Πρέμιερ Λιγκ: Αγχωτική νίκη για Άρσεναλ

Πρέμιερ Λιγκ: Αγχωτική νίκη για Άρσεναλ

Αφορά τον αγώνα ΑΡΣΕΝΑΛ - ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ


Έστω και δύσκολα, η Άρσεναλ επιβλήθηκε 2-1 της Κρίσταλ Πάλας στο «Σέλχαρστ Παρκ» και πήρε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα χάρη σε αυτογκόλ του Ντιλέινι στο 55’. Προηγήθηκαν τα όμορφα γκολ των Ζιρού (16’) και Γουόρντ (28’).

Η Άρσεναλ τα βρήκε σκούρα απέναντι στη μαχητική Κρίσταλ Πάλας, ωστόσο κατάφερε να φύγει με τη νίκη (2-1) από το «Σέλχαρστ Παρκ» και να πάρει τους πρώτους της βαθμούς στην Πρέμιερ Λιγκ.

Ζιρού με ωραίο γυριστό (16’) και Ντιλέινι (55’ αυτ.) πέτυχαν τα δύο γκολ για τους «κανονιέρηδες», οι οποίοι εμφανίστηκαν βελτιωμένοι σε σχέση με τον αγώνα της πρεμιέρας απέναντι στην Γουέστ Χαμ, ωστόσο αυτό δεν ήταν αρκετό για να πάρουν μια άνετη νίκη.

Η Κρίσταλ Πάλας κατάφερε να ισοφαρίσει στο 28’ με ωραίο σουτ του Γουόρντ και στο 48’ είχε δοκάρι με τον Γουίκαμ για να ολοκληρώσει την ανατροπή. Μάλιστα στα τελευταία λεπτά οι «αετοί» πίεσαν ασφυχτικά την ομάδα του Αρσέν Βενγκέρ και είχαν ευκαιρίες για το 2-2.

Οι «κανονιέρηδες» προβλημάτισαν στο ανασταλτικό κομμάτι και οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρίες με κοντινές κεφαλιές των Ματς (87’) και Γουόρντ (89’), ενώ ο Λι βρέθηκε σε θέση βολής στο 88’, ωστόσο αντί να σουτάρει προτίμησε να κάνει ντρίπλα και έχασε τη μπάλα. Το 2-1 έμεινε μέχρι το φινάλε και η Άρσεναλ διατήρησε την παράδοση που την θέλει να μην χάνει στα πρώτα δύο παιχνίδια της σεζόν.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΑΡΣΕΝΑΛ - ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.623.604.251.581.921.121.171.95
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.052.054.501.581.92
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.901.752.7021.00

Σχολιασμός

23 σχόλια:

στις 16/08/2015 17:41
Και αυτη παει για πρωταθλημα? Χαχαχαχαψαψαψαψαψααψαχχααχχ

στις 16/08/2015 17:59
opws kai h chelsea karagkiozh!!

στις 16/08/2015 18:16
Μονο γιουναιτετ γελοιε

στις 16/08/2015 18:21
Mpaoktzhs me shma schalke opados united kai na ypothesw ypostirizeis kai barcelona? ASE MAS RE FILE

στις 16/08/2015 18:32
t4so enw i utd file paizei mpalara..mas douleueis?

στις 16/08/2015 18:32
real ine.....edge se ola exo exis pesi r file :P

στις 16/08/2015 18:34
emis tha to parume to protathlima r magges united gt exume vathi roster kati ou lipi apo esas k nikame akoma k otan de pezume kl

στις 16/08/2015 18:55
ΑΡΣΕΝΑΛΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!Μπράβο στην Άρσεναλ.2πλό σε μια έδρα που όλες οι μεγάλες ομάδες της Αγγλίας (Γιουνάιτεντ,Λίβερπουλ,Τσέλσι,Σίτυ,Άρσεναλ) δυσκολεύονται εκεί μέσα!

