεβαδειακός στην Σούπερ Λιγκ, μένει Γ’ Εθνική ο Άρης

Οριστικά ο Λεβαδειακός στην Σούπερ Λιγκ, μένει Γ’ Εθνική ο Άρης

Αφορά τον αγώνα ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ


Απορρίφθηκε η ένσταση του Απόλλωνα Σμύρνης και ο Λεβαδειακός μένει οριστικά στη Σούπερ Λιγκ, ενώ στην Γ’ Εθνική θα παραμείνει ο Άρης, μετά τις σχετικές αποφάσεις της Επιτροπής Εφέσεων της ΕΠΟ.

Στην Σούπερ Λιγκ θα αγωνίζεται τη νέα σεζόν ο Λεβαδειακός, αφού η Επιτροπή Εφέσεων της ΕΠΟ απέρριψε την ένσταση του Απόλλωνα Σμύρνης και οι Βοιωτοί θα είναι αυτοί που θα πάρουν τη θέση της Κέρκυρας στη μεγάλη κατηγορία.

Από την άλλη, στη Γ’ Εθνική θα αγωνίζεται και τη νέα σεζόν ο Άρης όπως και οι άλλες τρεις δευτεραθλητές της κατηγορίας (Παναργειακός, ΑΕ Καραϊσκάκης, Κηφισιά), αφού το πρωτάθλημα της Football League δεν θα διεξαχθεί τελικά με 20 ομάδες, αλλά με 18.

Αναλυτικά οι αποφάσεις:


"Κατά την τελευταία της συνεδρίαση, η Επιτροπή Εφέσεων της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας έλαβε τις εξής αποφάσεις.

1. Συνεκδικάζει τις εφέσεις με αριθμό πρωτ. 23238 και 23290/18.08.2015. Δέχεται τυπικά και απορρίπτει κατ’ ουσία τις εν λόγω εφέσεις των σωματείων ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, Α.Ε ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ, Α.Ε ΚΗΦΙΣΙΑΣ και Α.Π.Ο ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ κατά της ΕΝΩΣΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Β΄ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ-FOOTBALL LEAGUE περί ακύρωσης της από 17.08.2015 απόφασης του Διοικητικού Συμβουλίου της Ένωσης, με την οποία αποφασίσθηκε, όπως το πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής κατηγορίας (FOOTBALL LEAGUE), περιόδου 2015-2016, διεξαχθεί με δέκα οκτώ (18) ομάδες.

2. Δέχεται τυπικά και απορρίπτει κατ’ ουσία την έφεση της ΠΑΕ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ ΓΣ κατά 1) της Super League ΕΛΛΑΔΑΣ 2) της από 12.08.2015 απόφασης του Δ.Σ της Super League με την οποία μη νόμιμα επικυρώθηκε η βαθμολογία του πρωταθλήματος της Super League 2104-215 και 3) της από 12.08.2015 απόφασης του Δ.Σ του Συνεταιρισμού για έγκριση του προγράμματος του πρωταθλήματος Super League για την 1η και 2η αγωνιστική ημέρα
".




Στοιχεία για τον αγώνα: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.254.3010.002.001.55113.01
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.672.009.752.251.42
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.851.633.5030.00

Σχολιασμός

25 σχόλια:

στις 21/08/2015 14:51
Το καλο με τον Αρη ειναι οτι εδιωξαν ( λογικα ) τον Καλαιτζιδης.. Ο τυπος ηθελε να ειναι προπονητης - γενικος αρχηγος - προεδρος ( κουμαντο στον αδερφο του εκανε )

στις 21/08/2015 14:52
Για τον Απολλων Σμυρνης δεν πειραζει θα ανεβει του χρονου μαζι με Λαρισα

στις 21/08/2015 14:59
kala re den legane pos ama dioksoune kailatzidi tha anevenan b are skoulikia gia ekei iste pouthenades katantisate i g egine erasitexniki oute proedros oute tipota pio katw kai apo panseraiko bravo ston megalo ari kai tous arianous

στις 21/08/2015 15:07
Απόλλων και ΑΕΛ στην Ά,Λεβαδειακός και Άρης στη Γ´.Για να ξεβρωμίσει ο τόπος.

