Μιχάιλοβιτς: «Με Ζλάταν θα πηγαίναμε για πρωτάθλημα»

Μιχάιλοβιτς: «Με Ζλάταν θα πηγαίναμε για πρωτάθλημα»



Ναι σε μια ενδεχόμενη μεταγραφή του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς στην Μίλαν λέει ο Σίνισα Μιχάιλοβιτς, ο οποίος δήλωσε πως με την προσθήκη του Σουηδού επιθετικού, οι «ροσονέρι» θα μπορέσουν να διεκδικήσουν το πρωτάθλημα. «Θέλουμε τον Ρομανιόλι», τόνισε.

Την επιθυμία της Μίλαν για την απόκτηση του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς επιβεβαίωσε ο Σίνισα Μιχάιλοβιτς, ο οποίος μίλησε με τα καλύτερα λόγια για τον Σουηδό επιθετικό:

«Δεν μπορώ να πω κάτι για τη μεταγραφή, όμως ο Ζλάταν θα έκανε τη διαφορά. Θα άλλαζε τις ισορροπίες και θα ήμασταν διεκδικητές του τίτλου. Όμως σε κάθε περίπτωση, είμαστε ανταγωνιστικοί και στόχος μας είναι η πρώτη τριάδα. Γνωρίζουμε βέβαια ότι είναι δύσκολο καθώς οι αντίπαλοι μας έχουν δυναμώσει» δήλωσε ο Μιχάιλοβιτς.

Να σημειωθεί πως ο Ζλάταν επιβεβαίωσε ότι δεν θα κλείσει την καριέρα του στην Παρί Σεν Ζερμέν, τονίζοντας μάλιστα πως η επόμενη ομάδα που θα επιλέξει θα είναι έκπληξη. Την ίδια ώρα, τουρκικά δημοσιεύματα βάζουν στο παιχνίδι της απόκτησης του την Γαλατασαράϊ, η οποία έχει ήδη αποκτήσει τον Λούκας Ποντόλσκι από την Άρσεναλ.

«Θέλουμε Ρομανιόλι»


Στη συνέχεια της συνέντευξης, ο τεχνικός της Μίλαν επιβεβαίωσε το ενδιαφέρον των «ροσονέρι» για τον Αλέσιο Ρομανιόλι:

«Θα προσπαθήσουμε να πάρουμε τον Ρομανιόλι. Πρόκειται για παίκτη που προπονούσα την περασμένη σεζόν και γνωρίζω πολύ καλά την αξία του», τόνισε ο Μιχάιλοβιτς



Ομάδες που αφορά: ΜΙΛΑΝ, ΠΑΡΙ

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 04/08/2015 01:58
ΣΙΓΟΥΡΑ...

στις 04/08/2015 02:20
makari na vgii esto ch l fiore milan inter oi 3 pio istorikes stin italia

στις 04/08/2015 10:10
ΕΡΧΕΤΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

στις 04/08/2015 10:11
arias34567..poia fiorentina re file...plaka me kaneis exw 3 prwtathlimata kai 13 fores deyteros kai exei 2 prwtathlimata me 5 fores nomizw deyteri..se parakalw..min lete etsi oti sas katevei....inter-milan-juve-tzenoa kai roma

στις 04/08/2015 16:59
h swsth seira einai

milan-juve-inter-roma

gia emena (prwth h milan logo twn cl)

στις 04/08/2015 17:25
ti malakes pou eiste...den sugkrinontai etsi...@undispusted den h3era oti pairneis kai brabeio gia thn 2h 8esh...plaka mas kaneis re megale...eurwph exeis 0 poreia omws...kati san ton Paok edw eisai...megalh idea xwris tpt spoudaio...

στις 05/08/2015 00:50
i genoa lasd einai tetarti se titlous stin italia...etsi gia na matheneis tesaale patriwt...ei xaaa

στις 05/08/2015 09:12
Η Τζένοα δεν πιστεύω.Α και κάτι άλλο.Σταματήστε επιτέλους αυτό το παραμύθι.Θα το πάρει η Ίντερ.Ποιά Ίντερ ρε παιδιά θα το πάρει;Η Γιούβε είναι μακράν η καλύτερη ομάδα στην Ιταλία.

στις 05/08/2015 09:14
"l.a.s.d." ωραίο ρε φίλε.Σαν το "L.A.P.D." ένα πράγμα.

στις 05/08/2015 09:18
Έπειτα η Φιορεντίνα τί πρωτάθλημα μου λέτε πως θα κατακτήσει;Αν βγει Ευρώπη θα είναι τυχερή.Ο Αναστασιάδης όταν είχε παίξει ο ΠΑΟΚ στη Φλορεντία βγήκε και είπε:"Το Μάιο να είμαστε καλά με τη βοήθεια της Παναγιάς".Και είχε και δίκιο σ'αυτά που έλεγε.Η Παναγιά θα αποφασίσει για όλα και φέτος.

στις 05/08/2015 10:00
file antihooligaos i genoa exei 9 prwtathlimata italias

στις 05/08/2015 14:16
Η Τζένοα μπορεί να παλεύει και για παραμονή.

στις 05/08/2015 18:33
milisame gia tis megaliteres omades....tetoia ginesai mono me titlous kai i genoa einai tetarti se titlous stin italia....kai i liverpool exei na parei prwtathlima apo to 91 womws thewreite mazi me uited oi megaliteres omades sto nisi.ayta.

στις 05/08/2015 18:59
"undisputed13" συγκρίνεις τη Λίβερπουλ με τη Τζένοα και τη Γιουνάιτεντ με τη Τζένοα;Το ίδιο είναι;Η Τζένοα αν και καλή ομάδα δεν πιστεύω να προλάβει τις θέσεις για Ευρώπη.

στις 05/08/2015 19:41
file ...mallon den katalaves ...vasi titlwn oi genoa einia i tetarti megaliteri omada stin italia....ayto sou lew....opws o paok ainai i tetarti megaliteri omada stin ellada...panata vasi titlwn paei.

στις 06/08/2015 10:18
Φίλε από πάνω 4η;Και η ΑΕΚ είναι μεγαλύτερη;Δεν πάει έτσι.Πάει με τον κόσμο.Και στην Ελλάδα άμα το πάρουμε έτσι η ΔΟΥΛΟΣ του χοντρού είναι 5ος.Στην Ελλάδα 1η η Πανάθα,2η η ΠΑΟΚάρα,3η η ΑΕΚάρα και 4η η ΟΦΑρα.Βάσει οπαδών πάει το πράγμα.Στη γειτονική Ιταλία 1η είναι με μεγάλη διαφορά απ'τις υπόλοιπες η Γιούβε,ακολουθούν Μίλαν,Ρόμα,Νάπολι και μετά είναι όλοι οι άλλοι

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.