στις 16/08/2015 19:01
Καλυτερη η αρσεναλ αξιζε το διπλο

στις 16/08/2015 20:32
m utd for the cup

στις 17/08/2015 00:01
ρε αντιχουλ τι σκατα εισαι αρσεναλ,τσελσι,σιτυ,παοκ,αεκ,παο τι στον πουτσο εισαι ρε

στις 17/08/2015 00:48
Στην Ελλάδα υπάρχουν 2 ομάδες.Η μία είναι ο ολυμπιλαγός και ΟΛΑ τα παραρτήματά του (μεγαλύτερο όλων ο Άρης) και η άλλη είναι όλες οι άλλες ομάδες.Ε εγώ υποστηρίζω τη δεύτερη κατηγορία αλλά πιο πολύ τον ΠΑΟΚ.Τώρα στην Αγγλία συμπαθώ Άρσεναλ,Σίτυ,Τσέλσι,Γουότφορντ αλλά πιο πολύ την αποδυναμωμένη Λίβερπουλ όχι γιατί μου αρέσει (προσωπικά πέρσι έλεγα πως είναι χάλια) αλλά ο πατέρας μου που είναι 50 χρονών την παρακολουθεί χρόνια.Γενικώς εμένα μου αρέσει το αγγλικό πρωτάθλημα γιατί είναι σοβαρό και ωραίο.Όχι σαν τη σούπα λίγδα κλίκα όπου ο γαύρος παίρνει κύπελλα και πρωταθλήματα χωρίς να τα αξίζει

στις 17/08/2015 01:01
έχοντας κάθε χρόνο 25 ενεργά παραρτήματα στην Ά (Άρη,Κέρκυρα,Λεβαδειακό,Εργοτέλη,Πλατανιά,Καλλονή,Βέροια,Ολυμπιακό Βόλου,ΟΦΗ,ΠΑΣ Γιάννινα,Αστέρα Τρίπολης,Ατρόμητο,Ξάνθη,Πανιώνιο,Ιωνικό,Αιγάλεω,Καβάλα,Γάζωρο,Αγροτικό Αστέρα,Διαγόρα Ρόδου και Ακράτητο,Αήττητο (Μαυροτσούκαλος),Ατρόμητο Πειραιώς,Εθνικό Πειραιώς,ΑΟ ΚΟΚΚΑΛΟΜΑΡΙΝΑΚΗ) τα οποία με τον Παναθηναϊκό,με τον ΠΑΟΚ και με την ΑΕΚ οι παίκτες τους παίζουν σα δαιμονισμένοι,ξαφνικά γίνονται Μπαρτσελόνα και παίζουν ως δια μαγείας μπαλάρα και με το γαύρο κάθονται και χάνουν ,Δ τουλάχιστον 5-0.Γι'αυτό από εποχή Κόκκαλη και μετά θα τη λέμε σούπα λίγδα κλίκα κι όχι σούπερ λίγκα.

στις 17/08/2015 01:06
Αυτή είναι η αλήθεια "χάρε"!

στις 17/08/2015 01:07
Oti nane

στις 17/08/2015 01:07
Αντιχοολιγκαν μια διορθωση. Ο οφη δεν ειναι παραγκα

στις 17/08/2015 01:19
Ναι ρε "χάρε" αυτός στήνει.Ο χοντρός έκανε ομαδάρα νικώντας με πεντάρες,εξάρες,εφτάρες,οχτάρες,εννιάρες και δεκάρες τα παραρτήματά του.Μόνο έτσι μπορεί να παίρνει ο γαύρος πρωτάθλημα και κύπελλο."t4sos" αντί για τον ΟΦΗ τον οποίο έριξε ο γαύρος όπως και τη Νίκη Βόλου μιας που ο Βαγγέλας δεν τους γούσταρε θα ήθελα να βάλω στη λίστα (να τον αντικαταστήσω) το γαύρο.

στις 17/08/2015 01:21
Τι ?

στις 17/08/2015 01:22
Δεν νομιζω ο οφη να ειναι παραγκα αλλα τεσπα

στις 17/08/2015 01:40
Eριξε και στην Λεβερκουζεν εξι την προηγουμενη finalist toy champ.league...To ηξερες αυτο antiwool??H LEVERKUZEN einai παραρτημα του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ...

στις 17/08/2015 03:11
Arsenal 4 ever

στις 17/08/2015 09:10
Η Λεβερκούζεν ΔΕΝ είναι παράρτημα του γαύρου.

στις 17/08/2015 12:25
Ετσι οπως δεν ειναΙ η Λεβερκουζεν βρε μπαγλαμα, που εφαγε εξι απο τον ΘΡΥΛΟ, ετσι δεν ειναι και οι ομαδουλες που εγραψες γραφικε...Δεχν χρειαζεται να εχω παραρτημα τον Παοκ για να του ριχνω 4 παστελια προπερσι στο Καραισκακης αν και το συγκεκριμενο παραδειγμα μου ηταν ατελεσφορο γιατι ο παοκ μαζι με τον πλατανια ειναι τα μοναδικα παραρτηματα του ΟΣΦΠ...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.