στις 21/08/2015 15:29
Αν ηταν καμια Αεκ, θα φροντηζαν να την ανεβασουν...Μεχρι και κυπελο Γ' Εθνικης της εκαναν...

στις 21/08/2015 17:29
HTC συμφωνω. ο καλαιτζιδης ειχε προβληματα με τα στημενα της βεροιας ο μπασταρδος.δεν πανε να γαμηθουν ας κατσουν γ αλλον 1 χρονο να βαλουν μυαλο

στις 21/08/2015 20:09
Μπράβο πάντως.Απορώ ΠΑΟΚτσήδες και Αρειανοί που να και σε κάτι συμφνούν μια φορά."manolis.S3" ο γιος του Σωκράτη Κόκκαλη ήταν ουσιαστικά ο προεδρος του Άρη και για να μη φαίνεται η βρωμιά βάλανε εκεί κάτι δεύτερους που δεν τους ξέρει κανείς.

στις 21/08/2015 21:29
ΠΟΥΣΤΗ ΚΟΜΠΟΤΗ ΑΡΧΙΛΑΜΟΓΙΟ ΤΗΝ ΣΚΑΠΟΥΛΑΡΕΣ ΠΑΛΙ.ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΓΛΥΤΩΝΕΙΣ.ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΝ ΟΜΑΔΕΣ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ Η ΛΑΡΙΣΑ ΚΑΙ Ο ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΘ.

στις 21/08/2015 22:01
Eιδες τωρα μορη κιλοτουλα μικρη και τριανταφυλενια antihooligane οτι ο ΑΡΗΣ δεν ειναι παραρτημα του Μαρινακη??Ειδες οτι ο Μαρινακης τελικα εχει τσιρακι του τον Σαββιδη και ειναι μαλωμενοι για τα ματια του κοσμου...Γιατι δεν πιστευω να καταπιες οτι ο Μαρινακης δεν θελει τον ΑΡΗ στην football league...Εδω εγινε χαρη στο τσιρακι του τον Σαββιδη που του το ζητησε και κανει κουμαντο πλεον στην Θεσσαλονικη...Καταλαβες μικρη μου καυλιτσα παοκιτσου???ουχ θες να γινεις η κοπελα μου antihooligane....bookadoros@ ρε μεγαλε παρε τα χαπια σου που σε επιασε η ωρα να βρισεις τον Κομποτη..Ποια λαρισα και ποιος απολλωνας ρε κακομοιρη με ποια ιστορια πανυβλακα??Ο Αρης ειναι στην Γ εθνικη το αντιλαμβανεσαι αυτο και παιζεις ευρωπη με ατρομητους και αστερες ομαδες συμπαθητικες βεβαια αλλα χωρις κοσμο να τις στηριζουν...Ποια λαρισσα βρε μαλακιδι πρεζακια..Παρε την πρεζα σου αλλου και μην γραφεις εδω μεσα βλακα bookadoros..

στις 21/08/2015 22:05
Gambling δεν αντεξες. Την ειπες την μαλακια σου παλι.

στις 21/08/2015 22:07
Σωστος και ο φιλος απο πανω..Αν ηταν καμια αεκ θα τις κανανε 20 τις ομαδες...εεεμ εεεεμ Μελισσανιδης τι συγκρινεις φιλε μου..Μεγαλο παρασκηνιο στο ποδοσφαιρο ο τυπος,πολυ βρωμια...Επαιρνε πρωταθληματα οσο ηταν προερος στην αεκ με τον κοπιτση και τον σαμπανατζοβιτς και δεν ειχε κερδισει τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ σε ντερμπι για 5 χρονια χαχαχαχαχαχα Με λιτοφτσενκο ο Ολυμπιακος Σαβιτσεφ,Προτασοφ,Τσιαντακης παικταραδες παγκοσμιου επιπεδου τοτε χαχα

στις 21/08/2015 22:08
@t4sos τραβα να δεις αν κουνιουνται οι βαρκες ρε στο μπαλκονι σου απο κατω χαχαχαχα αι για τσαι μορη λουκια

