Μπουονανότε: «Είμαι παίκτης της ΑΕΚ»

Μπουονανότε: «Είμαι παίκτης της ΑΕΚ»



Τη συμφωνία του με την ΑΕΚ επιβεβαίωσε ο Ντιέγκο Μπουονανότε, ο οποίος δήλωσε πως ανυπομονεί να έρθει στην Ελλάδα για να αγωνιστεί στους «κιτρινόμαυρους». Στην ΠΑΕ τα δικαιώματα του παίκτη, Παρασκευή ή Σάββατο η άφιξη του στην Αθήνα.

Μόνο τα τυπικά απομένουν προκειμένου ο Ντιέγκο Μπουονανότε να θεωρείται παίκτης της ΑΕΚ. Ο Αργεντινός επιβεβαίωσε τη συμφωνία με την «Ένωση» και βρίσκεται με τις… βαλίτσες στο χέρι:

«Έχουμε τελειώσει τη συμφωνία μας με τη Γρανάδα και τη συμφωνία μας με την ΑΕΚ και απομένουν κάποιες λεπτομέρειες για να μπορέσω να ταξιδέψω στην Αθήνα. Αισθάνομαι όμως ήδη παίκτης της ΑΕΚ», είπε αρχικά στο «aek365.com» ο Μπουονανότε.

Οι άνθρωποι της ΑΕΚ έχουν ήδη στα χέρια τους όλα τα απαραίτητα έγγραφα που μεταβιβάζουν τα δικαιώματα του 27χρονου από την Γρανάδα. Ουσιαστικά, η «Ένωση» δεν αποκτά τον Αργεντινό ως ελεύθερο, αλλά με μεταγραφή από τη ισπανική ομάδα, με μοναδικό αντάλλαγμα την παραχώρηση ποσοστού 30% σε ενδεχόμενη μεταπώληση.

Το μόνο που απομένει πλέον προκειμένου ο ποδοσφαιριστής να βγάλει εισιτήρια για την Ελλάδα είναι να εισπράξει τα χρήματα της αποζημίωσης (έχει λάβει μέχρι τώρα το μισό ποσό), ώστε στη συνέχεια να υπογράψει έγγραφο ότι δεν έχει καμία οικονομική απαίτηση από τον ισπανικό σύλλογο. Σύμφωνα με τις πληροφορίες, ο Μπουονανότε θα βρεθεί στη χώρα μας το απόγευμα της Παρασκευής ή το πρωί του Σαββάτου.

Ο ίδιος, πάντως, παραδέχτηκε πως δεν γνωρίζει ακριβώς πότε θα βρεθεί στην Ελλάδα, με αφορμή ερώτηση για την υποδοχή που περιμένει από τους οπαδούς της ΑΕΚ: «Έχω μάθει ότι είναι πολύ ενθουσιώδεις με την ομάδα. Ελπίζω ότι θα έχουμε μια πολύ καλή σχέση. Θέλω να τους δω στο αεροδρόμιο, αλλά δυστυχώς ακόμη δεν ξέρω ακριβώς πότε θα είμαι στην Αθήνα».

Σχετικά με το τι γνωρίζει για την ΑΕΚ, ανέφερε: «Ξέρω ότι είναι μια μεγάλη ομάδα που θέλει να επιστρέψει εκεί που της αξίζει. Έχω μιλήσει με πολλούς Αργεντινούς ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στην Ελλάδα. Είμαι χαρούμενος που θα αγωνιστώ γι’ αυτόν τον σύλλογο. Έχω δει το Ολυμπιακό Στάδιο και το αθλητικό κέντρο και ανυπομονώ να έρθω στην Ελλάδα».



Ομάδες που αφορά: ΑΕΚ, ΓΡΑΝΑΔΑ

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 13/08/2015 03:06
Ston kolo sou xaxaxaxaxa

στις 13/08/2015 04:14
56765456765456765456787654678654567654345676543456784345678434567545676545678656785678 protathlimata erxode

στις 13/08/2015 11:04
Οταν ηταν στην Ριβερ θεωρουταν ταλενταρα πηρε μεταγραφη στην Μαλαγα με 4.500.000€ στα 23 του .. Τον επομενο χρονο πηγε στην Γραναδα με 2.300.000€

Σε 58 αγωνες στην Πριμερα ειχε 2 γκολ και 5 ασσιστ νουμερα μικρα αν σκεφτεις οτι παιζει και στα ακρα και πισω απο τον σεντερ φορ.. Τωρα για ποιο λογω περιμενει κοσμο στο αεροδρομιο δεν ξερω..ποδοσφαιρικα τιτλους δεν εχει , διεθνης δεν ειναι ( 5 συμμετοχες στην u20 ) Παντως δεν το λες και μπαμ

