Λευκή ισοπαλία με Ίντερ η ΑΕΚ (video)

Λευκή ισοπαλία με Ίντερ η ΑΕΚ (video)

Αφορά τον αγώνα ΙΝΤΕΡ - ΑΤΑΛΑΝΤΑ


Η ΑΕΚ έμεινε στο 0-0 με την Ίντερ στην Ανκώνα, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση στο ανασταλτικό κομμάτι, αφού δεν απειλήθηκε για 80 λεπτά από τους «νερατζούρι», διάστημα που έπαιζε με τους βασικούς της ποδοσφαιριστές. Εξαιρετική εμφάνιση του Ανέστη στα τελευταία λεπτά.

Μετά την ισοπαλία στο φιλικό με τη Σεβίλλη (1-1), η ΑΕΚ συνέχισε τις καλές εμφανίσεις, μένοντας στο 0-0 με την Ίντερ στην Ανκώνα.

Η «Ένωση» έκανε εξαιρετικό παιχνίδι στην τακτική και δεν επέτρεψε στην ομάδα του Ρομπέρτο Μαντσίνι να απειλήσει την εστία της για 80 λεπτά παιχνιδιού.

Η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα κινδύνεψε μόνο στο τελευταίο δεκάλεπτο όταν άλλαξε όλη η ομάδα, ωστόσο ο Ανέστης πραγματοποίησε τρεις εξαιρετικές αποκρούσεις, κρατώντας το μηδέν. Μάλιστα ο Γροντής είχε μεγάλη ευκαιρία με τετ-α-τετ στο 90’ για να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του.

Το ματς:


Λευκή ισοπαλία με Ίντερ η ΑΕΚ (video)Από τα πρώτα λεπτά, η ΑΕΚ πίεζε ψηλά τους παίκτες της Ίντερ, δυσκολεύοντας την κυκλοφορία των «νερατζούρι». Η ιταλική ομάδα είχε την κατοχή, ωστόσο δεν κατάφερε να δημιουργήσει αξιόλογες ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, με εξαίρεση ένα δυνατό σουτ του Ικάρντι στο 31’, το οποίο απόκρουσε δύσκολα ο Μπαρόχα.

Οι παίκτες του Δέλλα παίζοντας πολύ οργανωμένα, έκλεισαν τους διαδρόμους και δεν επέτρεπαν στους Ιταλούς να φτάνουν εύκολα στην εστία του Μπαρόχα. Βέβαια και η ΑΕΚ δεν κατάφερε να απειλήσει την Ίντερ, έχοντας ως μοναδική στιγμή ένα άστοχο σουτ του Μπαρμπόσα στο 44’.

Η εικόνα δεν άλλαξε στο δεύτερο μέρος παρότι ο Δέλλας έκανε τις πρώτες του αλλαγές, ρίχνοντας στο ματς τους Σοϊλέδη και Πλατέλλα αντί των Ντίντακ και Βάργκας. Η Ίντερ είχε την υπεροχή και έψαχνε τον τρόπο για να διασπάσει την άμυνα της ΑΕΚ, χωρίς αποτέλεσμα.

Οι «νερατζούρι» απείλησαν για πρώτη φορά στο 73’ και στο 75’ με δύο σουτ του Γιόβετιτς, ενώ ενδιάμεσα η «Ένωση» είχε σημαντική στιγμή για να πάρει το προβάδισμα. Ο Γκάλο έβγαλε ωραία σέντρα για τον Τζεμπούρ από τα δεξιά, όμως ο Αλγερινός δεν έβαλε καλά το κεφάλι του και η μπάλα έφυγε άουτ.

Όσο περνούσε η ώρα, ο Δέλλας αντικατέστησε όλους τους παίκτες, με αποτέλεσμα η «Ένωση» να χάσει το ρυθμό της. Η Ίντερ που προχώρησε σε μόλις τρεις αλλαγές, πίεσε ασφυχτικά στο τελευταίο δεκάλεπτο και είχε τρεις σπουδαίες ευκαιρίες για να προηγηθεί, όμως ο Ανέστης κράτησε το μηδέν.

