Στην Τσέλσι μέχρι το 2019 ο Μουρίνιο

Στην Τσέλσι μέχρι το 2019 ο Μουρίνιο



Στον πάγκο της Τσέλσι μέχρι το καλοκαίρι του 2019 θα βρίσκεται ο Ζοζέ Μουρίνιο, καθώς ο Πορτογάλος τεχνικός υπέγραψε νέο τετραετές συμβόλαιο με τους «μπλε». «Ελπίζω να έχουμε περισσότερες επιτυχίες στο μέλλον» ανέφερε.

Τσέλσι και Ζοζέ Μουρίνιο έδωσαν τα χέρια κι ανανέωσαν τη συνεργασία τους μέχρι το καλοκαίρι του 2019.

Ο Πορτογάλος τεχνικός επέστρεψε στον πάγκο των «μπλε» το καλοκαίρι του 2013 και μετά από μια μεταβατική σεζόν, κατάφερε να οδηγήσει τους Λονδρέζους στην κορυφή της Αγγλίας, ενώ κέρδισε και το Λιγκ Καπ σε μια άκρως επιτυχημένη σεζόν.

Ο 52χρονος ήταν προπονητής της ομάδας στα τρία από τα πέντε πρωταθλήματα της Τσέλσι και φυσικά το όνομα του είναι ήδη γραμμένο με χρυσά γράμματα στην ιστορία του συλλόγου.

«Εάν ο σύλλογος είναι χαρούμενος, τότε είμαι χαρούμενος. Πιστεύω είναι φυσιολογικό να υπογράψω νέο συμβόλαιο. Είναι σημαντικό να συνεχίσουμε στην πορεία που έχουμε χαράξει και ελπίζω να έχουμε περισσότερες επιτυχίες στο μέλλον για τους οπαδούς, τους παίκτες και τον σύλλογο», δήλωσε ο Ζοζέ και πρόσθεσε:

«Το είπα όταν επέστρεψα πριν δύο χρόνια ότι νιώθω ένα ιδιαίτερο αίσθημα γι’ αυτή την ομάδα και τίποτα δεν έχει αλλάξει. Είναι ο σύλλογος που βρίσκεται πιο κοντά στην καρδιά μου και είμαι χαρούμενος που γνωρίζω ότι θα μείνω εδώ για πολλά χρόνια», τόνισε.



Ομάδες που αφορά: ΤΣΕΛΣΙ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

10 σχόλια:

στις 07/08/2015 21:32
Που να τον αφησει ο Ανπραμοβιτς να φυγει!!

στις 07/08/2015 21:57
Μέχρι το 2019 Η Τσελασάρα θα τα σαρώνει όλα.

στις 07/08/2015 22:32
hahahahaha kalo antihooliganos...poly kalo!!!!me paixtes ekatontadwn ekatommyriwn kai phre mono pl...den lew oti einai ligo alla gia ta lefta poy exoyn dwsei einai ligo!!!fetos oyte ayto!!!

στις 07/08/2015 23:22
Επιτέλους _qcqc_ να και μια φορά που συμφωνούμε.Θα ήθελα να μου δώσεις το password σου στο agones.gr και στο mail σου και φυσικά το λογαριασμό στο mail σου

στις 08/08/2015 00:14
re pas kala esy arsenal ?

exei dosei lefta o jose?o anthrwpos oxi den edose lefta pezei k na efere kiolas an exeresis thn periptosi felipe louis .... special one re ! xereis ti tha pei ?re ti lene gamw thn eyropaikh enwsh tha mas koufanoun edw mesa .... o joje gamaei olo to londino pinei nero sto onomatou ,.... k o alos leei mono ayto me arsenal city .... k unidet ... na theloun prwtathlima ...na valw k liverpool p tzampa thn vazw k to pire easy ...

στις 08/08/2015 00:16
e re kati anthrwpi vlepete mpala re h @@ ?

den lew oti epexe kamia super mpala alla tn tropo ton exei k fetos ta idia skata tha kanis isos h arsenal na kani thn diafora .. .elpizo etc gia na goustaroume

στις 08/08/2015 03:30
τελεια θα παρουμε πρωταθλημα σε 100 χρονια

στις 08/08/2015 12:39
Gamata me tn fan xal pagko.. K na kani astamatites metagrafes kala to eipes 100 k parapanw mhn s pw hahahaqaqa..dn mas vlepw kala ..k shmera tha fame mpalaki sigoura.. Gg,over kalutera ap oti asso

στις 08/08/2015 17:11
lucadirisio den se kovei katholou re filaraki etsi opos se katalavainw h thtes na eise spastikos ... eise manchester gamw ton bela mou kai den pisteveis oti den tha paroume protathlima fetos???? kai an den ton paroume emeis den tha to parei oute h chelsea alla h arsenal fetos ta favori einai ...1:united,arsenal 2:chelsea 3:city ,liverpool 4:tothenam kai paei legodas

στις 08/08/2015 22:03
Οι κόκκινοι διάβολοι θα το σηκώσουν ο special one μια τρύπα στο νερό θα κάνει φέτος

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.