Ο Μέσι επιτέθηκε στον Εμπιβά (video)

Ο Μέσι επιτέθηκε στον Εμπιβά (video)



Ο Λιονέλ Μέσι έριξε κουτουλιά στον Μαπού Γιανγκά-Εμπιβά και στη συνέχεια τον έπιασε από το λαιμό κατά την αναμέτρηση της Μπαρτελόνα με τη Ρόμα.

Αγριεμένος επέστρεψε από τις διακοπές του ο Λιονέλ Μέσι! Ο Αργεντινός αγωνίστηκε για πρώτη φορά στα φιλικά της Μπαρτσελόνα, παίρνοντας φανέλα βασικού στο ματς με τη Ρόμα, και προχώρησε σε μια ενέργεια που δεν μας έχει συνηθίσει…

Μετά από επίθεση των Καταλανών που σταμάτησε με υπόδειξη οφσάιντ του διαιτητή, ο Αργεντινός επιχείρησε να ρίξει κουτουλιά στον Μαπού Γιανγκά-Εμπιβά και στη συνέχεια τον έπιασε από το λαιμό.

Κάτι φάνηκε να ειπώθηκε ανάμεσα στους δύο ποδοσφαιριστές, οι οποίοι τιμωρήθηκαν με κίτρινη κάρτα.





Στο αγωνιστικό κομμάτι, η Μπαρτσελόνα πήρε τη νίκη με 3-0 στο «Καμπ Νου» για το ετήσιο φιλικό στη μνήμη του ιδρυτή του συλλόγου, Ζοάν Γκαμπέρ. Νεϊμάρ και Μέσι επέστρεψαν ορεξάτοι και πέτυχαν τα δύο πρώτα γκολ των «μπλαουγκράνα» στο 25’ και στο 40’, ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Ράκιτιτς στο 65’.

Για τη Ρόμα, ο Βασίλης Τοροσίδης ξεκίνησε βασικός κι αντικαταστάθηκε στο 65’ από τον Άσλεϊ Κόουλ, ενώ ο Κώστας Μανωλάς έπαιξε σε όλο το δεύτερο μέρος.

Τα γκολ:






Ομάδες που αφορά: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, ΡΟΜΑ

Σχολιασμός

20 σχόλια:

στις 06/08/2015 01:09
axxaaxaxaaaxaxaxxa

στις 06/08/2015 01:18
arias.ο ανθρωπος που εγινε απο ρεαλ μπαρτσελονα μεσα σε ενα χρονο

στις 06/08/2015 01:20
Ποιός είναι αυτός;

στις 06/08/2015 01:26
h istoria aftou tou anthropou sidoma stous kinimatografous

στις 06/08/2015 01:37
σκασε

στις 06/08/2015 01:54
ολοκληρο γομαρι και δεν μπορει να γαμησει τον μεσσι στα κατακεφαλα και στις μπουνιες?

στις 06/08/2015 01:55
ακου τον επιασε απο τον λαιμο ο μεσσι?Ποιος ο μεσσι που δεν ειναι πανω απο 1.70

στις 06/08/2015 02:05
kati tou evrise akousa gia oikogeneia

στις 06/08/2015 02:47
tha gino sociedad kanonise XDDD

στις 06/08/2015 04:05
του εβρισε τον πνευματικο του

στις 06/08/2015 04:17
ΜΕΣΣΙ,ΜΕΣΣΙ ΓΑΜΗΣΕ ΤΟΥΣ ΜΕΣΣΙ

στις 06/08/2015 05:17
Ο Messi το καλό παιδί.

στις 06/08/2015 10:30
Άμα αληθεύει ότι τον έβρισε την Οικογένεια φυσικό είναι να ανταποδώσει με αυτή του την ενέργεια. Ο άλλος δεν το χτύπησε γιατί σου λέει(ο μέσι είναι άσε μη πάρω καμμίαν κόκκινη ή των τραυματίσω και μετά με κυνηγάν όλλοι). Μυαλό θέλει.

στις 06/08/2015 11:22
Το βρίζειν οικογένειες είναι σκέτη ντροπή!

στις 06/08/2015 11:26
Το βρίζειν οικογένειες εστί σκέτη ντροπή!

στις 06/08/2015 13:37
επρεπε να φαει κοκκινη-ειναι ορισμος

στις 06/08/2015 21:20
Messi is a good boy . ΜΑΛΑΚΙΕΣ

στις 06/08/2015 23:55
as se vrisoun esena tin oikogeneia sou kai meine kalo paidi asxete t4so pantou na petaxtis san pordi auto perimena na dw an sxoliaseis 3ekolla ligo re file POTE DEN EXEI KANEI FASARIA KAI STA TAKLIN POU ETROGE KAI SE OLA ANTITHETA ME TON KLAPSIARH POU TRELENOTAN ME TIN MIA...! KAI EPEFTE SAN VLAKAS enw aftos TIPOTA! kai twra enw ton vrizei tha KATSEI; poso akoma nomizete tha kathete san PANAGITSA KALA EKANE ENOEITE!

στις 07/08/2015 11:33
Οχι φυσικα και δεν εκανε καλα.. δηλαδη ο ζινταν που εδωσε κουτουλια εκανε καλα? Πρεπει να μαθει να κραταει τον θυμο του γτ η πολυ παρεα με το πρεζακι τον νειμαρ δεν του κανει καλο.

Τωρα σοβαρα ορμηξε σε εναν μαυρο 1,90 ο μεσσι του 1,70 ? Αφου δεν σου εδωσε μια τυχερος εισαι

στις 07/08/2015 22:50
e re file mia fwra to ekane kai autos toso kairo ton exeis 3an adei t4so na kanei kati tetoio? pes alhtheia twra..

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.