Ο Έλληνας πορτιέρο είπε «όχι» σε σουτ των Κοντογκμπιά (82’) και Μανάι (83’, 89’), ενώ στις καθυστερήσεις η ΑΕΚ πήγε να «κλέψει» τη νίκη, όμως ο Γροντής αστόχησε σε τετ-α-τετ με τον Χαντάνοβιτς.

Ιντερ: Χαντάνοβιτς, Ντ' Αμπρόσιο (76’ Ναγκατόμο), Μιράντα, Μουρίγιο, Χουάν Ζέσους, Κοντογκμπιά, Νουκουρί, Μεδέλ (76’ Μανάι), Μπρόζοβιτς, Γιόβετιτς, Ικάρντι (55’ Παλάσιο)

ΑΕΚ: Μπαρόχα (64’ Ανέστης), Γκάλο (76’ Γροντής), Λαμπρόπουλος, Τζανετόπουλος (56’ Αρθο), Ντίντακ (46’ Σοϊλέδης), Σιμόες (76’ Φαγιέ), Γιόχανσον (76’ Ζοριτς), Ανάκογλου (56’ Κρισάντους), Βάργκας (46’ Πλατέλλας), Μπαρμπόσα (69’ Βασιλαντωνόπουλος), Αραβίδης (56’ Τζιμπούρ)





Στοιχεία για τον αγώνα: ΙΝΤΕΡ - ΑΤΑΛΑΝΤΑ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.403.906.001.681.8211.142.36
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.822.056.001.751.75
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.501.702.8530.00

Σχολιασμός

37 σχόλια:

στις 17/08/2015 00:42
brosss vgalte koblexx

στις 17/08/2015 00:43
ΑΕΛΑΡΑ ΜΟΥ!

στις 17/08/2015 00:43
*ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΣΥΓΝΩΜΗ!*

στις 17/08/2015 00:43
to protathlima mas anikiiiiiiiiiiiiiii teloss k esis klamaaaaaaaa

στις 17/08/2015 00:48
Bravo re aek pantws ama doume ta filika pou kanane olimpiakos panathinaikos kai paok den peksane kai me kamia ouaou omada ennw aek epekse me sevvila inter bravo

στις 17/08/2015 01:11
ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΗ ΦΕΤΟΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ!Ο "ΤΙΓΡΗΣ" ΤΟ ΜΑΙΟ ΘΑ ΤΟ ΣΗΚΩΣΕΙ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΤΟΥ ΟΑΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΞΕΒΡΩΜΙΣΕΙ Ο ΤΟΠΟΣ ΛΙΓΟ ΑΦΟΥ Ο ΓΑΥΡΟΒΑΓΓΕΛΑΣ ΔΕ ΘΑ ΞΕΡΕΙ ΠΟΥ ΝΑ ΚΡΥΦΤΕΙ.ΣΥΜΜΑΧΟΙ ΤΟΥ "ΤΙΓΡΗ" ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΑΒΒΙΔΗΣ,ΑΛΑΦΟΥΖΟΣ ΚΑΙ ΚΩΣΤΟΥΛΑΣ.ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΤΩΡΑ ΚΟΚΚΑΛΗΣ,ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ,ΜΠΕΟΣ,ΨΩΜΙΑΔΗΣ,ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ,ΚΟΜΠΟΤΗΣ,ΑΡΒΑΝΙΤΙΔΗΣ,ΣΠΑΝΟΣ,ΜΠΟΡΟΒΗΛΟΣ Κ.Α. ΠΡΟΕΔΡΟΙ ΚΙ ΕΠΕΝΔΥΤΕΣ ΣΤΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΒΡΩΜΙΚΟΙ ΘΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΦΤΑΝΟΥΝ.ΤΕΛΕΙΩΣΕΣ "ΒΑΓΓΕΛΑ"!ΣΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΚΕΛΙ 33 ΣΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΟ.ΚΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ Μ'ΑΛΛΟΥΣ 5-10 ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΕΛΙ ΝΑ ΤΡΩΣ ΜΠΕΡΝΤΑΚΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!ΕΣΥ ΚΙ Ο ΚΟΚΚΑΛΗΣ.ΚΙ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΑΝΕΦΕΡΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΑΚΟΜΑ.ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΑΝ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΗ ΧΩΡΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ!