στις 21/08/2015 22:11
Ti allo tha pis re malaka ariane gia na dikiologisis tin katrakila pou exei pari i omada sou vromiari o savvidis den vgike kai ipe gia poulimena protathlimata pexnidia gia lefta katw apo ta trapezia me olimpiako kai alles omades opos kai alafouzos ta idia ipe parartima isastan kai twra vgikane ola sti fora se kei na mas vlepis a karioli ariane erasitexniki omada den exeis podosferistes gia g tha pezis me ton papa ton mpatso kai ton securita teliosate

στις 21/08/2015 22:13
Vroummmmmm vroummmmm den perni mpros to trakter mpas kai ftene ta mpouzia??????

στις 21/08/2015 22:18
Μουνες τις καλυτερες ακαδημιες εχουμε μετα τον Ολυμπιακο..Για πρωταθλημα πανε καθε χρονο οι πιτσιρικαδες...Θα ρθουμε καποια στιγμη για να δει η χωρα κα λιγο μπαλιτσα απο Θεσσαλονικη γιατι απο εποχες Κουπερ ,Χαβιτο,Κοκε,Μενδρινου εχουμε να δουμε καλη μπαλιτσα απο Ελληνικη ομαδα εκτος απο Ολυμπιακο βεβαια που ειναι ευρωπαικο επιπεδο μακραν αχτυπητος εντος χωρας....μουνες θα ρθουμε να σας γαμαμε ξανα... λουκιες

στις 21/08/2015 22:25
Mpoukone re miksiari

στις 21/08/2015 23:17
Ισα μορη τσαπερδονα pontikis..Ισα μην σκονταψεις στον βοα μου,και σε καταπιει σαν κουνουπι...ισα σε λεω μορη κουλα κουμποτρυπα

στις 22/08/2015 00:04
Trava pare kana tsimpouki apo to marinaki kai gia epidorpio kane ena glifokoli ston trixokoli tou tsoukala lolita e lolita

στις 22/08/2015 00:30
Τi egine mortes?Pali tsakoneste poia eisaste ta pio ypakoya koritsakia mas...Kai ta dyo kala gamiolakia eisaste...Feygw twra arketa sas timhsa me thn paroysia moy poytanakia..Paw na kanw xabale stoys Lebadeiakoys sto allo....

στις 22/08/2015 00:34
gamblingman ΠΑΡΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΑΚΤΕΡ ΜΩΡΗ ΣΚΟΥΛΗΚΑΝΤΕΡΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΣΟΥ ΣΤΑ ΧΩΡΑΦΙΑ ΤΗΣ Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ.ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΣΟΥ ΜΩΡΗ ΛΟΥΛΟΥ.ΜΙΛΑΝΕ ΟΛΟΙ ΜΙΛΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΡΜΗΓΚΙΑ.ΒΡΟΥΜ ΒΡΟΥΜ ΣΚΟΥΛΗΚΑΚΙ

στις 22/08/2015 01:09
bookadore κατι μου λεει οτι θα bookaro στην κολοτριπυδα σου με το τρακτερ μου??Να του κανω ασφαλεια μηπως εξαφανιστει σαν την χαμενη ατλαντιδα?Η να to bookaro αφοβα και θα βρω τον γυρισμο για πισω??Kατι μου λεει οτι θα γινεις η νεα μου κοπελιτσα....χμμμμ το νιωθεις το ρομαντσο μας γλυκια μου??Και θα δεις εσυ μετα λουλου και κατουρλου αν δεις καμια ψολη 30 ποντων εκει στην περιοχη που κυκλοφορεις σε τιποτα στενα...το νου σου σε λεω...τοιχο τοιχο μην σε πετυχω κουλα