στις 13/08/2015 11:40
ΑΕΚΑΡΑ φόρτισα για το πρωτάθλημα!Σε βλέπω όμως 7η γιατί θα σε σφάξει ο χοντρός με διαταγές του "Θείου"

στις 13/08/2015 14:02
paidia exete dikio den tha einai tosh kalh metagrafh opws tou afelay xaxaxaxaxaxa. Exoume dei apo thn istoria opoios argentinos erxete sthn aek ti kanei opote as ton doume prin to krinoume

στις 13/08/2015 14:18
Καλή μεταγραφή.

στις 13/08/2015 14:33
Καλα ναι αν δεν τον δεις δεν τον κρινεις αλλα αν θεωρουν μεταγραφη αεροδρομιου τον Μπουανανοτε τοτε ο πηχης εχει κατεβει πολυ

στις 13/08/2015 15:06
8η-9η θέση η ΑΕΚ κι ο "τίγρης" φέτος!

στις 13/08/2015 19:45
o buena serra που παίζει;;;;;;;;;;;;;;

στις 14/08/2015 03:24
Καλο παικτακι ειναι για Ελληνικα δεδομενα συγκριτικα με κατι Βιτορ και τζαβελα ειναι μια χαρουλα....antihooligan μην ελπιζεις οτι η ΑΕΚ θα ειναι εβδομη φετος...Πανω απο εμας θα ειναι και ισως ανετα πανω απο εμας...Και με κοντρα διαιτησιες και οτι θες ...Οσο και να μας βοηθησει παλι ο Μαρινακης με τις διαιτησιες την ΑΕΚ δεν θα την περασουμε φετος.....Παει δουλεια της ΑΕΚ τριτη πισω απο βαζελο φετος οπως παλια παιδια....Και εμεις εκει στον ΠΑΟΚ με τον Σειχη προεδρο απο την ΡΩΣΣΙΑ θα παρουμε τα παπαρια μας παλι απο μεταγραφες....ΝΑΤΟΣ Ο ΜΠΟΥΟΝΑΝΟΤΕ.....ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΥΡ ΣΑΒΒΙΔΗ???ΟΥΤΕ ΤΡΙΤΟΣ ΦΕΤΟΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΤΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΦΕΤΟΣ.....ΕΕΕΕΜ

στις 14/08/2015 03:31
Τους πουσταραδες δεν ριχνουν στην Β εθνικη ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ,ΑΤΡΟΜΗΤΟ,Και ΑΣΤΕΡΑ μηπως και καταφερουμε ποτε να βγουμε τρεις σερι φορες τριτοι στο πρωταθλημα....Ακους εκει με τους αλητες ...

στις 14/08/2015 03:34
Ευτυχως που ειναι και ο Αρουλης στην Δ εθνικη που τον φτασανε...Γιατι καποτε επαιρνε κατι Κουπερ προπονητες κατι Κοκε,Χαβιτο,Μενδρινους κατι παικταραδες θα μας περναγαν και τα σκουλικα....Παλι καλα δεν λες....

στις 14/08/2015 15:13
ο απολυτως κανιβαλισμος παοκτσηδες ο λουκας θα διαβαζε τα σχολια σας στα μεσα κοινωνικης δικτυωσης γι'αυτο μαλλον θα εφυγε χαχχαχααχαχαα τι ειναι αυτα που γραφετε ρε μαλακες?

mariner αγορι μου δεν υπαρχει δ'εθμνικη καταργηθηκε πλεον χαχαχχαχα

στις 14/08/2015 15:21
Δε θέλω πάλι 3η η ΑΕΚ,2ος ο βάζελος,1ος ο θρήνος κι εμείς στη σιχαμένη 4η θέση.Προτιμώ να με περάσει ο Αστέρας Τρίπολης παρά η ΑΕΚ.

στις 14/08/2015 15:23
Παλιά πρώτος ήταν ο γαύρος,δεύτερος ο βάζελος,τρίτος ο ΠΑΟΚ,τέταρτος ο Αστέρας,πέμπτος ο Ατρόμητος κι έκτη η ΑΕΚ.

στις 14/08/2015 20:03
antihooligane sto stoixima 8a se paiksw na xaseis mesa eksw kai sou efxomai na termatiseis 7 8esh me ton pelka

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.