στις 17/08/2015 01:47
antihooliganos Πές και για τό φαινόμενο του θερμοκηπίου, για το μεσανατολικό ζήτημα, για τα πηρυνικά της Β.Κορέας, για την παγκοσμιοποίηση, και την ημέρα που θα πεθάνει ο Μητσοτάκης.. Και που σε, οταν έρθετε Καραισκάκη μεριά, μην ξεχάσετε το χάπι της επόμενης ημέρας, ..δεν θα φταίμε.

στις 17/08/2015 02:03
Η 16η Απριλίου του 1994 είναι μια ημέρα που ενδεχομένως πολλοί θα έχουν διαγράψει από τη μνήμη τους. Βλέπετε από εκείνο το Σαββάτο πάνε 21 χρόνια και οι θύμησες δεν μπορεί παρά να λιγοστεύουν στο πέρασμα των ετών.

Ήταν 16 Απριλίου 1994, όταν για τελευταία φορά η ΑΕΚ στεφόταν και μαθηματικά πρωταθλήτρια Ελλάδας

στις 17/08/2015 02:13
Narkwtika ginaikes kai lefta ti na sou poun esena ola afta AEK OLE OLE AEK OLE ESU ESU TI MOIRAS MOU GRAFTW

στις 17/08/2015 02:37
etsi bravo manga klapse oli ti poutsa me sto kolo s xostin etsi paliopousti h 16 maiou 2016 ine mia imera xaras gia to eliniko podosfero o vagos beni mesa k aferude oloi oi titloi apo to gavro h omada pefti sti 5h ethniki k dialiete tote oloi oi gavroi san ( me exerresis ) pigenun ssti sugru na vgalun fraga san poustides pou ine gia na xanaftiaxun tin omada tus ooi elates tus lene 1a gamisi meta lefta tus viazun tus kanun k 8 pedia tu kathena k den ixan lefta telika meta apo 9 mines duliazs ta pedia geniude k aftoi afragoi epidi itan pustides ilithioi den ixan ute gia ton gavro lefta ute gia at pedia tus etsi psofisan k isixase o topos KALO PSOFO KOBLEXIKOI

στις 17/08/2015 02:37
ti ipa r mlka o anthropos...

στις 17/08/2015 02:38
san pustides*

στις 17/08/2015 09:27
Μπράβο "arias34567".Ωραία τα λες.Μόνο να μην έβριζες τόσο και να μην έγραφες στα greeklish.Αυτά πρέπει να συμβούν.Αλήθεια;Το ξέρατε πως ο Βάγγος έχει 3 παιδιά;Τα 2 που έκανε με τη γυναίκα του (αμφότερα "παιδιά του σωλήνα") κι ένα 3ο που το έπιασε με μια νεαρή κοπελίτσα (αφού τη βίασε).Μετά από 9 μήνες τελικά η κοπέλα έκανε παιδί από σπέρμα του Βαγγέλη.Όλα αυτά συνέβησαν πριν από 2-3 χρόνια στον φιλικό αγώνα του πρω(κ)ταθλήματος Κομπότης-Βάγγος.

στις 17/08/2015 09:29
16/5/2016.Ημέρα χαράς για το ελληνικό ποδόσφαιρο.Η ΑΕΚΑΡΑ το σηκώνει στον 7ο ουρανό του ΟΑΚΑ,ο Βάγγος κι ο θείος του ο "Θείος" μπαίνουν φυλακή στο ίδιο κελί με άλλους 10 να τρώνε μπερντάκι εκεί μέσα.