στις 22/08/2015 09:03
gamblingman ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Ο jontikis?ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΝΕ ΠΡΩΤΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΣΕ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟΤΡΙΧΩΣΗ ΣΤΟ ΚΟΛΑΡΑΚΙ ΣΟΥ.ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΘΑ ΑΔΕΙΑΣΩ ΕΝΑ ΒΑΖΑΚΙ ΒΑΖΕΛΙΝΗ ΣΤΗΝ ΚΟΛΟΤΡΥΠΙΔΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΓΑΜΗΣΩ ΒΡΩΜΟΚΟΛΕ.ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΣΟΥ ΧΩΝΩ ΚΑΡΟΤΑ,ΑΓΓΟΥΡΙΑ ΚΟΛΟΚΥΘΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΙΑ ΜΕΛΙΤΖΑΝΑ.ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΚΟΛΑΡΑ ΠΕΡΙΒΟΛΙ ΜΩΡΗ ΛΟΥΓΚΡΑ.ΕΒΓΑΛΕΣ ΚΑΙ ΓΛΩΣΣΙΤΣΑ ΜΩΡΗ ΚΥΛΟΤΑ ΧΥΜΕΝΗ.ΜΕΤΑ ΘΑ ΣΟΥ ΦΟΡΕΣΩ ΚΙ ΕΝΑ ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΟ STRING ΝΑ ΣΕ ΓΑΡΓΑΛΑΕΙ Η ΚΟΛΟΤΡΥΠΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΑΦΗΣΩ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΠΟΥΤΑΝΙΤΣΑ ΣΤΟ ΣΕΙΧ ΣΟΥ ΟΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ Η ΜΙΣΗ ΘΥΡΑ 4 ΤΟΥ ΠΑΟΚ.ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΦΩΤΙΑ Η ΚΟΛΟΤΡΥΠΙΔΑ ΣΟΥ.ΘΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΣΑΝ ΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ΤΟΥ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ.ΜΕΤΑ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ...ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ ΚΛΠ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΣΚΛΑΒΑ ΤΟΥ SEX.ΓΙ ΑΥΤΟ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑΤΙ Η ΣΟΥΦΡΑ ΣΟΥ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ ΛΟΛΙΤΑ.

στις 22/08/2015 09:45
Re min leme VLAKIEEEEESS!!!! San PENTAXRONAAAAA!!! Valte to kala sto mikro kai arostimeno mialo sas tou xronou anevenei stin S.L. h Lamia kai o Apolon kai F.L. o Aris kai gia ta ka8isterimena pou den katalavan S.L.=Super League kai F.L.=Football League!! ANTEEEEE!! ME TIS VLAKEIS POU LETE!!!!!!!!!

στις 22/08/2015 15:12
bookadore πολλα λες πισω απο την οθονη...Μαγκες γινανε πολλοι ετσι...Και που σε...να ξερεις απο αυτα που με λες για τον pontiki εγω ακουω μονο την μανα σου...Εκανα αυτο που μου ειπε η μαμα σου bookadore...Aλλα εγινε στραβη στο τελος γιατι συναντηθηκαν στην εξωπορτα με την γυναικα σου οταν εβγαινε εξω απο το σπιτι μου...Μαλιοτραβηγμα και κακο να δεις..Σε λεω κολοκαταστασεις οποτε μην μπλεκεις γιατι σε βλεπω με τιποτα μπουκαλια στον κολο να καταληγεις..Ειναι πολυ ευκολο για μενα να σε βρω και εχω ακρες Αθηνα για αυτο το νου σου κοπελιτσα..Ελα τουμπεκιασου τωρα ψευτομαγκα τoy pc και τραβα κανε φουσκα με την μυξουλα σου....αιντε μιλας και εσυ λουκια χαχαχαχαχαχαχαχαχα για να γελαμε υπαρχεις βλακα...

στις 22/08/2015 15:44
"gamblingman" μη λες ρε φίλε ό'τι σου κατέβει.Αφού είσαι τελείως λάθος.Η ομαδούλα σου παίζει Γ´ Εθνική,είναι το μεγαλύτερο παράρτημα του γαύρου,παρακολουθεί και στηρίζει ενεργά εδώ και 90 χρόνια το γαύρο,στον Άρη έχουν Τσουκαλική σχολή στην οποία μαθαίνουν να βρίζουν χοντρά ΠΑΟΚτσήδες,Παναθηναϊκούς και ΑΕΚτσήδες.

ΟΣΦΠ+ΑΡΗΣ=LOVE❤️<3

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.