στις 17/08/2015 12:10
Σιμοες - Γιοχανσον πολυ καλο δυδιμο

στις 17/08/2015 12:16
xaxaxaxa thnx :p

στις 17/08/2015 13:08
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 17/08/2015 13:08
nase kl :p

στις 17/08/2015 13:09
Βρε και την μπαρτσελονα να κερδισετε σε φιλικο το πρωταθλημα θα παει στο θρυλο

στις 17/08/2015 13:09
"MHTSOTAKHS-2015" ο "Τίγηρς" που είναι ο καλός του έργου το αξίζει να το πάρει.Ο χοντρός θα μπει στο κελί 33 μέσα στον Κορυδαλό μαζί με Μπέο,Κομπότη,Ψωμιάδη,Γκαγκάτση,Μητρόπουλο,Καζνάφερη,Κόκκαλη,Κοσκωτά,Αρβανιτίδη,Πανόπουλο,Σπανό και Μποροβήλο.Εκεί είναι η θέση σας.Σαββίδης,Μελισσανίδης,Αλαφούζος και Κωστούλας (οι καλοί του έργου) θα παλέψουν όλοι μαζί για να νικήσουν την παράγκα και το κατεστημένο του χοντρού και του "Θείου".Έτσι πρέπει να γίνει.

στις 17/08/2015 13:10
Ο χοντρός πληρώνει διαιτητές.Γι'αυτό το παίρνει το πρωτάθλημα."babapsy" δε θα μιλάς.ΔΟΥΛΕ ΤΟΥ ΚΟΚΚΑΛΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΑΡΙΝΑΚΗ!

στις 17/08/2015 13:25
Βρε mangas01 Η ΑΕΚ ηταν παντοτε συνδιεκδικήτρια τιτλων .....κι ο λογος που δεν πανυγηρισε πρωτθλημα ηταν τα τεραστια οικονομικα προβληματα της (απο την περιοδο ENIC και μετα) οπως και η..γεννηση της "παραγκας"(πρωταθλητρια εντος γηπεδου)2008.Οποιαδηποτε αλλη ομαδα με τοσα προβληματα θα ειχε αφανιστει!Βγαλτε χολη,δεν πειραζει...Γυρισε ο τροχος.Πολυ καλη εμφανιση ,πολλα τρεξιματα και πολυ πρεσινγκ και αλληλοκαλυψεις.Προβλημα στην επιθετικη γραμμη μιας και Τζιμπουρ και Κρισαντους ειναι απλα τραγικοι!Περιμενω το ντεπουτο του μικρου "μαγου"....ευελπιστωντας για νεο Σκοκο!

στις 17/08/2015 14:05
παντως δεν παυξαμε καμια μπαλαρα

στις 17/08/2015 14:14
ΑΝΤΙΧΟΥΛΙΓΚΑΝΟς ΣΕ ΓΑΜΑΩ ΡΕ ΠΟΥΣΤΟΦΛΩΡΕ

ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟς ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΛΕΓΕς ΑΥΤΟ????

ΧΑΧΧΑΧΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ

ΑΡΧΙΔΙ ΚΟΥΡΑΔΑ ΤΟΥ ΠΙ ΣΙ

στις 17/08/2015 14:47
ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΟΥΣΤΑΚΙ ΠΟΥΛΑΕΙ κ ΜΑΓΚΙΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 17/08/2015 16:52
"babapsy","Leon-64" και "MHTSOTAKHS-2015" αφού αυτή είναι η πικρή αλήθεια.Γιατί δεν το πιστεύετε;

στις 17/08/2015 16:56
Μπράβο "arias34567".Ωραία τα λες.Μόνο να μην έβριζες τόσο και να μην έγραφες στα greeklish.Αυτά πρέπει να συμβούν.Αλήθεια;Το ξέρατε πως ο Βάγγος έχει 3 παιδιά;Τα 2 που έκανε με τη γυναίκα του (αμφότερα "παιδιά του σωλήνα") κι ένα 3ο που το έπιασε με μια νεαρή κοπελίτσα (αφού τη βίασε).Μετά από 9 μήνες τελικά η κοπέλα έκανε παιδί από σπέρμα του Βαγγέλη.Όλα αυτά συνέβησαν πριν από 2-3 χρόνια στον φιλικό αγώνα του πρω(κ)ταθλήματος Κομπότης-Βάγγος.16/5/2016.Ημέρα χαράς για το ελληνικό ποδόσφαιρο.Η ΑΕΚΑΡΑ το σηκώνει στον 7ο ουρανό του ΟΑΚΑ,ο Βάγγος κι ο θείος του ο "Θείος" μπαίνουν φυλακή στο ίδιο κελί με άλλους 10 να τρώνε μπερντάκι εκεί μέσα.

στις 17/08/2015 17:15
antihooligan να σε κανω μια ερωτηση ρε φιλε..τι ναρκωτικα παιρνεις?

στις 17/08/2015 17:53
antihooligan και aria κανονιζουμε ενα ραντεβουδακι;

στις 17/08/2015 17:53
αντιχουλ γαμω την μανα σου την πουτανα

στις 17/08/2015 18:39
antihooligan αποφασισε τι ομαδα εισαι. παοκ ηρακλης αεκ παο;

στις 17/08/2015 18:42
Aπο Διοικητικο συμβουλιο Ιατρικης ομαδας agones.gr κρινεται δοκιμο να εκτελεστει εκτακτη συνελευση του Ιατρικου συμβουλιου,για το νεο ειδος αεροψεκασμων που δρουν ηδη στην πολη της συμπρωτευουσας...Πρεπει να παρεβρισκεται και ο καταφανους ψυχιατρικοπνευματικης διαταραχης απο αεροψεκασμους antiwoolite για πρωκτολογικη και ψυχιατρικη εξεταση απο τους ιατρους ΑNAXIMANDRO(καθηγητης πρωκτολογος),babapsy(dr.psychopneumatic),MITSOTAKHS-3009(DR.PSYCHOTRONIC) και τυχον ανευρεσης αντιδοτου εμβολιου για τα συμπτωματα του ατυχη woolite/....O ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΙΑΤΡΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ --BETMAKER--

στις 17/08/2015 19:49
Να μαζευτουμε να το εξετασουμε το παιδι αφου ειμαστε ταγμενοι φιλε Μητσοτακη για την βοηθεια του συνανθρωπου μας...Ειμαι στην διαθεση του ιατρικου συμβουλιου οτι στιγμη και να μου ζητηθει,αν και βρισκομαι σε αδεια για καλοκαιρινες διακοπες θα ερθω με την ομαδα που συνεργαζομαι του ζακ υβ κουστο και το σκαφος μας για πρωκτοβυθομετρησεις και μετρησεις ραδιενεργειας σαν μοναδικος Ιατρος πρωκτολογος στην χωρα...Στην διαθεση της επιστημης και της ανθρωποτητας παντα ο ΑΝΑΞ...

στις 17/08/2015 21:31
Xαιρομαι που η ομαδα των πρωκτολογων και του ζακ υβ κουστο θα συνδραμει με την υπερκαταρτησμενη Ιατρικη μας ομαδα..Ευκαιρια μια και το εθιξε ο διακεκριμενος Ψυχοτρονικος ψυχιατρος της ομαδας Μητσοτακης με εξειδεικευση σε θεραπειες ψυχοπνευματικων διαταραχων με ηλεκτροσοκ , διεγειρεται θεμα προεδριας και επι τη ευκαρια της εκτακτης συνελευσης θα εκτελεστει και ψηφοφορια για εκλογη Προεδρου...

στις 18/08/2015 02:06
antihooliganos χαχχαχαχαχαχαχααααχχαχχχααχαχαχχχααααχαχχαχχχχχχχαχαχαχαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα εχω δακρυσει ρε μαλακες χαχαχαχααχα δεν υπαρχει το ατομο χαχαχαχαχχααχα

στις 18/08/2015 02:19
Εμ ολοι οι μαλακες απο πανω καντε μια ομαδα και ονομαστε την οι τρομπες. Γτ αυτο ειστε

στις 18/08/2015 16:03
t4sos εγω λεω να μαζευτουμε ολοι μαζι και να κανουμε πειραματα με την κολοτρυπιδα σου...Γιατι φημες λενε οτι ειναι εξαφανισμενη στην κολοτρυπιδα σου η χαμενη Ατλαντιδα....Να δεις μετα ποσο θα σου αρεσει να σου τρομπαρω με την ψολαρα μεσα στο κολαρακι σου...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.